V zajatí démonov 3: Prinútil ma k tomu Diabol

• Česko V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz (viac)

Warrenovci, známi vyšetrovatelia paranormálnych javov, budú v najnovšom filme známej hororovej série čeliť jednej z najdesivejších záhad vo svojej kariére! Horor V zajatí démonov 3: Prinútil ma k tomu diabol prinesie na plátna kín prípad, v ktorom bola prvýkrát v americkej histórii použitá posadnutosť diablom pri obhajobe zločinu... (Continental film)

LEATHERFAC

Změna režiséra zasáhla tento díl velmi zásadně. Oproti skvělé jedničce a geniální dvojce je to propad do hlubin šedi nezajímavosti až nudy. Počáteční rozjezd slibuje mnohé, leč to se potom nedostaví. Děj je zmatečný a nezáživný, bez atmosféry, s minimem lekaček. Oproti slabším třetím a čtvrtým dílům Insidious, které jsem shlédl taky podruhé oba tento týden - je tohle o level slabší. Narozdíl od nich, tento film nemám potřebu vidět znovu. Vypíchnul bych kromě úvodní vymítací scénu ještě márnici s homunkulem a skvělou hlavní záporačku, která ovšem bohužel dostává minimum prostoru. ()

Corpsegrinder

Nebavilo mě to a ani jsem se moc nebál, fungovalo by to před několika lety ale dnes už musí bejt každej timhle typem hororů přežranej. Strašení je prostě recyklace minulejch dílů, vše viděný a málokdy funkční, Vera Farmiga se celej film tváří jako by zadržovala monstrózní sračku a vyšetřovací dějová linka jen povrchově oťukává potenciál dobrý nadpřirozený kriminálky. Po dobrý dvojce silnej propad a doufám že na další díl už si netroufnou. ()

Pat.Ko

Na tento film som sa tešil najviac, a dúfal som, že konečne to bude horor, po ktorom aspoň jednú noc nebudem môcť zaspať. Ale všetko po poriadku... V prvom rade je jasné vidieť, že James Wan nie je prítomný, a preto v strašidelných scénach nie je tá dôraznosť na akú sme všetci zvyknutí. Úvodná scéna ma zaujala najviac. Ak to porovnávam s prvými dvoma filmami, tak zrejme tento je najslabší. Ale dávam tomu 8/10, lebo som sa pri tom nenudil, ako pri týchto novodobých hororoch. A chcem pochváliť, že tento "nový režisér" sa držal Wanovskej metódy, teda vo filme nie sú nadávky, sexuálne narážky a držanie sa tej hororovej klasiky. Ale som si istý, že James Wan, by to urobil minimálne o 30% lepšie. EDIT: Musím tu dať 3 hviezdičky, inak mi to nedá :-D ()

Orthank

Fuuu, ťažký priemer hororového, v tomto prípade skôr kriminálneho žánru, ktorý svojim predchodcom a pravdepodobne aj samotnému Wanovi asi príjemný úsmev na tvári nenavodí, teda ak sa vôbec dostane k jeho zhliadnutiu. Scenáristické suchoty nevytrhne z biedy ani pevná a nadaná vôľa šikovného režiséra. Bohužiaľ. ()

AdamesWWE

[7/10] Prvé dva diely série mám veľmi rád, sú to skvelé horory ktoré som videl niekoľko krát a bol som veľmi zvedavý na pokračovanie. Z traileru to vyzeralo dosť zaujímavo, stále som mal pocit že to bude niečo odlišné od svojich predchodcov a tak aj bolo. Príbehovo, ale aj kvalitovo - akurát škoda že sa tvorcom nepodarilo udržať úroveň ktorú James Wan zadal veľmi veľmi vysoko. Začnem od začiatku, vtiahnutie do filmu bolo skvelé - úvodná scéna vymietania bola natočené perfektne, dobrá atmosférá, celý začiatok ma super navnadil na film. Bohužiaľ, začiatok bolo to najlepšie čo nám tento film ponúkol, zbytok filmu je už značne slabší po všetkých stránkach. Hlavní herci sú dobrí ako vždy,  majú dosť priestoru, vedia postavy dobre zahrať a sme na nich už zvyknutí. No zvyšok za veľa nestojí, nuda to nieje ale dej ma nezaujal až natoľko že by som mal strach o postavy, atmosféra veľmi slabá a hororová stránka filmu je síce dobre natočená bez problémov, ale nemá svoje čaro, atmosféru, stále sa nato pozeralo dobre ale bolo mi v podstatne jedno čo sa udeje a pocit strachu tento film vo mne nevyvoval. Mínusov je dost, bude to hlavne zmenou režiséra ale aj zmenou príbehu,ako vravím nieje to zlé a stále to je medzí horormi to lepšie čo sa natočilo. Hlavne úvod patrí medzi to najlepšie čo séria ponúkla. ()

