Laurie Strode (Jamie Lee Curtis) tak dlho utekala pred tichým vraždiacim monštrom menom Michael Myers, až sa rozhodla zmeniť taktiku. Prestala utekať, začala bojovať a nalákala Michaela do dokonalej pasce. Tá síce vyšla, ale … Príbeh filmu Halloween zabíja začína v okamihu, keď predchádzajúci film skončil. Ťažko zranená Laurie odchádza v sprievode dcéry a vnučky do nemocnice a v protismere sa k jej horiacemu domu rútia hasiči. V jeho útrobách je v ohnivom pekle uväznený zabijak, ktorý ju prenasledoval celý život. Bohužiaľ, nielen mačky majú sedem životov. Ubehne pár minút a Michael Myers už zase chodí ulicami mesta, ktoré sa pripravuje na halloweensku noc, a úspešne zvyšuje počet svojich obetí. Správa o tom, že z jej pasce unikol, sa dostane aj k Laurie, ktorá si je istá, že keď Michaela porazila raz, porazí ho aj druhý raz. Len bude potrebovať pomoc. Bude ale nutné presvedčiť obyvateľov mestečka, aby sa Myersa prestali báť. (CinemArt SK)

Oktavianus

Jeden ze slabších Halloweenů, ale na rovinu, přátelé, proti tomu, jak před deseti lety zprznil tuhle úžasnou sérii zoufalý neumětel Rob Zombie, je to pořád veledílo. Ani na vteřinu není nuda (že tu o ní píše každej druhej komentář, nechápu), obrovské množství zábavných easter eggů, sedmdesátkový feeling a Myers v nejlepší formě. K tomu Loomis coby Pleasence! Takže ani nevadí, že to nezačíná samostatně - to se týkalo i dvojky z roku 1981, a jak je to skvělej film. Tak co chtít víc? Ano, postavy se chovají neskutečně nelogicky, ale to do slasheru patří. Ano, občas to je neúmyslně směšné (dvakrát jsem se rozesmál se slovy "no to si snad dělají prdel"). Ano, lidové povstání nebyl dobrej nápad, jak tuhle sérii posunout. Já si nejvíc budu stěžovat na vyzdvihovaný body count: tolik mrtvých je totiž spíš ke škodě než k užitku. Není náhoda, že nejlepší Halloween byl ten první, kde počet mrtvých byl nejnižší ze všech filmů. Umění není o množství, ale o kvalitě... Tady to Michael kosí ve velkým, takže se vytratí atmosféra a je z toho jen a pouze obyčejná vyvražďovačka s místy násilně na pilu tlačenými záběry na nechutnosti jen pro efekt. Já jsem ale staromilec... ()

Pítrs85 odpad!

Je Michael Myers rasista (když tu vykydlil asi padesát čern... ehm, totiž Afroameričanů)? Je Michael Myers homofob (když tu vykydlil dva buze... ehm, dva gaye)? Má Michael Myers něco proti nebinárním lidem (když tu zabil toho degena v sukni, totiž toho/tu/to v sukni)? Samé ocásky... Během filmu jsem měl hrozný strach... že to nikdy neskončí. Bál jsem se... co si ti debilní scénáristé připravili dál. Halloween zabíjí... nudou, debilitou, poklekáváním, totiž klaněním se současnému hollywoodskému fašismu. Víš co, Michaele? Jdi už do prdele. Happy Halloween! ()

