Evil Dead: Vzostup zla

• Česko Smrtelné zlo: Probuzení (viac)

Večne rozcestovaná Beth sa rozhodne po rokoch navštíviť svoju staršiu sestru Ellie, ktorá žije s tromi deťmi v stiesnenom byte v Los Angeles. Návštevu však preruší nečakaný objav tajomnej knihy, ktorá vyvolá prastaré zlo a v budove rozpúta peklo. Keď Ellie posadne neľútostný démon, jej blízki musia bojovať o prežitie a čeliť tej najhoršej verzii rodiny, akú si viete predstaviť. (Continental film)

oveckaoa

2 ženské a kluk jdou k jezeru do chaty jedné něco je tak jen leží dojde za ní druhá a ta ležící ji napadne a skalpuje dojde k tomu klukovi půjčí si jeho dron a zabije se a skočí do vody kluk za ní skočí a umře a ona povstane. Přesuneme se o den dříve a sledujeme ženskou s 3 děckama jak ji navštíví známá je tam zemětřesení objeví se nekronomicon kluk z něho začne číst a do jejich matky něco vleze ta je pak chce všechny zabít. Docela hledím, že je to jen pg+15 jelikož je to fakt masakr krví se nešetří (jedna scéna připomíná i Osvícení asi easter egg)  jí se tam sklo a je to hodně krvavé za to velké plus (krvavější film asi letos v kině neuvidíte) bohužel horší je to s herci z ústřední čtyř nezaujme nikdo a až ta známá co ji navštívila něco hraje další problém je s tou nakaženou jelikož většina scén je spíše k smíchu než k navození strachu sice někdo může říct, že i původní Evil Dead byl hororová komedie , ale tady to není vtipné, ale trapné navíc jsou zde falešné smrti (minimálně 4)  přičemž jednou to ještě překvapí, ale pak už to nemá ten efekt. 60 procent ()

Sfinkter

Raimiho rukopis je čitelný pouze zlehka, absurdní snímek se vyvine do looku Resident Evil a sice se stále něco děje, ale očekávaná zábava se nekoná. ()

Qitek

Hloupé a v jediném momentu ani trochu děsivé. Zbytečné. Zato audiovizuálně našlapané, s hutnou atmosférou a příjemnou intenzitou - o postavy se opravdu bojíte ( pokud s nimi nemáte “woke” problémy jako silná základna tady ) a to je v tomhle žánru více než vítané. Casting je po všech čertech velmi solid, hlavně matka Alysa Sutherland je božská, zbytek rodinky ale vůbec nezaostává, byť se chovají jak idioti ve filmu z osmdesátek. Nebrat se to tak vážně, je to o dvě řady vejš. Takhle zůstává “jen” zábava bez mozku ( čistá popcornovka/spotřební zboží - jak chcete ), která ale dýchá srdcem tvůrců. Bavil jsem se královsky. Sedlo si to ( na sobotní popůlnoční zábavu ) jak prdel na ostnatej drát. A to se počítá. ()

PabloFuentes

Čekal jsem od toho úchylnosti všeho druhu a dostal jsem ještě větší úchylnosti všeho druhu. Přesun z lesa do městského domu vidím jako zajímavý experiment, který stál za to, ale příště se vraťme zase zpátky do přírody. Co však musím extrémně vyzdvihnout, je herecký výkon Alyss Sutherland, na které bylo vidět, jak moc si tuhle roli užívala. To nadšení a láska pro věc sála z každého jejího pohledu, hlášky i mrknutí oka. Kdo však čeká inteligentní horor, jděte si radši otevřít Necronomicon a nechte se sežrat, protože tady ho  určitě nenajdete. Jen čirou úchylárnu. ()

MikyAff

Tyjo, tyjooo.. Zas tu máme celkem napínavou podívanou s prvky nechutných momentů, na kterých to naštěstí není postavené, ale jen o to víc uspokojí. Evil Dead mi přišlo "mrtvý" už dávno, ale máme tu záblesk naděje. Co mi nedělá už vůbec dobře je, že se děj odehrává ve městě. Vraťme mi můj pocit bezpečí! ()

TKKMR

Úderné hororové aspekty, hektolitre preliatej krvi a prvky splatteru, ktoré na divákov fungovali pred 40 rokmi, fungujú s podporou moderných filmových trikov skvelo aj dnes. ()

