Resident Evil: Posledná kapitola

• Česko Resident Evil: Poslední kapitola (viac)
Nemecko / Austrália / Kanada / Francúzsko / Veľká Británia / USA / Južná Afrika / Japonsko, 2016, 107 min (Alternatívna 99 min)

Film přímo navazuje na události snímku Resident Evil: Odveta. Alice (Milla Jovovich) jako jediná přežije klíčový střet s nemrtvými, který měl rozhodnout o osudu lidstva. Nyní se Alice musí vrátit tam, kde celá katastrofa začala - do podzemního komplexu Hive v Raccoon City, kde společnost Umbrella Corporation hromadí své síly a chystá finální útok proti posledním hrstkám lidí, kterým se apokalypsu dosud podařilo přežít. (Falcon)

Oktavianus

Ze série Resident Evil se postupem času a s narůstajícími pokračováními stala parodie na sebe sama. Je skvělý, že loni byla napsaná Poslední kapitola, a doufám, že už ji nikdo neresuscituje. Film ani trochu nepůsobí soudržným dojmem, rozpadá se do několika dalších "podkapitol", aniž by to bylo záměrem, a herci jaksi nemají co hrát. Většina postav mi zůstala srdečně ukradená a jejich postupné umírání ve stylu deseti malých černoušků mě nechala absolutně emocionálně chladného. Nepovedly se ani hororové, ani akční scény. Oproti předchozímu dílu ubylo zpomalovaček, což by byl velký krok vpřed - jenže je nenahradil chaos. Zběsile sestříhané akční sekvence jsou vrcholně zmatené a povětšinou na ně není ani vidět. No a když si k nefunkčnímu scénáři přičtu slaboduché dialogy, nelogické chování bez výjimky všech postav a do očí bijící hlouposti, ve výsledku tu máme 107 minut trvající nezábavnou hloupost, co by strašně chtěla být moderní a akční, ale zůstává mdlá, bez chuti a nějakých skutečně šokujících scén, o něž se snažila. ()

Flego

Po piatom pokračovaní v očakávaní ničoho musím priznať, že som bol príjemne prekvapený. Nie žeby bola Posledná kapitola kvalitný film, ale mala v sebe atraktivitu jasného príbehu a silný realizmus postapokalyptického sveta. Od začiatku je divák postavený pred rovnakú šablónu, kde je uvedený do deja a potom je už vydaný napospas šialene divokému strihu, kde si tvorcovia naivne mysleli, že sa neodhalia všadeprítomné kiksy a nelogickosti. Všetky postavy majú svoj význam, pribúdajúcimi minútami ich je viacej ( nemyslím nemŕtvych ) a síce v závere niektoré prejdu scenáristickými kotrmelcami, všetko je odpustené. Posledný Resident Evil (?) je slušným béčkom za áčkove peniaze, dobre sa vyníma na plátne a keď ide divák po bezmyšlienkovitej zábave, tak sa aj možno pobaví. Slabší priemer. Tretie hodnotenie, druhý komentár. ()

BMW12

Ze začátku mě trošku šokoval scénář, moc kvalitní mi nepřišel, hlavně proč tam je zas Dr. Isaacs. Ale postupně to všechno začalo dávat smysl a nakonec i po příběhové stránce je poslední díl série Resident Evil dobře ukončen. Ve filmu je opět velké množství akce, Milla Jovovich je super a celkově asi dobré zakončení série. I když bych se nezlobil, kdyby se natočil ještě jeden díl, kde by nám ukázali, jak kosí zbytky nepřátel a jak znovu dají do pořádku svět. ()

MontyBrogan

"Veď ja som ťa zabila! Ako to, že žiješ?" "Veď ja som ťa stvoril! Ako to, že ťa neviem zabiť?" "Ja mám prezývku Doc, tak musím pôsobiť seriózne." "Mne hovoria Razor, tak mám zachrípnutý hlas." Z porovnávania pindíkov zase raz vyšlo, že najväčšieho má Milla Jovovich. Zvyšok filmu obsahuje len dve roviny - prestrelená akcia alebo vysvetľovanie fikčného sveta. Po všetkých tých dieloch by malo prísť k určitému posunu, ale mne to stále pripadá ako materská škola scenáristiky použiteľná na béčko spred 30 rokov. ()

honajz

Spoilery. Souhlas s verbalem. Úvod ve stylu Mad Maxe s draky ještě ujde, ale pak už je to fakt vymývárna mozků, kdy hordy, snad desetitisíce, zombie nezpůsobí lidem o pět centimetrů před nimi zranění, kdy má možnost chlápek v Úlu vše hned ukončit, a nestane se, a ten druhý chlápek se zabudovaným módem skvělého boje nakonec dostane na budku, a k tomu ten konec, kdy zombie padají kolem jako mouchy, ale jinak se draci zachrání... uff, tohle překonalo i koukání na reklamy v českých televizích. ()

