Star Wars: Vízie

• Česko Star Wars: Vize (viac)
USA / Japonsko / Španielsko / Veľká Británia / India / Írsko / Južná Afrika / Južná Kórea / Francúzsko, (2021–2023), 5 h 3 min (Minutáž: 13–22 min)

Kamera:

Takaši Aoki

Alison Brie, Anna Cathcart, Kyle Chandler, Jamie Chung, Jordan Fisher, Karen Fukuhara, Kimiko Glenn, Henry Golding, Joseph Gordon-Levitt, David Harbour (viac)

Táto antológia krátkych animovaných filmov z celého sveta oslavuje svet Star Wars jedinečnými objektívmi rozmanitých kultúr. (Disney+)

JohnCZ

Experimentální Star Wars fanfikce stylizované do podoby krátkých anime příběhů. Kvalita jednotlivých epizod je ale brutálně kolísavá - od pětihvězdičkových záležitostí až podivnostem hraničícím s odpadem. Příběhově to vzhledem ke stopáži většinou nestojí moc za řeč a ve finále si tak trochu říkám, proč to vlastně vůbec vzniklo. ()

HAL

Hodně promarněná šance. Mám rád anime a tak jsem se těšil na to v čem se anime od západních animáků odlišuje nejvíc - originálnější příběhy a dospělejší přístup k nim. Ani jedno se ve Visions  příliš nepovedlo.Většina čtvrthodinových dílů je prostě jen o akci, tzn krátký set-up a pak už jen šermovačky na lightsabery, a ty díly které moc akční nejsou zase vynikají ve své dětinskosti (jako když mladý Jabba se svými vrstevníky založí J-Rockovou kapelu...). Až třeba poslední díl je povedený dost, ale u něj se zase Star Wars reálie projevují jen tím že meče těch samurajů svítí, jinak je to klasický Japonský příběh.I nějak vymazlený a unikátní vizuální styl tu má jen pár částí, většina vypadá dost genericky. Celkově je na tom vidět že budget byl o pár řádů níž než u Love, Death and Robots - téhle Netflixácké sérii se Visions rozhodně nevyrovnají, i když jsou z mého oblíbeného vesmíru. Nevyrovnají se bohužel ani četné amatérské tvorbě které je plný youtube. /// Druhá série je mnohem lepší, ta už plně dostojí onomu "Love, Death and Robots ze Star Wars světa", a skoro s každou částí nabídne zajímavý příběh a originální vizuální zpracování. 7/10 ()

LizianShaw

Moc oceňuji rozhodnutí, vytvářet krátké uzavřené Star Wars příběhy, přičemž jejich odlišné japonské styly tomu dávají opravdu zajímavý nádech (zajímalo by mě, jestli se jedná o canon). Ne všechny příběhy jsou si rovny, i tak mě ale dost bavily, a u těch, kterým se to nepodařilo, to také nebyl zásadní problém, kvůli krátké stopáži. Nejlepší epizoda jednoznačně Ninth Jedi, ale i epizody 4, 7, 1 a 9 měly dost dobrý příběh. 85% ()

Knowho

Jediné za mě kvalitní epizody byli 1. A 7., jinak zbytek mi přišel nesmyslný, a jsem rád, že se nejedná o canon do SW světa. Ne, jako vážně?? Podělanej super-anime droid nakope prdel (asi) inkvizitorovi!! Já osobně anime rád nemám (Nemám nic proti tomu, kdo ano), a nebráním se tomu se na nějaké jednou za X let podívat, ale tohle...tohle bylo moc. Takže za mě seriál dostává (možná že až moc.) 4/10 ()

Lexonka97

Star Wars Visions moc nedokážu hodnotit celkově jako seriál, jelikož je každá epizoda nezávisle na sobě odlišná a originální. Na to, že moc nemusím východní japonský styl animace, tak mi spousta z nich krásně zapadla do příběhu a nedokážu si představit, kdyby byl třeba hned první díl první série tvořen pod jiným studiem s jinou animací. Asi až na tři díly mi u obou sérií vyhovuje každý styl a jsem rád, že Star Wars dává šanci spoustě kreativním studiím, kteří dokážou samotnou animaci zahrnout do příběhu (krásným příkladem je první epizoda druhé série). Spousta dílů pracuje se zajímavými tématy a hezky vybočuje od toho, na co jsou fanoušci zvyklí. A u pár zajímavých příběhů bych si opravdu přál pokračování.  Jsem moc rád, že něco jako Visions vzniklo/vzniká a je to příjemné zpestření tohoto obrovského světa. ()

• Zvukové efekty svetelných „mečov“, ktoré používa Am, boli vytvorené kombináciou zvukov svetelných mečov Generála Grievousa a nestabilného meča Kylo Rena. (ČSFD)
  • Tato epizoda byla animována japonským studiem „Science SARU“. (Shr1nK)
  • Tato epizoda byla animována japonským studiem „Studio Trigger“. (Shr1nK)

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023