Nadprirodzený thriller z dielne New Line Cinema V zajatí démonov 2 v réžii Jamesa Wana, príchádza do kín po mimoriadne úspešnej rovnomennej prvej časti. Filmoví nadšenci sa tak môžu tešiť na ďalší skutočný príbeh renomovaných démonológov Eda a Lorraine Warrenovcov. Hlavných postáv sa opätovne zhostili nominantka na Oscara Vera Farmiga a Patrick Wilson ako Lorraine a Ed Warrenovci, ktorí v jednom zo svojich najdesivejších paranormálnych prípadov cestujú do severného Londýna, aby pomohli slobodnej matke s výchovou štyroch detí, v dome plnom zákerných duchov. (Continental film)

Tomko87

No tak sa nám Wan zase švihol. Pre mňa sa už síce waw efekt nekoná, ale aj tak považujem film za perfektný. ľakačky fungujú na jednotku, atmosféra sa dá krájať. Z tej mníšky ma mrazilo počas celého filmu. Plusové body dávam za začiatok filmu. ()

johnnie78

Trochu míň zábavné, než jednička, a především hodně zdlouhavé. Strašení celkem ujde, ale je třeba vzít v potaz, že na tomhle poli se už asi mnoho nového nevymyslí. ()

8laci8

James Wan opět nezklamal...dá se říct, že je to na stejné úrovni jako díl první a právě proto si ode mě odnese o stupínek horší hodnocení. Nic nového pod sluncem, ale kdo si oblíbil jedničku, zklamán rozhodně nebude. Možná zbytečně dlouhá stopáž, ale i tak jsem během filmu nesledoval kolik zbývá a film si vychutnal až do konce. 8/10 ()

axcris

James Wan. Toto meno by mal poznať každý človek čo sa točí okolo kinematografie. A to nie len kvôli jeho obľube k hororom. O tomto Malajzijčanovi budeme určite ešte počuť. A to nie len aj kvôli podmorskému DC svetu... Conjuring 2 nedosahuje kvality jednotky. Nesnaží sa priniesť nič nové čo by sme od Wana mohli čakať, nič prelomové, ako to bolo napr. u Insidious. Za to film Vám utečie po 2 hodinách tak rýchlo, ako studený londýnsky dážď. Technická kvalita vás oslní, vystraší. Madison Wolfe prekvapí svojím čarom, zamilujete si ju. Manželom Warrenovcom budete znova držať palce. Nebudete chcieť aby sa pobrali do duchovného dôchodku. Čakal som ale viac. Ak by Conjuring 2 prišiel od menej známeho režiséra mal by predpovedanú skvostnú budúcnosť. Takto to je len polkrok späť. A pani mníška, prosím, trošku sa usmejte keď už z vás ten strach sa na mňa nedostavil. ()

FOndra

Nad průměrem to drží skvélá kamera a pár pěkných nápadů. Řemeslně super ale jako pokračování to působí trochu light. Nejspíš je to záměr ale Marylin Manson v roli démona mě moc nevystrašil :) ()

JasoniC

Je to dobré, vskutku dobré, ale boom jaky vyvolala jednička se nedostavil.Wan je podle mě jeden z nejlepších hororových tvůrců dneška, ale postupně koukám že začíná vykrádat své starší filmy ()

RomaS

Opět vysoce kvalitní duchařina na stejně vysoké úrovni. Hodnotil bych stejně jako suprovní jedničku, ale chybí mi zde něco víc než jen změna lokace. Je to takový temný odraz zrcadla. Stejně dobrý, stejně děsivý, trochu předvídavý se stejnou mrazivou atmosférou. ()

halberdier

První Conjuring se mně líbil a na poli mainstreamového horroru ho považuji za špičku. Pokračování není vůbec špatné, ale Wan se začíná pomalu opakovat a divákovi začínají splývat jednotlivé jeho horrory (série Conjuring a Insidious). Lekačky stále funguji, přestože je stále to samé dokola, stopáž je na horror přece jen trochu přemrštěná. Jinak se ale jedná řemeslně precizní film, který potěší každého fandu horroru a především ty, které neviděli žádný Wanův předchozí horror. A je dobře, že měl film úspěch - stále se tak budou točit i kvalitní horrory určené pro kina. ()

ekzorcist

Tento film vyvracia pravidlo, že hororové "dvojky" sú len slabé odvary, vývary a prevary. Príbeh je živý, ťaživý a tak natočený, že som si aj v sobotu ráno o deviatej dával pauzu, aby som nabral dych (5.1 zvuk - majstrovský) Jedna hviezdička dole, za predposlednú štvrťhodinku, kedy fešák visel z okna na záclone a v izbe sa strapatý Marilyn Manson hral s okolitou poveternostnou situáciou. Inak veľmi veľmi dobré, čo v mojom milom horrorovom žánri nebýva tak často! ()

josef.hana

Vsichni herci hrali standartne, ale velice me nadchla a prekvapila herecka co hrala Judit, vyborne vyrazove herectvi, vinikajici prechody z posedlosti do normalu. Myslim si, ze se tu rodi nova hvezdicka ()

