Počítačově animovaný snímek ze světa Star Wars odehravající se za Klonových válek (mezi Epizodou II a III). V příběhu se objeví všichni hlavní hrdinové z předešlých filmů a pomalu se začnou objevovat další v připravovaném seriálu, který bude navazovat na film.

Před filmem už vnikl seriál Clone Wars, který byl však kreslený, takže nový film + seriál je spíš remake a bude jenom dál rozvíjet svět Star Wars za Klonových válek... (chmíří)

novoten

V době premiéry fungující jako vzpomínka na nedávno skončenou novou trilogii, napodruhé při relativně náhodné projekci o nějakých patnáct let později mnohem horší. Animace nezestárla dobře, vývoj známých charakterů je omezený tím, co víme o jejich přítomnosti, budoucnosti i postranních záměrech a první tři čtvrtiny filmu jsou nepřetržitou repetitivní akcí. Mezi neustálým střílením, skákáním, létáním a padáním není čas na nádech a když se už poněkolikáté střetli zachmuření nepřátelé a po několikaminutovém souboji odešli oba živi a nezraněni, málem mi hlava padala únavou. Klonové války jsou bezedným zdrojem příběhů, tenhle vchod mi ale zatím zůstává zavřený. ()

Lateef

Ahsoka je nejdrzejší padawankou v historii řádu Jediů, nechápu Anakina, proč jí Silou nesebral a neomlátil s ní pár mrakodrapů. Použitá animace mi nevadila, z blasterů se kuší nepřetržitě a i světelné meče bzučí prakticky pořád. Choreografie soubojů vcelku obstojná a hle, tím končím. Kde je charisma hlavních postav, proč neburácí chorály a kam zmizela ta osudovost?? Místo toho se všichni starají o to, jakou teplotu má ten malej slimák. Že by mi to nějak výrazně spojilo epizodu 2 a 3, to se říct nedá, spíš by to mělo nést označení epizoda 2,37. Takovejch jednohubek se tam dá narvat... Film odsýpal svižně, ale že bych ho měl zařadit po bok ostatních dílů, to ani náhodou. 50% 67 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Gazy

Tak trochu jsem čekal, že si poprvé u výtvoru geniálního strýčka George opravdu nepříjemně nabiju nos. Nakonec bych to neviděl tak černě, ovšem člověk musí přijmout fakt, že se jedná jen o pilot chystaného seriálu. Mrzí mě ale jiná věc a tou je, že tvůrci se tak trochu vykašlali na nějakou návaznost děje a z Anakina je nejenom Jedi, ale zároveň už má na krku i vlastní, neskutečně otravnou Padawanku hýřící příšernými barvami a ještě horšími hláškami. Z budoucího Vadera byl nakonec Jedi i v původních kreslených Clone Wars, které mám hodně rád a tvůrčí tým tam tuhle "drobnost" výborně zakomponoval do děje, v novém CGI kabátku to ale nemůžu překousnout. I přes to se na seriál samotný celkem těším, přeci jenom mám slabost pro všechno, kde hlavní hrdiny provází Síla. ()

Dalda

Tohle je typický pokus o využití dobře známé předlohy. Bohužel na mě moc nezapůsobil. Postavy vypadají všechny dost hranatě, což je sice uděláno záměrně, ale esteticky se mi to moc nelíbí. Často mi scény přišly z hlediska animace odbyté. Souboje se světelňáky nejsou nijak zajímavé, naopak poměrně nudné. Stejně tak akční scény v galaktických lodí nejsou nijak ohromující. Na mě to nijak nezapůsobilo. Některé efekty, které v normálním filmu vypadaly dobře, se převedením do animované podoby zcela ztrácí. ()

Deimos

KINO/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 9/10 Efekty 7/10/// +svět Star Wars a známé postavy, film nabitý akcí, výborná hudba, animace překvapivě neuráží -o něco horší je to s postavamy (docela stylizované-upravené), jednoduchý děj (příběh)/// Když jsem před třemi lety odcházel z kina po skončení Epizody III, říkal jsem si, že teď pěkně dlouho žádný film z tohoto universa neuvidím. Jenže ouha, před pár měsící jsem zaznamenal, že se chystá něco nového, tentokrát animovaného. Natěšenost byla trošku rozporuplná. Tešil jsem se na další příběh, ale animaci jsem moc nevěřil. Ta se nakonec dá přežít. Sice to působí občas hodně uměle, ale nadruhou stranu si tvůrci mohli dovolit pořádnou akci, který v nové trilogii, tak trochu chyběla. Dobré na tomto filmu je právě to, že se pořád něco děje. Nestačíte se nudit a občas koukáte i s otevřenou pusou. Prostě mela. A největší je asi dobývání pevnosti, kdy útočnící museli strmě vzhůru. Zaujala mě i postava té mladé padavanky. Jeskření mezí ní a Anakinem bylo zábavné. Musím zmínit že tady Anankin není takovej looser jako v nové trilogii. Tam mě Hayden vyloženě iritoval. Ale z jiného soudku. Báječná byla i hudba, která nabídla několik nových motivů a krásně doplňovala dost dobře koukatelnou akci. Takže já jsem vlastně s filmem spokojen a na seriál se hooodně těším. Zajímavější by však bylo kdyby se děj odehrával mezi III a IV epizodou. Samozřejmě chápu proč má SW: klonové války tak záporná hodnocení. S novou trilogií se může těžko porovnávat, navíc příběh stojí tak nějak na místě. Ale jestliže budu film hodnotit jako úvod k seriálu, jako animovaný film a nebo prostě film samostatně bez vazby na předešlé počiny, tak musím říct, že film je kvalitní, zajímavý a prostě dobrý./// Celkem 81%/// ()

• S celosvětovým výdělkem 68,3 milionu amerických dolarů se v době promítání filmu jednalo o nejméně výdělečný celovečerní film ze série Star Wars. (KGBelik)
  • První Star Wars film, který nebyl distribuován společností Twentieth Century Fox. (KGBelik)

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Další Indiana Jones

Další Indiana Jones

06.08.2008

Indiana Jones a království křišťálové lebky možná nebyla taková bomba, jak se očekávalo, ale každopádně ve světě film vydělal už téměř tři čtvrtě miliardy dolarů, což je suma, která ani hvězdy… (viac)