Star Wars Rebeli

• Česko Star Wars Povstalci (viac)
USA, (2014–2018), 27 h 30 min (Minutáž: 22–44 min)

Hudba:

Kevin Kiner

Vanessa Marshall, Tim Curry, Freddie Prinze Jr., David Oyelowo, Steve Blum, Greg Ellis, Taylor Gray, Jason Isaacs, Billy Dee Williams, James Arnold Taylor (viac)

Seriál plný akce je zasazen mezi Epizodu III a IV, do období, jež se na obrazovkách doposud neobjevilo. Star Wars Povstalci začíná ve chvíli, kdy Impérium pevně svírá Galaxii ve svých rukou a loví zbývající rytíře Jedi. V této chvíli se proti Impériu začne formovat povstalecká Aliance... (oficiálny text distribútora)

JohnCZ

--- PRVNÍ SÉRIE --- Upřímně, od začátku mě to baví mnohem víc, než první řady Clone Wars. Celé to působí kompaktnějším, souvislejším a o dost komornějším dojmem. Po stránce animace je to ale určitě krok zpátky - zejména postavičky vypadají příšerně dětsky. Jakmile jsem si ale zvykl na kulaté obličeje, barevné vlasy a zářivé oči, dostal jsem solidní příspěvek do Star Wars univerza. Příběh jako takový ze začátku za moc nestojí a první polovina série je vyloženě představovací, ale postupně se to docela rozjede a finále je hodně fajn. Asi o možná proto, že Rebels jsou daleko větší fan service, než byly Clone Wars. Postupně se víc naráží na známé události a postavy a i hudba daleko více recykluje původní Williamsovy motivy (u každého The Force Theme husina). Nicméně hudba není jen obyčejný recyklát. Podobně jako v Clone Wars, i tady jsou epizody napěchované epickou orchestriální hudbou - byť tentokrát akorát již bez nějakých výraznějších experimentálních momentů. Ačkoli to tedy ze začátku moc nevypadalo, Rebels určitě mají co nabídnout. Jen škoda, že Dave Filoni tak nějak neumí využít plného potenciálu, které tohle universum skrývá, jede na půl plynu a neustále balancuje mezi dvěma cílovkami - dětmi a Star Wars geeky - přičemž naplno nedokáže uspokojit ani jednu. Hodnocení série: 3/5 --- DRUHÁ SÉRIE --- Po prvotním oťukávání v první sérii, která se odehrává především na planetě Lothal, se konečně vydáváme do vesmíru a seriál teprve až teď dostává svého názvu. A tentokrát už s jistotou můžu říct, že ač těch opravdu špičkových epizod je tu méně, jako celek je to mnohem vyváženější než Clone Wars. Dějově to ani tentokrát není moc objevné a lore to nikam neposouvá, ale jako akční týmovka odehrávající se na pozadí známých událostí původní trilogie to funguje náramně. Dave Filoni tu lišácky vrací do hry postavy a jejich nedokončené příběhy z předčasně zrušených Clone Wars, tu a tam se na obrazovce mihne i nějaký ten známý velikán, ale jinak si to jde spíše vlastní cestou. Za sebe můžu vypíchnout jednak parádní soundtrack, který např. prakticky udělal epizodu Legends of the Lasat a hlavně parádní závěrečný dvojdíl, který vystřelil Rebels rovnou až na vrchol. Hodnocení série: 4/5 --- TŘETÍ SÉRIE --- Nakonec mě níže uvedené hodnocení dost mrzí, protože mě ty příběhy dost baví a to hlavně oproti Clone Wars, kde mě řada dějových linek vyloženě nudila. Můžou ale za to především postavy a jistá provázanost a komornost, která Clone Wars zejména ze začátku vyloženě chyběla. Přesto jsou ale jednotlivé příběhy ve třetí sérii poměrně povrchní a nedostal jsem ani pořádný fan-service (podobně jako v předchozí řadě) a zároveň to ani nijak výrazněji neprohlubuje lore. Je to prostě totální vata, která celý svět SW nijak nerozšiřuje. Vývoj postav slušný, animace prostředí občas mile překvapí, humornější epizody jsou daleko funkčnější a méně vlezlé, ale jinak jede Filoniho tvůrčí tým ... ne na polovinu... ale tentokrát spíš už na třetinu plynu. Zároveň však epizody, které má v režii samotný Dave Filoni patří k tomu nejlepšímu a minimálně pro epizodu Twin Suns a následující dva díly to za to vidět stojí. Hodnocení série: 3/5--- ČTVRTÁ SÉRIE --- Obsahuje nepřímé spoilery! Zpátky tam, kde to všechno začalo. I přes pomalejší rozjezd celkově lepší, jak série předchozí a to i díky absenci vyloženě vatových epizod. Směřujeme pomalu do finiše a vše se láme epizodou Jedi Night, která je pro celý seriál zlomová. A mimoto je to i celkově skvěle napsaná a zrežírovaná epizoda s jedinečným, dalo by se říci až filmovým flow. Poté se malinko poleví, ale vzápětí se to zase žene do finiše. Thrawn jako záporák je docela marný. ale závěrečná bitva i tak stojí za to, protože si dali scénáristé poměrně záležet i na scénáři a dočkal jsem se nejednoho překvapení. K mé radosti nechybí ani fanservice na závěr, který vysvětlovačkou celý seriál napojí na závěr původní trilogie (na hudbu nezapomínaje). Husina zaručena. Hodnocení série: 4/5 () (menej) (viac)

