Ash vs Evil Dead

• USA Ash vs Evil Dead (viac)
USA, (2015–2018), 15 h 13 min (Minutáž: 27–43 min)

Hudba:

Joseph LoDuca

Bruce Campbell, Ray Santiago, Dana DeLorenzo, Jill Marie Jones, Lucy Lawless, Samara Weaving, Hemky Madera, Peter Feeney, Damien Garvey, Indiana Evans (viac)

Seriál Ash vs. Evil Dead je dlouho očekávaným pokračováním kultovní hororové série, kterou odstartoval film Lesní duch. Bruce Campbell se vrací v roli Ashe, doplňovače zboží, stárnoucího proutníka a lovce příšer, který má místo ruky motorovou pilu. Posledních třicet let se mu úspěšně dařilo vyhýbat se zodpovědnosti, dospělosti i hrůzám ze světa zla. Když se však rozšíří smrtící epidemie a lidstvu hrozí zánik, Ash je konečně donucen čelit démonům - svým vnitřním i těm skutečným. Jak se ale ukáže, osud rozhodně nemá v plánu propustit tohoto nevšedního hrdinu ze svých "ďábelských" spárů. Vedle Bruce Campbella se v seriálu představí i Lucy Lawlessová jako tajemná Ruby, která věří, že za propuknutím nákazy stojí Ash; Ray Santiago v roli přistěhovalce Pabla Simona Bolivara, idealisty, z něhož se stane Ashův věrný parťák; Dana DeLorenzová coby Kelly Maxwellová, náladová divoška, která se snaží utéct před svou minulostí; a Jill Marie Jonesová jako Amanda Fisherová, zneuznaná policistka státu Michigan, která se rozhodne vypátrat darebného Ashe a dokázat, že je zodpovědný za strašlivou vraždu jejího partnera. (Cinemax)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (22)

Série 1 (2015) (S01)

Po první sezóně seriálu, bych mohl mít rozporuplné pocity, protože jsem se těšil na pořádný horor s mrazivou atmosférou a brutálním násilím, místo toho jsem viděl akční komedii plnou hlášek a brutálního násilí. Vzhledem k tomu, že mám rád černý humor, rychle jsem přizpůsobil své myšlení nastalé situaci a mohl jsem si celou jízdu s Ashem a jeho partou pohodově užít. Až na čtvrtou epizodu jsem byl velmi spokojen a pekelně jsem se bavil. ()

Jefe (2015) (S01E01)

Byl jsem zvědav, co mám od seriálu očekávat, nevěděl jsem, zda se ponese v duchu původního hororu, nebo půjde spíše o hororovou komedii, jakou byl druhý díl. Tvůrci však vyrazili evidentně cestou komedie říznuté brutálním násilím. Horor jsem v první epizodě nenašel, ale kombinace humoru a krvavého masakru na mě velmi dobře fungovala a já jsem se dobře bavil. ()

Návnada (2015) (S01E02)

Druhá epizoda by mohla klidně nést název "Večeře u Kelly". Tentokrát jsem už věděl do čeho jdu, takže jsem v první řadě očekával, že se dobře pobavím, a k tomu taky došlo. Ash Bruce Campbella dává termínu "old school" zcela nový význam, jen mi trochu vadí politicky korektní sestava, ve které chybí snad jen asiat a indián. ()

"Knihy odtamtud" (2015) (S01E03)

Znovu jsem se skvěle bavil, vyvolávání "nějakého slabšího démona" dopadlo přesně podle mého očekávání, takže jsem si při sledování třetí epizody opět pěkně prokrvil bránici. Démon se navíc tvůrcům povedl, a aby toho nebylo málo, dorazila i Xena- princezna bojovnice, ()

Brujo (2015) (S01E04)

Trip u strýčka obsahoval sice spoustu humoru a boj s démonem byl opět povedený, na druhou stranu je pravda, že jsem se místy nudil, což je při tak krátké stopáži problém. ()

