Resident Evil: Posledná kapitola

• Česko Resident Evil: Poslední kapitola (viac)
Nemecko / Austrália / Kanada / Francúzsko / Veľká Británia / USA / Južná Afrika / Japonsko, 2016, 107 min (Alternatívna 99 min)

Film přímo navazuje na události snímku Resident Evil: Odveta. Alice (Milla Jovovich) jako jediná přežije klíčový střet s nemrtvými, který měl rozhodnout o osudu lidstva. Nyní se Alice musí vrátit tam, kde celá katastrofa začala - do podzemního komplexu Hive v Raccoon City, kde společnost Umbrella Corporation hromadí své síly a chystá finální útok proti posledním hrstkám lidí, kterým se apokalypsu dosud podařilo přežít. (Falcon)

verbal

Odpudivá Mila se konečně rozhodla definitivně skoncovat se zlou firmou Deštník, což kdoví proč neudělala hned v prvním dílu. Prostě jim teď nakráčela s partičkou porážkových lidí rovnou do centrály a pozabíjela celý zmutovaný menežment včetně mimořádně necitlivého generálního ředitele sýra Džoraha a všech jeho klonů. Načež na troskách korporátní budovy roztřískala třistapadesátimililitrovou ampuli s tekutým!!! antiTévirotikem, aby uzdravila celou zeměkouli, a teď budeme čekat, jestli to nakonec ten vítr fuckt rozfouká a vydezinfikuje svět, nebo Andrzén spatlá další scénáristickou virtuozitu o tom, proč ta sofistikovaná globální profylaxe nakonec neklapla. No, je to stejně inteligentní jako všechny ty polomongoloidní děti, co do zchytření celé dny zabíjejí v monitoru škaredé animáky, místo aby doháněly svou retardaci studiem alespoň Slabikáře a malé násobilky, a pak to tady blahoslaveně pětkují za doprovodu bizarních slohových anomálií. Nicméně než Mila vleze do té jámy včelové, je to opravdu moc hezky udělané a trochu to připomíná Šíleného Mela. Pak už ovšem následuje jen unylá a tisíckrát viděná laciná chodbařská vybíjená se zfetovaným střihačem, která vyústí do mimořádně kokotského závěru, jenž navzdory všem velkohubým prohlášením o ukončení tohoto uměle natahovaného martýria v podstatě slibuje Rezidentního debila Final Chapter: Next degeneration. ()

POMO

Apokalyptické exteriéry ma bavili, aj lietajúci zombie-drak či smečka zombie-vlkov. Rovnako ako trailer. Ale pozerať na tú zaprášenú, tmavú a neskôr hodne interiérovú šeď dlhšie než 20 minút je pre otrlých. A pre fanúšikov, ktorí na to stále ešte chodia do kín a robia z toho jedinú úspešnú filmovú sériu podľa počítačovej hry. Čo teraz bude robiť Paul W.S.? Na čo iné siahol, skončilo finančným prúserom. ()

Tom Hardy

Je fajn, že dokázal Paul W.S. Anderson pro uzavření příběhu najít nějakou pointu. Není vyloženě překvapivá ani originální, ale snaha se rozhodně cení. Šestý díl se naštěstí nesnaží každý druhý záběr šít na míru 3D, takže absentují zbytečně natahované zpomalovačky i nesmyslné kamerové prostocviky. Pokud ale byla akce minule vinou zpomalení ospalá, tentokrát naopak Anderson vsadil na příliš agresivní střih, takže má možná drajv, ale pořádně v ní není nic vidět. Zapamatovatelná scéna bohužel vesměs žádná (potěší akorát vysvětlující úvod) a zamrzí vynechání řady podstatných postav, jejichž zmizení nikdo nevysvětlí a ani se tím nezabývá. A znovu bohužel platí, že čím déle ten film běží, tím větší scenáristické pitomosti tasí. "První trilogie" téhle série fungovala (i když výborně napsanou dvojku režie skoro zabila). Druhá trilogie je celou dobu bez většího sex-apelu i tahu, o hororu neslyšela a akce má v nejlepším případě dobré momenty (ale ne celky). A teď hurá na restart, který se - podobně jako momentálně uváděný sedmý herní díl - vrátí ke kořenům série a vynechá všechna ta zbytečná okázalá gesta a přeplácaná monstra. Nic z toho dávno není zábava. ()

