Zombies: Deň-D prichádza

• Česko Zombies: Den-D přichází (viac)

Video film na motivy slavné předlohy George Romera vypráví příběh o smrtící (no, smrtící... jak se to vezme) nákaze, která se objevila v malém městečku. Armáda zablokovala všechny výjezdy z města za záminkou armádního cvičení. Nic netušící občané však začnou mít podezření, že tu není něco v pořádku. To pravé peklo propukne až se soumrakem... (jamesjimbo)

Vyrida

Rozhodně to není zase tak špatné, jak to možná podle mého hodnocení může vypadat, ale v posledních dnech mám zkrátka trochu přezombiováno, takže mě na tomto jinak typicky vizuálně průměrným filmu, naštvala ta scénaristická pohádka plná úsměvně hloupoučkých scének, kterou jsem prostě špatně zkousnul. Nechci příliš spoilerovat, ale z těch stupidně a navíc ještě děsně okatě počitačově zrychlených pohybů nemrtvých okořeněných ultra klokaními skoky, mi bylo nevolno. Z herců mě pak prakticky navíc nikdo nedokázal zaujmout na tolik, abych mu ve finále dokonce držel své upocené palečky, takže jsem to ve finále dokoukal jen z povinnosti, aby se jakože neřeklo. Závěrečná scéná, pak samozřejmě musí celé toto cirkusová představení podtrhnout, jak jinak že? Proto pokud hledáte z této tématiky něco stravitatelného, kouknul bych se třeba raději po francouzským La Horde, který nabízí minimálně o ten jeden stupínek lepší zážitek. ()

jonyyy

Po kritice a hodnoceních na csfd jsem si myslel, že budu zklamaný, ale opak je pravdou. Mena Suvari se mi nelíbí, ale tu mi fakt padla do okaa vůbec všichni herci se mi líbili. Ta uniforma Meně sekla. Samozřejmě to bylo plné nesmyslných věcí, jednou zombie skáčou přes půl ulice a podruhé nemůžou vyskočit na hlavní hrdinku v šachtě, ale které béčko není. A Zombie vegetarián pobavil - slušné 3* 65% ()

Kosmik 1

Pro mě jeden z těch lepších zombies hororů. Akce je dostatek, v podstatě ani dlouho ze začátku netrvá, než se to rozjede a film si pak uchovává akční spád až do konce. Zombíci jsou neskutečně rychlí, což mi přijde více akčnější, než slimácky se plazící mrtvoly, taky jsou docela hrůzostrašní. Velmi milé překvapení, tohle není béčko ani náhodou...Hodnocení zde je důkazem toho, jak se dá poměrně jednoduše zašlápnout skvělý film, proto se dívám i na ty, pro které tu většina uživatelů pochopení nemá. Navíc zombie, co nežere lidi, páč byl původně člověk vegetarián...něco takovýho tady ještě nikdy nebylo a v podstatě je to docela logická věc. ()

PetrPan

Aykokotjambo! Pokud jsem psal u Úsvitu mrtvých z roku 2004, že by vám zombíci ukousli prdel dřív než si upšouknete, tak u těchhle ne-zombie bych musel prohlásit, že tu prdel jste ztratili dřív než vás kousli. Až tak rychlí zde zpočátku jen nakažení virem druhu SARS cov. 3 byli. Kdyby však byl tenhle Sonicsyndrom jedinou vadou na kráse, neposral bych se z toho, na rozdíl od ostatních jsou mi postuláty o chování nemrtvých či nakažených zcela jedno nebo tedy u té ukousnuté prdele. Bohužel Miner pokračoval a sázel jednu, no ano, pičovinu, to se jinak napsat nedá, na druhou. Vegetariánská a zamilovaná zombie, haha, gangsta drsnej "hláškující" černoch (nebo negr, vole?), jak já tenhle typ postavy nesnáším, zombie skákající po stropě, ale ženskou visící půlkou těla z ventilace v místnosti zvíci maximálně dvou metrů výšky nesejmou ani v hojném počtu, protože hlavní postava přece! atd. K tomu šílený střih a při útocích nemrtvých nevíte kdo je kdo ani co je hlava, ruka nebo zadek (vlastně zde jsem vulgární, tedy prdel) a čí to všechno vlastně je. Zombie guláš, kde ze sebe vytlačím maximálně jeden covid za mrtvého Rhamese, ten byl fajn. ()

cyberhawk

Hekticka kamera a jeste hektictejsi strih tomuto filmu v urcitych akcnich scenach dodavaji neprehlednost, cool hratky s filtry a lacine efekty na horor taky nevypadaji dobre. Film mozna tak na nejakou party mladych lidi, kde vsichni popijeji, chteji si pustit horor a nevadi, kdyz sem tam par minut vynechaji a tlachaji mezi sebou. Hvezdicku za Menu a Vinga. ()

• Rhodes (Ving Rhames) má ve filmu zbraň Beretta 92FS ráže 9x19 mm. (dc125)
  • Budova rádia se nachází na ulici Elm Street, která odkazuje na sérii Noční můra v Elm Street. (Holina)

Předělaný Romero podruhé

Předělaný Romero podruhé

13.07.2006

Když se nejaký ten čas zpátky začalo proslýchat, že jeden z pionýrů vyvražďovaček Steve Miner rozjíždí natáčení remaku Day of the Dead, mnozí fanoušci originálu byli skeptičtí. A budou asi i nadále,… (viac)