Star Wars: Poslední Jediovia

• Česko Star Wars: Poslední z Jediů (viac)

Vo filme Star Wars: Poslední Jediovia štúdia Lucasfim pokračuje sága rodu Skywalkerov. Rey, hrdinka predchádzajúceho filmu Sila sa prebúdza, sa pridáva k Lukovi Skywalkerovi a spolu odhaľujú pradávnu záhadu Sily a tajomstvá minulosti rádu Jediov. (Saturn)

claudel

Kdybych se nemusel 90 minut dívat na Daisy, jak doslova nic nedělá na zapomenutém ostrově, tak bych šel s hodnocením určitě nahoru možná až na maximum, ale kvůli té příšerné nudě, kterou jsem zažíval, nemohu. Poslední třetina to nesmaže. Takže pro příště sestříhat, sestříhat sestříhat, vypustit zbytečné postavy a soustředit se na to podstatné. Skepticky to ale spíše vidím na nějakých 180 minut. ()

Ištván87

JEDEN SPOILER ZA DRUHÝM, TAKŽE SI TO TU ANI NEČTĚTE, JÁ TO VLASTNĚ PÍŠU JENOM PRO SEBE.Zajímavý film o tom, jak je zbytečné cokoliv plánovat. Jak hrdinům, tak záporákům tu nevyšel snad jeden jediný plán. Všech těch asi tři sta plánů, které zde někdo vymyslí, jde vždy nenávratně k čertu. Takže upozornění pro bdělého diváka: Ať už v životě děláte cokoliv, hlavně si nic neplánujte, protože pak buďto vyletíte do luftu při bombardování nepřátelské lodi, nebo vás váš učedník na dálku o půlku zkrátí. A když už jsme u toho učedníka, tak tady musím poznamenat, že Rian Johnson dokázal z labilního Kylo Rena udělat vynikajícího záporáka a vývoj jeho vztahu s Rey posunout někam na úroveň Profesora Xaviera s Magnetem. Noví hrdinové jsou stále sympatičtí (až na nováčka Rose - ta sice vyloženě nevadí, ale je nezajímavá a na dnešní Hollywoodské poměry nadstandardně nepřitažlivá, takže jsem zvědavý, jestli bude mít Abrams v devítce žaludek na rozvíjení jejího vztahu s Finnem) a co se týče celkového obsazení, resp. postav, tak tu máme zřejmě nejvyspělejší díl z celé ságy. Postavy nesou černobílé, což je věc v dějinách Star Wars takřka nevídaná. A předpokládám, že vedle neuvěřitelných psích kusů při zacházení se Sílou to bude jeden z hlavních důvodů, proč tenhle díl leží ortodoxním fanouškům v žaludku. Mně osobně tenhle díl z výše uvedených (a některých neuvedených) důvodů velice potěšil.... Ale porgy bych všechny pochytal, zabil, oškubal a upekl. Prvních pár minut jsou docela fajn, ale jejich scény uvnitř Falcona jsou místy k nepřežití. P.S. Tenhle díl stárne jako kuřecí maso, když ho necháte par dní válet na sluníčku. Když se na to podíváte zpětně, tak je vám z toho blivno. ()

Necrotongue

Tentokrát jsem šel s hodnocením níž, protože jsem byl z děje až příliš zmatený. Po skončení filmu jsem měl v hlavě spoustu otázek, abych pak zjistil, že už je tady za mě položil C0r0ner. Škoda, že se na ně asi nenajde odpověď. Dalším problémem bylo to, že jsem viděl film s českým dabingem, což byla opravdu lahůdka. Pokaždé, když jsem slyšel slovo generálka, čekal jsem, že se začne něco nacvičovat. Triky byly tradičně na výši, ale příběh mě žádným nadšením nenaplnil. Mám pocit, že už začíná být Hvězdných válek nějak moc, možná by si mohli tvůrci vzít více času a přijít s vyšší kvalitou. ()