Saxos

Furt nesnáším duchařiny a zimu. Na duchy, "nebe - peklo - ráj", věřím stejně, jako že 2 x týdně vyhraju jackpot ve sportce. Tohle pokračování průměrné jedničky, mě však překvapilo. I ty baf lekačky odpouštím. Pochybovat a nevěřit jsem nepřestal, ale celé zpracování mě sedlo. Škoda, že jsem nekoukal večer někde ve stejně hnusným baráku. Ten obraz jeptišky bych bral nad postel. ()

KorenGeorge

Pokračování výborného Wanova hororu je v podstatě o tom samém jako díl první. Jen je to méně děsivé, zdlouhavější, více překombinované a celkově slabší. V rámci žánru ale pořád silný nadprůměr. ()

PECHY15

Záhadně o trošku lepší než břečkovitá jednička, vyhnutí se stupáckýmu vymítání skutečně spasilo film. Ale jinak pořád stejná vykrádačka (drsňáckej stan od Bruce a mizerně animovanej strašák)... PS: Troška matiky, když děda umřel v roce 1961 v křesle a mamina v roce 2003, proč tam jako psali, že umřela přesně 40 let později?? ()

PepusGi11._

Mě osobně asi nevyděsil tenhle horor jako horor V moci d'ábla,kterej řadím pro mě jednoznačně na první místo,co se duchařin týče,ale vyděsil mě teda pořádně....Sám bych se na takovy filmy nikdy nepodíval,jelikož v nadpřirozeno věřím a mám z toho obrovskej respekt,ale máti mě přemluvila....Omlouvám se za mé nízké hodnocení,film mě vystrašil minimálně na 10 hvězd i přes to,že ten hnusnej křivej dědek byl počítačově udělanej fakt špatně...Dvě hvězdy dávám proto,že už tenhle film nechci nikdy vidět....Jednou stačilo.... ()

MiniRecenze

Snímek navazuje tam kde minule skončil i když trochu nepřímo. J.Wan ví proč se živí jako režisér u filmu.Snímek stupňuje napětí už od začátku filmu a skoro Vám nedá prostor o něm zapochybovat.V porovnání s prvním dílem se naštěstí nijak neklesá a druhý díl má dostatečné tempo aby se vyrovnával předchozímu.Neuvídíte nic nového a film tak hraje na jistotu,protože co fungovalo předtím,musí fungovat i teď. STRAŠIDELNÉ!!! ()

bonovox

Pokračovanie, ktoré už nedokáže tak prekvapiť ako famózna jednotka. James Wan potvrdzuje post súčastného najlepšieho tvorcu hororových snímkov, ale už nedokázal prekonať sám seba. Miestami je to však dostatočne desivé a napínavé, len škoda zbytočných dejových odbočiek pri vyšetrovaní prípadu (hlavne v Londýne). Celkovo je to však stále nadpriemer v danom žánri, takže jednoznačne ak sa chcete skutočne pri filme báť, choďte do toho (aj keď jednotku skúste ako prvú). ()

Velislav

Pokračovanie najlepšieho hororu posledných rokov je len o trochu horšie. Manželský pár Warrenovcov sa tentokrát presúva z Rhode Island do sychravého Londýna, strašidelný dom bez susedov nahrádza predmestie a kolotoč sa môže začať. Ešte predtým navštívia aj slávny dom hrôzy v Amityville. Wanove ľakacie scény opäť fungujú, znova sú v tom deti, a do tretice - (možný spoiler) hrôzy opäť vytvára väčší počet nadpozemských entít, zvlášť ten "burtonovský" Crooked man je bezchybný. Annabelle dostala vlastnú sériu, možno ju dostane aj on, alebo Valak? Škoda toho "zrýchleného" finále. Videné v kine. 9/10 ()

belinko

Film sa nikam po kinematografickej stránke nepohol, stále je to "Prípad manželov Warrenových podľa skutočných udalostí".,. nepomohla ani zmena prostredia, či nové deti, vydesené na smrť a lietajúce po dome. Stále o tom istom, avšak stále minimálne o triedu vyššie s konkurenciou. Wan by sa mal pustiť do nových hororových projektov a nie stále točiť prípady podľa rovnakej strašidelnej osnovy. Warrenovci sú fajn postavy, ale každý ich prípad smrdí tým istým. ()

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

26.12.2018

Noční můra v Elm Street už se jednoho remaku dočkala. Snímek z roku 2010 byl ale těžký propadák, a to jak po stránce finanční, tak i mezi diváky a kritiky. Studio New Line Cinema ale o pět let… (viac)

Třetí Annabelle má režiséra

Třetí Annabelle má režiséra

24.07.2018

Vražedná panenka Annabelle je k nezastavení a tak studia Warner Bros. spolu s New Line během Comic-Conu oznámila, že její třetí díl dorazí pravděpodobně už v létě příštího roku. Pokračování spin-offu… (viac)

Annabelle se vrátí

Annabelle se vrátí

29.04.2018

Svět momentálně oslavuje propojený filmový vesmír od Marvelu, který čítá už 19 filmů. Jak asi víte, většině konkurenčních pokusů se příliš nedaří. Pokud byste ale hledali největší výjimku, dostanete… (viac)

V zajetí démonů dostane druhý spin-off

V zajetí démonů dostane druhý spin-off

07.02.2017

James Wan narazil hororovou zlatou žílu. Jeho duchařina V zajetí démonů vydělala 318 milionů dolarů (stála přitom jen 20) a dvakrát tak drahý sequel utržil 320 milionů. V tu chvíli už měl po premiéře… (viac)