Odvážny nájomný žoldnier Talon (Lee Horsley) sa vrhá z dobrodružstva do dobrodružstva. So svojim mečom s tromi čepeľami dobyl už nejeden hrad. Teraz sa však dozvedel, že je potomkom kráľovského rodu a že jeho kráľovstvo ovláda zlý čarodej. Dlho nerozmýšľa a vrhá sa do svojho životného dobrodružstva - zabiť černokňažníka a vyslobodiť krásnu princeznú. (beso74)

corpsy

Snímok má v názve MEČ A ČARODEJ. Tých mečov je tam habadej, ale toho čarovania veľmi nie. A aj preto film neporovnávam s BARBAROM CONANOM. Toto je skôr kombinácia EXCALIBURU a ROBINA HOODA. A keďže sme na prelome 70. a 80. rokov, v dobe rozkvetu moderného popcornového filmu, tak napr. taká hudba nám to občas pripomenie tým, ako vykráda Williamsove fanfáry z HVIEZDNYCH VOJEN, či DOBYVATEĽOV STRATENEJ ARCHY. Medzi úžasným, temným 10 minútovým rozjazdom a záverečným finále, kde sa dočkáme aj výborného ´´vyzliekania´´ z kože, je prázdnota, nič čo by stálo za reč. A je to veľká škoda, pretože snímok sa neberie veľmi vážne a tým pádom sa tu mohlo toho kľudne natrepať ešte oveľa, oveľa viac. ()

Shit

Pyun umí vykouzlit zábavný béčka to jako jo, ale tohle potřebovalo trošku jinej styl, sice to neni vyloženě špatný fantasy conanovskýho stylu, ale chybí tomu drsná atmosféra, necenzurovaný zabíjení, krev, trošku rozvinutější příběh, hlavně co se týká hlavní postavy a naproti tomu přebývá zbytečný zesměšňování nepřátel hlavním hrdinou, kterej se navíc v prvních 2/3 filmu snad bojí někoho rozpárat, tak je radši všechny bije pěstí a meče zahazuje. Bohužel to je fakt jen průměr, ale dostat to do ruky někdo schopnější, tak to mohlo dopadnout o mnoho líp, protože brak to neni ani omylem ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $39,103,425Tržby Celosvetovo $-║ Tak toto malo premiéru len pár mesiacov pred Barbarom Conanom, v strašne veľa veciach sa dajú tieto fantasy porovnať, vrátane komerčného ohlasu v USA, až na to že tento Meč a čarodejník je len prevažne povrchný zlepenec nevýraznosti, kde dohromady nič nefunguje, postavy absolutne nevýrazné, súboje sú prevažne len také pästné obhadzovačky namiesto nejakých poriadnych súbojov na meče, otrasné kulisy, kde sa odohráva prevažná časť deju a k tomu skoro stále tmavý obraz, kde máte vôbec rozpoznať o akú postavu sa zas jedná, príbeh je podaní doslova do stratena, príde mi to fakt na rýchlo upečená planá konkurencia pre Conana. /40%/ ()

blackJag

První kousek nepoučitelného béčkaře (na začátek) a žumpáka (později) Alberta Pyuna je levnou fantasy skládačkou, která bere všude možně (vztahy vám připomenou HVĚZDNÉ VÁLKY, mystika EXCALIBUR, názvosloví Tolkienův svět, hrdina Conana), ale až na nostalgicky rukodělný punc nenabízí nic moc v nádavku. Jednoduchý děj se křečovitě vyhýbá masovějším scénám a explicitnímu násilí (na dvě výjimky - vyrvané srdce a rozťatou hlavu), dialogy a herecké výkony jsou na hranici ochotnických norem a souboje postrádají cokoliv, co by se dalo nazvat choreografií. Diváka může pobavit tříhrotý meč (krajní hroty navíc s vystřelovací funkcí) a třeba scénka v harému, kdo se ale nebude na film dívat v značně nostalgické optice, spokojen nebude. V mém případě sehrál pro film plusovou výhodu ještě pěkně vyvedený plakát a příjemně hrdinsky zkomponovaný hudební doprovod. II Scénář: Tom Karnowski, John V. Stuckmeyer, Albert Pyun. Hudba: David Whitaker. 55% ()

Pecival

Pyun je prostě guru, ta syrová béčkovost kape z každého záběru a aby to měl posychrovaný přidal jakýsi vystřelovací trojdílný meč od kterého se odráží modré jiskry. Hlavní nadsamec v jakési kožešině je taky docela komik, zvlášť, když mě přišlo, že všichni ostatní byly oblečený jako do 30 stupňů. Nicméně, ta ženská byla fakt kus a zrození mága bylo nečekaně luxusní (škoda že víc takových scén se nekonalo). Celkově prostě neuvěřitelně dementní, ale dosti zábavné. ()

• Zábery z exteriéru hradu predstavujúceho pevnosť Cromwella boli natočené na hrade Eilean Donan Castle na malom ostrove pri mestečku Dornie v Škótsku. (beso74)
  • Rozprávačom vo filme mal byť pôvodne Oliver Reed, producentov však svojim výkonom nijako nenadchol, a tak ho nahradil Simon MacCorkindale. (beso74)
  • Počas natáčania filmu došlo k tragickej udalosti. Kaskadér Jack Tyree zahynul po tom, čo spadol z útesu mimo zabezpečeného miesta dopadu. (beso74)

Zemřel režisér Albert Pyun

Zemřel režisér Albert Pyun

27.11.2022

Z amerického Las Vegas přichází smutné zprávy pro fanoušky sci-fi a akčních filmů. V sobotu totiž po dlouhé nemoci ve věku devětašedesáti let zemřel americký režisér, scenárista a producent Albert… (viac)