Nemilosrdný boh temnoty Set (Gerard Butler) obsadil egyptský trón. Kedysi mierumilovné a prosperujúce impérium sa teraz jeho vinou zmieta vo vojne a chaose. Setovej krutovláde si trúfa vzdorovať len hŕstka odvážnych povstalcov. Obyčajný zlodejíček Bek (Brenton Thwaites) a mocný boh Horus (Nikolaj Coster-Waldau) uzavrú prekvapivé spojenectvo. Dych berúci boj proti Setovi a jeho krvilačným poskokom ich zavedi do podsvetia aj na nebesia. Smrteľník aj boh musia prejsť skúškami odvahy a obetavosti. Inak nebudú mať najmenší šancu nakoniec zvíťaziť. (Bontonfilm SK)

Bozvav

Rozhodně vydařenější než novodobí Titáni na jakýkoli způsob. Skvělé efekty, nadupaná vizuální podívaná, doprovázená výbornou muzikou. Viděno s titulky, takže bez prý mizerného dabingu. Filmu nechybí akce, humor ani romantika. Ta není moc přemrštěná a i když se táhne jako Nil Egyptem, tak do příběhu dobře zapadá. Dialogy moc rozumu nepobraly, ale to až tak nevadí, neb k vůli intelektuálnímu povyražení se na takový film nekouká. Jako celek sledováno s nadšením, snad jen to mohli trošku zkrátit. Za mne plný počet, zvláště za tu dech beroucí vizuální podívanou a efekty. ()

warrenur

Pekne, farebne, so solidnymi efektami a vypravou. Ako rozpravka urcite nadpriemer. Jeden z tych zjednodusenych, ale v tomto pripade stravitelnych pohladov na egyptsku mytologiu. Jaimee Lannister si rolu celkom uzival. Elodie Young bola tiez spravnou volbou pre zosobnenie bohyne lasky a tiez mnohi z plejady egyptskych bozstiev stali za to. Nieco na sposob transformerov, ale zabavnejsie a v ponimani rozpravky, nie tak stupidne. ()

TaanStari

Entertaining, but meh. Některé prvky, např. flat-earth, jsou opravdu originální, ale... Na jednu stranu se to bere strašně vážně, na druhou Chadwick Boseman hraje něco, co připomíná Rubyho Rhoda z Pátého Elementu, hlavní teen homo občas vypustí z pusy tak debilní "vtipné" hovno, že se mi za něj trapností stahují půlky a Gerard Butler se radši ani nesnaží zakrýt svůj skotský přízvuk. Některé CGI docela šlo, ale většinou to osciluje mezi "před 10 lety by se to dalo" a "Bastian letí na Falcovi". Goeffrey Rush na mě působil, jako že utekl z Pantheonu originálního Souboje Titánů. ()

Matli

Perfektní vizuální podívaná, ale to je asi tak všechno. Lanister mi prostě do jinýho filmu než jsou GoT nepasuje a celkově to je takové nucené a uspěchané a prázdné. Ale HD podívaná za to stojí. 66% ()

Chundys

Tolik známých tváří. Proboha, buď dostali hodně peněz, nebo nevím co se se snímkem stalo. Já vlastně ani nevěděl co od toho čekat. Přesto mne to neskutečně zklamalo, jelikož to mohl být krásný film! ()

melloun

Méně je někdy více. CGI všude kam se podíváš a ještě ke všemu kolísavé kvality. Choreografie soubojů prostě utrpení a zmatená nepřirozená kamera tomu dávala korunu. Pod taktovkou zkušeného režiséra jsem očekával lepší výsledek. ()

lemonova

Nie je to na 4*, skôr na dve... takže som to po druhom videní spriemerovala ;) Zážitok kazilo príliš počítačové vyznenie, dialógy boli občas prostoduché a každý v kine vedel, ako to celé dopadne po piatich minútach. Ale - nemôžem si pomôcť: bavila som sa aj po spomínaných piatich minútach a dokonca až do konca. A jednu hviezdičku si neodpustím za úplne skvostného Geoffreyho Rusha, tie jeho ohnivé blesky ma zasiahli priamo do srdiečka ;)) ()

figliar

Hollywoodska tuctová záležitosť, ktorá ťaží iba na veľkom rozpočte a prešpekulovaných efektoch. Dve hodiny neboli pridlho, v podstate som sa ani nejako nenudil, ale keď sa jednalo o nejaké kľúčové scény, ubehli prirýchlo. Mám taký pocit, že scenáristi to pomerne odflákli a spoliehali na nenáročné publikum, podobne ako vo filme Percy Jackson. Romantika, jasný a predvídateľný dej, happyend. Zakiaľ ale toto budú súčasní diváci žrať, tak podobných filmov bude pribúdať viac a viac. ()