TheEvilTwin

Chce toho člověk od slasheru tak moc, když žádá alespoň ZÁKLADNÍ děj, interakci postav a špetku logiky? Nic velkého, jen prostě základní prvky, u kterých si nebude ťukat co 5 minut na čelo, co že to tady ti chytráci zas vymysleli. Pořád ta stejná písnička - Myers, kterému se kulky vyhýbají, kterého oheň nepálí a který je zázrakem schopen už po několikáté přežít svoji smrt ubodáním, upálením i ustřílením, putuje od domu k domu a vraždí, co mu přijde pod ruku. Že jsme tohle viděli přesně v minulém díle? Ano! Tenhle je totiž na chlup stejný bez sebemenší inovace nebo prvku navíc! Demence postav nezná hranic a s klidem můžu říct, že z hlediska chování charakterů jsem horší film neviděl a dialogy jsou naprosto stupidní a otřesné. Skalní fandové série a slasher milovníci se budou pózersky rozplývat, jak úžasný nový Halloween je, ale kromě občasného šťavnatého gore (které by mimochodem i tak mohlo být o třídu lepší a originálnější) a Carpenterova soundtracku zde nestojí nic ani za zmínku. Aneb když někdo vysere famózní, voňavé a nablýskané hovno, pořád je to hovno - lépe by se film shrnout nedal a je mi zle z toho, co jsou schopni tvůrci vypustit do světa a co jsou někteří diváci schopni na plnou hubu žrát. Obrovské zklamání, děs a hrůza a raději bych prachy vyhodil z okna, než jít na tohle do kina. Další díl už asi nedám. ()

SOLOM.

Když bylo před pár lety oznámeno, že se chystá nová Halloweenská trilogie, spousta lidí byla nadšená, zvláště když se do toho angažoval i sám John Carpenter. Mě to nechávalo tak nějak chladným, protože Michael Myers nikdy nepatřil mezi moje nejoblíbenější hororové postavy (já měl vždy raději Jasona a Freddyho), nicméně jsem tomu hodlal dát šanci, protože Jamie Lee Curtis patří mezi mé oblíbené herečky a taková Judy Greer se mi v pár filmech taky líbila. A tak přišel rok 2018 a zbrusu nový Halloween. Ten sice měl pár much a slabin, které se mi moc nelíbily, nicméně jako celek tento film jakžtakž obstál a vysloužil si v mých očích lehce nadprůměrné ohodnocení (60%). První dva Halloweeny a H2O považuji za velmi slušné slashery, tento se jim však nevyrovnal – možná tak brutalitou, gore scénami ale to je tak vše.   Halloween Kills nám v samotném začátku nabídne vcelku zajímavou podívanou a vrácení v čase do roku 1978 jsem si docela užíval, stejně jako následný masakr hasičského sboru v současnosti. Říkal jsem si, sakra to není vůbec špatné. Bohužel postupem času šla kvalita filmu potažmo celého příběhu rychle dolů. Ústřední trio hlavních hrdinek bylo odsunuto do pozadí (hlavně pak samotná Jamie Lee Curtis) – což mi vadilo docela dost a my se tak musíme spokojit s několika vedlejšími postavami (které se objevili právě v prvních dvou Halloweenech celé série). Srdce skalních fandů jistě zaplesalo jména jako Tommy Doyle, Leigh Brackett, Lindsey Wallace, Marion Chambers či Lonnie Elam jim určitě nebyla cizí, nicméně novějším generacím asi moc neřeknou (pokud se samozřejmě nedívaly na původní dva díly). A tak nastává otázka, proč sakra zrovna tihle nahradili hlavní ženské trio?   Inu proto, aby mohl Michael Myers opět rozpoutat pořádné jatka, aby zafungovala nostalgie a hlavně aby se tím zamaskovali všechny nedostatky a slabší tvůrčí chvilka. Proč slabší? Scénáristé zřejmě podlehli novodobému nátlaku na genderovou a rasovou vyváženost v Hollywoodských filmech a jeden nestačil zírat. Přitom našemu zabijákovi je úplně jedno koho kuchne svým nožem, omlátí o stěnu, rozseká sekyrou, nebo prostě jen komu zlomí vaz. Nápady scénáristů jsou mnohdy padlé na hlavu – no tady mi to nepřišlo ani moc vtipné. Homosexuálové v rodném domě Michaela Myerse – to jako fakt? Mladý borec pobíhající v sukni během Halloweenu, závěrečná honička rozzuřeného davu v nemocnici – to je jen malý výčet blbostí, které se mi na filmu absolutně nelíbily a jak vidno nejenom mé maličkosti.V konečném součtu bych tak nejraději tomuto kousku vlepil podprůměrné hodnocení 40%, nicméně zavřu obě oči a za jakžtakž povedený začátek, masakr staré černošky a jejího starého a výkon dvojice Judy Greer - Andi Matichak, když už tu hlavní hvězda jen přicmrndávala, tomu nakonec alespoň ten průměr dám. 50% ()