ChrisBa

Znova sa ukazuje ako je James Wan o triedu vyššie než ostatní režiséri novodobých hororov. Síce Michael Chaves má v rukách rovnakú látku, rovnakých hercov a rovnaké možnosti, tak jeho počin je len slabým odvarom prvých dvoch dielov. Ani James Wan neprichádzal s ničím originálnym, ale dokázal strašiť a vytvoriť hustú atmosféru, ktorá zarazila diváka do sedadla. Tretí conjuring práve zlyháva v budovaní atmosféry. Nevhodná hudba a slabá výprava spôsobujú, že o budovaní strachu sa tu ani nemôžeme baviť. Spoliehanie sa na ľakačky nie je to pravé orechové, a detektívna linka nefunguje. "Prekvapivé" rozuzlenie, kto je za všetkým zlom len potvrdzuje, že tretí diel sa radí k B-čkovým hororom, ktoré rýchlo upadnú do zabudnutia a neprinášajú ani jednu scénu, ktorú by som si mal zapamätať.. sklamanie a slabé 3* ()

Litvicek

Většina scén by se dala vyřešit rozsvícením světel ale to by pak na to asi nikdo nekoukal, co? Změna režiséra je razantní. Neřekl bych, že úplně hrozná, jen je to jiný v porovnání s předchozími díly. O něco horší určitě ale jde si to svým směrem a ten směr je relativně poutavý, takže film zhltnete jak malinu a já jsem byl spokojen. Ano, u předchozích dílu jsem spokojený nebyl, to jsem řval nadšením ale nebudeme brečet, že to tentokrát nebylo tak našlapané, i když to ten potenciál mělo. Slabší 4 hvězdy, relativně úspěch. ()

Junglista

Ten sešup v sérii není tak šílenej, jak jsem očekával. Trojka je poměrně poctivej horor (sice jsem se nelekl ani jednou a mráz po zádech taky neběhal, ale za to si můžu sám, už jsem hororů prostě viděl hodně), není sice ničím originální, ale taky ničím neurazí. Asi nejlepší byla úvodní vymítačka, pak už se bohužel nic lepšího neobjevilo. Už bych Warrenům dal pokoj a posunul se zase někam dál. ()

mclenin

3.6 Not great, not terrible. Nie je to tak dobré ako prvý či druhý diel, no je to výrazne lepšie a funkčnejšie ako napr. Mníška či iné spin offy z tohto univerza (česť výnimke, však Annabelle 2, wink wink). Neprítomnosť Jamesa Wana je cítiť, na druhej strane však treba oceniť snahu o odlišný tvúrčí prístup ako v jednotke či dvojke, vďaka čomu bude tretí diel odlíšiteľný a rozpoznateľný. Nehovorím, že zapamätateľný. Hodnotenie, ktoré tu film utŕžil, teda cca tých 68 % ,je zodpovedajúce. ()

woodsman

dalo sa to celkom v pohode horor 1 a 2 su lepsie ale prijemne pokracovanie fakt masaker ze to je podla skutocnych udalosti samozrejme ze vo filme si to uz vilepsili ale aj tak ()

Klajnik

Zcela rutinní záležitost, kde děj je pouze věšák na obraz. Po obsahové stránce to tedy není nikterak hravé, ani to nemá žádnou výpovědní hodnotu. Na postavách mi nezáleželo, stejně jako v předchozích dílech a bylo mi fuk, jak to celé dopadne. Wann však umí pracovat s atmosférou, má cit a dokáže navodit znepokojení. Trojka jako horor selhala, ale něco rukopisu série je zachováno. Snímek je to dražší (40 mega) než většina pokusů tohoto žánru, takže to nějak vypadá a některé sekvence jakž takž zaujmou. Bohužel byl několikrát promrhán potenciál. Zvlášť mě to mrzí u scény, kdy mladík zabije v afektu a blouznění toho ochlastu, zatímco hraje "Call Me" od Blondie. Tu byl náběh na skvělé vyústění, ale potenciál nebyl naplněn. Wann mnohdy utnul scénu v momentě, kdy se něco stalo, ale vychytal to. Zde to vychytané není a tak bych raději viděl, co přesně probíhá. Během filmu se mi to stalo několikrát, že jsem měl lepší nápady než tvůrce. To je nemilé. Osobně mě to však bavilo o něco víc, jak táhlá dvojka z Anglie, ač stále je to nevýraznej průměrnej audiovizuální produkt americký produkce. ---PS: Co to ten EvilPhoEniX píše? Že prý dvě hvězdičky jsou mimo. Prý je to nevděk a neúcta k žánru podobně jako u Army of the Dead. Nesouhlasím s tímhle uvažováním. Zajímá mě jen, jestli je to dobrej film. Fakt, že je to třeba lepší, než většina těch sraček, co tenhle žánr nabízí, nemění nic na tom, že je to průměrný (v případě AotD vyloženě sračka). ()

