Štyri roky po udalostiach zachytených vo filme Halloween zabíja žije Laurie s vnučkou Allyson a dokončuje svoje pamäte. Michaela Myersa od tej doby nikto nevidel. Lauria sa potom, čo mu dovolila určovať a riadiť jej realitu po celé desaťročia, rozhodla oslobodiť od strachu a hnevu a prijať život. Ale keď je mladý muž, Corey Cunningham, obvinený zo zabitia chlapca, ktorého strážil, zapáli to kaskádu násilia, ktorá donúti Laurie, aby sa raz a navždy postavila zlu, ktoré nedokáže ovládať. (Cinemart SK)

Skrk

Kills jsem se ještě dokázal zastat a obhájit, jenže tady, kde má Michael Myers jen cameo, není co. Teď by ti, kteří tehdy (a možná ještě dnes) hejtovali Roba Zombieho, měli sebrat a docenit ho. 😉3/10 ()

corpsy

To najhoršie na koniec(?). HALLOWEEN bez pána Myersa, sme tu už raz mali. Bol to však celkom iný príbeh. Toto finále sa ale z legendou pohráva len v niekoľkých scénach a vo finále, ktoré ako keby ani nemalo pred sebou tú hodinu aj pol, ale bolo vystrihnuté z iného filmu ( iného HALLOWEENU ). Takto sa s ikonou slasheru nezaobchádza, a hlavne nie v prípade ak ide o zakončenie série. Hlúpa dejová linka o ( nedopatrením ) psychošovi, ktorý dáva Miška nie na druhú, ale až tretiu koľaj. Toto má byť Ends? Hanba. ()

Tryskomyš

Tak tohle  M . I . L . U . J . U .  Naprosto skvělá kultovka. A vůbec mi nevadí, že je to docela už dlouho natahované. Mooc dílů. A tentokrát opravdu už konec. Velkolepé zakončení. ()

maddy

Halloween Finally Ends a slušný fakáčik do ksichtu každému kto čakal akokoľvek veľkolepé zúčtovanie. Namiesto zúčtovania Laurie s Michael Myersom totiž dostávame zúčtovanie matky s dcérou, resp. babky s vnučkou a akýmsi Coreym, o ktorom je prakticky celý film, namiesto predmetného Michaela Myersa, ktorý sa tu vyskytne dohromady na ledva desať minút. Síce oceňujem, že David Gordon Green sa snaží ísť opäť neobvyklou cestou a každý Halloween film v novej trilógii poňať úplne odlišným spôsobom, no každý poníma úplne inak ZLE. Po pomalom, atmosférickom Halloweene z 2018 sme následne dostali presný opak a z reťaze utrhnutý non-stop mord v podobe Kills, no a teraz akýsi prapodivný pokus o .. čo vlastne? Psychologickú drámu o prerode jednej novej postavy (Corey) v zlo? Opäť to však vôbec nefunguje, pretože Gordon kombinuje v jednom filme niekoľko tém, ktoré poriadne nerozpracuje a tak vzniká iba séria absolútne cringe dialógov. Navyše sa mu týmto prístupom celá trilógia rozpadla pod rukami, pretože v každom filme sa každá postava chová úplne inak (z akčnej Laurie z predošlého filmu je ufňukaná stará bába) a ani s jedným motívom, ktoré nahodil v predošlých filmoch nijako ďalej nepracuje (Michael Myers bol naznačený ako akési ultimátne zlo / nadčlovek, ktorého sila rastie s každým zabitím v predošlom filme, no tu sa tým nikto nijako ďalej nezaoberá a je to houmlesák, ktorý sa po celý čas ukrýva v kanáli). Nie, takto fakt nie. Už Halloween Kills bol podpriemerným filmom, ale dal sa užiť aspoň ako také slasherské guilty pleasure, kde sa doslovne vraždilo každú minútu. Ends nemá nič, preč je akákoľvek atmosféra (z prvého filmu), preč sú akékoľvek mordy (z druhého filmu) a preč je aj akékoľvek očakávané záverečné zúčtovanie Michaela a Laurie, ostal tak iba film oproti ktorému sú aj zárezy z neskorších 80. rokoch a skorších 90. rokoch do Halloween série neraz lepšími filmami než to čo sme dostali teraz. Fanúšikov Halloweenu to musí zákonite naštvať, pretože o Michaela Myersa odrazu vôbec nejde, typickému hororovému fanúšikovi to tentoraz neponúkne ani tie killy a bežného diváka to iba otrávi svojou nijakosťou, keďže to nemá štipku atmosféry, napätia a prakticky ani príbehu. Asi najväčšie tohtoročné sklamanie a to som po Kills ani nemal veľké očakávania. CELKOVO: 3/10 ()