ARI50

Už od prvního dílu roku páně bylo jasné že Michael je nesmrtelný. Pokračování které krásně navazovalo a krásně doplňovalo předešlými díly, nebylo vůbec špatné ale povedené. Krve proliti byl největší masakr filmu. Je pravda že by to mohlo mít desítku filmu, ale asi by to nebylo časem ono dalším dílem by to fakt chtělo uzavřít pochovat nesmrtelného a vrhnout se jinam. Za mě povedené pokračování. Má to své mouchy ale ztrácí to ducha začátku ale byznys je silná moc. ()

JASON_X

Měl jsem chvílemi takový dojem, že tenhle díl mozaiky o bráškovi a strýčkovi Michaelovi se posouvá do sféry nevážně vážných softhorrorových slasherů a la Scream, I Know What You Did Last Summer, apod. Na čemž samozřejmě není nic vyloženě špatného a jako samostatný film by to byla v rámci žánru nadprůměrně povedená zabijačka, no přece jenom od pokračování téhle série s J.L.C. jsem čekal něco sofistikovanějšího. Ale hlavně že se angažovanému scénáristovi podařilo do děje nacpat něco černochů a párek postarších homoušů, gratuluju. A nezbývá mi než litovat, že série o Michaelu Myersovi neskončila velepovedeným Halloween H20: 20 Years Later (1998), nebo že když už tedy pokračuje, že radši nejede v temném a syrovém stylu dvou "alternativních" Halloweenů od Zombieho, jen s lepší (neskákavou) kamerou. ()

matestlust

Viděna Rozšířená verze. Tak trochu jiné pojetí a pokus o rozšíření celého příběhu, které mě úplně nenadchlo, přišlo mi zbytečné a celkově k ničemu. Chování některých vedlejších postav bylo až na pěst a některé by tam vůbec neměli být. Jinak jsem si to ale vychutnal, gore jako vždy na jedničku, nápadité ,,kills" , Michal pořád stejný sympaťák. Je to rozhodně o hodně horší než předchozí comeback, ale stále je to dobré. ()

Morholt

Pokud Michael zabíjí, tak není co vytknout. Hezké detaily, litry krve a lhůdkový následek pádu z okna. Jenže všechno ostatní špatně. Jestliže první film restartu fungoval jako pocta původní sérii, tak tohle je dějově neumělý slepenec, který na ní parazituje. To umocňují silně nezajímavé postavy a bláboly opakující notoricky známé mytologické prvky. No a závěr je vyloženě na přesdržku. Michela by už měli nechat spát. Podobně jako Jasona a Freddyho. Leda by se chtěli tihle tři někdy někde porvat. 40% ()

Lucasion

"Evil. Dies. Tonight!" Objektivně tři, subjektivně čtyři. Není pochyb, že tři roky starý stín se překročit nepodařilo. Pro mě byl předchozí Halloween nejlepším filmem roku a velmi kvalitně odvedenou prací. Přes děsivost, autentičnost, nostalgii i celkový návrat ke značce. Tahle "dvojka" velmi trpí syndromem sequelů a taky prostředních dílů. Děj se totiž nikam moc neposune. Stále jsme v Haddonfieldu a stále jsme ve stejné noci. Halloween Kills totiž navazuje jako kousek puzzle. To co oceňuji, že se místy doslova prolíná s prvním dílem. A tím prvním dílem myslím ten z roku 2018. Rozumíme si? Každopádně po masakru hasičů u domu Laurie (Jamie Lee Curtis) se Michael Myers vydává zpět do města, aby si užil noc než vyjde slunce. A bodycount se znovu kupí. Opět se posouvá pomyslná laťka gore trošku výš. Co je taky zajímavé je fakt, že ústřední trojici vlastně střídá lid z městečka. Takže tu máme smrt mnoha vedlejších postav na kterých nám vůbec nezáleží. A už jsme u toho, proč tenhle Halloween není tak vydařený jako ten první. Tam totiž na postavách záleželo a fandili jsme jim. Tady jsou jen čísla ve statistice. Druhý fakt je, že zatímco se jednička držela víceméně u zdi, tak zde je Michael opět nezastavitelné zlo. Pro někoho těžko stravitelné. A pokud vám vadí nelogické chování postav (syndrom hororových postav), tak se ani na film nenamáhejte chodit. Těžko byste našli letos hloupější filmové rozhodnutí. Přesto všechno subjektivně čtyři. Proč? Protože jsem se v kině nenudil ani chvíli. I přes veškeré výtky mě film bavil a já si ho nesmírně užil. Film má naprosto bombastický soundtrack, který vždy jen umocňuje atmosféru. A i když jednička pumpovala každou scénu a zde jich je jak šafránu. Tak v momentě, kdy se spustí kytary a začne to pořádně dunět... A v ten moment se objeví Michael s nožem v ruce. To je prostě pecka! (75 %) ()