Pítrs85

I když by hc fanoušci herního Resiho nejradši udělali z W.S. Andersona zombie, tak já musím říct, že mě tahle (teď už snad opravdu ukončená) série nějakým zvláštním způsobem bavila, a tenhle poslední díl, přestože v sérii není úplně nejlepší (tím je jednička, následována trojkou), to krásně zacyklil a uzavřel. Moc se mi líbí nápad o tom, kým že to ta Alice vlastně je, ačkoliv tady moc věcí smysl nedává (hehe), tak tohle prostě sedlo. K filmu samotnému toho netřeba moc dodávat, pohybuje se někde mezi třetím a čtvrtým-pátým dílem, s fajn pomrknutími na jedničku. Zkrátka není nad to mít své jistoty- Milla nestárne a je pořád krásná, zombíci jsou pořád děsně hladoví, že pro svojí kořist uběhnou světa kraj, nikdy nevěřte tomu, co v Resim vidíte a hlavně- lidi budou pořád frflat, jaká je to blbost a stejně se na to i pošesté podívají- jak píšu, není nad svoje jistoty... :-) ()

SOLOM.

Anderson i zbytek jeho nejvěrnějších diváků si museli nějakou tu dobu počkat, než vznikl „údajně“ poslední díl této série. On se nám totiž „rejža“ rozhodl rozšířit společně s Millou jejich rodinku a tak se muselo čekat, než naše nesmrtelná mlátička dokojí a bude zase schopna schytávat pořádné nakládačky a kosit nemilosrdně své protivníky. Aby trochu vylepšil i rodinný rozpočet, tak obsadil do role hologramu Červené královny i malé Alicie svou prvorozenou dceru Ever – no alespoň jí měli pěkně na očích. Fandou však opět skřípali zuby, jakoby po celou dobu byli nuceni žrát písek, protože začátek s námi opět pěkně „vyjebal“ a my tak přišli o jistě nezapomenutelný boj o Bílý dům. Takže opět zmizelo několik postav, pro které se ve scénáři nenašlo uplatnění a jejich důležitost ve filmové sérii byla opravdu striktní (na rozdíl od té herní). Na to už jsme si ovšem za ty díly tak nějak zvykli. Anderson však měl tři roky na přemýšlení nad sebou samým a nakonec si vzal alespoň některé výtky diváků a kritiků k srdci. Jelikož v posledních dílech této série udělal z příběhu neskutečný chaos a bordel, že se v tom už nejen divák začal naprosto ztrácet, rozhodl se alespoň trochu objasnit minulost Umbrelly Corporation, hlavní hrdinky i T-viru. Což mu musím přičíst k dobru. Navíc se zde dočkáme opět slušné porce akční podívané, která zvláště v prostřední části nebyla vůbec špatná. Setkání Alice s Isaacsem a následný boj v Raccoon City + úprk do Úlu řadím mezi to nejlepší, co nám tento díl nabídl. Sice se tu opět objevil přehršel klišé a nelogických scén, ale na podobné kopance jsem si už v této sérii užil tolik, že jsem byl vůči tomu tentokrát imunní. Tato série se pro mě stala průměrnou záležitostí, nic víc nic míň. Ovšem díky ní jsem dostal chuť si pokud možno sehnat všechny hry a po dlouhé době zase zapařit něco jiného než Assassin's Creed, Gothic či Zaklínače… 60% ()

ARI50

Ani poslední kapitola nezklamala ,začátek velmi vydařený hlavně souboj s monstrem ostatní souboje výborné akce požehnaně musím říct že se rozhodně povedlo. ()

becki_tu

Je to hloupé, zběsile nastříhané, příběhově zoufale ploché, ale že bych se nudil, to se říct nedá. Smysluplných dialogů tu moc není a většinou akce střídá akci, která v povedených digitálních postapo exteriérech vypadá prostě cool. Pořád mě ale trochu mrzí fakt, že tvůrci nebyli schopni během šesti filmů naplno využít potenciál, který herní série nabízí. Paradoxně nejlepšími filmovými adaptacemi byly animáky Damnation a Degeneration. ()

