Laurie Strode (Jamie Lee Curtis) tak dlho utekala pred tichým vraždiacim monštrom menom Michael Myers, až sa rozhodla zmeniť taktiku. Prestala utekať, začala bojovať a nalákala Michaela do dokonalej pasce. Tá síce vyšla, ale … Príbeh filmu Halloween zabíja začína v okamihu, keď predchádzajúci film skončil. Ťažko zranená Laurie odchádza v sprievode dcéry a vnučky do nemocnice a v protismere sa k jej horiacemu domu rútia hasiči. V jeho útrobách je v ohnivom pekle uväznený zabijak, ktorý ju prenasledoval celý život. Bohužiaľ, nielen mačky majú sedem životov. Ubehne pár minút a Michael Myers už zase chodí ulicami mesta, ktoré sa pripravuje na halloweensku noc, a úspešne zvyšuje počet svojich obetí. Správa o tom, že z jej pasce unikol, sa dostane aj k Laurie, ktorá si je istá, že keď Michaela porazila raz, porazí ho aj druhý raz. Len bude potrebovať pomoc. Bude ale nutné presvedčiť obyvateľov mestečka, aby sa Myersa prestali báť. (CinemArt SK)

T2 odpad!

║Rozpočet $20miliónov║ Tržby USA $92,002,155║ Tržby Celosvetovo $131,647,155▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA $3,703,859║ Tržby za predaj DVD v USA $1,969,676  ║ Nový Halloween to teda riadne zabil! To ako takéto bezduché samoúčelné výplachovky "horor splašky" ešte niekoho bavia? Bez poriadne atmosféry bezducho naservírovaní splasch či slash hnoj. Nepomôžem si ale na čo je dobré takéto ako x-té pokračovanie, ktoré sa nevie pohnúť z jedného miesta. V tej nemocnici tá hystéria to úplne s prehľadom dala maximálne dole, to bola ale riadne primitívna tukačka na čelo, ten ako že príbeh, heh.  Čistá tragédia. Kedy tomu bude koniec? Normálne mi zhnusia pôvodný horor z 1978. /5%/ ()

POMO

Tak slibný rozjezd a tak imbecilní “zakončení”! Potenciál předcházejícího, rozumně a pro fanoušky uspokojivě pojatého restartu série, spláchnutý do ha*zlu! ()

verbal

Helouvín zabíjí už nejen východoevropské kulturní tradice komerčním plagiátroským svinstvem pro slaboduché zaprodance a jiné retardéry, ale rovněž i globální divácký vkus neustálým furtdokolovým parazitickým oživováním Míši Majera a dost trapným vymýšlením, koho a jak by mohl ještě opíchat svým třiceticentimetrovým oceloušem. Nikoho a nijak, protože mistr Tesař je jen jeden a za těch milión ubohých a nudných pokračování už opíchal úplně všechny. I ta Džejmilí se ještě jakž tak dala tak před dvaceti lety a dvaceti kily, dokonce opakovaně, ovšem teď už je to dost úchylná gerontofílie. Tak se na to už konečně vyserte, nechte ho v klidu hnít a Džejmilí v klidu senilnět! A vy, kulturně nesvébytní kokoti, mějte nějakou hrdost a přestaňte se 31.10. převlíkat za debilní anglosaské mrtvoly a koledovat, protože si vykoledujete akorát to, že se u vás pak na Den díkuvzdání objeví strýček verbal, opíchá vám krocana, drobné hlodavce a všechny flexibilní a neplesnivějící členky zaprodané domácnosti! ()

Lima

Film zbytečný jako Mynářova tiskovka. Do žánru nepřináší nic nového, dvanáctkrát vylouhovaný čajíček ždíme ještě tak mocně, že se to už nedá pít, a když už přijde s něčím neobvyklým, za což považuju to „lidové povstání“ obyvatel Haddonfieldu, je to stejně hloupé, jako Ovčáčkovy tweety. A Michael Myers mi tu připadá jako nesmrtelná kyber verze T-1000 z Terminátora, a ne jako bytost z masa a kostí. ()