PKD

Tohle je film, který to bude schytávati ze všech str. ještě asi dlouho. Podobně jako nový TMMP. Prvních 75min. byť se Michal objeví již ve 41.min. se jede na temnou psycho notu a už jen to bude stačiti zdejších residentům a ´´horrorovým´´ expertům, aby to už jen z principu poplivali, páč oni by to přece udělali mnohem lépe, no ne? Green a spol. si jedou svou a tak trochu provokují s postavou Coryho, která sice díky neskutečně lahodným posl. 20min., které dokonale uzavírají to, co začalo v 78, vypadá že jest zbytečnou, leč není tomu tak. Je důležitý. Tento film zatím považuji za 3. nejsilnější zážitek od 1 a Halloween 4. Haloween 2018 záměrně vynechávám. Chvíli jsem se sice nedůvěřivě mračil na ten font úvodních titulků (opět originálně pojaté dýně) ale za 10 sec. jsem se rozzářil jako to sluníčko, páč jsem si na moment myslel, že Green bez mého vědomí, spáchal pokr. mého vysoce oblíbeného H III. Allyson už není ta holčička a dává filmu další poněkud temnější tón. Já na rozdíl od ostatních, jsem věděl již dopředu do čeho jdu, takže jsem pak nemusel koukati jak péro z gauče co že to WTF apod. Ve srovnání s tímto pak na mě působí Kills jako dětská hra. Za mě jsem si lepší zakončení nemohl přáti. Ano, taky bych dal více Michala, ale to by pak zase ti samí, vyřvávali, že je tam zase až moc, samé vraždy a žádný děj. Takže to Green zrcadlově obrátil a dal tam spoustu děje a minimum vražd, přičemž musel počítati s tou vlnou nenávisti. Ovšem já vím z dlouholeté praxe, že čím méně je v takovémto filmu kreativního zabíjení, tím je výraznější a tady to platí na 100% Vrakoviště (v hl. roli parta kreténů, které bych s chutí zlikvidoval i já, hasák a svářečka) a likvidace debilního sráče Williho the Kida s blbými kecy z radia. To jsem si dal rovnou 3x. Greene jsi machr. U Kills jsi sice poněkud usnul, ale tady jsi se probudil. Ovšem, ani zde se aspoň na chvíli neobešel bez davové scény. Za tohle si moc Halloween kámošů nenaděláš. Až na mě a asi odhadem 230 diváků na celém světě.;-) A komu se nelíbil Kills, tak na toto se rovnou vyserte. Nebudete spokojeni. To vám garantuji. Platí zejména pro ty, co dávají těm zvěrstvům od šaška Z. 4 a víc. P. s. special quest star...Carpenterova the Thing v tv. Pořadí jest tedy bilančně následující....Halloween 2018 100% Halloween Kills 80% Halloween Ends 96% Jedná se tedy bezesporu o nejoriginálnější díl od H III. A proto bude míti do budoucna Ends dle mého, podobnou pozici. Což ovšem nikterak nesouvisí s quallitou samotného snímku. Tento film s trochou nadsázky rozmetal na hadry vše, co bylo po orig. z 78. Pro někoho je to blééé, pro někoho mňam. To je holt život. Ost 100% A nebojte se, oni vám ho zase oživí a půjde to pořád a pořád a pořád.....dokola. Tady měl konečně někdo odvahu to ukončiti rázně a definitivně. Na něco takového jsem osobně čekal víc jak 10 let.  ,,Chlapci, kteří mají tajemství, nedostanou dezert´´.  Nejlepší komentář stitch7 a ROCK,THE. ()

