Zombie zaútočily na letiště v Harvardville a uvrhly ho v chaos. Leon S. Kennedy a Claire Redfieldová, kteří před sedmi lety během tragédie v Raccoon City bojovali proti zločinné společnosti Umbrella, jsou zpátky. Podobně jako v předchozích snímcích série Resident Evil, i nyní jsou připraveni utkat se se zlem. Jejich protivníkem je tentokrát ničemný válečník, který poté, co přišel o celou rodinu v Raccoon City, touží po odplatě. Smrtelný G-Virus se začíná šířit a nová zmutovaná monstra se pouští do zběsilého řádění. Dokáže Claire s Leonem zastavit virus dřív, než se bude historie znovu opakovat? (oficiálny text distribútora)

Sabrewulf

Zklamalo mě to. Politické pletky a motanice kolem nových postav měly být zkrácené na minimum a naopak situace jako např. vznik finálního bosse, měly být rozvedené pomaloučku polehoučku - tohle bylo moc hrr hrr. V herních sekvencích bylo mnohem více nápadů, tady už jakoby vyvařovali z vody. Přesto mi u některých scén naběhla příjemná husí kůže >tohle je ten pravý Resident evil< zvlášť, když hrála pravá "residentovská" hudba (a ne ty zvratky od Mansona) a Claire s Leonem potěšili (už proto, že RE2 je můj nejoblíbenější díl). A proč i přes zklamání dávám subjektivních pět hvězdiček? Abych ve svých hodnoceních udělal propastný rozdíl mezi těma třema blitkama s (WTF?) Alicí. ()

zipper111

Tento film je mi mnohem milejší než celá trilogie hranejch filmů s Milou...Je to prostě mnohem víc zaměřeno na fandy starýho dobrýho Residentu, což jsem samozřejmě já....Co já jsem se jako kluk probděl bezesnejch nocí právě kvůli RE. Jinak k samotnému filmu. Grafika je velmi pěkná, není mnohdy oslnivá, ale zajímavá je určite. Postavy jsou povětšinou ploché, nic jim nevěříte..je to prostě hromada polygonů. Pravda je že v závěrečné scéně, kdy stojí Leon, Claire a Angela na náhorní plošině....tak moje oči směřovali pouze na určitou hromádku polygonů slečny An....ta se tvůrcům moc povedla :D kdo viděl, ví co myslím...Příběh taky není zrovna oslnivý, ale dejchlo to na mě atmosférou 90 let a survival hororu jako takového, a to se cení. I když , kdyby natočili remake nějakého z prvních dílů, konče Veronikou X, tak bych byl mnohem nadšenejší. Hail Resident Evil, hra jako taková nebude nikdy překonaná... ()

M.a.t.t.

Je to stále viac Resident evil ako všetky filmové adaptácie dokopy aj napriek logickému odklonu v deji, Raccoon City už bolo napokon vyčerpané dosť a príbeh zákonite potreboval novú krv. A ten nie je na pomery herných predlôh vôbec zlý, samotné letisko a záverečná polhodinka pripomínajúca to najlepšie zo série nesklame, absencia kvalitného jadra však už mrzí o to viac. Pred vygradovaním, ktoré sa udeje akoby mimochodom, to chcelo viac zombie a blúdenia laboratóriami WilPharmy , atmosféra by tým určite neutrpela. Stal sa však presný opak. Aj trochu zastaralá animácia sem tam mierne ruší, výsledný produkt si však stále udržuje istú mieru zábavnosti a nostalgikov potešia všadeprítomné narážky na druhý herný diel, vrátane dabérov hlavných hrdinov. So špičkovými animákmi neporovnávať, istá dávka nostalgie je priam nutná, nezaujatému divákovi totiž Resident Evil: Degeneration nedá vôbec nič. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 10/10/// +velice příjemná animace, uvěřitelné chování postav, srozumitelný děj, vydařený český dabing, dobrá akce -no aby se neřeklo, chůze a pohyby postav nebyly ještě úplně dokonalé, jinak žádný problém nevidím/// No tak tenhle film jsem si musel půjčit, i kdyby dopadl jakkoliv. Avšak hned prozradím, že dopadl dobře. Stylem a zpracováním se dá zařadit mezi první dva díly. Animací se potom podobá samotné hře. Animace je nádherná. Možná, že by se v dnešní době dalo vytěžit víc a troufám si říct, že tento film svojí animací nepřekonal o několik let starší Final fantasy, přesto je rozhodně dostačující. Bezvadně se povedli všechny postavy, i ta záporná toho senátora a mile překvapil český dabing, který je lepší než originál. Takže spokojenost. A aby taky ne, snímku jsem hodně fandil, takhle můžou klidně vypadat všechna zpracování PC her. Jen ještě zabrat na emocích./// Celkem 83%/// ()

Dubro

Ako neznalcovi hry a divákovi, ktorý pozná iba hranú trilógiu, je mi tu súdené spomenúť len pomerne vydarenú animačku (ináč mačkoidné pohyby si obzvlášť pochvaľoval náš kocúr) a miestami dobre zvládnutý slow motion. Samotný príbeh ma oslovil o čosi viac ako predavač Nota Bene, či obchodník s antidekubitnýmí matracmi a keby bol hraný, mal by som kvôli dementným dialógom problém to celé dopozerať. Film má od poriadneho hororu smiešne ďaleko a celé to divadlo môže slúžiť akurát tak Japoncom, aby sa mohli búchať do pŕs, ako vedia pekne kresliť. Tri slepé myši. ()

• Úplně první – kompletně počítačem generované – celovečerní „Skryté zlo“, jehož děj se odehrává rok po událostech ve hře Biohazard 4 (2005) pro Nintendo GC. (Benjamin-L)
  • Jediný film série produkovaný firmou Capcom, ktorá je zároveň tvorcom aj hernej série "Resident Evil". Filmové adaptácie majú na svedomí produkčné firmy Screen Gems a Sony Pictures. (beso74)
  • Claire Redfieldová, jíž namluvila Alyson Court, si vezme deštník (anglicky umbrella), který má tutéž barevnou kombinaci jako logo společnosti Umbrella – předchůdce farmaceutické WilPharmy. (Benjamin-L)