Isherwood

Lobotomie vkusu a stimulant lítosti. Ta idiocie je vyhnaná do takového absurdna, že už vlastně nemá smysl se na ten film jakkoliv zlobit. Snahy o ikonické momenty (drak) vycházejí vniveč, a cokoliv, co se tváří jako děj, vám utahuje vývrtku do lebky. Očekávané odšpuntování se nepřekvapivě nekoná a tomu „Final“ nevěří snad ani ta nejtupější zombie. Mille už je přes čtyřicet a Avon nezabírá věčně, do čtyř let je v Mývalově reboot. ()

Toren

4/10. Uf. Tak to mám po letech konečně za sebou. Lepší jak předchozí dva, ale na ty "nejlepší" díly se to furt nechytá. Utopeno v nelogickém bordelu, tmavých lokací a nesympatických postav. Level retardovanosti ale pořád tak nějak šlape a závěrečný twist pobavil. Sbohem a restart snad lépe! ()

T2 odpad!

Rozpočet $40miliónovTržby USA $26,830,068Tržby Celosvetovo $312,242,626Tržby za predaj Blu-ray v USA $4,268,679Tržby za predaj DVD v USA $3,470,737║ dúfam že posledná kapitola, lebo posledné tri diely stáli za mílu kedleš, taký zbytočný dejoví balast môže ponúknuť len úplne nenápadití Anderson, väčší béčkar bez kúska svojej fantázie než on za posledných 20 rokov veru nebol, film na unudenie, za pár korún natočený guláš nechutil, ešte že Čína takýto blivajz komerčne zachránila, ešte keby tak urobili z tejto podivnosti remake, to by bol pekný gól, spolu Twilightom jedna z najhorších filmových sérii, vďaka Anderson /10%/ ()

Fr

“JMENUJI SE ALICE A TOHLE JE KONEC MÉHO PŘÍBĚHU...“ /// Zábava, která se může zdát debilní, ovšem co jinýho od Residenta a vlastně i Andersona čekat. „CO BUDEME DĚLAT?“… „VŠECHNY JE POZABÍJÍME!“ A tak trojice čubek, kterou spojuje nenávist, to nakonec dokáže. Co? Tak schválně… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Můj svět je plnej zombíků. 2.) V mejch filmech má jít hlavně vo život. 3.) Thx za titule „fceli medvidek„. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE **** NAPĚTÍ ne ()

LIVINGDEAD

Na začátku, když byl boj s ptáčkem jarabáčkem, tak jsem si říkal: "hmmm, vypadá to nadějně". Bohužel několik akčních scén kung-fu a z horroru se stala akční blbá hovadina. Mám rád Millu Jovovich a miluji RESIDENT EVIL, ale nyní jsem rád, že jsem nešel do kina. 50% ()

EvilPhoEniX

Naprosto o ničem a divím se, že tohle ještě někoho baví. Příběh je naprosto trapný a příjde mi, že v každém díle se řeší úplně to stejné. Úl/Racoon City, Alice a pořád dokola.Místo zombíků zde lítají draci a záporáci jsou lidi, takže místo Zombie hororu zde máme fantasy akčňák, který se odehrává celý ve tmě, kde nejde absolutně nic vidět a do toho asi 20 střihů při každém záběru, takže téměř nekoukatelné. Vizuál vypadá jak z hodně levného céčkového hororu a opakující se scéna s laserem je vyloženě ostudná a za hlavu chytající. Gore taky téměř žádné. Sračka. 15% ()