Trešlson

Trošku nešťastný začátek v první sezóně může leckoho odradit, ale pro ty, co ho zvládnou prokoukat je odměnou vlastně dost kvalitní příspěvek do kánonu Hvězdných válek spolu s jedním z nejlepších záporáků tohoto univerza, kterého bychom měli ještě potkat. Fanoušci by určitě neměli minout, protože některé události a postavy budou i v současných hraných projektech hrát důležitou roli. U mě navíc mají Rebels plusové body za postavu Hery Syndully, u které poprvé vidíme pilota, o kterém se nejen mluví jako o jednom z nejlepších, ale která to několikrát přímo předvede. 80% ()

gumbo

Na to, že to je z produckce Disney Chanel dost dobrý. Je z toho hodně cítit duch starých SW. Nedokážu pochopit jak se jim povedlo vytvořit animaci, která místy vypadá strašně levně (chůze postav) a místy neskutečně bombasticky (průlety mraky). Příběh je takový jednoduchý (ale to byl i v Nové Naději), ale psotavy jsou skvělé a nejsou to úplní klaďasové a některé scény kdyby nebyli kreslené, ale hrané, tak by to byl skoro Rkový masakr. - Fuck the Empire - 75% - P.S. Vzbudilo ve mě natěšenost na SW: Rogue One :) ()

Fajla

Velká výhoda Rebels spočívá samozřejmě v tom, že se odehrávají už poměrně blízko originální trilogii. Tím pádem nám dělají radost jak svým vizuálem - často velmi inspirovaným kresbami Ralpha Mcquarrieho, tak také svou atmosférou. Ve hře jsou tedy všudypřítomné hlídky stormtrooperů, TIE fightery s jejich typickými zvuky, imperiální důstojníci a spousta dalšího. Po shlédnutí prvního dílu jsem byl proto nadšený. Jenže toto prvotní nadšení z návratu onoho důvěrně známého nemůže vydržet věčně. A to je zároveň asi ta největší nevýhoda a výzva oproti Clone Wars. CW totiž měly usnadněnou situaci tím, že se točily okolo známých postav. Rebels museli zákonitě přijít s postavami novými a na ty je potřeba si zvyknout. Jsou bezpochyby zajímavé, ale zatím jsme se o nich moc nedozvěděli. Potenciál tam jistě je, jen ještě nebyl bohužel dostatečně rozvinut. Navíc i zde se objevil takový ten seriálový nešvar, že některé díly hlavně uprostřed první série jsou tak trochu nuda a hlavní děj neposouvají. Každopádně tvůrci na to v posledních 3-4 epizodách opravdu šlápli a Rebels nám naservírovali pěknou akci a hlavně i nečekaná překvapení, která ještě lépe propojují starou a novou trilogii. Snad se tvůrcům podaří vyšvihnout kvalitu na úroveň 6. série CW... May the Force be with us. ()