luka4615

Když jsem poprvé uviděl fotosky, postery a ukázky z filmu Star Wars Episode VIII: The Last Jedi, mé nadšení začalo krapet uvadat. Přišlo mi, že série na křídlech Disneyho ztrácí své pověstné kouzlo, do něhož jsem se ve svých deseti letech při prvním zhlédnutí "Star Wars Episode IV - A New Hope" tak hluboce zamiloval. Nyní, pár hodin po projekci musím uznat, že mé pochyby byly víceméně nepodstatné. Hned v úvodu zažijete "nerdgasmus" při slavném letícím písmu, což ještě o pořádný kus posiluje legendární soundtrack z pera Johna Williamse. Bohužel, zbytek, alespoň v té první polovině, za moc nestojí a působí unaveným a roztěkaným dojmem. Po celou dobu se zde totiž "motáme" mezi unylými dialogy a lehce "naťuknutým" výcvikem na ostrově Jediů, což je završeno absurdní a zbytečnou scénou v casinu. Jistě, je zde přehršel inovativních a letmých náznaků nových příběhových cest společně s originálními nápady, ale k čemu je to dobré, když celá kostra této části stojí takříkajíc na vodě? Naštěstí se jazýčky vah překlenou k dobrému v polovině druhé, která je prostě, prostě "WOW"! Najednou celý tento olbřímí kolotoč začne fungovat tak jak má a Vy se nemůžete přestat kochat pestrou paletou barev, odkrývání niterného strachu a motivací hlavních postav a konečně, souboje Světlé a Temné strany Síly, jejíž eskalace je v tomto díle více citelná a jde více "na dřeň" než v předchozím díle s podtitulem "The Force Awakens". Závěrečná konfrontace je sice znatelná již na "míle daleko", nicméně ani tohle nic neubírá na faktu tomu, že se jedná o skvěle nasnímanou a choreograficky brilantně podanou akční pasáž. Co tedy dodat na závěr? Star Wars Episode VIII: The Last Jedi není dokonaný film, to vážně ne. Ani nedosahuje na tu laťku, kterou nastavil snímek "Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back", což je podle mého názoru jeden z nejlepších filmů všech dob. Avšak na druhou stranu musíte ocenit snahu režiséra Riana Johnsona přivést na plátno nové postavy, originální tvůrčí nápady a důstojné rozloučení s některými postavami, byť by si ono rozloučení zcela jistě zasloužili i postavy jiné. Krásně se na to tedy kouká, zejména na druhou polovinu, a v některých momentech skrze ozvěnu času přichází ten pověstný "feeling", který tolik zbožňuji a obdivuji na celé sérii "Star Wars". Sice to místy vážně není ono, nicméně jako působivý klenutý most k Epizodě IX funguje Star Wars Episode VIII: The Last Jedi více než výborně. Takže určitě "mazejte" do kina! (Viděno v kině CineStar Jihlava) „Let the past die. Kill it, if you have to. That's the only way to become what you are meant to be.“ ()

mm13

Prestaňte frflať a všimnite si, ako to graduje. Disney nemusí sadnúť každému, o tom žiadna, ale sú dôslední. A neverím, že v tretej časti to nedajú tak, že onemieme... áno, som rád tým fanúšikom Star Wars, ktorého teší životaschopnosť série a nemá na jej tvorcov iné nároky, než aby to boli Star Wars, ktoré bavia. Zatiaľ to Star Wars sú že až-až a bavia nie menej. Teším sa na triumfálne zavŕšenie tretej trilógie a od Riana Jonsona ďalej v týchto službách očakávam výlet do Jedi & Sith (pre)histórie. ()

Earl_23

Nevím, jestli 5* je objektivní, ale vzhledem k finále nemůžu jinak. Hlavní dějová linka je nejlepší z celé série. Škoda dlouhé stopáže a zbytečných odbočení. Skok do hyperprostoru a celá druha polovina gradujici ve velké finále jsou nejlepší, co zatím sw nabídly. Objektivně by to bylo asi na 4* už jenom kvůli pomalé první půlce a teatralni scéně Carrie vracející se na loď (wtf?). Ale tentokrát chci vidět jenom to dobré. To dobré, co naprosto překonalo potenciál. ()

JASON_X

Další jedovatě rozvleklý kousek infantilní hvězdněválkové série, plný patetických keců, "humoru" pro děti prvního stupně ZŠ a podbarvený otravně banální "špílbergovskou" hudbou. Všichni obvyklí a "oblíbení" trapáci jsou opět na svých místech - roztomile neohrabaný kouličkovatý robot, zlaťouškatý homorobot, degensky kňourající chlupáč, spousta spoustička legračních roztomilouškých emzáčků a fůra dalších debilních postav, jako třeba jedna tlustá Asiatka nebo nanicovatá tuctová buchta coby nová rytířka Jedi. A jako maskot matriarchálního pravdoláskařského odbojového hnutí, poslušně panáčkuje slavná legenda Skywalker, s vizáží přizdisráče a s charismatem poslintaného strejdy přespávajícího v tramvajích. Tímhle hnojem se musí každý soudný člověk zákonitě proklikávat. Jediná chvílemi jakž takž zajímavá postava je Kylo Ren, dokud z něho potměšilý scénárista neudělá úplného pitomce. Jsem znechucený, dvě a půl hodiny života v hajzlu. ()

