Annabelle 3: Návrat

• Česko Annabelle 3 (viac)

Príbeh o zlovestnej bábike zo sveta filmov V zajatí démonov prichádza vo svojom treťom pokračovaní. Tentokrát sú démonológovia Ed a Lorraine Warrenovci pevne odhodlaní zabrániť ďalšiemu nešťastiu a zlom posadnutú bábiku si prinášajú do svojho domu. V uzamknutej izbe, plnej artefaktov, ju s požehnaním kňaza bezpečne uložia za posvätené sklo vitríny. Čaká ich však nekonečná noc hrôzy, lebo Annabelle prebudí zákerných duchov v miestnosti, ktorí si vyhliadli novú obeť – desaťročnú Judy, dcéru Warrenovcov, a jej kamarátky. (Continental film)

Meteorista

Třetí díl Annabelle a pátej díl v sérii trochu ubírá v bubákování. Těch propriet, který se daly využít jako prostředky pro strašákování, tam bylo dost. Bohužel přišlo mi, že nebyly všechny předměty zcela využity. Tvůrci se zbytečně drželi zpátky. Ale jako oddych v rámci série je to pohoda a film stále drží laťku kvality mírně nad vodama průměrnosti. ()

vojtaz

Máte sklep? A mohla bych ho vidět? Těžký rozhodování mezi 3* a 4*. A já dám 4*, protože jsou na ten film tady všichni zlí. Jasně, hraje tam asi 6 herců a odehrává se to v jednom baráku, prostě hororový Béčko jak vyšitý. Jenže, pokud někdo čekal něco jiného tak to podle mě není chyba toho filmu, protože tohle by asi mělo být všem jasný... Annabelle 1 a 2 mě moc nechytly, jednička byla vyloženě průměrná a u dvojky jsem dokonce usnul (ale možná ji dám ještě šanci). Trojka je ale nejvíc návrat do světa Conjuringu (taky že ji produkuje Wan), což je prostě nejlepší horor poslední dekády. Má to opět příjemnou duchařskou atmosféru, má to plno lekaček a pokud si to pustíte jen s tímhle, a nepotřebujete k tomu nějakou další přidanou hodnotu, nebo moment překvapení, tak to účel splní. Na nic víc to prostě nemá, ale ani si to na nic víc aspoň nehraje. S odřenýma ušima 70%. ()

warrenur

Skoda, ze takmer vsetky vypate momenty su uz akosi predvidatelne alebo videne, ci uz v ramci tejto ducharskej "serie", alebo v podobnych veciach. Sem-tam fajn, sem-tam nuda. Slabsi priemer, skoda. Fandil som "samurajovi". ;) Cim to je, ze horrove kusky sklzavaju viac a viac k nastrocnym a mladsim postavam. Zeby kvoli dostupnosti a vyssim ziskom z predaja. Alebo su ich vresky viac prenikave a teda divaka uvedu do "psycho" rozpolozenia. Fakt dobry novsi temnejsi horror som uz dlho neskukol. Tento trend mi vadi. ()

ROCK,THE

Zklamání... těmito slovy bohužel začínám svou recenzi. Snímek vás na začátku příjemně nakopne, jelikož v prvních minutách se vrací legendární manželé Warrenovi a hned z ostra když převáží Annabelle do svého domu a muzea. Bohužel začátek a úplný konec těsně před titulky je asi jediné co na filmu bylo zajímavé a to jen díky scénám kde byl #PatrickWilson a #VeraFarmiga jako manželé Warrenovi. Co se týče samotného hlavního děje tak jednoduše a jednoslovně řečeno nuda. Máme tu dvě tupé dívky, jedna víc jak druhá které sami vyvolají zlo respektive jedna z nich a pak se se zlem snaží "bojovat" nemluvně o trapné romantice mezi prodavačem a rádoby hlavní hrdinkou. Příběh je absolutně nezajímavý a lekavé scény téměř žádné, vše čeho se člověk mohl leknout bylo bohužel ukázáno v ukázkách k filmu. Očekával jsem tedy rozhodně víc, jedna z hodně mála věcí co se mi na filmu líbila byla nostalgická scenérie z předchozích vydařených V Zajetí, kde je nám ukázáno legendární muzeum Warrenů. Další z mála věcí co mě nadchla byl soundtrack od stvořitele hudby téměř ke všem dílům série V Zajetí a to nikdo jiný než #JosephBishara . Bohužel ať nostalgickými scénami či skvělou hudbou nebo krátkou vsuvkou s Warrenovými se film jako takový už nezachrání. K závěru tedy dodám že film byl velké zklamání a zároveň to bylo hezké ukázání známých předmětů. Ale názor už si udělat musíte sami v kině, takže si dávejte pozor když zavíráte vitríny s nebezpečnými předměty aby jste náhodou nezapomněli zamknout z toho by pak mohl být stejný problém jako zde mají s................ ANNABELLE 3 Mé hodnocení: 5.5/10 ()

noelcoward73

Na tento film jsem byl velmi zvědav a hodně jsem se těšil. Bohužel se nepodařilo vybudovat výbornou atmosféru druhého dílu. Mé hodnocení je proto stejně průměrné jako první díl. Trailer vypadal povedeně, ale to podle mě není pro jakýkoliv film nijak vypovídající (například v traileru na prvního Méďu byly některé záběry, které se následně ve filmu vůbec neobjevily). Myslím si, že by debutující režisér Gary Dauberman měl zůstat jen u psaní scénářů, které mu jdou, kromě obou Annabell, ze zatím viděných nadmíru dobře (kouknu se alespoň na jeden z jeho prvních filmů, které jsou v černých číslech, ale každý jednou nějak začínal...) ()

Bozvav odpad!