Bordoshut

3,5/10 – Po roce je tu zase říjen, svátek Halloween za dveřmi, no a s ním je tu i nový horor s Michaelem Myersem, který na sebe tentokrát nenechal dlouho čekat. Možná by bylo lepší to formulovat jinak – poslední díl této slasherové trilogie zvládl David Gordon Green spatlat za necelý rok. Zatímco jeho předchůdce, Halloween Kills, na sebe nechal čekat dlouhé dva roky a stejně sklidil tunu kritiky, Halloween Ends pořádně šlápnul na plyn. Přemýšlím jen, jaký myšlenkový pochod k tomu režiséra dovedl. Řekl si snad Green, že byla dvojka tak rozpačitě přijata proto, že se lidé durdili, že na ni museli dva roky čekat? No, kvůli tomu to očividně nebylo, protože pokračování, které nám letos 13. října D. G. Green naservíroval, na sebe sice nedalo dlouho čekat, zato je ale naprosto tragické. Když jsem mluvil o tom, jak She-Hulk absolutně nerozumí komedii, tak – všechna čest – nový Halloween jí rozumí docela dobře. Jedná se tedy o takovou nízkorozpočtovou tragikomedii o dvou vyděděncích v jednom zapadákově, které přivede dohromady úsměvný scénář, načež se oba urazí na celý svět a umanou si spálit město Haddonfield až k základům, což se teda sice nakonec nestane, ale v kanále se probudí hibernující Pennywise... respektive Michael Myers a ten vtělí část svojí duše do... Jo, bude to ještě zajímavý, to mi věřte. Ačkoli první polovinu stopáže to spíš připomíná praštěnou reality show. Kdybych to měl porovnat s ostatními díly trilogie, tak tenhle je rozhodně nejslabší, prvnímu nesahá ani po paty a dvojka alespoň předvedla fungující dějovou archu a nápaditý gore. To Halloween Ends si o nějakém označení "slasher" může nechat jen znát. Několik zabití tu sice je, ale všechny jsou provedeny způsobem, jako by film točil nějaký líný amatér. Uvažte přitom, že všechny tři novodobé rebooty natočil tentýž režisér! Kdybych si měl odmyslet svoji lásku k starým, navrátivším postavám (Michael a Laurie), tak řeknu, že jediné, co na celém filmu doopravdy stojí za to, je úžasná nadčasová znělka Johna Carpentera, která prostě neomrzí. Tu jsme si ale bohužel také moc neužili, protože přes všechny ty plytké rozhovory a vaření halloweenských bochánků na vraždění moc nezbyl čas. Jinak herecké výkony bych řadil do průměru, nic co by diváka mělo znepokojovat, či uspokojovat. Byl jsem lehce zaskočený, že tu má Laurie a její přítel velmi málo prostoru. Místo nich se na výsluní dostaly zcela nové postavy, což jistě bylo nezbytné, protože jich většina minule umřela, ale klidně mohly mít méně pozornosti. Zejména se mi nelíbilo, jaké psí kusy tu Green vyvádí s Myersem a vůbec to, jak navázal na předchozí díl a ani nevysvětlil Myersovu možnou nesmrtelnost. Sám si to minule zavařil a raději od toho dal ruce pryč. Jenže to, s čím přišel tentokrát, je možná ještě horší než jeho předchozí nápad. Považte sami. Já jsem hlavně rád, že už nebude čtyřka. Nemístná poznámka: "Možná jsem byl na Michaela v hodnocení trošku vlídnější, než na jiné vrahouny bez motivu. Na rozdíl od výše recenzovaného filmu to má své racionální vysvětlení. Včera jsem dokoukal She-Hulk. Vezměte si to takhle: kdybyste jedli půl roku plesnivé maso, taky si pak ještě rádi smlsnete na kočičí sušině, nemám pravdu?" () (menej) (viac)

Gorehound

No, na epické finále je to málo epické. A je tam málo Myersa, z ktorého sa stal akýsi Pennywise, žijúci v podobnom prostredí. Finále je ok-ish, zvyšok zaberá podivná backstory, ktorá mala mať tak štvrť hodinky, nie byť natiahnutá na 3/4. Škoda, pretože malomestská halloweenska atmosféra funguje, Jamie je skvelá, aj jej vnučka, a gore je praktické a kreatívne, hoci mohlo byť aj vo zvyšnej minutáži, nie až v závere. Proste, táto slasher legenda by si zaslúžila viac, ale peniaze za kino neľutujem, videl som aj horšie filmy. A hudba je fantastická. ()