J*A*S*M

Na nový Halloween jsem se těšil i po těch rozpačitých ohlasech z Benátek. Myslel jsem si, že návštěvníci tohoto festivalu prostě jen nedokázali ocenit jednoduchou, tupoučkou, ale zábavnou, brutální a atmosférickou slasherovou jízdu. Však se celou kampaň lákalo na to, že Halloween Kills bude mean and evil, nejrozmáchlejší Halloween ever s mohutným bodycountem. A i ty ohlasy zde tak vlastně dominantně působí - že masakr je to slušnej a vadí hlavně nelogické chování postav. Tak to je teda podle mne bullshit a papouškování toho, co nám vtloukla do hlavy kampaň. Halloween Kills je hlavně otřesná nuda, konceptuálně úplně blbě postavená. Snaží se psychologizovat jakési kolektivní trauma Haddonfieldu a neskutečný množství času otravuje postavama, který nikdy nikoho nezajímaly a zajímat nemohou. A Laurie je po celou stopáž odstavená ve špitále a nic nedělá. Jednotlivá zabití jsou sice fajn, ale čistýho času moc nezaberou a rozhodně mi nepřijde že by byl Myers na obrazovce víc než v jiných Halloweenech. Kéž by byl! Na úkor Tommyho, Lonnieho a těch dalších otravů. S každým dalším "Evil dies tonight!" se mi víc a víc chtělo vyhodit monitor z okna. ()

MrHlad

Michael Myers uniká z ohnivého pekla a jde zase kosit lidi. Tentokrát proti němu však nestojí Jamie Lee Curtis, ale město plné lidí, kteří si náhle vzpomněli, že tenhle sériový vrah existuje a všem jim nějak ublížil. A tak Myers kosí jednoho anonymního člověka za druhým, aby to pak celé skončilo. A zanechalo dost nepříjemný pocit, že Green s McBridem to možná mysleli dobře, bohužel při realizaci popřeli celý předchozí díl a natočili přinejlepším průměrnou vyvražďovačku postavenou na ambiciózním, ale naprosto nezvládnutém nápadu. Tahle série má na víc. A tihle tvůrci taky. ()

Bluntman

Je to z mé strany otřepaný hodnotící soud, ale některé franšízy by měly zemřít, protože nedokážou nalézt způsob, jak uchopit ústředního zabijáka. Zatímco z Freddyho anebo Chuckyho se staly popkulturní ikony, které v přiznaně pokleslých dílech slouží ke glosování dějin audiovize, různé reinkarnace Michaela Myerse trápí sebe i své publikum. Výborná halloweenská trilogie (H1 + H2 + H20) uchopila maskované monstrum psychoanalyticky, jako návrat vytěsněného, spojeného s rodinou a traumaty, násilí provázala se sexualitou. Pokračování od čtverky dál - s výjimkou H20, samozřejmě - zase ze slasheru učinila rodinné drama, maskovaný postrach s nožem v ruce se v nich kvůli nadpřirozeným prvkům (runy a tak) proměnil v naprosto běžné nesmrtelné osmdesátkové monstrum ala Jason ze sequelů PÁTKU TŘINÁCTÉHO. Zombieho remaky byly pro změnu hixploatace, ale odvyprávěné z perspektivy a empatické vůči monstru, jeho zázemí i prostředí. V podstatě šlo o origin story o monstrech utvářených společností (HALLOWEEN 1 - Michael, HALLOWEEN 2 - Laurie), což je koncept, jímž se Rob Zombie vzdaloval carpenterovskému pojetí abstraktního zla (kinoverze H1).__________ David Gordon Green se s H2018 jakoby navrátil ke carpenterovskému přístupu, který ozvláštnil mezigeneračním konfliktem, jenž zároveň umožňoval nepřímo glosovat proměny subžánru na příkladu tří různě poučených final girls. HALLOWEEN KILLS, pokračování H1 (´78) a H2018, do toho všeho hází vidle, a to ke konci i doslova: z abstraktního zla, nezastavitelné a ohrožující síly, činí velmi doslovným a tupým způsobem projekci společenských strachů a úzkostí, zjevnou politickou alegorii (vlivu dezinformací, psychologie lynčujícího davu, strachu z jiného jako strach a teror nadále udržující). Jenže celá významová rovina je neokázalá, chytrá a důmyslná asi stejně jako název filmu, který by asi chtěl něco sdělit o společenských fobiích, ale taky by moc chtěl jako první nějak rozpoznatelnou postavu zabít Afroameričanku a brutálním způsobem odpravit dva fakt stereotypně vyobrazené gaye. Přitom jednotlivé vraždy jsou jednou z mála věcí, která tam za něco stojí (nejvyšší body count v historii halloweenské značky). Úmrtí jsou totiž podána jako procházka historií subžánru, upomínající zejména na omsdesátkové slashery. Navázání na poetiku osmdesátek, kdy by nebyla zápletka, pokud by se všichni do jednoho nechovali jako idioti (HK je ukázkový příklad idiot plot), si ale nelze ani náležitě užít. Místo přímočaré zábavy - vrah kydlí idiot(k)y a na konec stane proti final girl - je fokus soustředěn na město a jeho obyvatele jako kolektivního "hrdinu" projevujícího svou monstrozitu (lynč). V rámci subžánru nezvyklá volba, jenže kvůli ní je vyprávění hrozné rozpadlé a rytmicky i co do tempa nevyrovnané: prolog před titulky má podobu štafety mezi několika postavami, poté se stříhá mezi několika vzájemně neprovázanými liniemi apod. Obdivuji ambice, snahu se subžánrem něco dělat, přitom se odkazovat na jeho bohatou historii a snažit se fungovat jako relevantní politický a společenský komentář, ale ve všech ohledech HK selhává. Green a spol. by se mohli podívat na NOVOU NOČNÍ MŮRU, jak se aktualizuje slasher a utváří komentář ke společenské funkci strachu v hororech. Halloween Bores. () (menej) (viac)