A pak že do třetice všeho zlého nefunguje? Třetí díl je od ostatních zcela odlišný. Scénář vůbec nevaří z vody bez sekyrky, dialogy jsou plné smysluplné hrůzy a logických úvah, bubáci a strašidla jsou děsivě prefíkaní, zvuky jsou strašlivě hrůzné a pečlivě budovaná, hutná atmosféra míři k vypilované pointě za zvuků působivého hudebního doprovodu................... . "Tak a teď vám povím tu o Karkulce..............." Je to naprostý škvár, jenž jsem dokoukala jen díky tomu, že jsem u toho vyžehlila tři pračky. Za mne naložit do kopru, zavíčkovat, zavařit a zakopat 20 sáhů do posvěcené půdy. ()

Aurus

Sice to není tak dobrý díl jako dvojka ale je to lepší než jednička. Příběh je dobrej, postavy jsou sympatycké a hudba je zase jako v prvním a druhým díle efektivní.  Děsivá atmosféra zase nechybí a to je obrovský plus. Za mě 6,5/10. ()

Shredo

Tretie pokračovanie Annabelle dohnalo nielen mňa, ale aj veľa ďalších ľudí do kina z niekoľkých dôvodov. I keď po prepadáku The Nun boli obavy: 1. produkcia James Wan, 2. hlavní predstavitelia Warrenovci, 3. úspešná Annabelle 2. Je to natočené efektne s množstvom nečakaných jump-scarov. Niečo je človek pripravený čakať, niečo nie. Vytráca sa už to pozlátko v podobe rozpravy, zaujímavých faktov a nejakej tej dejovej chronológie. Warennových sídlo je dosť strašidelné samo o sebe, no absencia Warrencov je citeľná. Dodávali tomu celému zmysel. Teraz to stojí na mladých neodborníkoch a vyriešenie zla behom minúty zamrzí rovnako ako nedotknuteľnosť teenegerov, že sa im nič nemôže stať. Je to stále vyšší nadpriemer, no najviac sa čaká na tretie pokračovanie Conjuringu, kde verím (a dúfam), že komercia nezaslepí precíznosť a výnimočnosť. ()

HH

I když jde o trojku, tak rozhodně neurazí. Není to jen stokrát vyvařený pytlík čaje. Ale také to nijak zvlášť nenadchne. Jasným plus je snaha nedělat lekačky jen pro lekačky, ale dát jim aspoň nějaký smysl. A také je potěšitelné nulové procento mrtvých... :-) ()

BOURQUE

„Annabelle comes home“ sa nedá vyčítať, že by nemal tú atmosféru, ktorú očakávame. Ani to nie, že by využíval nesprávne všetky možnosti, ktoré scenár ponúka. To však áno, že po skončení v divákovi nenechá vyžadovaný dojem. Horor, kde príbeh spíš pripomína nejaký zlý sen, ktorý skončí vtedy, keď sa ráno zobudíme. Váhal som medzi „**“ a „***“ – nakoniec dávam „***“ kvôli solídnemu výkonu trojici mladých slečien. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Hapretor

Nuda a zase jen nuda ... usnul jsem při tom ... pak mě probral akorát řev panenky ... ale najednou už byl konec ... hrůza ... v tom špatném smyslu ... ()

Rathalos

Trojka zjavne zaostava za prvymi dvoma dielmi,od Annabelle som ocakaval ovela viac,lakacky sice boli,ale atmosfera bola slabsia,menej strasidelna a ten koniec,no sklamalo ma to,cize taky priemer,tri hviezdicky bohate postacia...:-) ()

Rockerman

Ani třetí Anabela se nezapíše do nezapomenutelných hororů. Velmi nadějný začátek s porouchaným autem u hřbitova, pak povinná vata a příprava na strašení. Ve druhé půli pak přicházejí tradiční lekačky a jiné už mnohokrát viděné hororové scény. Proti tomu nic nemám, pokud to má solidní příběh a atmosféru. Atmosféra jakžtakž, příběh však chyběl. Jedno zhlédnutí neuškodí. ()