Steven47

Po fiasku s názvem Halloween zabíjí jsem víceméně ztratil o pokračování jakýkoliv zájem. Možná i proto si po zhlédnutí třetího dílu říkám, že to vlastně nebylo tak hrozné. Samozřejmě je to hloupé, celá romance je až komická a oproti dvojce ubylo i brutality a kreativních smrtí. Jenže zatímco dvojka se rozhodla recyklovat vše, co nám už nabídly desítky jiných slasherů, trojka se snažila, bohužel ne moc povedeně, samotnou franšízu a žánr oživit. V takové fázi to působí zvláštně, ale tenhle přístup mi nepřijde vůbec špatný, kdyby to tvůrci zvládli lépe. Představa, že dostaneme třetí film s nesmrtelným Michaelem Myersem, který kosí celé město, mě totiž už teď nudí. Takhle jsme nicméně dostali snímek, který se od původní ságy vzdálil až moc. Práce s postavami je bídná a klišovitá, zvlášť Allyson byla na facku. Laurie s Michaelem mají až překvapivě málo prostoru vzhledem k tomu, že se jedná o poslední díl. Naštěstí se to celé v rámci možností povedlo konečně uzavřít a snad nepřijde za pár let pokračování s podtitulem Halloween opět začíná. Závěrečná konfrontace byla celkem fajn (rozhodně lepší než ve dvojce) a stejně tak atmosférický úvod i pasáž, kdy přišly na řadu pořádné vraždy, které jsou značce vlastní. Nedokážu říct, jestli je nový Halloween horší nebo lepší než dvojka, ale rozhodně se jednalo o menší zklamání. 4/10 ()

AffectedFace

Narychlo ucraftěný blivajz bez špetky snahy tuhle sérii zakončit, jak si zaslouží. Kdyby snímek měl jakýkoli název, jenom ne "halloween", dostal by od diváků aspoň 60%. Proč? Protože sledujeme vesměs úplně jiný film, než předchozí 2. Michael je zavřený v kanalizaci po celé 4 roky, i přestože je to "nezastavitelné" zlo, které v Kills zabilo celou smečku lidí. Zde ale Michaela přepere jeden mladík a sebere mu masku, aby mohl vraždit místo něho, woow! Takže sledujeme jenom traumatizovaného týpka jménem Corey, v němž se údajně probudilo Michaelovo "zlo". Laurie se schovávala 40 let opuštěná v domě čekající na Michaela až uteče z blázince. Nyní žije spokojeností života, i přestože ví, že Michael je někde puštěný venku. Scénáristé se jednoduše posrali! Pamatují si vůbec svůj hitovní reboot z roku 2018? Michaelovo smrt je až hnusně klišovitá a jednoduchá (navíc jeho celkový screen-play tvoří 5 minut stopáže, what??) Přišlo mi jakoby si tvůrci řekli: Jo, ty vole, to bude hit! Čum na ten scénář, ty vole! Cože? Jo, aha, my děláme Halloween film... hm... jo tak tyhle řádky škrtnem a napíšeme tam něco, co by asi mohlo fungovat jako zakončení trilogie... Jednoduše řečeno se jedná o zbytečně natahovanou sračku, která ždíme z lidí peníze. Nic nezaujalo, nic neuspokojilo! GORE skoro žádný a killy převážně off-screen. Jedna hvězda za zajímavý koncept vložený do špatného filmu. ()

Trevor

Osvedčená dvojka tentokrát aj s posilou spod Álp sme sa vybrali do kina v susednom meste hneď v prvý deň (predpriemiéra bola iba v kine v mojom meste) na film bez toho aby som si nechal chuť pokaziť hodnotením na zdejšej filmovej databáze. Síce sa budem opakovať, ale k sérii s Michaelom Myersom nebudem nikdy úplne objektívny a bez toho aby som pridával výraznejšie spoilery film sme si náramne užili, aj keď cestou domov sme sa so synovcom zhodli že by sme to ukončili trochu inak. Bullet train prekonaný nebol ani Batman ani Top Gun, ale jeden z najlepších a najočákavanejších filmov to pre mňa bol určite. ()

Dexter1

David Gordon Green prišiel v roku 2018 veľmi nenápadne s osviežením starej klasiky a dopadlo to napriek všetkým obavám pomerne dobre. Potom od neho prišiel druhý diel, všetkých viac-menej naštval (mňa nie ja som si to dosť užil) a diváci tŕpli ako sa to ukončí. A musím povedať, že strašná slabota. Zaujímavý bol koncept vykrádania série Vreskot, že by sa maska presunula na iného magora, ale spracovanie a strašne nelogická romantická linka pôsobila, že si z vás tvorcovia proste robia srandu. Veľmi zlé ukončenie zaujímavej trilógie, ktoré síce mláti prázdnu slamu, ale aspoň z úvodu to bola zábava. ()

dyfur odpad!