Fr

„MICHAEL MYERS TOHLE MĚSTO SUŽOVAL 40 LET. DNES HO DOSTANEME!…“ ///    Hele, s ničím se neserou… - vod počátku je to krvavý představení. Vobčas někdo něco řekne, ale hlavním protagonistou je Michael a jeho vražedná nápaditost. Pravda, postupně se lidi začnou chovat jako stádo a vyrážejí v houfech smrti vstříc (což možná vocení i někdo jinej než Michael). Co moc nevoceňuju třeba já, jsou ty srdceryvný dialogy a údernický kecy zbytečnejch lidí. Je to taková píčovina, který jde hlavně vo to, vydělat prachy. A udržet při životě Johna Carpentera. Ovšem ani tady pokrok nezastavíš…. takže v Michaelově domě teď bydlí párek bukvic. Sláva!   ///  NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Narodil jsem se v Haddonfieldu (a mám strach, že tam i umřu…). 2.) Chtěl bych, aby na mě, u nás v rodný vsi, všichni vzpomínali. /// Thx za titule „titulkomat“.       /// PŘÍBĚH  **  HUMOR  ne  AKCE  **  NAPĚTÍ  * ()

LIVINGDEAD

Já buď umírám, nebo mám covid, nebo stárnu, ale co tohle natočili za píčovinu! Halloween byl vždy napínavý film, kde jste se i lekli...Tahle sračka byla strašná a Jamie Lee Curtis je stará hnusná rašple. Ztráta času, dávám slabých 30% Takhle zkurvit Halloween!!! 😡😡😡😡😡 ()

kiddo odpad!

Všechno, co člověk o nových Halloweenech potřebuje vědět, se dozví hned z úvodních titulků. V tom prvním máme shnilou hromadu beztvarého, do mrtě vydojeného bleh, z níž vypučí krásná sexy mňamka. No a než do té mimořádně mrdatelné mňamky stačíte zaklesnou zubama, tak vám ji v tom druhém sežehnou jak haldu odpadků. ()