J.Lajner

Jestli mají režiséři Lee Cronin a Sam Raimi něco společného, pak je to jednoznačně barvitá představivost. Horová série "Evil Dead" je pověstná ochranou rukou, kterou nad ní po dlouhá léta drží právě její duchovní otec Raimi. Nikdy tedy nehrozilo, že se s jeho vymodleným dítětem bude zacházet jako s příslovečným kusem hadru (zdravím sérii Pátek třináctého). Po delším hledání svěřil Raimi svou značku možná trochu překvapivě pod taktovku nevýrazného Lee Cronina. Nicméně, novinka Evil Dead Rise dokazuje, že šlo o nanejvýš moudré rozhodnutí, díky němuž Cronin vůbec poprvé ve své režijní kariéře skóruje. Zásadním prvkem filmu je změna prostředí, což mimochodem odůvodňuje i poměrně dlouhou expozici. Zaběhlý vzorec chaty v lese s partou přátel, nahradila městská zástavba. Stará bytovka, abych byl konkrétnější. První akt je tedy věnován představování nových postav, problematickým vztahům a událostem, které vedou k otevření pekelné díry uprostřed garáže, což je vlastně akcelerátor všech následujících událostí. Nutno podotknout - skutečně hororových událostí! Motiv posedlé matky jež psychicky i fyzicky týrá své tři ratolesti, šroubuje tahle krvavá flákota na maximum. Pokud totiž proti dětem použijete kombinaci širokého spektra kreativního utrpení a děsivých výjevů, je úspěch u hrůzou omámeného publika prakticky zaručen. Zvracení, ostré střepy, řezání, propichování měkkých tkání, zranění očí. Evil Dead Rise tlačí přítomnost extrémní brutality a krve na samotné maximum, čímž se z jeho sledování stává velmi vyčerpávající zážitek. Jakmile film zařadí vyšší rychlostní stupeň, je prakticky k nezastavení. Cronin zde navíc v celé kráse předvádí své režijní schopnosti. Umí vytvořit pocit napětí, strachu a neotřele pracuje s lekačkami, bez nichž se žádný poctivý horor nemůže obejít. Jedna konkrétní scéna mi málem přivodila infarkt. Až na pár dějových děr, jde bez nadsázky o hororovou událost roku. Neokoukaní herci a režisér, od kterého nikdo nic nečekal, předkládají fanouškům přesně to, co očekávají. Absolutní krví nasáklý nářez! ()

Všivák

Slušná práce. Jen mi trochu chyběla jemná nadsázka a humor původního Evil Dead. Tady se všechno myslí smrtelně vážně. Sebetrýznění, mučení dospělých i dětí, potoky krve a lidská těla zkroucená v pozicích ve kterých by to nikdo nechtěl. Řemeslně dobře zpracované. Film obsahuje velké napětí. Jen to neslouží moc dobře jako odpočinkový film nebo předehra k romantické večeři. Je to teror hodný otrlého diváka. Na hranici mainstreamu. ()

hroubek

Povedené navázání na slavnou sérii. Trilogii Evil Dead mám dost rád, remake z roku 2013 se mi líbil a seriál Ash vs. Evil Dead je skvělej. Na nový restart série jsem byl zvědavej a jsem rád, že mohu napsat, že se povedl. Režisér Lee Cronin se předvedl v tom nejlepším možném světle a připravil si pro nás nekompromisní a velmi brutální podívanou. Cronin to velmi pěkně rozjede hned z úvodu a pěkně si nás připraví na to, co přijde pak. Líbilo se mi, že Cronin nikam nespěchá, buduje atmosféru, představuje hrdiny a prostředí, kde se příběh odehrává, a velmi zlehka si připravuje půdu na to, co za pár minut přijde. Jsem opravdu rád, že Cronin není žádný rutinér, a nesází na laciné lekačky, ale chce dát divákovi dobrý a napínavý film. Režisér respektuje a má rád původní filmy, pro tu jsou odkazy na scény z předchozích filmů nebo z jiných hororových lahůdek. Navíc si režisér s filmem po filmařské stránce hodně vyhrál. Je tu spoustu skvěle natočených scén (kukátko od dveří, struhadlo, výtah, tetovací strojek atd.), několik parádně natočené gore momentů a dost nepříjemných scén. Lily Sullivan se mi v této roli hodně líbila a odvedla dobrou práci. Alyssa Sutherland podala dobrý výkon a hlavně v druhé části, kdy se přemění. Bohužel mi vůbec nesedl výkon Gabrielle Echols a Morgana Daviese. Ne, že by hráli špatně, jen mi neseděli do svých rolích, což je velká škoda. Osobně jsem si film dost užil, jen mi něco málo chybí, abych byl o trochu více spokojenější. Smrtelné zlo: Probuzení je povedený horor, který vám rád doporučím. ()

Dakken

V prvom rade sa po čítaní recenzií zamýšľam sám nad sebou. Nie som náhodou nejaký pojebaný sadistický psychopat?  Dlhú dobu čakám na poriadny gore fest, ktorý konečne naplní moje mokré sny a všetko tomu naznačovalo, že Evil Death Rise bude pre mňa to pravé orechové. Vybral som sa teda na premiéru s veľkými očakávaniami a čuduj sa svetu, naďalej zostali nenaplnené. Film to nie je zlý. Po remeselnej stránke je pekne zvládnutý, fajn herci, ktorým som na moje prekvapenie fandil a mix zvuku? Ten je fenomenálny. Tiež sa nedá zaprieť Croninov talent, pretože sa mu podarilo navodiť hutnú atmosféru, ktorej vrcholom bola scéna s kukátkom. Ako náhle však prišli na scénu gore prvky, prišlo sklamanie.Slabší petting, ktorý chcel vyzerať brutálne a drasticky, ale na mňa to nefungovalo. Kľudne mohli pustiť fantáziu na špacír, pretože toto otrlému divákovi stačiť nemôže. No nič. Aj tak som rád za každý takýto horor v kine, moc ich nie je. Podobné filmy nie sú pre každého o čom hovorilo 6 ľudí v sále na premiére v Prahe. Nabudúce nebudem čítať recenzie o výživných gore scénach a možno budem menej sklamaný. Napriek nedostatkom si Evil Death Rise zaslúži silné 3 hviezdy. ()