Hostitelka (2015) (S01E05)

Pátá epizoda mě přece jen bavila o něco málo víc, než předchozí díl. Tempo nebylo zrovna strhující, ale vymítání démona se mi zdálo být velice podařené, včetně waterboardingu svěcenou vodou a orálního porodu. Jako komediální seriál mi tato záležitost naprosto vyhovuje. ()

Zabiják vrahů (2015) (S01E06)

U šesté epizody jsem se bavil zatím nejvíc, načal mě tragéd Ash se svou zoufalou snahou zabodovat u servírky s balícími hláškami z dob Top Gunu, aby mě úplně odvařil nasledný parádní masakr. Obzvlášť mě pobavila Kelly, která si vybrala svou chvilku. ()

Oheň v díře (2015) (S01E07)

Proti předchozímu dílu šlo přece jen o slabší epizodu, i když mě Lemovy jégrovky možná budou strašit ve snech. Je zvláštní, že Ashovy příšerné kecy poslouchám už po sedm dílů a pořád mě hodně baví. Milice se mi zdála být slabá, proti Vaasovým chlapcům by si ani neškrtla. ()

Ash proti Ashovi (2015) (S01E08)

"Pri poslednom litri vína, každý rád si zaspomína..." Šmarjá, to už je doba, kdy jsem byl v téhle chatě poprvé. A pořád má u úžasnou, romantickou atmosféru, díky níž tu nejedna dívka úplně ztratila hlavu. Musím ale otevřeně přiznat, že souboj Ash vs Ash nebyl ani zdaleka tak dobrý, jako jeho skvělý boj s rukou. ()

Kniha vázaná v kůži (2015) (S01E09)

Další povedená epizoda, kterou tvůrci postavili na hláškách prudce inteligentního Ashe a na neustávajícím toku krve, vnitřností a dalších částí těl. Také jsem ke svému velkému překvapení zjistil, že je Ruby Abdul Alhazred, což mě potěšilo, celou dobu jsem si myslel, že to bude nějaký vousatý a vrásčitý arabský kmet. ()

Temná (2016) (S01E10)

Finále první sezóny mě nijak nezklamalo, neslo se v duchu celé řady, takže na prvním místě byl opět humor a za ním svorně poklusávaly akce a krvák. Bavil jsem se výborně, jako bonus mi tvůrci přihodili další orální porody, nuda nehrozila a po takovém závěru se můžu jedině těšit na další sérii. ()

Série 2 (2016) (S02)

Druhá sezóna mi přinesla těžké zklamání. Po první řadě jsem se těšil na výborný mix humoru, akce a brutality, ale tvůrčí tým tentokrát hanebně selhal. Skvělému humoru z první série tady chyběla lehkost, navíc se objevily fekální žertíky, které by se hodily leda do slabší teenagerovské komedie a došlo i na nudu, což jsem od Ashe v žádném případě nečekal. Bavily mě sice odkazy na původní film, ale nic se nemá přehánět, bylo jich přece jen poměrně hodně a pokud by se takto pokračovalo, měl bych z třetí řady velké obavy. ()

Doma (2016) (S02E01)

První epizoda druhé sezóny pěkně navázala na první řadu, tvůrci se správně drželi zaběhnutého modelu a příběh měl od první chvíle slušné tempo, divákovi byla představena hlavní zápletka série, jen jsem měl takový pocit, že humoru tentokrát chyběla lehkost a že se místy dost tlačilo na pilu. ()

Pitevna (2016) (S02E02)

Co se stalo? Na pitevně jsem se dočkal fakt nepříjemného překvapení. Akční a brutální scény byly v podstatě v pohodě, ale humor prakticky uhynul, protože se tvůrci vykašlali na inteligenci a přišli s něčím prvoplánově vulgárním a já jen doufám, že to byl nějaký podivný úlet. ()

Poslední runda (2016) (S02E03)