EvilPhoEniX

Evil is not dying Tonight. Hmm no nejsem tak naštvaný jak ostatní, ale rozhodně jsem čekal více. Halloween z roku 2018 byl o level výše téměř ve všech ohledech. Když je Michael Myers na scéně, tak je film efektivní hororový Slasher s cool vraždy a obstojným Gore a je to podívaná na 4, avšak když na scéně není a to je bohužel většina času je to docela nuda za 2 hvězdy. Spousta nezajímavých divných postav řešící jakési městské trauma, které mne teda absolutně nezajímalo, raději bych sledoval mladé teenagery, kteří chodí od domu k domu a Myers je jednoho po druhém zabíjí než sledovat tuhle bandu dospělých lidí řešící nudné dospělé věci, ach jo Drama je už i ZDE! To že, Myers ožívá a přichází zpátky k životu víme už 40 let, takže je až s podivem, že se tomu dneska někdo diví, to je jak přijít do stripbaru a divit se, že tam jsou tyče a striptérky LoL. A nelogické chování postav, tak to k Slasherům patří odjakživa, Původní film ze 78 taky nebyl žádný hlubokomyslný příběhový Mindfuck s filosofickým přesahem a abstraktním myšlením, vždyť tam ženská řve ještě dřív, než Michael vytasí z kapsy nůž, takže Jokes on you Bitches. Já si naopak budu stěžovat na nedostatek vražd a Myerse, který všehovšudy svým řáděním stráví možná 30 minut a finále je teda vyloženě neuspokojivé bez atmosféry i napětí. Na atmosférické finále v baráku zminula vzpomínám doteď. Paradoxně nejlepší gore scéna filmu je od týpka, který sám skočí z okna hm a hasiči měli větší koule v Traileru. Malignant je teda zatím neohrožen v letošní příčce, tak snad Antlers, nebo Soho?!:) Příběh 2/5, Akce 3/5, Humor 2/5, Násilí 4/5, Zábavnost 3/5 Hudba 4/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 3/5, Napětí 3/5, Emoce 1/5, Herci 2/5. 6/10. ()

tron

Za mňa spokojnosť. Tvrdé, rázne, priamočiare, na nič sa to nehrá, zbytočne to nekomplikuje situáciu, ponúka to množstvo nečakaných a zaujímavých flashbackov (vrátane... no nič, nebudem menovať, ale skoro som spadol zo stoličky), atmosféra je skutočne neskutočne temná, gore drastické, naturalistické a na kilometre ďaleko z neho cítiť desivé ustrnutie tesne pred smrťou. Miestami je to divné (preženiem to, keď poviem, že Jamie Lee Curtis tu má len cameo?), ale je to vykompenzované mnohými novými a originálnymi motívmi (manipulácia rozvášnenou spoločnosťou, fanatizmus, túžba po krvi hoc aj nevinnej obeti, skvelý nápad s oknom). Myers budí rešpekt i na svoje rešpektuhodné pomery a je prezentovaný ako hurikán z katastrofického filmu: brutálna, de facto nezastaviteľná sila, ktorá si robí čo sa jej zachce a ľudia sú voči nej bezmocní, nezostáva im nič iné, než počkať, kým odíde. Inak, s hnevom obyvateľov Haddonfieldu pracovala už štvorka Návrat Michaela Myersa z r. 1988, ale tu je to spracované intenzívnejšie a v neposlednom rade veľkolepejšie. Ono každopádne obecne Green a McBride sa síce snažia pôsobiť ako strašne originálni a osviežujúci tvorcovia, ale faktom je, že sa neustále obracajú do minulosti napriek tomu, že oficiálne nadväzujú len na prvý diel z r. 1978. Takže výsledkom je chaos, síce zaujímavý, ale chaos (jeden príklad za všetky: Halloween zabíja ignoruje udalosti z H20, takže v oboch filmoch nielenže vystupovala Marion (zdravotná sestra Dr. Loomisa), ale hrala ju tá istá herečka a v oboch bola zabitá). ()

Slasher

Nedosahuje level předchůdce, ale nebylo to vůbec špatný. Zajímavě pojatý jako Myers versus Haddonfield / davová hysterie, opět chladný a brutální, nedrží se klasický šablony. OK není to úplně user-friendly, roztěkaný do vedlejších postav, ale za mě fajn čas v kině a adekvátně průměr kolem 60%. ♪♫ ()