novoten

Vnadí osudovým podtitulem, ale podráží si nohy už úvodním blouděním hlavní hrdinky. Falešných jump scares (plechovka, tiskárna) je tolik, že mě pak ty skutečné, za kterými se skrývá nějaká vykutálená potvora, už ani nenadzvednou. Když se navíc přitvrdí, zůstává akce zoufale sterilní, atmosféry se nedostává a i slibné momenty tak zůstávají smutně zapomenutelné. Nejtragičtější jsou ale desítky logických chyb, které vytrhávají z jinak více než slušného tempa. Není překvapením, že nečekaně úspěšné snažení o velkolepý závěr srážejí hloupé pointy, ale nakonec zůstávám i díky sympaticky zběsile přehrávajícímu Glenovi téměř smířený. Očekávání totiž byla v záporných hodnotách. ()

tron

Neúmerne naťahovaná séria, ktorá sa azda už ani nedá brať vážne, keďže sa v nej stále riešia tie isté veci. Absolútne som rezignoval na to, že by som v scenári šestky mohol niečo (hocičo! Čokoľvek!) pochopiť. A tak som len tupo hľadel na pohyblivé obrázky. Mŕtve postavy bežne ožívajú (a už to nie je sranda), prípadne prichádzajú na scénu ich klony (alebo naopak – v minulosti zomreli klony a teraz sa objavujú originály). Dialógy sa nedajú počúvať, postavy sú o ničom (kladné aj záporné, vrátane titulnej hrdinky). Čo ma na údajne poslednej časti potešilo? Okrem myšlienky o riadenom armageddone a pár finálnych twistov? Hlavne to, že zrejme naozaj pôjde o posledný diel (ale, samozrejme, aj tak sú, pre istotu, na konci pootvorené zadné vrátka). Byť producentom, v sérii by som pokračoval, ale inak a rozhodne s inou hrdinkou/herečkou (a iným duchovným tvorcom, než je Paul W.S. Anderson). Výprava je občas fajn, ale len za denného svetla. Čo je zlé, pretože podstatná časť deja sa odohráva v noci, takže film je (nielen v akčných) sekvenciách neprehľadný. Na sérii mi vždy vadilo, že už v dvojke sa brutálne odklonila od hororu a začala sa prikláňať k akčnej sci-fi (a výberom niektorých monštier dokonca až jemne k fantasy). Púštna trojka sa to snažila napraviť, atmosférou sa vrátiac k temnej jednotke, ale to bola výnimka. Všetky ostatné diely, bohužiaľ vrátane tohto, nie sú temné príbehom, ale vizuálom. ()

B!shop

No uz je videt, ze to spadlo do regulerniho becka a to ani prvni dily nebyly zadny velkorozpoctovy podivany, ale i tak to je prijemne koukatelny. Dej je samozrejme lehce stupidni, ale je fajn, ze se tvurci pokusili celou serii uzavrit, i kdyz co si budem povidat, na zaver az takovy koule nemeli, aby to skutecne uzavreli, takze tu jsou furt vratka pro dalsi dil (podle me uz dost zbytecny). Jinak akce je docela fajn, zombiku jsou haldy, vse je radne krvavy, triky sice zadnej zazrak, ale vylozene nerusi a Milla snad nestarne. Takze za me porad docela v pohode koukatelny becko na jedno skouknuti. ()

Jara.Cimrman.jr

"Jsi klon lidštější, než kdy byli oni." Tak to je jedna z největších myšlenek tohoto díla. Díla, které je rychlé, přičemž při jeho zběsilosti jsem si tak nějak nestihl všimnout, jestli to spapalo nějakou originalitu a smysl. Tipnul bych si, že nikoli, ale jistý si tím nejsem. Alespoň jsem si prohlédl pár klonů, přiučil jsem se technice boje při zavěšení na laně a ačkoli se nechci chlubit svým jediným funkčním mozkovým závitem, tak na zrádce bych okamžitě vsadil jeho titul. Ano, tak to bylo průhledné, možná až průsvitné, ale nemohu na to být moc zlý, protože dámské obsazení evidentně dělal někdo, kdo nosí pinďoura ve stejné nohavici jako já. Respekt, bratře. ()