JASON_X

První dojmy nic moc - třesoucí se epileptická kamera + frenetický střih (smrtící kombinace), protivně rozeřvaná hudba, jako vždy šeredný tranďák Miloš Jovović a hlavně příšerně šablonovité postavy, dialogy, celý děj, klišé na klišé... Někdy mě šablonovitost baví a dokonce si ji žádám, jindy mi leze na nervy, otravuje mě a smrtelně nudí. A tohle byl ten druhý případ. Ale když film "uchopíme" jen jako oddechovou béčkovou sci-fi střílečku, dá se, ovšem kvůli naprosto úděsné kameře a střihu si ho normální člověk prostě vůbec neužije. Ze všeho nejvíc se mi líbila nečekaná (pro mě) pointa (vytuněný Glen a jeho trefné "trinity of bitches"), která jakž takž osmyslila (tohle slovo si patentuju!) předchozí děj i všechny předchozí díly a všechno do sebe tak nějak zapadlo, i když ta stará bitch mi svým patetickým hlasem a uslintanou sentimentalitou fakt lezla krkem. I přes idiotský závěrečný epilog, který totálně zazdil mou třetí hvězdu doufám, že teď už snad opravdu bude konec téhle divné série a můžeme se těšit na nějaké jiné, ryzejší zombiárny, nebo aspoň na pokračování Walking Dead. ()

Morholt

Velkým fanouškem Resident Evil jsem nebyl, ale Odveta se mi líbila a tak jsem byl zvědav, jestli to zakončení bude podobně zábavné. A to do určité míry i bylo a dokonce mohlo být i lépe, ale chápu, že se Anderson nechtěl se svým milovaným projektem hned tak loučit. Výsledkem je bohužel zbytečně přetažená stopáž, která rozmělňuje jinak celkem dobrý spád. No ale i tak akce byla zase solidní, potvory na čele s drakem bavily, k tomu pár rvaček a o tom to vlastně celé je. Od herců tady člověk nic moc neočekává, ale přeci jen nelze nezmínit Glena, který svého záporáka s chutí přehrával a za pozornost stojí i roztomilá polojaponská panenka Rola, která se ale filmem bohužel jen mihne. Nakonec je snad i škoda, že to končí, protože v posledních dvou dílech to Andersonovi konečně začalo jít. 65% ()

malylada

Vzhledem k posledním dvěma dílům to je nakonec důstojné rozloučení. Ano, je to hloupoučké, krom Alice jsou veškeré postavy zbytečné, vše se děje nahodile a logika drhne jako v ostatních dílech. Nicméně musím ocenit pokus o temnější atmosféru, pokusů o dějové zvraty, které překvapivě občas fungují a docela dobrému zakončení v rámci možností. Co musím ocenit, jsou akční scény, které jsou někdy chaotické, ale opírají se o povedený vizuál a ansábl pestrých monster, včetně záporáků. Mila na to ještě pořád má a vypadala výborně. Film si nechává zadní vrátka pro možný díl a pokud by se měl nést v podobném duchu, vůbec by mi to nevadilo. ......6/10 ()

Tommassi3

"Zdá se, že vám znovu proklouzla mezi prsty.. Nebo alespoň tím, co z nich zbylo.." Nevím, co má Anderson s těmi prsty za fetiš, ale tohle je po tom famózním přefinále velké zklamání !! Inu, jak se říká, podej Andersonovi prst a on se s ním pošťourá v nose..;) Docela trpký game over jedné dlouhé filmové série.. ()

Lacike odpad!

Na začiatku nás tentoraz nečaká rekapitulácia udalostí z minulých dielov, ale Andersonova snaha s novými zábermi dodať aspoň trochu logiky tomu chaosu, ktorý sme videli doteraz. Akotak sa mu to podarilo. Lenže zatiaľčo doteraz séria srala na dej a na divákov chrlila sem tam pozerateľnú alebo aspoň komicky mizernú spomalenú akciu bez ladu a skladu, tak tentoraz sú všetky akčné scény zostrihané tak bleskovo, že veľké hovno v nich vidno. A čo nedodrbal strih zo zaklincovala totálna tma. akže akcia - nula bodov. Dej je o chlp zmysluplnejší ako minule, ale aj tak nič čo by som mohol pochváliť. Tým pádom tu neostalo nič, čo by som nejak mohol oceniť a tak táto séria prerazila dno odpadu. Toto sa fakt môže páčiť len totálne retardovaným ľuďom. Snáď producenti dodržia slovo a toto je posledná kapitola. 0/10. ()