Fiftis

O niečo slabšie než Star Wars: Clone Wars (2008), ale i tak sa tu nájdu pozitívne stránky. Objaví sa tu aj Vader (asi v jednej epizóde) ale za to sa u neho dočkáme skvelého súboja s Ashokou Tano. A práve tá tu vyzerá lepšie než v Clone Wars. Pretože práve po grafickej stránke, respektíve po animačnej stránke je to milión krát lepšie než Clone Wars, ale inak je to po všetkých ostatných stránkach slabšie. Bohužiaľ aj svetelné meče tu vyzerajú hrozne, pretože sú veľmi tenké a vyzerajú komicky. Ashoka tu však vyzerá skvele, je tu už staršia a silnejšia a ja pevne verím, že sa táto skvelá postava (Anakinova padavanka) objaví v chystanom seriáli Kenobi (2021). Škoda že v druhej trilógií Star Wars nebolo pre ňu miesto. Ale všetko vynahradil práve seriál Clone Wars, kde sme ju po boku Anakina mohli vidieť skoro v každej epizóde. Inak je tento seriál taký pre deti. Hlavný hrdina cez to všetko, že sa stane Jediom, tak v celom seriáli nezabije jedinú bytosť - všetkým stormtrooperom svojim svetelným mečom len rozláme zbrane a omráči ich svojou silou. Navyše po tom, ako sa v 3.sérií ostrihal na blbečka, tak som ho vtedy prestal mať rád a v podstate stále sa choval nesympaticky. Práve asi Ashoka tu bola tým najlepším, aj keď ani ona sa tu často neukázala. A dočkáte sa tu aj Darth Maula a pokračovanie jeho príbehu, ktorý tu dostal dosť priestoru, pretože sa chce pomstiť Obi-Wanovi. Inak slabé príbehy a skoro v každej časti sa snažia aj o komediálne prvky, čo stráca na vážnosti a temnej atmosfére. V každej časti sa postavy snažia len niečo ukradnúť Impériu, skoro žiadne boje a keď už aj na ne dôjde, tak to vyzerá smiešne, lebo svetelné meče sú tenké ako špagety. Ale aj tak som rád že tento seriál vznikol a viac vás zasvätí do prostredia Star Wars a zodpovedá vám pár otázok, ktoré sa nezmestili do filmov. ()

Galéria (1 091)

• V 21. díle 2. serie "Twilight of the Apprentice: Part II" najde Ezra v chrámu Sithů meč, který se velmi podobá tomu, co má Kylo Ren (Adam Driver) z filmu Star Wars: Síla se probouzí (2015), jedná se totiž o přímý odkaz na tento film. (UncleMorty)
  • Interdikční křižníky (lodě využívající uměle vytvořené gravitační studny ke znemožnění vstupu do hyperprostoru a vytahování lodí z něj) byly převzaty z expandovaného univerza (dnes legend), včetně jejich designu. (vojtaruzek)
  • Krstné meno agenta Kallusa je Alexandr. Kallus pochádza z planéty Corucsant a narodil sa niekedy v období medzi 44-35 rokov pred bitkou o Yavin. (Bukysh)

Příštím Star Wars filmem bude Mandalorian & Grogu

Příštím Star Wars filmem bude Mandalorian & Grogu

09.01.2024

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

24.10.2021

Studio Disney se naplno začalo soustředit na produkci nových hraných Star Wars seriálů, jež zatím alespoň u fanoušků sbírají daleko lepší ohlasy jak ty filmové. Po Mandalorianovi tak už letos o… (viac)

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

14.07.2020

Streamovací služba Disney+ si objednala nový animovaný seriál od společnosti Lucasfilm. Novinka The Bad Batch bude vycházet z animovaných Klonových válek a bude vyprávět o titulní skupině klonových… (viac)