Bloody13

Na jednu stranu je to celkově strašně debilní, ve dvou scénách dokonce nezáměrně vtipné a jako prostřední část trilogie vůbec nikam neposouvající hlavní dějovou linku (s výjimkou úplně poslední minuty, kdy konečně zařve jedna z hlavních postav). Jenže na straně druhé... na té je tu mistr Carpenter s nadupaným soundtrackem, s naprosto luxusním retro intrem, vracející nás do roku 1978, a hlavně nesmrtelným Myersem, co po vzoru Terminátora vykosí třetinu Haddonfieldu, aniž by se při tom jenom zpotil. Největší průser filmu zcela určitě vězí v pojetí tolik diskutovaného lynčujícího davu. Ten se vymkne kontrole a pro vytouženou pomstu se nebojí jít přes mrtvoly dalších nevinných lidí. Chápu, o co Greenovi šlo a ve filmu ta myšlenka jasně zazní, ale proč věnovat tolik pozornosti vedlejším postavám, aby se v závěru stejně ukázaly jako neschopná hovada, to mi hlava nebere. Odsunutí Laury Strodové na vedlejší kolej mě překvapivě tolik nesralo, ono už něco podobného bylo v Halloweenu z roku 1981. Pořád je tu totiž Mike - hrůzu a respekt budící zvíře, nezastavitelný kombajn a chodící mlýnek na maso, který když se objeví na scéně, prostě víte, že to pro zúčastněné nedopadne dobře. Ale jako celek má tenhle Halloween zkrátka až moc velký masařky, díky nimž svoje hodnocení nedokážu vytáhnout z průměru. Takže asi tak. P.S. Bojový úkol pro nadšence vysokých bodycountů. Dokáže mi někdo z vás spočítat celkový počet killů? Třeba se mýlim, ale při klasickém postupu  jsem napočítal 10 mrtvých, plus 12 hasičů a dalších nejméně 10 při závěrečné férovce, to jest nejméně 32 mrtvých. Ale pravděpodobně jich bude o něco víc. Prostě JATKA! :) ()

EdaS

Další zbytečný pokus o psychologizaci slasheru vychází naprázdno, hlavně když je šílená babča Laurie odstavena na vedlejší kolej a v čele filmu stane kolektivní hrdina - obyvatelé Haddonfieldu. A ti se chovají i na hororové poměry prostě dementně. První polovina pro mě byla nesnesitelně iritující, v té druhé už jsem našel náznaky něčeho zajímavějšího, ale ve výsledku je to prostě zklamání. Sice pěkně natočené, ale pořád zklamání. 50% ()

Morien odpad!

What the hell. Ze začátku to možná trochu vypadalo, jako že někdo u kormidla ví, co se tam děje, ale hodně rychle to nahradil pocit, že je to celé natočené jako nějaká imaginární snová sekvence, protože najednou všechno dává míň a míň smyslu a jako by tvůrci chtěli, abych si myslela, že se to doopravdy nestalo. Ten konec úplně nejvíc. Takové věci se tam dějí a protagonistka k tomu má rádoby oduševnělý voice-over komentář, aniž by ale věděla, co se stalo, a mohla na to nějak reagovat nebo jakkoliv zasáhnout do děje? Je to pilotní epizoda seriálu nebo co? Extrémně frustrujícně to "utnou v půlce", žádný konec, nic, jenom "stay tuned for the next one". Trošku se proklínám za to, že si vždycky říkám, že je naděje, že zrovna tenhle film třeba bude dobrý, a pak jen rozdávám odpady a jsem smutná. Ještě že aspoň existují filmové youtube kanály, které si z takovýchle filmů dělají srandu. ()

choze

To řešené trauma komunity by i mohlo být zajímavé, ale bez pořádných postav není. A ty mýtizující/psychologizující cancy o Michaelovi mi přišly trapné už v originále. Takže zbývá jen velkorysý bodycount s pár čvachtavými vraždami. ()