Idée_fixe

Škoda, že víc věcí nemá podobný zabezpečovací systém jako ty motorky zde. :-D Ze všech dalších "Resident Evilů" (od jedničky) u mě vede jednoznačně tenhle. Kde co tu dává smysl, leccos se vysvětluje, pěkně se vše i uzavírá, a tak. Dobře udělané, napívavé, i jedničce nejpodobnější. Až je mi líto, že už žádný další RE nebude (nebo snad ano??). Akorát nechápu (SPOILER!), když Alice měla nůž a ufikla doktůrkovi ruku (mimochodem - fakt dobrý trik s tou rukou!! :)), proč ho pak rovnou nezabila (KONEC SPOILERU). Ale třeba mi jen něco uniklo, stejně se na film ještě příležitostně mrknu znovu (a lépe ;)). A ještě jedna věc - nesnáším, když se ve filmech (tedy ve skutečnosti samozřejmě taky, a pochopitelně víc, ale to sem teď nepatří) ženským kope do břicha, na to jsem fakt háklivá. :-((( ()

JohnCZ

V porovnání s kvalitativně i stylem podobným Underworldem vychází Resident Evil zpravidla jako vítěz. A je tomu tak i teď, byť ani tentokrát to není žádný zázrak. Od začátku do konce je to příšerně sestříhaná akčně-bojová řezanice, která (ne)potěší oko nejednoho epileptika. Snaží se to být co nejvíc zábavné, ale popravdě je to už docela nuda. ()

joehot

Nedůstojný závěr, který nezachraňuje ani pár dobrých nápadů v závěru. Scénář musel PWSA napsat po lobotomii, stříhač si musel dát slušnej matroš, nebo prostě experimentoval a neřešil, jaké políčko kam lepí, tupost to má geniální. ()

corpsy

V určitých momentoch si divák povie, že teda sleduje lepší film, aký v skutočnosti je. Takýchto momentov je ale málo. To, čo vidíme je len bezduchá ( aj keď osudovo sa tváriaca ) strielačka, kde sa Milla ´´Alice´´ Jovovichová 27 krát dostane do zajatia, či iných úzkych okolností, aby sa z nich s ľavou zadnou dostala von. Áno, nečakáme od takéhoto žánru nič iné, ale ono to už začne pôsobiť značne strnule a neprekvapivo. Suma sumárum, remeselná fajnovka s krátkym doletom. ()

ConanVJ

Tak tu máme (doufám že ne) poslední díl pro mě povedené akční hororové série, na který jsem se moc těšil. A teď musím opět říct, že mě opět nezklamal, ba naopak potěšil. Sice se hodně ubralo na 3D efektu, což je podle mě škoda (v IMAXu by se hodilo víc zpomalovaček), za to se ale přitvrdilo na počtech zombáků a nejrůznějších mutantů. Efektů je opět spousta a jsou parádně udělané. Příběh pokračuje pěkně svižně a částečně navazuje na předešlý díl. Částečně pro to, protože se odehrává dlouhou dobu po předchozím filmu a je zde jen zhruba vysvětlena zrada a dění mezi filmy. Příběh je i pěkně zakončen a má skvělou pointu a vysvětlení celého dění ve filmové sérii. Trochu si ale přece jen nechává zadní vrátka, kdyby byl film hodně úspěšný. Obsazení je opět perfektní, ale opět zde chybí nevysvětlitelně některé postavy (hlavně z předchozího filmu). Obě hlavní hrdinky opět na výbornou. Akce je zde také hodně a film je svižnější a temnější, než předchozí dva díly. Jediné, co mi akci trošku kazí je rychlejší střih. Lokace filmu jsou různorodé a pěkně vykreslují Zemi zničenou nákazou. Potěší i návrat do úlu z prvního filmu. Z her si film opět bere jen minimum a spíš se vrací ke svým filmovým začátkům, což mě osobně vyhovuje. Já jsem šel z filmu spokojen a těším se, až budu mít film doma na BD. 80% :) ()

Andersis

Výpach. Totální výplach. Asi nejakčnější díl série. Pořád se něco děje a o zvraty (někdy předvídatelné) taky není nouze. Po ubohých předešlých dvou dílech konečně progres. Béčko jako řemen s pořád neuvěřitelně sexy Jovovich a Larter. ()

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

25.05.2017

Zatímco v Hollywoodu finančně selhává jedna herní adaptace za druhou (Need for Speed, Warcraft, Assassin's Creed...), Resident Evil to letos s klidem dotáhnul k šestému dílu. Paul W. S. Anderson ho… (viac)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Underworld čeká reboot

Underworld čeká reboot

28.08.2014

Upíří série Underworld začala v roce 2003 a o devět let později to dopracovala ke čtvrtému dílu, který vydělal 160 milionů dolarů. To bylo jasné znamení, že válka upírů s vlkodlaky pořád láká do kin… (viac)

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

10.10.2013

Netěšte se, neznamená to, že další Resident Evil nebude. Bude, šestka se připravuje a její premiéra je stanovena už na podzim příštího roku. Milla ale nezahálí a po právě natáčených Expendables 3 a… (viac)