helloween93

Hodinu se neděje nic a v poslední třetině ožijí předměty ze zapovězené místnosti Warrenových, bohužel film nevyužívá potenciálu démonických artefaktů a každá z postav je využita max v jedné lekačce. Kdyby strašili hodinu, hned by toho prostoru měli víc. Samozřejmě si nelze nevšimnout, že trojka Annabelle je family friendly horor, kde se nikomu nic nestane. Animace černého démona - pravé entity Annabelle by v tom finále potřebovala víc fps. Stále platí, že jak je to spin-off Conjuring série, tak je to buď úplný průser jako Annabelle nebo La Llorona nebo slabší jako Annabelle 2, 3 nebo Sestra. Tržebně klesla Annabelle oproti dvojce dost dolů. 2* ()

domirovec

Hned ze začátku bych chtěl říct, že Annabelle 3 není špatný film, to vůbec ne. Má však bohužel jeden zásadní problém, není děsivý. Třetí Annabelle je velmi pěkně natočený film s atmosférou povedenější než jsem upřímně čekal. Je tam také pár scén u kterých jsem lehoučce nadskočil, ale jinak co se týče děsivosti, tak ta je na bodu mrazu. Celý film se totiž snaží v divákovi vyvolat pocit děsu, který však jednoduše nefunguje. Za to jsem si však oblíbil postavy, které jak se postupem času ukazuje, nejsou nejhorší a dokážou držet pospolu. Také bych chtěl pochválit začátek filmu s Warrenovými, jelikož to filmu už ze začátku dává takový ten Conjuringovský feel. Takže i přesto, že to jako horor moc nefunguje, jako klidnější mysteriózní thriller to funguje fajnově. 3/5 ()

TheSompeque

Kdo mě zná, tak ví, že hororová série The Conjuring je pro mě stejně kvalitní jako Kameňák na poli komedií. Proto jsem šel na film (zadarmo, jinak bych na to pravděpodobně nešel) Annabelle 3 s určitou skepsí. Očekával jsem další dílek do celku, který tvoří klišovité nezajímavé horrory. Kupodivu se tak nestalo. Nevím, jak se to autorům povedlo, ale podařilo se jim vymanit ze dna na vcelku obstojný horor. Jistě, opět tu jsou stupidní momenty, těch se asi nezbavíme, na druhou stranu, nebylo jich tolik. Překvapením také je to, že se na Annabelle 3 dá nahlížet taky jako na lehkou komedii. Jump-scare scény občas vystřídal humor, který byl nečekaný a o to více pobavil. Příběh nemá cenu rozebírat, opět jako v předchozích dílech dělá creepy panenka bordel a všichni ostatní z toho šílí. Za normálních okolností bych byl znuděn jako u předchozích dílů, ale tady mě to kupodivu bavilo od začátku do konce. Postavy působí přirozeně, jednají jak by asi jednat měly a není tomu co vytknout. Některé scény byly vyloženě geniální po visuální stránce. Tvůrci si dali záležet na originalitě a povedlo se jim to. Závěr byl takový meh, čekal jsem trochu více, ale ve finále to je asi dobře. Jak jsem zmínil v úvodu, tak tuhle sérii (V zajetí démonů, Annabelle, Sestra, La Lorrona) nesnáším, ale tenhle film bych si klidně pustil znova a rád. A to vám říká člověk, co zmíněné filmy a panenky nemusí. Jestli čekáte větší doporučení, tak ho nenajdete. ()

pumpkinqueen

Po všech těch artových hororech se složitou zápletkou a hloubkou (někdy až příliš hlubokou...) jsem za třetí Annabelle nesmírně vděčná. Universum Jamese Wana je postavené na základních hororových prvcích, které jsou už po těch letech silně okoukané a staly se z nich vlastně klišé, ale v jeho filmech i spin-offech stále fungují. Pro mě je to takový návrat do dětských let, kdy jsem na horory začínala koukat. To stačila jednoduchá zápletka (strašidelný dům, posedlý předmět) a příjemný horor byl na světě. První Annabelle se tohle nepovedlo, druhá naopak nesmírně překvapila, ale až tahle nám přinesla to, na co jsme čekali: panenku v rukou Warrenových. Hororově je možná zase o kousek níže, ale potěší. Je tam velká škála strašidelných prvků, což mně osobně úplně nesedlo a přišlo mi to až příliš překombinované a spíš na škodu. Film mě vyděsit rozhodně nedokázal, nicméně Vera a Patrick příběh opět rozjeli perfektním způsobem a stejně tak ho i zakončili. První Conjuring je rozhodně ale stále ve vedení, s tím druhým už ale Annabelle 3 může rovnat. ()

Spider-Man letí k miliardě

Spider-Man letí k miliardě

01.07.2019

Spider-Man: Daleko od domova má sice v Americe a ve zbytku světa premiéru až tento týden, stihl si však odbýt start v Číně, Hongkongu a Japonsku, který ho za první víkend vystřelil ke 111 milionům… (viac)

Pokračování Annabelle má název

Pokračování Annabelle má název

18.03.2019

Třetí díl hororového spin-offu k sérii V zajetí démonů o panence Annabelle má již oficiální název. Film vstoupí do kin pod titulem Annabelle Comes Home. Název pak odkazuje na fakt, že se třetí díl… (viac)