Lucasion

„I've seen this raw strength only once before. It didn't scare me enough then. It does now.“ Usedám do plného sálu plných obav, zda nový režisér dokáže naplnit moje očekávání nejoblíbenější filmové ságy všech dob. Objevuje se žlutý nápis a já jásám. Oddechuju si a říkám si, že tohle nikdy nemůže skončit špatně. Úvodní půl hodinka mine a scény s X-Wingem ve vesmíru jsou prostě boží. Pak se to něco zlomí a… A to něco je moje filmové, fanboyovské srdce, které sleduje pád do nejčernějších hlubin. Některé komentáře na csfd moc hezky vystihují, co cítím. Shrnout se to dá ale pár slovy. „Režisér přistupuje k oblíbenému univerzu s totální lhostejností a z galaxie far far away… dělá rodinou komedii plnou nesmyslných momentů a na oblíbené postavy z vysoka kašle.“ Nyní již chápu, proč Mark Hamill prohlásil, že se mu nelíbí, co udělali s jeho postavou Luka. Délku nových Hvězdných válek vzal čert. Problém je, že se děj ani postavy nikam neposunou. Oblíbená Rey (Daisy Ridley) se stane ultimátním Jedi prakticky okamžitě a celý její výkon se dělí na pláč a další pláč. (To, že se opět nedozvíme nic o její minulosti, režiséra netrápí…) Kdybych měl mluvit o dalších věcech, co je tady špatně, tak popíšu celé stránky. Nerozumím, proč jsou zde násilně cpané rádoby vtipné scény. Jednu, dvě pochopím a rád se u nich také zasměji. V momentě, kdy Leia (Carrie Fisher) lítá vesmírem, Luke cucá mléko, Chewbacca neví, jestli může sníst kuře, je tu něco ohromně špatně. Fanoušci si přáli zjistit, kdo je ten tajemný hologram z Epizody VII. Proč by tohle režisér řešil? Oblíbené postavy buď eliminuje, a nebo je nechává absolutně upozaděné. Kupříkladu výborná postava Phasmy z minulého dílu, je zde opět degradovaná na jednu minutovou scénu a končí hloupou smrtí jako bezejmenná postava. Pominuli Luka, na kterém se režisér vyřádil, tak jedinou hereckou hvězdou je Benicio Del Toro. Výborně napsaná postava, která má sic minimum prostoru, tak hravě balí všechny ostatní charaktery do kapsy. Jistě jen očekávám, že v další epizodě pro něj nebude místo. Chcete, ale největší problém nové Epizody? Ne to, že se tu nic neděje a postavy buď mizí a nebo se chovají jak malé děti. Ani to, že Odporu se opět říká Rebelové. Proč? Copak se Prvnímu řádu zase říká Impérium? Překousnul bych, že z toho chtějí komedii. To, co nepřekousnu je množství malých dějových linek, které nikam nevedou a jsou zbytečné. U iritující postavy sidekicka Finna jsem skutečně zatínal pěsti. Závěr dějové linky? Pominuli, že to nepatří do Star Wars, tak jsem absolutně valil oči, co že to na té solné planetě jako mělo znamenat. Chtěl jsem a moc jsem si přál novou Epizodu milovat jako ostatní části univerza. Ale ono to prostě nejde. U všech Star Wars mám hodnoceno pět hvězd. Proto mi to rve srdce, když musím tomuhle dát hvězdy tři. Rian Johnson prostě neumí točit a jeho vize SW je prostě totálně mimo. Buď vůbec nepochopil, o co v této Sáze jde a nebo skutečně zdvihá prostředníček na fanoušky, že je mu to jedno. Z nefér názoru mě nikdo nařknout nemůže. Jsem ten, co měl koupené lístky na předpremiéru v momentě, kdy šli do prodeje. Jsem ten fanboy, který má při Williamsových fanfárách husí kůži. A dokonce i ten, co při zvuku zapnutí lightsaberu vrní blahem. Jsou, ale filmy, které by prostě neměli vznikat. A tohle je jeden z nich. Miluji Hvězdné války, a právě proto se mi Poslední z Jediů prostě nemůže líbit. [Předpremiéra 13.12.2017] (50 %) () (menej) (viac)