Hopkins

Bohužel jen 3 hvězdičky. Zklamání, absolutní zklamání, I ty triky mě nějak nezvedli ze židle a to nemluvím o klišé příběhu trapným HAPPY ENDU a spoustu jiných věcech. Takové perfektní herecké obsazení a takhle to došmidlat. Uznávám že tenhe komentář je docela ostrý ovšem já se na ten film opravdu těšil mohlo se z toho vymáčkonout úplně moc dokonce I pokračování ale to co z toho vzniklo byl paskvil a scéna z podsvětí ve stylu Ducha tu už se mi ani komentovat nechce. 65% vice tomu dát nemůžu. ()

Qeo odpad!

Těžko říct, co na tom filmu bylo nejhorší. Jestli herci (museli jet v nějakých drogách), scénář (ten kdo ho psal byl na drogách určitě), kamery/efekty (i na počítačovou hru to byl špatný), námět, režie....všechno špatně. Málokdy se vidí doslovný výklad starých Egypských bájí a pověstí. Snad i ten největší trotl musí pochopit, že mýtus je symbolické vyprávění o nějakém nadčasovém řádu. Ano, bozi mohou být skuteční, stejně tak i jejich skutky. Ale ukazovat zemi placatou, je ehm... více než ambiciozní, nebo imbecilní. ()

strikeman

Předražená, místy v akčních sekvencích nepřehledně sestříhaná reklama na popcorn a pár kočiček s pěkným dekoltem k tomu ... 50% ()

vachi

Musím uznat, že jsem velmi mile překvapen. Bohové Egypta jsou příjemnou fantasy, kterou táhne především sympatické herecké osazenstvo. Butler si svou roli užívá, dvojička Nikolaj Coster-Waldau a Brenton Thwaites celou dobu slušně baví a nelze jim nefandit a pokaždé, když se ve filmu objeví Elodie Yung si člověk přeje, aby už nikam neodcházela, protože ten film dělá opravdu mnohem krásnější :-). Jinak z efektů mám rozporuplné pocity, někdy byly celkem fajn (např. hadi), jindy zase bída (přelety nad městem). Škoda trochu přepáleného finále a předvídatelného závěru. Za mě ale 7/10. ()

Ombak▼Penari

No vida, je z toho fajnové lehké fantasy pokoukání. Přesně jak jsem očekával, prostě takový přímočarý quest s fajn hrdiny, docela dobrými nápady a kupodivu i docela vtipnými scénami. Vizuální stránka zcela v pohodě, nadával by jen hnidopich. Takové lehké fantasy žrádlo bez vyšších ambicí, sympaticky si na nic nehrající, lepší Souboj titánů nebo Sedmý syn, nic míň nic víc. Prostě povedená oddychovka. ()

Hapretor

Debilita jen na zabití času. Herkules s Dwaynem Blbem, Hercules S Polenem Debilem Luxem, Pompeje s Shitem Hariktonem, ... teď tohle ... bojim se, co vymyslej dál ... brainless hovadiny ... ()

loki5

Je to strašná konina s debilními triky a mizerným obsazením. A uvnitř téhle slátaniny výborná scéna Re vs Apophis, která je úžasná ze všech úhlů pohledu. 40% ()

Joll

Děs a hrůza, takhle vyplýtvat 140 miliónů... Tuna triků, žádnej příběh, nuda, nuda, nuda...za mě propadák roku. ()

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

04.09.2017

Comicsům od DC se náramně daří na malé obrazovce. Kromě Arrowa dobývá televizi i Flash, Supergirl nebo Gotham, a k tomu všemu nás příští rok čekají Titans. Mladý superhrdinský tým, jemuž se obvykle… (viac)

Jamie Lannister a kalifornské gangy

Jamie Lannister a kalifornské gangy

26.04.2015

Nikolaj Coster-Waldau potřebuje dobré role a potřebuje je hned. Jeho incestní hrdina ze Hry o trůny je čím dál tím sympatičtější, takže ho možná brzy potká nějaká další tragédie (tip knih neznalého… (viac)

Gerard Butler se vrací do starověku

Gerard Butler se vrací do starověku

27.09.2013

V Řecku mu šlo válčení pěkně od ruky. Tentokrát se pro změnu vypraví do Egypta a zahraje si hlavního padoucha. Kultovní režisér Alex Proyas se poté, co mu studio Warner zatrhlo biblický epos Paradise… (viac)