Vabr

Nové Resident Evil je absolutním propadákem na všech frontách. Na tomto seriálu je toho tolik špatného, že udělám spíše jen takový jednoduchý výčet - a to jak z důvodu, aby komentář nebyl dlouhý jako čekání na Godota, tak rovněž abych s tímto téměř odpadem neztrácel ještě více svého drahocenného času. Co je teda všechno tady špatně: nesympatické postavy s ultra idiotským chováním, u nichž nikdy nevíte, co za 3,14čovinu příště vymyslí; neuvěřitelně stupidní děj s mnoha logickými dírami, u kterých se snad tvůrci ani na vteřinu nepozastavili - to je, jako byste to nechali psát šimpanze!; slaboulinká akce, s níž se šetří, jako kdyby to byl šafrán, kaviár nebojánevímco; rozdělení na dvě dějové linie (minulost, přítomnost), kdy nevíte, která z nich vás „zajímá" víc, když ve ve výsledném srovnání jsou obě dvě stejně o hovně; celkový počet 8 dílů na tak zbytečný prostoduchý námět neposouvající RE nikam dál; obecné Netflixovské prznění mé oblíbené RE značky. A co to zachraňuje před odpadem, že dávám 1⭐?: dá se na to jakž takž koukat, když člověk hooodně vypne. Mně ale za to 8 dílů nestálo, a tak jsem vydržel 4. Celkově tedy za sebe seriál nikomu nedoporučuju - fanouškům RE, náhodným divákům, Netflix odběratelům - a doufám, že se příštího RE ujme konečně někdo zkušený - ne jak u tohoto seroše nebo nedávného remakeu. Vyhodnocení: Stejně je tenhle koment delší, než jsem původně  zamýšlel ()

kenkaku

Epický fail #1: casting. Opět tabulky korektnosti totálně podělali obsazení. Wesker je černoch! Má dvě dcerunky v barvách duhy (obsazené díky tomu zcela příšerně - opravdu na prvním místě by měla být schopnost hrát, ne plnit tabulky diverzity). Epický fail #2: scénář. Sledujeme střídavě linii 2022 v “novém Racoon city” (na to které známe se volně odkazuje) a v linii 2036 v Evropě (UK + Francie). Většinu času se nic neděje, postavy se chovají zcela nelogicky a s existujícími Residenty (tedy existující universem formovaným hrami + jakýmikoliv filmy) se pracuje velice volně a nešetrně (hodně se sice odkazuje, ale nesedí to nikam - př. Evelyn je prakticky sestra Alice z Andersonovi série!?). Mnohem lepší by bylo si jít vlastní cestou, vymyslet třeba C-virus, zcela nové postavy, odkazovat na vystavěné universum a recyklovat osvědčené (zmutované monstra). To by ale museli vyhodit scenáristu a toho idiota co měl na starosti casting (abych nebyl pochopen zle, třeba Lance hraje skvěle, bohužel špatnou postavu). Za mě tedy jde o další trapný pokus o moderní (korektní) recyklaci 25 let fungujícího světa. Více u jednotlivých epizod. ()

Zek

Resident Evil: Raccoon City, je totální blbost, ale snažil se být aspoň trochu věrný hrám. Bohužel tento seriál má se hrou společný pouze jméno. Příběh, který někdo vymyslel, tak za hodinu, je tu roztahaný do osmy dílů, kde se pořádně ani nic moc neděje, jen se člověk dívá na absolutně nudný postavy, které vás prostě nezajímají. Jediná známá postava ze hry, je tu Wesker, bohužel nějakého totální idiota napadlo z něho udělat kladnou postavu. Upřímně, když se nad tím člověk zamyslí, tak ta postava se mohla jmenovat jinak a vyšlo by to nastejno. Celkově, je to nejhorší Resident Evil jaký mohl být natočený. PS: To CGI toho psa, vypadá pořád hrozně. :D ()

Campbell

Jelikož jsem člověk který přehrál všechny díly RE kromě jednoho(Resident evil Outbreak 2), tak jsem se na seriál těšil. Filmy s Jovovich mi nevadí a mám je rád, reboot z minulého roku se mi celkem taky líbil. Ale tohle je děs a bída. Neuvěřitelně zbabraný scénář který nic nezachrání, ani sem tam mrknutí na herní sérii. Co si vzpomenu jsou tu tak dvě dobré scény....a efekty ujdou. Ale jinak seriál o dvou pipkách a jejich tátovy který je Wesker(snad nejhorší casting ever). Dvě hlavní postavy jsou strašně otravné a vůbec mě nezajímaly. Navíc seriál je celkem dost "woke" takže další mínus. Nejlepší postava(ten tlouštík, který v jednom díle každého zmasakruje) umře rychle a nemá moc prostoru. Hodně špatné. 2* a to jsem velkorysí. Tohle je opravdu bahno které zachránilo hodně málo. Druhou sérii raději už ne. ()

DJ_bart

ach jo, prokletí videoherních adaptací pokračuje a pro franšízu Resident Evil to už platí nejmíň trojnásob – viz. sice blbá ale relativně zábavná tetralogie s Millou Jovovich (ne, poslední dva díly fakt nepočítám), nicneříkající japonský animákyposlední celovečerák – protože tahle kultovní série se snad nikdy nedočká kvalitního zadaptování na filmový plátno či televizní obrazovky alá Planeta Terror.... ale jako nenáročný brakový zombie horor na večerní binge-watching ujde. Ta částečná teenage stylizace tomu fakt nesedí. Každopádně já stále čekám na to kdy se objeví Mr. X 🗿 ()

• Evelyn Marcus (Paola Nuňez) je dcerou Jamese Marcuse, jednoho ze tří zakladatelů Umbrella Corp. Těmi dalšími dvěma byli Oswell Spencer a Edward Ashford, a všichni tři spolu byli spolužáci z oboru virologie. (NiWi)
  • Obří zmutovaný červ, který se objeví v budoucí časové lince, je velmi podobný červímu bossovi Gravediggerovi ze hry „Resident Evil 3“. (LUKICKK)