Morholt

K velice nesympatickému opičákovi přibyla otylá rákosnice a ve velení Odboje chlapa nenajdete, ale pokud pominu tyhle hyperkorektní vložky, bez kterých by se to asi nenatočilo, bylo to docela fajn. Jasně, víceméně je to opakování původní trilogie, ale na tohle se asi člověk nedívá kvůli nějaké té zápletce, ale spíš tu jde o efekty a všemožné potvory. A toho je tady dostatek, ačkoliv galaktická rasová různorodost mohla být větší. Ale to vem čert. Bavil jsem se, dokonce i párktát zasmál a ty dvě a půl hodiny utekly jako voda. 75% ()

ScarPoul

Sú tam presahy, odkazy, dejové zvraty, nové svety, nové zákutia o ktorých by sme si nepomysleli, že by sa mohli nachádzať v Star Wars Univerze a Rian Johnson všetko pekne vysvetľuje aj si s divákom veľmi dobre zahráva. JE tu kopec ikonickosti - mýtotvorné presahy a skvelá hudba. Čo mi ale vadilo natoľko, že nemôžem dať plný počet je postava Kylo Rena.. Adam Driver je výborný herec. Aj ho mám rád. Ale ako zloduch je to rozmaznané chlapča, ktoré svojim slovám nevie dostáť. Nejde z neho energia temna. Nejde z neho strach. A to kazí v zásade celý film. Ridley je na tom rovnako, ale tá má aspoň možnosť reagovať s ďalšou skupinkou postáv, ktoré jej v zásade pomáhajú. Vtipy sú všetky super. Len vravím. Akýsi protipól. Akási démonickosť a hrozba tu nie je. A mrzí ma že Snoke nebol vysvetlený. Čakal som v tomto smere väčšiu prepojenosť. ()

Lacike

Star Wars pre mna nie su obycajnym filmom, ktory by som si pozrel a do tyzdna na neho zabudol. Takze aj ked ma Last Jedi na prvy pokus sklamal, tak som o nom doteraz premyslal a popritom si precital mnohe komentare a rozbory tejto epizody. Schvalne som komentar odkladal az potom, co si dam repete aj ked sa mi do neho prilis nechcelo a trvalo mi niekolko mesiacov, kym som sa k nemu odhodlal. Keby som napisal koment hned, tak by bol uplne iny a o dost negativnejsi, lebo na druhy pokus ma film bavil ovela viac. Prvykrat ma vlastne skoro vôbec nebavil. Takze tymto sa môze Last Jedi zaradit medzi tych par filmov na ktore som vyraznejsie zmenil nazor k lepsiemu. Ani prvykrat mi nevadilo, ze znicili Lukov mytus alebo prekvapiva pointa so Snokeom pripadne vyriesenie minulosti Rey. Vadilo mi, ze tato epizoda az prilis pripominala teenage sci-ficka v ktorych nejake neskusene decka zachranuju svet a dospelaci su bud za blbcov alebo rovno zaporakov. Uz v predoslej epizode mal radovy vojak Finn az prilis velke interne znalosti o vsemoznych zakladnach a Rey bola prilis silna aj ked este nemala ziadny vycvik. A v tejto epizode to bolo este vyraznejsie. Ale uz som to celkom prekusol. Dokonca sa postavy snazia aj o nejaky ten plan aj ked to nakoniec vzdy dopadne inak ako chceli. Asi najpôsobivejsie na tejto epizode je to, ze si postavy prejdu poriadnym vyvojom. Najlepsie je to prave u Luka. Kazi to len obcasne neskutocne infantilne vyznenie niektorych scen. Napriklad hodenie meca je celkom logicke, ale prevedenie pôsobi ako zly vtip. Rovnako prerod Poe Damerona od frajera, ktory sa do vsetkeho pusta bezhlavo by sa dal vyriesit behom jedneho rozhovoru v ktorom by mu admiralka ozrejmila svoj plan a nevyzerala by potom jak idiot. Za ten prevrat by si zasluzil smrt a nie laskyplne povzdychnutie, ze on je uz raz taky. Za minus povazujem rozdelenie postav. Finna a Rey. Abramsovi sa najviac vydarilo vybudovat prave chemiu medzi nimi dvoma. A nemyslim tym to, ze by sa mali ich postavy dat dokopy. V tejto epizode sa skoro vôbec nestretnu. Pritom vo vystrihnutych scenach je aspon par peknych scen v ktorych vidno, ze im aj na dialku na sebe zalezi. Tie by som do filmu vratil a radikalne skratil neskutocne nudnu odbocku v kasine, ktora nakoniec bola aj tak zbytocna. Najviac ma srala postava aziatky, ktorej meno som si ani za svet nedokazal zapamätat a chemia medzi nou a Finnom bola uplne nulova. Vôbec mi nepripadala vtipna Del Torova postava u ktorej som mal pocit, ze nezohnali Johnny Knoxvilla a tak narychlo obsadili Del Tora. Vyriesenie pointy so Snokeom ma prvykrat nahlas rozosmialo. Len mi to vtedy potvrdilo, ze starych skusenych matadorov s poriadnym planom nahradzuju rozmaznane deti, ktore su vdaka svojej pyche nevyzpytatelne. Neviem si predstavit, co by urobil Kylo Ren ak by ovladol cely vesmir. Vsetko stare chce znicit ale co nove chce postavit? Tempo filmu je tiez nevyvazene. Okrem nudnej odbocky v kasine tu mame zbytocne dvojite finale, ktore si mohli kludne nechat na uvod dalsej epizody. Co sa tyka hlavneho tria z pôvodnej serie, tak ma stve, ze nemali aspon jednu spolocnu scenu. Celkovo je to taka rozporuplna epizoda, co ma neprekvapuje, kedze predoslym Johnsonovym filmom som tiez na chut neprisiel. Ale Last Jedi sa mi pomaly zacina pacit a som zvedavy ako ukoncia tuto trilogiu. Ci sa budu po negativnych ohlasoch co najviac neutralizovat udalosti tejto epizody alebo v ich smerovani naplno pokracovat. Neviem. Môj sialeny odvazny tip je, ze sa Kylo Ren nakoniec obrati na svetlu stranu a da sa dokopy s Rey. 7/10. () (menej) (viac)

