Pán šelem

• USA The Beastmaster (viac)

Maax, nejvyšší kněz kultu boha Ara je pro svou zálibu v dětských obětech poslán králem města Aruk Zedem do vyhnanství. Pomstychtivý kněz vyšle jednu ze svých tří čarodějnic, která těhotné královně kouzlem odejme ještě nenarozené dítě. Zabít jí ho ale zabrání náhodný svědek, který je pak vychová jako vlastního syna, kterému dá jméno Dar. Během dospívání Dar zjišťuje, že má schopnost telepaticky komunikovat se zvířaty a potom, co barbarský kmen Hunů v čele s Maaxem vyvraždí Darovu vesnici, obklopen zvířecími spolubojovníky vyráží na cestu za pomstou, na níž ho čeká i odhalení tajemství jeho původu. (choze)

eraserhead666

Light verze Conana, stavějící hlavně na hezčí ženské hrdince a roztomilých fretkách (zaslouživších se o nejdojemnější scénu filmu, možná i slzu uroníte). Možná právě tyhle filmy sledované v dětství způsobily, že tahle forma je pro můj neoblíbený fantasy žánr (opravdu ho nemám rád a číst podobný příběh v literární podobě bych považoval za nezasloužený trest) docela přijatelná. V dětství jsem to určitě viděl (vybavuje se mi sebeobětovací scéna na pyramidě - udivuje mě, že ne vnady Tanyi Roberts), v paměti mi však utkvěl spíše tuším že až třetí díl (ten, kdy se dostanou do naší současnosti). Dneska se mi to zdá již notně naivní ale hlavně zbytečně natahované. Klidně z toho mohlo být minimálně 30 minut vystřiženo a o nic by jsme nepřišli. Strašně se mi líbili netopýří humanoidi, scéna kdy nás s nimi film seznámí má fakt koule a je dost strašidelná. Inu, Coscareli se nezapře. ()

Zagros

Pán šelem je pro mě především nostalgická vzpomínka na vůbec jednu z prvních originálních videokazet, které jsme měli doma. Když naši koupili video, mohli jsme si vybrat také jednu videokazetu a my si vybrali tuhle. Jako dítě jsem ten příběh miloval a viděl jej mnohokrát. Jako fantasy dobrodružný příběh pro děti funguje dobře a další rozbory nejsou potřeba. Zpětně přidávám třetí nostalgickou hvězdu. ()

Lacike

Wacíkova srdcovka sa mojou srdcovkou nestane. A ani keby som ju videl v detstve, tak by sa nestala rovnako ako druhý Conan na ktorého úrovni toto fantasy je. Aj napriek snahe o určitú brutalitu, je to detsky naivné. Na prvého Conana sa to už vôbec nechytá. Chýba tomu nekompromisná Miliusová réžia, Arnieho obrovské svaly oproti ktorým pôsobí necharizmatický Singer jak prútik, nie je tu ani poriadny hrôzu naháňajúci záporák a hlavne to nemá geniálny Poledourisov soundtrack, ktorý sám o sebe by filmu zabezpečil minimálne štyri hviezdy. Takže za mňa to na viac ako 2 nudné hviezdy nemá, ale nebudem sa hrať na experta na fantasy a okrem menšieho pohoršenia nad tým, že je niekto schopný tomu dať vyššie hodnotenie ako Conanovi, nebudem kopať do ľudí, ktorí túto rozprávku stále milujú. 4/10. ()

Kosmik 1

Blonďaté Tanyi to slušelo krapet víc (Sheena), ale tenhle přeliv jí taky na kráse neubírá, vypadá pořád stejně přitažlivě a sexy. Zvláště když neustále běhá polonahá nebo někdy dokonce i nahá. Rozhodně se nestydí a taky nemá proč. :) K filmu....naposled jsem Pána šelem spatřil jako malý kluk, tenkrát jsem podobné zvířecí filmy měl hodně rád. Jenže to samé mohu říct i teď (asi jsem zase tolik nezestárnul) a skvěle jsem se bavil. Podobnost s Conanem je zřejmá, avšak spousta věcí je originálních. Co mě nejvíc zaujalo byly fretky, finální bitva s Huny a taky ty příšery, co lidi v objetí trávily. Ale celý film je jedno velké dobrodružství a pořád se něco děje. Dialogy mezi hlavními hrdiny ujdou a do toho všeho hraje pěkná hudba. I po třiceti letech velice dobře koukatelné fantasy. Pro mě se Pán šelem jako béčko netváří a ani jím není. 80% ()

Kubaso

Celé tři roky Coscarellimu trvalo, než po hororu "Phantasm" dal dohromady svůj další vysněný projekt. Důvod byl zřejmě ten, že před "Excaliburem", "Soubojem Titánů" a "Barbarem Conanem" by pro něj asi jen ztěží našel uplatnění. Leč, stalo se a tak se režisér bez bázně a hany odhodlal smotat dohromady Huny, krále Heroda, aztécké rituály a řecké báje, aby natočil jedno z nejpříkladnějších béček všech dob. Jelikož hlavní hrdina zvoře snad všechno, na co sáhne (co byste taky čekali od člověka, kterého porodila kráva!), dal mu scénárista takovou malou příruční ZOO - dvě kuny, orla a přebarveného tygra. A taky schopnost telepatie. Přestože celý popis, o samotném filmu ani nemluvě, působí dost infantilně, děti by měly asi trochu problém rozdýchat pár scén a dospělí bez smyslu pro béčkovou poetiku by se "Pánovi šelem" měli pro jistotu vyhnout taky. Co se však těch ostatních týče, nezbývá mi, než jej vřele doporučit. P.S.: Může mi hergot někdo vysvětlit ty obří netopýry/mixéry a ten jejich "orlí kult"??? ()

• Coscarelii zkoušel do role Kiri i 18letou Demi Moore. Ačkoliv byla jeho oblíbenkyní, rozhodl se nakonec do této role obsadit Tanyu Robertsovou. (mi-ib)
  • Darův černý tygr je ve skutečnosti obyčejný pruhovaný tygr obarvený na černo. Když se tygr napil, tak se mu barva smyla, proto jsou kolem huby vidět jeho přirozené pruhy. (mi-ib)
  • Producentovi Dinu De Laurentiisovi se film líbil natolik, že Coscarellimu nabídl režii filmu Ničitel Conan. Coscarelli to odmítl, jelikož se mu nelíbil scénář. (mi-ib)

Tanya Roberts zemřela den po chybném oznámení

Tanya Roberts zemřela den po chybném oznámení

05.01.2021

Aktualizace 5.1.2021 20:30: Život občas píše bizarnější zvraty, než kdejaký scénář k filmu. Tento je bohužel ale spíše velmi smutný. Po včerejším vyjádření hereččina zástupce Mika Pingela, jenž… (viac)