Marius_ss

Naozaj kvalitných hororov je veľmi málo. K tým pár vyvoleným rozhodne patria prvé dve časti "V zajatí démonov". Pochopiteľne som tak tretí diel s nadšením vyhliadal dlho pred premiérou. Začiatok bol skvelý. Úvod, vystavanie príbehu okolo satanistu, herci, hudba. A tam to aj skončilo. Stred a záver, kde to malo gradovať, naopak, upadal do priemeru bez jediného prekvapivého, originálneho, či dokonca "husinu" navodzujúceho momentu. Sklamala ma aj nevyužitá možnosť, (ktorá sa tak núkala) a to hlbšie a explicitnejšie ponorenie sa do tajov okultizmu a satanizmu. Ak by sa to spojilo s kvalitnou detektívnou vložkou (ktorá tam bola lajdácky len tak pre efekt), tak z toho mohol byť ďalší nezabudnuteľný diel.  A tak som sa nakoniec dočkal ľahko nadpriemerného, kvalitne natočeného duchárskeho thrilleru s koncom, ktorý mi pripomínal skôr seriál "Odložený prípad" ako napínavý a originálny horor z rúk novodobého majstra hororu Jamesa Wana. A to je asi aj dôvod poklesu formy. Michael Chaves nie je veľmi dobrý režisér a čudujem sa, že mu po podpriemernej, až nudnej La Llorone dali dôveru k natočeniu tak významného filmu. Darmo, James Wan vládne svojmu remeslu. Snáď sa čím skôr vráti na režisérsku stoličku Conjuring univerza a prinesie nám ďalšie nezabudnuteľné pokračovania. ()

Kejf.

Oproti predchozim dvema dilum je citelny pohorseni vlastne ve vsem, ale porad je to to lepsi, co hororovy prumysl posledni roky nabizi. ()

mosnak

Vysoký ducharsky standard. Hlavní dvojice je skvělá. Zkrátka jim nejde nefandit. Obecně mě duchariny nebaví, ale tohle sérii mám rád - 80% ()

fredisek

Na konci jsem se regulérně dojal. Což asi nemá být účel hororu, ale nevadí mi to. Lekačky fungují, děsivé scény jsou děsivé a vymítání ďábla je po hříchu kýčovité. Nenudil jsem se. Conjuring byl vždycky pop, ani trojka neaspiruje na přelomový snímek žánru. Příběh by nemusel být tak přihlouplý a překombinovaný, ale za zombie otesánka v márnici jsem ochotný odpustit cokoli. ()

tenebrae86

Pro mě bohužel těžká nuda a zatím nejslabší horor z The Conjuring univerza. U všech předešlých filmů, včetně všech Annabelle, The  Nun i La Llorony mi běhal alespoň občas mráz po zádech a pokaždé jsem se více či méně dobře bavil. Zde se nedostavil ani strach, ani zábava, naopak jsem se musel velice přemáhat, abych tenhle kousek dokoukal. K technické stránce vyloženě nemám co konkrétního vytknout, natočeno je to pěkně, Farmiga i Wilson jsou fajn, ale příběh mě zkrátka neoslovil a ani atmosféra na mě tentokrát nefungovala, natož nějaké lekačky. Po shlédnutí mám trochu pocit, že už se to téma opakuje a nemá co dalšího nabídnout. ()

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (viac)

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

03.12.2020

Poté, co před třemi týdny studio Warner Bros. oznámilo plány pro uvedení snímku Wonder Woman 1984 souběžně v kinech i na streamovací službě, a také po nedávných spekulacích, že podobný osud by mohl… (viac)

Premiéra Tenetu dočasně zrušena

Premiéra Tenetu dočasně zrušena

20.07.2020

Studio Warner Bros. dočasně zrušilo plánovanou premiéru nového snímku Christophera Nolana Tenet. Rozhodnutí padlo poté, co byl film již dvakrát odložen. Studio je stále rozhodnuto pustit film do kin… (viac)