GeusX

Na film jsem do kina šel jako správný nefanda. Už jsem si ani pořádně nepamatoval, o čem předchozí film byl. Dokonce až po filmu mi kamarádi museli připomenout,kde že se tam některé hlavní postavy vzaly a jak se objevily v předchozím filmu. Film je sci-fi pohádka, akční a přitom ani ne moc násilná, aby na to mohla jít i mládež, místy hezky napínavá i temná, vtipná a přitom naštěstí nepřehnaně dětinská. Povedená podívaná i pro StarWars nepříliš políbeného diváka. (1x kino v pův.znění s titulky) ()

Caszidy

Prosil bych jednoho na rožni pečeného porga. No dobrá, když oni tak smutně koulejí očima, tak aspoň kýbl popcornu ke sledování toho, jak zapšklým pseudoelitářškým "jediným pravým" fanouškům Star Wars (zdravíme obskurní "recenzi" na webu EDNA), exploduje jejich brunátná květákovitá hlava při sledování toho, co si Rian Johnson "dovolil". Dovolil si totiž ten největší hřích (ne nesvědčil proti zkorumpovaným kolegům, to je jiný příběh), dovolil si být originální a postavit takřka vše, co jsme po EPVII čekali na hlavu. A já mu za to tleskám a jsem vděčný. Ten vývoj, který prošla postava Luka Skywalkera je prostě skvělý, navíc zdůrazněný životním výkonem Marka Hamilla. Příběhová linka s pronásledováním povstalců, nebo odporu, jak chcete, vesmírem hodně připomíná Battlestar Galacticu a není až tak originální, nicméně vše vynahrazuje linka na lukově ostrově, kde Johnson kromě hlavního děje s Lukem a Rey, nápaditě sestříhaného "skypování" mezi Rey a Kylem navíc skvěle rozehrává onu kouzelnou vizuální hru s detaily v pozadí (ponořený X-Wing v zátoce, nadechující se velryba a další libůstky). A ty nečekané příběhové zvraty! Někdo určitě bude "prskat", o nevyužití některých postav, nicméně stejně jako díky Last Jedi je plno věcí v EPVII jasnějších, tak i až nastane čas pro EPIX, rázem se určitě dozvíme řadu detailů, které někomu nyní po zhlédnutí mohou chybět. ()

maseer2

jako samostatný filmový zážitek fajn, má to spád, akce je skvělá, humorné vsuvky fungují na jedničku a 150 minut uteklo jako voda.. jako plnohodnotný SW film, který měl rozvinout a prohloubit to, co Abrams parádně načrtl v sedmičce, selhává bohužel Last Jedi na všech frontách - záporáci jsou v podstatě k smíchu, vývoj postav je takřka nulový ("trénink" Rey je totální výsměch), soubojů se světelnými meči se divák prakticky nedočká a především zde naprosto chybí nějaký nádech osudovosti, jelikož se celý děj de facto odehrává na dvou vesmírných lodích a zbytek galaxie je úplně ignorován.. absolutně netuším, co čekat od devítky, jelikož se děj celé nové trilogie dle mého po Johnsonově úřadování ocitl na bodu mrazu.. ()

BoPo

Príbeh série sa nejako zásadne nevyvinie, neposunie. Aby to však nepôsobilo na diváka, že absentuje posun, tak dej skáče z ostrova preč, späť na ostrov, z ostrova preč, atď. Hlavným oblbovákom filmu je návrat kultovej postavy. Luke Skywalker je späť a vďaka tomu verní fanúšikovia série dokážu odpustiť veľa. Poslední z Jediů prináša klasický star wars mix pozitív a negatív. Zbytočné postavy, zbytočné dejové linky, zbytočná minutáž, ale zároveň zaujímavé postavy, zaujímavé dejové linky pestrý/efektný vizuál a šarm Sily. Síla se probouzí pôsobila svižnejšie a zábavnejšie, ale chýbala temnejšie stránka. So Skywalkerom sa o ňu pokúsili, ale posun od Pirátov z Karibiku k Harry Potterovi je proste málo. Že by do tretice? ()

ALIENka_

Jakožto velký fanda Star Wars jsem si nemohla nechat ujít osmičku v kině. Plná nadějí, nadopovaná z traileru, který vypadal jako totální pecka, jsem si sedla do kina (plnýho osmiletých dětí, což mě trochu vyděsilo, totiž co když jsem náhodou vešla do jiného sálu, co promítá nějakou pohádku) a doufala, že to bude lepší než sedmička a ne film pro děcka. No hned po první scéně jsem měla chuť odejít. Co to sakra Disney udělal se Star Wars? Jestli se snažil naštvat fanoušky, tak se mu to povedlo víc než dobře. Hned v první scéně nám totiž ukázal stupidní humor, kterému se můžou zasmát jenom děcka. I po téhle scéně ve mě však ještě nějaká ta naděje zbyla. Stupidní humor ale stále hrál hlavní roli po celý film bohužel. Kromě toho nám taky jasně řekl, že máchat s mečem umí přece každý bez tréninku. Samozřejmě tu nemohly chybět roztomilé příšerky, protože to by přece nebyl Disney. Takže tihle Porgové, jak se jim říká, nemají ve filmu vůbec žádný smysl, i přesto jsou tam víc než by bylo potřeba. Také nám ukázal jak ve vesmíru neumřete, když náhodou vylétnete z lodi a na 100% se díky Síle vrátíte zpátky, protože Síla je asi všemocná. Pokud takhle síla funguje, proč jsme nic takového něviděli v předchozích dílech tedy fakt nevím. Navíc Leia ani neví jak Sílu používat, takže tahle scéna byla totální blbost. Pak přišla scéna s nejhorší napodobeninou Dartha Vadera v historii a to povedenej syn Lei a Hana, kterého tady s maskou skoro neuvidíte (asi zjistil že jako Vader nemůže být i přes veškerou snahu). Ten se rozhodl, že přivede Rey na temnou stranu Síly, což byla jedna z těch dobrých scén. Taky se v tomhle filmu dočkáte Snoka na živo, ale uvidíte ho tak pět sekund (nejzbytečnější smrt vůbec). Přijde taky na souboj Rey vs. Nepovedenej syn Hana a Lei, což je taky jedna z těch dobrých, stejně jako závěrečná scéna filmu. Ve zkratce je tenhle film převážně pro 12-, family friendly, vegan friendly, gender friendly, feminism friendly, zkrátka je to udělané, aby se to líbilo všem, a hlavně, aby to náhodou neurazilo ani bezdomovce u Kauflandu. ()

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

11.05.2021

Tak se zdá, že si dvojce herců ze Spectre Daniel Craig a Dave Bautista zopakují svoji spolupráci. Bautista se totiž čerstvě upsal pokračování detektivky Na nože Riana Johnsona od Netflixu. Režisér… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Vrátí se mladý Han Solo?

Vrátí se mladý Han Solo?

20.07.2020

Asi jste zaznamenali, že film Solo: Star Wars Story nebyl moc úspěšný. Půlroční mezera mezi Solem a fanoušky odsuzovaným Posledním z Jediů způsobila, že v létě na nový díl Star Wars prakticky nikdo… (viac)