Resident Evil: Infinite Darkness

• Japonsko バイオハザード: インフィニット ダークネス (viac)

Tirkus

Tvůrci nevyužili seriálového formátu a místo toho nám dali krátkej film rozdělenej na 4 části. A je to znát. Příběh není nic originálního, ale teď je navíc ještě uspěchanej. Leon a Claire byli super, ale nové postavy mě absolutně nezajímaly, protože jsem neměl čas si k nim vybudovat vztah. Závěrečná epizoda byla celkem slabota, nejen že je do puntíku stejná jako finále animovaného filmu Resident Evil: Degeneration, ale asi jsem nepochopil konflikt mezi Leonem a "záporákem" (u kterého mi přišlo, že jsem v RE sérii viděl stejnej design už asi 5x), nebo to prostě nedávalo smysl. Animace byla fajn a odkazy na herní sérii potěšily. ()

iXtr3m3

Neurazí ani nenadchne. Skúšali to toho zamiešať politické šachy, čo však k tomuto moc nesedí a oberá to príbeh o akciu či napätie. Claire bola len do počtu a Leon sa predviedol tiež len pár krát. Najzaujímavejší bol Jason o ktorom bolo od začiatku jasné, ako skončí, keď ukázali jeho proporcie oproti ostatným. Animácia síce postaršia na dnešnú dobu, ale inak fajn. Ako taká malá ochutnávka toho, čo by sme mohli dostať v prípadných pokračovaniach fajn, ale inak to moc odporučiť nemôžem. Nie je to zlé, ale ani nie je objektívny dôvod, prečo by to niekto mal pozerať na odporučenie druhého, jedine tak zo svojich vlastných pohnútok. P.S. Tých častí to tiež malo príliš málo, keď si totiž odmyslím titulky, tak to vydalo na jeden krátky animák a v nich vedie DC. Keby som to mal porovnať s Rezident Evil animákmi, tak je to síce lepší priemer, ale taký Gantz:O, tak to je iná liga aj obsahom aj formou a to už má film 5 rokov. Ten môžem odporučiť všetkými desiatimi, samozrejme v prípade, že človek pozná buď predlohu, alebo aspoň live-action dve časti. Tá novinárska nestojí za reč. Ale to som už odbočil. ()

PKD

Další hřebík do rakve Netflixu. Politické žvanění natáhnuté na 2h stopáž. Když i 5min. by bylo zřejmě i tak dost. Oceňuji škodolibě, že autoři opět dokázali, že zn. RE už dávno nemá nic společného s hororem (snad až na ten lehký návrat v RE Village), tak proč to nezdeformovati ještě víc a udělat z toho geopolitickou agitku. Jsem zvědav, co příjde přístě. Už chybí snad jen pornoverze, loutky a Pixarovský anime od Disneyho. To machři, co neustále převlékají/přezouvají na jutub Jill v remaku RE 3 mají aspoň fantasii, nad kterou se někdy až tají dech i něco jiného. ()

Jaro.Krafcik

Takmer to isté ako staršie animované filmové kúsky tejto hernej predlohy, ktoré dve tri sú aj na netflixe. Len v trochu lepšiej animácii a epizódy ozaj rýchlo zbehnú. Neviem či ľudia čakali od tohto netflix seriálu viac. Mňa však s kinopartiakom neurazil a celkom sme si ho užili a sfúkli do dňa. Neškodný priemer, ale pre fanúšikov určite povinnosť. 3* ()

vyfuk

Další zářez v nelibosti roku 2021. Která se však táhne už od roku 2020. Při prvních ukázkách se zdálo, že přehoupnutí od her k seriálu, který je graficky i podobný předloze bude dobrý krok. Půjde o atmosféru a příjemný sled událostí. Seriál však nejdříve překvapil tím, že je spíše akční než atmosférický, akce je navíc plytká a v celku nekonzistentní s příběhem. A taky tím, že epizody byli jenom čtyři. Když se na to dívám, tak buď neměla být žádná a nebo to se mělo vytáhnout na nějakých 8 se stejnou délkou,  aby se mohl budovat příběh. Seriál spíše působí jako cutsceny vyříznutý z kontextu a příběh sám o sobě neukázal nic převratného. Atmosféra to dost mohla zachránit a nakonec se ukázal opak. Hodně zajímavým paradoxem je i  ona animace, která graficky je někdy neuvěřitelně nádherná, ale v FPS někdy pokulhává a při pohybu postav to vypadá trhaně jako hovězí maso. Další zklamání, které už přestávám počítat a jenom mě uvaluje do pocitu, že po covidu se veškerá filmografie nenávratně změnila k  horšímu, kdy je všechno napůl odfláknuté a nepropracované. Toto mohlo být menší světlo v tunelu, ale nakonec je to jenom další nekonečná temnota. ()

• Resident Evil: Infinite Darkness v příběhu zabírá místo několik měsíců po Harvardville Incidentu v listopadu 2005 („RE Degeneration“) a pravděpodobně probíhá ve stejném období s „Lost in Nightmares“ z poloviny roku 2006 („Resident Evil 5: Untold Stories“). (ScarFace_V8)

Kdo si zahraje v seriálovém Resident Evil?

Kdo si zahraje v seriálovém Resident Evil?

13.06.2021

Netflix odhalil kompletní obsazení hlavních postav nadcházejícího hraného seriálu ze světa Resident Evil. Slavná herní franšíza se tak brzy dočká nejen dvou seriálů na Netflixu (z nichž jeden bude… (viac)

Nový Resident Evil byl dotočen

Nový Resident Evil byl dotočen

29.12.2020

Přestože natáčení začalo teprve v listopadu, nový filmový Resident Evil má za sebou již poslední klapku. Snímek tak nyní čeká rychlá postprodukce a příští září dorazí do kin. Děj se tentokrát bude… (viac)