luka4615

Zbytečné, stupidní a extrémně nudné pokračování kultovního hororu, na němž zaujme jen jedna kreativně provedená vražda. Nebrat. ()

ScarPoul

Zdravý rozum a úsudok išli niekam na dovolenku a nechali tvorcov úplne bezradných. Zatiaľ čo prvý diel novej série bol ešte akousi poctou pôvodnému filmu, toto tu je už zlátanina nudných, smiešnych a absurdných scén. Jediná výhoda je, že to má aspoň nejakú atmosféru. Tie malomestá uprostred noci majú v sebe niečo zžieravo desivé. Ale momentom, ako prídu na scénu dialógy, vraždenie a aj prostoduché dejové zvraty, zostane človek len u krútenia hlavy. Nefunguje tam nič. Možno len tá retrospektíva. A hoci tu máme priame pokračovanie prvej časti aj s niektorými postavami z prvého dielu, je to logicky úplne niekde inde. Halloween nikdy nebol moja obľúbená séria. Majklová toporná chôdza vo mne vzbudzuje skôr úsmev. Posledných 15 minút je vrchol nevkusu. Pretrpené. A neustále som mal v hlave otázku: Why the fuck should I care? ()

Hismael

Naprosto zbytečné pokračování bez příběhu, kde se policie marně snaží zakrýt svojí neschopnost. Film nebuduje žádnou atmosféru, nemá snad ani jednu postavu, která by diváka mohla zajímat a tak děj tvoří jen rutinní zabíjení anonymních obětí. Oproti běžnému průměru předchozích dílů je tohle tragédie, která pouze těží ze značky Halloween. ()

Skrk

Spokojenost. Hodně Michaela, hodně krve a atmosféry, hodně umírání a hodně…nostalgie. Film, který Halloweenu rozhodně nedělá ostudu. Bohužel budu s tímto názorem asi jeden z mála, protože někteří v tom hledají něco jiného. Ale kdo chce psa bít,… Flashbacky ze ´78 jsou super, stejně jako Michaelovo ohánění se “vyprošťovákem” v ohni. 7/10 (viděno 2x) ()

corpsy

Možno ide o najbrutálnejší príspevok do série, ale popravde aj jeden z jeho najmdlejších. To, že sa z dravca stáva skôr lovná zver ( avšak pekne sa brániaca ), je dobrým motívom, ale zle napísaným. Ak to mám brať len ako obyčajný ´´stredok´´, výplň medzi úvodom a záverom, tak v poriadku. Ale ak sa takto bude pokračovať aj tento rok v Októbri... ()

Astaroth12

Ja som nečakal vobec nič a veru som ani nič nedostal. Videl som každú časť zo serie a niekoľko z nich mam vysoko cenené, ale tato k nim rozhodne patriť nebude. Tušil som to už od predošlej časti a nič sa nezmenilo ani touto. Je tu ten istý režisér a aj tie iste chyby. Nesmrteľný Michael to tam kosí a o nič iné ani nejde. Ale vraždy nestali za veľa i keď ich bolo veľa a to čo sa dialo v nemocnici, nemôžem nazvať inač ako totálny chaos a bordel. Jamie tu hrala druhé husle, čo som aj čakal. Príbeh tu hádam nejaký aj bol, lenže každý tvorca , ktorý oživil Michaela si dal do príbehu niečo svoje, takže ten už nestojí za nič a ja ho už pri tejto sérií neriešim. Pozrel som si ho len kvôli zvedavosti a aj kvôli skompletizovaniu serie a tak pozriem i tu akože poslednú i keď koniec to aj tak nebude. Slabé 2*. ()