Marceloo

Spoločnosť Umbrella pokračuje vo svojom pláne zničenia ludstva a jedinou osobou, ktorá môže tento proces zastaviť, je Alice. Tá je nútená vrátiť sa do mesta Raccoon City, kde celá nákaza začala. V meste sa totiž má odohrať súboj, ktorý rozhodne o tom, ktorá strana zvíťazí. - Resident Evil a Underworld sú moje najmenej oblúbené hororové série, a aj keď si ich pokračovania vždy rád pozriem, nikdy ma velmi neuspokoja. Táto časť to opäť potvrdzuje. Pri úvodnej naháňačke som mal pocit, že niekto zlyhal a namiesto loga SyFy na začiatok omylom pridal logo SONY. CGI je dosť zlé, ale našťastie nie je používané úplne stále, takže sa to dá prežiť. Súbojov a akcie je tu dosť, lenže ja osobne od finálnej časti hororovej série so Zombie očakávam trochu viac. Milla Jovovich svojím výkonom ťahá takmer všetky scény. Určite treba pochváliť prácu kaskadérov, ktorí mali priestor na poriadne vybláznenie. Pozitívum je pre mňa aj to, ako sa vraj tím postaral o kaskadérku, ktorá pri natáčaní prišla o ruku (http://i.imgur.com/RPDPqlf.jpg). Chýbala mi však aspoň nejaká malá pripomienka v záverečných titulkách. Či to chcete vidieť musíte posúdiť sami, pretože hodnotenia mojich ČSFD kamarátov sú rozporuplné tak ako nikdy, nebudem radšej odporúčať. + herečka z Final Destination, Final Destination 2 a The Diabolical + herec z Diary of the Dead + herečka z The Wicked Within, Fortitude a Don't Hang Up + herečka z Friend Request + herec z The Forest ()

choze odpad!

Uzívaná nuda, která už zjevně nebaví ani své tvůrce. Příběh samozřejmě nestojí za řeč a zběsile sestříhané akční scény taky, akorát ten Iain Glen je fajn záporácký xicht. Tak snad už to máme konečně z krku. ()

Psema

W.S. kráječ sice ostřejší než v posledních dvou případech, ale ve výsledku jen další prázdná slaboduchost, která příliš rychle vyprchává a neobtěžuje se ani předstírat vlastní ksicht. Trojka s jedničku byly jinde. Závěr nicméně ucházející ()

TeeAge

Prečo že som mal potrebu sa 107 minút utýrať ku znudeniu? Nejaká podivná nostalgická struna mi vždy zašepká: To musíš vidieť! Nabudúce to šepkanie vypustím, a šepkačke premietnem Dawn of the Dead, a bude vystatrané. Paul W.S. Anderson do dôchodku! ()

sniper18

Na posledný Resident Evil som sa veľmi tešil, síce posledný Retribution bol hrozný a ani Afterlife nebol žiadny zázrak, ale prvé tri diely sú moje obľúbené béčkové klasiky, ktoré pozerávam opakovane a po vyjadreniach režiséra o návrate ku koreňom série som bol na jej uzavretie veľmi zvedavý, no nakoniec sa aj tak neubránim dosť silnému sklamaniu, aj keď skôr len z pohľadu fanúšika, inak to zase tak zlé nebolo. Na jednu stranu boli vyjadrenia prakticky pravdivé, skutočne je to návrat k štýlu pôvodných dielov, o brakovosti Retribution, ktorý bol už na prvý pohľad jeden veľký nezmysel a výsmech tu nemôže byť ani reči a rovnako takmer úplne zmizli rôzne spomaľovačky a samoúčelné momenty, ktoré majú byť neuveriteľne cool, ale moc im to nejde, čo mi zase prekážali na Afterlife, ktorý sa mi ale inak pozdával. Tento posledný diel jednoducho ponúkne to, čo aj pôvodné diely, ale v podstatne nižšej kvalite a aj v nevhodnom pomere, dalo by sa povedať, že prvá polovica je vlastne o dosť horšia trojka a druhá zase omnoho horšia jednotka. Ale už zápletka sa mi moc nepozdávala, myslím, že záverečný diel takejto apokalyptickej série by si zaslúžil niečo lepšie, než len návrat do podzemného komplexu a získanie protilátky, je to jednoducho príliš béčkové a až moc priamočiare. Ale zase musím uznať, že prvá polovica mala svoju úroveň, ponúkla viacero zaujímavých sekvencií, svižné tempo a parádne lokácie zničeného sveta. Ale v druhej sa to už zasekne, hlavnou slabinou pôvodných dielov boli jednoznačne finálne súboje, ktoré ma na rozdiel od zvyšku filmu moc nebavili a v tomto prípade je vlastne celá druhá polovica jeden dlhý finálny súboj a už ma to niekedy aj dosť otravovalo. No aspoň finále sa podľa mňa celkom vydarilo, obstojne to uzavrelo nielen príbeh Alice, ale vlastne aj tejto apokalypsy, takéto zakončenie si táto séria zaslúžila. Trochu sklamaním je aj akcia a to dokonca aj tým, že jej je tu až príliš moc. Ešte spočiatku sa mi celkom páčila, je rozmanitá, vyhovoval mi výber prostredí a pestrý výber protivníkov, takže sú tu monštrá, zombie a aj vojaci Umbrelly a síce je poriadne zostihaná, ale aspoň sa odohráva cez deň a tak mi prišla dostatočne prehľadná. Ale potom to už upadne, scény s laserom sú úplne zbytočne prehnané, s prvým dielom neporovnateľné a tých stretov s hlavným záporákom je príliš moc, funkcia predvídania správania bol teda poriadne zlý nápad a tak tu ma už nič nebavilo. A tak najviac sa mi páčia scény s transportérom alebo hummer vs lietajúce monštrum. Rovnako sklamaním je aj obsadenie, Milla Jovovich je samozrejme tvár série, ale už ma nebaví ani zďaleka tak, ako práve v tých prvých troch dieloch, z jej nových pomocníkov za niečo stojí jedine stará známa Ali Larter a v rámci záporákov Iain Glen síce má charizmu, ale inak je jeho postava úplne nezaujímavá a Shawn Roberts zase nemá moc priestoru. A Paul W.S. Anderson to zvládol dosť rozporuplne, na jednej strane určite musím pochváliť celkovú vizuálnu stránku, prostredie a efekty sú vzhľadom na rozpočet perfektné, ale zase je to až moc zostrihané a rovnako občas sa mu darí navodiť obstojnú atmosféru, dokonca aj efektné ľakačky a relatívne seriózne prevedenie, aby to následne pokazil niečím otravným, čo pôsobí ako z úplného braku. A celkom chválim aj hudbu. Takže moje očakávania sa určite nenaplnili, ale celkovo to zase určite nebolo zlé, skôr len poriadne rozporuplné. Brakovosti Retribution sa to nepribližuje, ale po ňom je to pre mňa najslabší diel, aj Afterlife mi prišiel zábavnejší a zaujímavejší. 52% () (menej) (viac)

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

25.05.2017

Zatímco v Hollywoodu finančně selhává jedna herní adaptace za druhou (Need for Speed, Warcraft, Assassin's Creed...), Resident Evil to letos s klidem dotáhnul k šestému dílu. Paul W. S. Anderson ho… (viac)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Underworld čeká reboot

Underworld čeká reboot

28.08.2014

Upíří série Underworld začala v roce 2003 a o devět let později to dopracovala ke čtvrtému dílu, který vydělal 160 milionů dolarů. To bylo jasné znamení, že válka upírů s vlkodlaky pořád láká do kin… (viac)

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

10.10.2013

Netěšte se, neznamená to, že další Resident Evil nebude. Bude, šestka se připravuje a její premiéra je stanovena už na podzim příštího roku. Milla ale nezahálí a po právě natáčených Expendables 3 a… (viac)