creeper

Sakra solidní 'Evil dead' biják. Navazuje na intenzivní kamerový, zvukový či gore trademarky. Vše oživeno hrstí fajn nápadů. Rozhodně jsem nebyl zklamanej. ()

Skeksis

Pekná knižka, s drápami ako silikónová kurva, možno takú majú aj v Martinuse. Ak sa povznesiem nad kopou debilít ako naháňanie sa s démonom z pekla okolo auta, podpálenie démona, pričom nič v byte nezhorí (asi by zhorela celá bytovka), alebo ukrytie sa pred démonom za drevené dvere zatisnuté skrinkou (asi by ho nezastavili), tak to bol celkom dobrý krvák. Neviem s kým mala máti tie deti, ale dievča pravdepodobne s loptou, lebo malo hlavu ako basketbalka, chlapca s transvestitom, a tú malú s nejakým retardom, lebo bola otravná a sprostá ako poleno. Mimochodom špeciálny "trezor" na ukrytie satanskej knihy si nepredstavujem tak, že ju ukryjem do diery za stolík, a nad miestnosťou postavím desaťcentimetrovú stenu z asfaltu, ktorá pre budúce generácie slúži ako parkovisko. Ale celkom sranda, najmä s tým okom z úst do úst. ()

bizz_mjc

Technicky a objemem krve top, to samé scéna přes kukátko, ale tentokrát mě ED nechal poněkud chladným a nedokázal naplno vtáhnout. ()

JohnSmith

Začátek v lese byl fajn, pal přišel malý útlum a pak následovalo strašení. Pro mě tohle byl bohužel až moc silný šálek kávy a překračovalo to pro mě hranici nechutnosti mílovými kroky. ()

Brain-D

Gore fest roku. S originálním Evil dead to má společného snad jen Knihu mrtvých, motorovou pilu a pár příznačných záběrů. Jinak bych to vzal, že snímek stojí sám za sebe mimo Raimiho sérii Evil Dead. Na poli novodobých hororů je to rozhodně jeden z těch nadprůměrných a co se týče gore scén je to opravdu lahůdka. Pro fajnšmekry krvavějších snímků je to opravdu pecka.  8/10 ()

morena.jea

Doporučujem zvýšiť si na televízore jas minimálne o 20%, pretože všetko sa odohráva v takmer úplnej tme. Týmto film prekonal Mníšku, ktorá v kategórii "nevidímaniprd" kraľovala donedávna. Najslabší film z celej trilógie. ()

zigíš

Nová reimaginace (nebo klidně remake) EVIL DEAD je prima pokoukáníčko co starším bráškům nedělá ostudu. Potěcha všech smyslů hlavně pak těch sluchových. Les vystřídal vylidněný barák za deštivé noci a je správně atmosférický. Rodinka co se má víceméně ráda a pár sousedů, to jen aby kill list nebyl o pár kusech. Gore čvachtavé, kamera neuhýbavá. Zároveň je to vycizelované až k ´dokonalosti´ chybí jakýkoliv moment překvapení. Kde si před čtyřiceti lety musel Raimi vystačit se stop motion, maskama a střihem tady všechno zastanou počítače. A né špatně, jen že už to nepůsobí strašidelně. Z fleku bych v tom baráčku žil, kdežto do lesů mě jakživa nikdo nedostane :D ()

stitch7

/// I přes poměrně intenzivní trailer jsem se bál, že kvůli dítěti bude Evil Dead Rise vyměklej. Kdepak. I když mi remake z 2013 přišel o kousek nepříjemnější, tenhle sequel krví ani nechutnostmi nešetří a od probuzení zla nenechá vydechnout. Je to překvapivý snímek? Není, tohle je prostě zlo (snad ještě větší svině než posledně) a snaha ho zastavit. Přijměte to a budete se parádně bavit. Na filmu z 2013 se mi snad víc líbilo jen to, že násilí bylo méně digitální ()

Další Smrtelné zlo je na cestě

Další Smrtelné zlo je na cestě

27.04.2024

Legendární hororová série Evil Dead se po letech rozjíždí do vysokých otáček. Poté, co loňský počin Smrtelné zlo: Probuzení od Leeho Cronina zaznamenal v kinech velký divácký zájem a na světových… (viac)

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru