Smrteľné zlo 2

• Česko Smrtelné zlo 2 (viac)

Ash (Bruce Campbell), jediný přeživší smrtelného zla, se vrací, se svou přítelkyní Lindou (Denise Bixler), do osamělé chaty hluboko v lese. Spolu objeví záhadnou nahrávku s hlasem profesora Knobyho, který cituje pasáže z Necronomiconu, pradávné knihy smrti. Díky tomu zjistí, že profesorova slova jsou dost silná, což se projeví prokletím, které osvobodí duši ďábla, žijícího v nedalekém lese, jež je obklopuje. Sledujte teror - nechutné spiknutí a nadpřirozené démony, kteří vpadnou do chatky v krvavém tažení po lidských obětech. V zoufalství se Ash pokusí uniknout svému strašnému osudu a tak bojuje s hrůznými démony s pomocí nečekaných hostů. Avšak brzy zjistí, že nemůže soupeřit s nepopsatelnými stvořeními, která číhají za každými dveřmi, na každém rohu... (oficiálny text distribútora)

Anet21

⚪To, že žáner hororu ide pramálo dohromady so žánrom komédie sa potvrdilo už niekoľkokrát a Raimiho práca to potvrdzuje duplom.⚪Z jednotky, ktorá bola síce vcelku bizarná, ale stále dramaticky hororová a relatívne vážna sa v dvojke stala komediálna hororová paródia a lá neskoršie pokračovania filmu Nočná mora z Elm street, s démonmi meniacimi sa na hlavy na obrovských dlhých krkoch, s démonmi s obrovskými ústami, ktorí chcú hrdinu zjesť a podobné patetické bizarné nezmysly, ktoré majú byť asi vtipné, no ak by aj, s vtipom odíde akékoľvek žánrová atmosféra strachu. Dokonca aj efekty krvi, ktoré som v prvom diele tak chválila sa v tomto zázračne pokazili, tu je krv už skôr hlúpo svetlo červená ako farba od Primalexu, čo ťažko povedať, či bol zámer.⚪Áno, motorové píly namiesto rúk sú v popkultúre asi pojmová záležitosť, ale film je skôr pre akúsi špecifickú cieľovku, ktorá sa dokáže povzniesť nad hlúposti, detinské efekty, detinské monštrá a stále vidieť a oceniť v deji hororové prvky.⚪Inak film poskytuje dobrú odpoveď na otázku, prečo je Raimiho poetika vo filme Stiahni ma do pekla tak bizarná, prestrelená, skoro až parodická, ktorá väčšinu divákov rozosmiala či znechutila a odbúrala skoro všetok horor z príbehu. Pre toto. Lebo Raimi.⚪ ()

sedm.1

Bez diskuzí 5 *,ovšem na první díl to nemá.Tvůrci měli více financí,tak rozjeli ještě větší kolotoč než v jedničce,ovšem lepší film nevytvořili.Jednička mi připadala,jak hustější atmosferou,tak hlavně množstvím těch opravdu brutálních goreefektů,lepší.A hlavně první díl mi připadal poctivěji udělaný a natočený více od ,,srdce". ()

Anticque

Pokračování úspěšného Evil Dead, je už o poznání horší, přeci už je tu jen sám. Zajímavé je, že navazuje na jedničku, ale přesto jsou tu veliké rozdíly, hlavně v ukázkách jak to bylo předtím, v prvním díle zde bylo 6 herců, ale ve dvojce je poukazováno, že tu byli pouze dva, nechápu. Hustý je, když přijde o ruku, malej masakr motorovou pilou. Film dostává i trochu komediální příchuť. Poté co se ve filmu objeví další postavy, film dostává opět nový náboj. Konec je opět velice zajímavý a nečekaný, kdy se objeví v jiné době, když spadne do časové smyčky. ()

Cejny

Volné pokračování Evil Dead není o tolik horší, než jeho předchůdce, ale znovu to na mě zapůsobilo tak nějak neutrálně. Nebylo to ani dobré, ani špatné - létajicí, zrychlená kamera opět nezklamala. Komedie to ani náhodou nebyla, jako horor se to tvářilo jen chvílemi. Spíš bych to nazval parodií na první díl...50 % ()

Sdoom

Lekací scény střídají vtipné a celému tomu šéfuje sympaťák Bruce Campbell. Pro mě výborná zábava a pro film ode mě 4 hvězdičky. Edit 6.4.2015: No tak druhé zhlédnutí narozdíl od prvního dílu mě donutilo ubrat kousek z hodnocení. Lekací a strašidelné je tu méně a ta komediální stránka to nedokáže zcela vynahradit. Scéna s rukou je sice geniální, motorovka místo ruky kultovní, ale jinak je to už přeci jen slabší. (Blu-ray, orig.) ()

BMAJTZ

Zachovala se brutalita a přidalo se markantně na humoru. Co se mě osobně týče je to správný směr. Ani jednička nebyla zas až tolik strašidelná tak udělat z tohoto filmu něco jako guilty pleasure u mě rozhodně zapůsobilo. Jen mi přišlo divně, že začátek filmu prakticky v 10-ti minutách zreprízuje celou jedničku, ale s trochu jiným koncem. Mluvit v tomhle případě o trilogii není tak úplně pravda, první film stojí dobře sám o sobě a nejde ani říct, že by další dva nějak skvěle navazovaly. Přesto se mi tenhle styl líbí a samotné vyvrcholení v třetím dílu je ještě lepší. ()

kenkaku

Pro mě "Ošklivá smrt" (pod tímto názvem se dostalo do mých drápků ještě na VHS :)) je pan horor. Je v něm vše co si od hororu představuji a vždycky budu. Obsahuje solidní porci tajemna a nadpřirozena. Má styl a dokáže se brát i lehce s nadhledem. Celkem vtipné bylo, že Evil Dead II jsem viděl dřív než č.1 a doposavad zcela nechápu jeho význam. Přišlo mi to jako "první verze" a "druhá verze". Jo.. to byly časy. ()

vitekpe

Klasika. Co k tomu vic rikat. Ztrestena osmdesatkova hororova komedie, kterou kazdy zna. A kdo ne, mel by to co nejdriv napravit. Patri k zakladnimu vzdelani. ...a taky by jste prisli o setkani s vrazdici rukou, ze jo. :) ()

Melios

Druhý diel tej najväčšej šialenosti ,čo som kedy videl. Narozdiel od jednotky ,je dvojka zlý horor ale za to skvelá morbídna čierna-hororová komédia. Sam Raimi proste vedel ,vie a dúfam ,že ešte dlho bude vedieť ako urobiť skvelý film. Už sa teším na trojku. Nemôžem dať iné hodnotenie ako 5* = 80% ()

chef

No vravieva sa, že originál je len jeden, avšak v prípade Evil Dead toto pravidlo uplne neplati. Raimi prekonava v dvojke sam seba s ešte originalnejšími kúskami a s este rychlejsim spadadom ako v jeho prvom počine. Keby som nevidel jednotku ako prvú tak by mal tento film jasných 5* . ()

LEATHERFAC odpad!

Vážení horor přátelé... Tak k tomuto "kultovnímu hororu" (stejně jako k prvnímu dílu) jsem se nějakým podivným řízením osudu dostal až ve třiceti a musím bohužel konstatovat, že tohle je tak neuvěřitelně trapná a nudná píčovina, až mi to bere dech. Děj přez kopírák z jedničky...kterou jsem s velkým utrpením a občasným přetáčením ještě dokoukal, tohle je stejná blbost, takže přetáčení podstatně přibylo. Triky a masky jsou tak trapné, že by se u toho nebála ani moje babička a ten idiotský záver? Škoda slov... Zkrátka Sam mě tímhle opravdu nedostal a z aureoly kultu, nezbyla ani nitka. Viděl jsem mraky idiotských hororů, ale tenhle je jeden z nejidiotštějších... ()

bari68

Tak zlý film som vážne dlho nevidel. Efekty a triky sú na veľmi slabej úrovni aj s vedomím, že sledujeme dvadsať rokov starý film. Hororová línia spolu s komediálnymi prvkami je podobná Jacksonovmu Živý Mrtvý ,ktorá ale znovu nenaplňovala moje požiadavky báť sa, resp. zasmiať sa. ()

jondoe

Atmosferu z prveho dielu si to celkom udrzalo aj ked tam reziser v sunul par zabanych scen. Nepaci sa mi vsak, ze ten isty here co bol v jednotke sa znovu vracia do toho iste domu, pocuva tu istu pasku, vypusti toho isteho ducha a pod. Podla mna mal Sam Raimi obsadit do druheho pokracovania ineho herca, alebo pozmenit zaciatok pribehu. Aj napriek tomuto zasadnemu faktu je hlavna postava Bruce Campbel vo filme viac ako dobry a bez neho by to asi nebolo to prave orechove. ()

Spike23

Tak jestli jsem alespoň trochu naznačil v komentáři na přechůdce, jaká to byla blbost... Ve srovnání s tímhle to je snad pravý opak. Ze začátku, který jsem jaksi nepochopil, kvůli okolnostem v prvním díle, následovala tak půl hodiny dost divná komedie a už jsem si myslel, že to kvalit předchůdce nemůže dosáhnout. Ale pak se tam objevila ve sklepě Henrietta a všechno už pokračovalo zas tak, jak mělo. Rozhodně důstojný nástupce, který sice nedosahuje takových kvalit, ale určitě si zaslouží stejné hodnocení. ()

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

12.03.2013

Řečeno slovníkem Pulp Fiction, Sam Raimi je právě teď „spokojenej parchant“. Omalovánková fantasy Mocný vládce Oz odstartovala skvěle v amerických i světových kinech a za první víkend nastřádala… (viac)