maddy

Halloween Kills, Potential Killed. V predošlom Halloweene nám David Gordon Green ukázal, že by to so sériou Halloween išlo aj inak a mohla z nej potenciálne vzniknúť kvalitná nová trilógia, aby nám hneď v pokračovaní ukázal, že vlastne nie a vrátil celú sériu do nechcene smiešnych B-éčkových vôd z konca 80. rokov/začiatku 90-tich rokov. Začnem však tým pozitívnym, ako hororového fanúšika ma potešilo, že Kills sa vyslovene s nikým nes*re, rating R využíva do poslednej kvapky krvi, postavy tu umierajú skutočne krutým spôsobom a nikto nie je ani na chvíľu v bezpečí. Greenovi sa zároveň celkom darí predať Michaela Myersa ako také to ultimátne zlo, ktoré nejde zastaviť o čo sa síce pokúšali aj predošlé príspevky v sérií, ale vždy pomerne neúspešne. Týmto však všetky pozitíva končia. Zvyšok je silne nezvládnutý horor a rapídny úpadok oproti predošlému filmu, a to ja ani ten nepovažujem za vyslovený zázrak. Halloween Kills sa totiž po umiernenom predošlom filme, ktorý sa pomalým, plíživým tempom skôr približoval pôvodnému Halloweenu, úplne utrhol z reťaze a scenáristicky rozpadol. Body count sa síce zvýšil snáď o tisíc percent a pokojne by som si trúfol povedať, že Halloween Kills je slasher s najvyšším počtom úmrtí EVER. Reálne tu niekto zomrie každú druhú minútu a reálne vám to bude úplne jedno. Ten film totiž nemá niečo čomu sa hovorí konzistentný dej. Začne, od prvej do poslednej minúty tu Michael vraždí, a skončí. Bez toho, aby akokoľvek budoval napätie, stupňoval strach, nebodaj gradoval k čoraz viac intenzívnejšiemu finále. V závere to takmer vyzerá ako keby vám film niekto vypol v polovici. A problém nie je to, že sa jedná o film "v strede" medzi prvým novým Halloween a očakávaným Halloween Ends, ale skôr v tom, že mu chýba dynamika. Do toho všetkého tu behá kvantum postáv, ale každá vám bude absolútne ukradnutá. Pretože to nie sú "reálne" postavy s aspoň nejakým vývojom, ale doslovne iba mäso na porážku o tri scény ďalej. Titulné postavy z predošlého filmu, vrátane Jamie Lee Curtis ktorá tu má tak 3 scény, sú odsunuté na vedľajšiu koľaj a tie nové sú tu zbytočne nahádzané s odkazmi na prvý Halloween, ale tým to končí, iba prostými odkazmi typu "aha, toto je to dievčatko z prvého filmu, ktoré tam hralo úplne nepodstatnú rolu, nikto si ho nepämatá, ale v tomto filme ju máme späť ako dospelú". Bez toho, aby s tým Green akokoľvek ďalej pracoval. K tomu sa všetci (a to som v horore zvyknutý na hocičo) chovajú až neznesiteľne dementne, kde na Michaela Myersa v priebehu filmu strieľa zo zbrane asi dvadsať postáv, ale ani jedna sa nevie ani raz trafiť. Halloween Kills sa však nedokáže uspokojiť ani s tým byť ďalším jednoduchým, brutálnym a ehm hlúpym slasherom, ale úplne náhodne hádže do filmu množstvo tém, ktoré nijako ďalej nerozvíja (pocit viny Laurie, naštvanosť celého mesta Haddonfield, čudná skratovitá podzápletka s útekom dvoch mentálnych pacientov, ktorá vyvrcholí do smiešnej potyčky v nemocnici, kde si dav myslí, že sa jedná o Michaela Myersa atď.). Vo výsledku tak premrhaný potenciál, ktorý ma síce prvú pol hodinu potešil svojou brutalitou, ale každou ďalšou minútou do konca už iba čoraz viac sklamal tým ako nemastné, neslané nič tentoraz David Gordon Green ponúkol. Sorry, druhý krát to nefunguje a už nepomôže ani tá vlna neustálej nostalgie, na ktorej sa snaží zviesť. V Halloween Kills je totiž paradoxne všetkého až príliš (brutality, úmrtí, nostalgie, postáv, odkazov, tém ...), ale zároveň v ňom nie je absolútne nič. Je prázdny ako moja chladnička po víkendovej domovej párty. CELKOVO: 5/10 () (menej) (viac)

Korbitch odpad!

