V letadle se objeví první člověk s podezřením na nakažení nebezpečným virem. Letadlo tedy nouzově přistává a na celý terminál je uvalena karanténa. Podaří se tentokrát někomu přežít? ... Jenny a Paula pracují jako letušky. Tentokrát mají na starost let jen s několika málo cestujícími. Jeden z pilotů vypadá nemocně, ale prý je to jen rýma. Mezi cestujícími je sympatický Henry, který si s sebou veze křečky – ti ale musejí do zavazadlového prostoru. Křečci však před svým přestěhováním jednoho z cestujících pokousali a on začne brzy vypadat velmi nemocně. Nakonec zaútočí na Jenny. Ostatní cestující muže spoutají, kapitán vše ohlásí a dostane rozkaz okamžitě přistát. Během přistání nakažený muž pokouše Paulu... Letiště odmítne dát letadlu bránu, tak si ji kapitán najde sám. Ven z letadla pomůže cestujícím Ed, který je jediný, kdo momentálně na kapitánem vybraném terminálu pracuje. Letiště odmítne pustit cestující dál, takže musejí jít do prostorů pro zaměstnance. Piloti zůstanou s nakaženým mužem. Ed se snaží všechny vyvést ven, ale všechny dveře jsou zamčené, což je nezvyklé... Brzy všem dojde, že jsou v karanténě, a potvrdí to i informace od záchranných složek. Medička Shilah se snaží ošetřit Paulu, k tomu ale potřebuje svoji lékárničku, kterou má v zavazadle. Jenny jde tedy s několika muži zpět do letadla mezi zavazadla. Oba piloti jsou již nakažení a nákaza se samozřejmě šíří dál. Ed a Jenny si myslí, že jde o nákazu vzteklinou. Pokousaní jsou izolováni od ostatních. Brzy skupinu navštíví hygienici a něčím je naočkují. Pak ale dojde k útoku a zmatku, při kterém jsou nakaženi další lidé... (TV Prima)

Šakalík

Mně se na rozdíl od mnoha jiných velmi líbila už jednička, takže jsem k tomuto volnému pokračování přistupoval s nadšením, byť mi bylo jasné, že bez Jennifer Carpenter to už prostě nebude ono. No a nebylo. Dvojka sice začíná – pozor SPOILER – bravurním útokem nakaženého tlusťocha, což je začátek přímo lahůdkový, nicméně posléze tempo trestuhodně uvadne a rozmělní se v halasném přeřvávání uvězněných pasažérů. Rozsáhlý letištní hangár coby kulisa pro hrátky s nakaženci taktéž nedisponuje tou stísněnou atmosférou jako hermeticky uzavřený dům z jedničky, takže občasné ataky těchto pokousaných individuí nemají ten správný říz. A pak je tady linka s bio-terorismem, což tak nějak k americkým filmům posledních let asi patří, ale přiznejme si, že už to začíná trošku nudit (a prudit). Celkově však tenhle film za podívání stojí, byť na rozdíl od svého předchůdce neobsahuje ani jednu wtf scénu. ()

Morholt

Oproti jedničce se změnilo prostředí a styl. Asi největší rozdíl je to, že se netočilo "autenticky", protože jinak je jedno, jestli zdrháte v činžáku, nebo po letištních skladech a terminálech. Vzetklináři jsou parádní, prchající skupinka správně na pěst a vysvětlení, proč se to všechno děje (vztahuje se i na jedničku), je značně kostrbaté. Je to prostě béčko jak sviňa, ale béčko, které má tempo a po celou dobu baví. A to je víc, než jsem jsem čekal. 60% ()

zolo23

Vôbec som ani len netušil, že sa amíci pustili do druhého pokračovania Karantény. Tak ako tvorcovia prvej Karantény stavili na čistý Remake španielského RECu, o druhom pokračovaní sa to povedať nedá. Napísal sa úplne iný scenár v novom prostredí a či to bol dobrý nápad musí posúdiť každý sám. Kupodivu sa nepoužíva ani "ručná" kamera a možno aj tento faktor o niečo ubral body originalite prvej časti. Film, ale vyznieva príliš amatérsky, hudba je nevýrazná, casting nedopadol najlepšie a tým pádom som si ani nevytvoril nejaké citové puto k žiadnemu z hlavných hrdinov. Suma sumárum druhá časť Karantény síce nesklamala, ale predchádzajúcim časťiam nesiaha ani po zadok. A ešte jedna vec..keď som videl plagát k filmu, myslel som si, že sa tomuto "bijáku" vyhnem...veľa ľudí sa asi vyhne. ()

Ryuuhei

Abych trochu přehodnotil předešlý názor. Přejít z „found footage“ na regulérní film není zrovna obvyklé. Zde tedy prakticky přímé pokračování první Karantény, zasazené do prostředí jak letadla, tak i strašidelně rozlehlého a prázdného terminálu. Postavy docela ušly, děj se místy choval nelogicky, ale držel se a pointa byla dle mého stokrát lepší, než ta, kterou nastolilo původní REC (ve druhém díle). Pořád ale žádná pecka, ze které bych padal na zadek. ()

misterz

Karanténu prvý diel som videl iba tak do polovice, ale aj tak som o nič neprišiel, keďže ide iba o skopírované REC. Druhá časť si už ide svojou vlastnou cestičkou, aj keď nie tak celkom. Posledný diel REC nás zavedie na loď, pokračovanie Karantény do lietadla, no i tak, oproti jednotke aspoň nejaká zmena. A musím povedať veľmi príjemná. Infikovaní síce nevypadajú tak hororovo výborne ako v REC, no zato nám tých 80 minút ponúkne sústavné napätie, akciu s minimom prestávok a výbornú atmosféru. Stále sa tu niečo deje, stále sa tu niečo rieši, žiadne hluché miesta tu nie sú - rýchle, svižné, efektné. Snímku sa dokonca podarilo hneď na začiatku navodiť príjemný pocit dusnoty a ťaživého pocitu, že o chvíľu sa v tom lietadle niečo stane a to niečo mi dokázalo nahnať príjemné zimomriavky očakávania. Veľká spokojnosť.80/100 ()

• Stejně jako první díl je i tento film ozvučen pouze zvukovými efekty během závěrečných titulků. (LUKICKK)
  • Letadlo použité k natáčení je Embraer ERJ-145, které bylo zapůjčeno od společnosti Chautauqua Airlines, jak je vidět na štítku v kabině. (LUKICKK)
  • Natáčení filmu probíhalo v amerických městech Griffin a Las Vegas. (GASTON73)