.....hlavne nudné...Michael Myers má konkurenta v zabíjaní....Michael Myers - chvíľami ma silu ako kedysi -nepremožiteľnú a za chvíľu ja úúúplne slabý - divné......pozitívom je ,že ak by bol ešte nejaký Halloween tak už tento Michael Myers tam iste nebude-nemôže byť....ani teoreticky.... ()

Chen

S každým dílem to Green zkusil jinak a ne vždy to úplně vyšlo, ale bod za to, že se nebál riskovat a standardní slasher chtěl povýšit na podívanou s určitým podtextem. Pokud tedy doufáte, že závěr trilogie bude přímočarou řezničinou, nebudete spokojeni. A není špatným krokem, že Green zkouší nabídnout více vrstev, ale je vcelku nemilé, že ikonická záporná tvář série nedostane skoro žádný prostor. Kromě toho by asi neuškodilo, pokud by byla stopáž o něco kratší. ()

M.i.k.e

asi by bylo dost naivní si myslet, že se tahle Greenovská trilogie v posledním díle zázračně zlepší a najednou z ní bude dobrý film. Není. Na druhou stranu mi ovšem končící Halloween přišel ze všech tří filmů nejsnesitelnější. Green si v něm sice opět protiřečí a celkem by mě zajímalo, co ho vedlo k tomu, aby s každým dalším přírůstkem v sérii v mnoha ohledech popřel ten předchozí. Po událostech ze dvojky, kdy si celé město vzpomnělo, že jim Myers způsobil trauma je vše zapomenuto a místo toho sledujeme ve trojce  minimálně polovinu filmu příběh nějakého random týpka, který je nenáviděn za způsobení nehody a postupně se stane děsně evil (což nám má asi naznačit, že je to chyba okolí a ne jeho) zatímco vrchní terminátor z dvojky bydlí v kanále a jen si tu a tam zabije bezdomovce aby nevyšel ze cviku. Celkem smutné je že i přes to všechno je poslední Halloween mnohem smysluplnější a koukatelnější než jednička s dvojkou dohromady. Pořád to sice není dobrý slasher, horor ani úplně dobrý film ale jako zakončení nepodařené trilogie je to vlastně fajn a podstatně lepší než bych čekal...40% ()

Figu

Míša opět jel, jel a jel až teda nějako tak v klídku lacino dojel.... Nevím, nemůžu se zbavit pocitu, že takhle by našláple rozjetá, solidně pokračující "trilogická" flákota o hororové legendě končit prostě neměla! Nejsem přísnej divák (pokud mě opravdu něco hrozně moc nenasere), nejsem kritik a z kina si ani neodnáším (krom skvrn haderních po pivu, či majdě vypadlé z labužníkova tajemství) špatný pocity a hodnocení bijáku... V tomhle případě mě cesta domů z biografu fakt srala, páč jsem si kladl otázky, proč takovej konec...?!...?!... Z úcty tři slabý stár. 50% ()

Martin741 odpad!

Tazko sa vybera medzi hnojom a hnojom. Len tento sa mi zda byt slepaci hnoj, ten film predtym Halloween Kills bol len taky obycajny hnoj. Slepaci  hnoj je silnejsi a viac smrdi  0 % ()

MrPierc

Hororová romance konečně se zajímavým příběhem. Tady to mělo vývoj a nebyl to jen krvavý mlýnek na maso jako v minulých 2 dílech, kde se nehrálo, ale jen okázale mordovalo. Škoda, že taková nebyla celá tato trilogie. Zajímavý retro electro 80s soundtrack. ()

bourec

Ze všech tří filmů je tenhle od Greena nejlepší. Není tam moc lítání s nožem, ale přišlo mi, že příběh je celkem ucházející, zejména s novou postavou. Film mě vcelku bavil, a utekl jako voda. 60%. ()

Nový Vymítač ďábla je v problémech

Nový Vymítač ďábla je v problémech

12.01.2024

Hollywoodská studia Universal Pictures a Blumhouse Productions měla velké plány, co se týče nedávného oživení série Vymítač ďábla s podtitulem Znamení víry. Společnost NBCUniversal v roce 2021… (viac)

Práva na sérii Halloween jsou na prodej

Práva na sérii Halloween jsou na prodej

28.09.2023

Ačkoliv jsme se posledního filmu ze série Halloween dočkali loni, kdy režisér David Gordon Green se snímkem Halloween končí uzavřel svoji hororovou trilogii navazující na úplně první film, podle… (viac)