Původně jsem nabyl dojmu, že místní databází zase obchází duch hysterie, ale ne. Bohužel nový Halloween je žumpa nebývalých rozměrů. Prvních 20 minut ještě šlo, pak se bohužel roztrhl pytel s hromadou komických situací, kdy jsem se v kině začal nahlas smát. Když se potom ještě přidal fanatický dav vesnických troglodytů už jsem to nevydržel a poprvé v životě odešel předčasně z kina. EDIT: Právě jsem dokoukal konec. Můžu dát ještě jeden odpad? Prosím, moc prosím. ()

Riddick77

(Nejen) ten konec bolí... a ukrutně moc. Tohle zacházení si Michael Myers nezaslouží. Vždyť to chvílemi působí jako špatná parodie. Ty hrátky s "podstatou" zla a davovou psychózou na papíře zřejmě vypadaly nadějně, ale výsledkem je zbytečná špaténka, která de facto baví jen nefiltrovanou brutalitou a príma hudebním podkresem. Kouzlo restartu je pryč a trojka na tom těžko něco změní. 4/10 ()

Bordoshut

5,5/10 – Slasherové horory mnohdy obtížně, a ne vždy úspěšně, balancují mezi realistickým zobrazením vraha jakožto obyčejného člověka, který krvácí, když ho bodnete, a přestřeleným sci-fi pojetím, které ústředního ničemu staví do role nesmrtelného omnipotentního nadčlověka, jakým je například Yzomandias. Jak však Jakub sám chytře poznamenal, takoví "už se nedělaj". A to samozřejmě z dobrého důvodu. Diváka daleko víc baví sledovat vraždit někoho, komu také hrozí, že ho někdo sundá, něž poloboha, do kterého vysypete celý zásobník a on se pak stejně nakonec zvedne, aby vám ukázal, zač je toho loket. Bohužel mi přijde, že jakkoliv přináší pokračování Halloweenského restartu do série s Michaelem Myersem čerstvý vzduch, tak to tvůrci trošku přestřelili. Michael měl vždycky zůstat jen obyčejným psychopatem bez tváře, který má "odlišný" pohled na svět. Pevně doufám, že v třetím dílu se to nějak zdárně vyřeší a například se ukáže, že měl celou dobu na sobě neprůstřelnou vestu (do hlavy ho tuším netrefili). Halloween Kills je jednoznačně slabší než první díl, ale pořád si uchovává solidní porci nostalgie. Nelze mu upřít silnou atmosféru a líbivé lokace, ve kterých to maskovanému šílenci jednoduše sluší. Nakonec bych rád vyzdvihl i vcelku nápadité vraždy, kterým moderní rozlišení dělá dobře. Velkým respekt Johnu Carpenterovi za ikonickou znělku, která parádně funguje i dnes. Top hláška: "Hej Sandra! There's a big fella in our bathroom!" Taky sis po sobě mohla spláchnout, ženská jedna! ()

Novinka Ridleyho Scotta v kinech propadla

Novinka Ridleyho Scotta v kinech propadla

18.10.2021

Poslední souboj, nový film režiséra Ridleyho Scotta (Gladiátor, Vetřelec), měl minulý týden v zámoří premiéru a jestli se někdo těšil, že se v budoucnu dočká více podobných historických velkofilmů,… (viac)

O čem bude pokračování Halloweenu?

O čem bude pokračování Halloweenu?

30.07.2020

Režisér David Gordon Green nedávno poskytl rozhovoru serveru Total Film, ve kterém odhalil pár detailů týkajících se chystaného pokračování Halloweenu s podtitulem Kills. První zásadní informací je,… (viac)

PF 2020

PF 2020