Největším problémem epizody nebylo nižší tempo, vadilo mi to, že jsem se opět nedočkal výborného humoru z první sezóny. Akční scény byly znovu v pohodě, brutalita byla taky na úrovni, ale nějak jsem se v této řadě přestal smát, protože jsem měl i tentokrát pocit, že mě k tomu tvůrci spíše nutí. ()

Opilý koráb (2016) (S02E04)

Téma čtvrté epizody tak trochu vykrádá Kingovu Christine, to pro mě ale nebyl hlavní problém, víc mi vadilo, že všechny akční a brutální scény bez dobrého humoru působily strašně jalově a příběh se jaksi přestal posouvat kupředu. Navíc mi pomalu, ale jistě začíná lézt na nervy postava Pabla. ()

Uvěznění (2016) (S02E05)

Konečně jsem se zase jednou dočkal epizody, která mě něčím zaujala. Humor sice i tentokrát pokulhával, ale dění na stanici mělo grády a zase jsem se jednou slušně bavil. Rád bych věřil tomu, že se tvůrci vracejí ke kvalitě, na kterou jsem si zvykl v první sezóně. ()

V pasti (2016) (S02E06)

V komentáři k předchozí epizodě jsem psal o naději v lepší vývoj série, ale doufal jsem marně. Bylo fajn zavzpomínat na původní film Evil Dead, ale celkově na mě šestý díl působil jen jako vata pro vyplnění času. V příběhu prakticky nedošlo k vývoji a Pablo mě už opravdu štval. ()

Blud (2016) (S02E07)

Uf, to byla nejmíň tříhodinová půlhodina. Čas se táhl jako kvalitní med a nějak se mi nedařilo pochopit tvůrčí záměr, nejdříve se ze série začal vytrácet humor, teď už ho následovala i akce s brutalitou a zbyl jen jakýsi pokus o psychohoror bez hororu. Za mě to byla slabota, Ash bez násilí a humoru na mě prostě nefungoval. ()

Ash "dvakrát řež" (2016) (S02E08)

A opět uf. Tentokrát to bylo vydechnutí úlevné, po špatné sedmé epizodě přišel osmý díl prakticky se vším, co v tom předchozím chybělo. Byl plný krvavé akce, měl jsem se dokonce i čemu zasmát a ohodnotil bych ho i pěti hvězdičkami, kdyby nebylo zbytečných přešlapů do oblasti nevkusu, které byly navíc úplně zbytečné. ()

Sam Raimi slibuje další Evil Dead

Sam Raimi slibuje další Evil Dead

05.01.2020

Když zhruba před půl rokem připlaval do kin aligátoří horor Kořist, naznačoval jeho producent kultovní režisér Sam Raimi (Armáda temnot, Spider-Man), že se od něj fanoušci možná brzy dočkají i… (viac)

Brooklyn 99 se nakonec neruší

Brooklyn 99 se nakonec neruší

14.05.2018

V posledních dnech zažívali seriáloví fanoušci jednu ránu za druhou. Nedávný konec Ash vs Evil Dead totiž doprovodilo zrušení Exorcisty, The Expanse, Designated Survivora, Lucifera, Posledního chlapa… (viac)

Sam Raimi a třetí světová válka

Sam Raimi a třetí světová válka

02.03.2016

Režisér kultovní "trilogie Evil Dead" momentálně tráví čas u návratu svého krvavého dítka, seriálu Ash vs Evil Dead. Fanoušci za něj Sama Raimiho opět milují a pomalu mu odpouštějí třetího Spider… (viac)

Sam Raimi chystá remake Proroka

Sam Raimi chystá remake Proroka

26.01.2016

Režisér hned dvou slavných trilogií (s Ashem a se Spider-Manem) si už tři roky hledá svůj další filmový projekt. A teď to vypadá, že ho konečně našel. Sam Raimi jedná se studiem Sony o remakeu… (viac)