sniper18

Sériu Halloween mám rád, Michael Myers je už dlhé dekády ikonický zabijak, ktorému sa vlastne ako jedinému podarilo vo vyššej kvalite zotrvať až doteraz. Predchádzajúci reštart bol výborný, možno aj zo všetkých dielov najlepší, takže na toto priame pokračovanie som sa veľmi tešil, ale už po tretíkrát v rade sa opakuje presne to isté. Keď sériu jeden diel konečne zase naštartuje, ten druhý to zase pokazí, aj keď ani raz sa nejednalo o nejakú katastrofu a to ani tentoraz. A môže za to hlavne samotný Michael Myers, ktorý je stále perfektný, vždy, keď je v obraze, tak sa je na čo pozerať a svoj rešpekt má. Síce už miestami nepripomína sériového vraha, ale skôr terminátora, čo pôsobí trochu zvláštne, predsa len doteraz si skoro vždy vyberal osamotené obete a hlavne tie slabšie, tu nemá problém sa postaviť desiatim chlapom v najlepšej forme, ale je to už dvanásty diel, takže nejaké zmeny samozrejme beriem. Problémom je skôr všetko ostatné. Nápad so vzburou celého mesta nebol zlý a ponúka slušný potenciál, ale veľmi zle sa využíva a prišlo mi, že film funguje tak prvých dvadsať minút, potom to celé padne do úplného stereotypu a prakticky sa tu nič zaujímavé nedeje. Na scenári si teda mohli dať viac záležať a to aj na pomery tohto subžánru. A veľkým sklamaním sú aj postavy a pritom ten predchádzajúci po tejto stránke fungoval perfektne, ponúkol skvelé hlavné ženské trio, kde bolo radosť pozerať na ten odlišný prístup naprieč tromi generáciami, ale aj ten zvyšok ich ideálne podporoval, ale tu šli úplne do úzadia, pričom aj na tej malej ploche vôbec nezaujmú a nové postavy nestoja za nič. A to neustále opakovanie o zastavení zla v túto noc mi strašne liezlo na nervy. A tak to musí neustále zachraňovať Michael Myers, ktorý to našťastie likviduje jedna radosť, má tu vysoký bodycount, asi najväčší v celej sérii a dali si záležať aj na tých vraždách a tak aspoň v tomto film poteší. Ale poriadne zvláštne pôsobí celý záver, niečo sa mi páčilo, ale to najzásadnejšie vôbec nie je tak úderne podané, ako by sa patrilo a prišlo mi to len tak mimochodom. Technicky je film zvládnutý dobre, vizuál je veľmi kvalitný, produkčne je Halloween stále značka, ale v ostatných ohľadoch už film moc nefunguje, žiadne napätie, ani obava o postavy. Takže žiadna katastrofa sa nekoná, ale po predchádzajúcom diely som čakal podstatne viac a dúfam, že to ukončenie trilógie nejak vynahradí. 55% ()

Eliott

Obvykle filmy na podobný způsob nesleduji a považuji je všechny na jedno brdo. Aneb pomalý nezastavitelný zabiják, co rozdrtí koho potká a přestože jeho oběti obvykle utíkají, on je přesto svojí klidnou chůzí vždy dožene. Nicméně poslední Halloween mě mile překvapil. Užil jsem si nejen souboje s lidmi z nichž bych především vypíchl bitku s hasiči a pak ještě tu finální, ale opravdu se ve filmu povedlo zpracovat davové šílenství v nemocnici. 65%. PS: Halloween už má X dílů a v každém město sužuje stejný vrah, to ještě stále místní nepochopili, že v tom musí být něco nadpřirozeného? ()

Novinka Ridleyho Scotta v kinech propadla

Novinka Ridleyho Scotta v kinech propadla

18.10.2021

Poslední souboj, nový film režiséra Ridleyho Scotta (Gladiátor, Vetřelec), měl minulý týden v zámoří premiéru a jestli se někdo těšil, že se v budoucnu dočká více podobných historických velkofilmů,… (viac)

O čem bude pokračování Halloweenu?

O čem bude pokračování Halloweenu?

30.07.2020

Režisér David Gordon Green nedávno poskytl rozhovoru serveru Total Film, ve kterém odhalil pár detailů týkajících se chystaného pokračování Halloweenu s podtitulem Kills. První zásadní informací je,… (viac)

PF 2020

PF 2020