Zen - Grogu a uhlíčkovia

• Česko Zen – Grogu a černočerňáci (viac)
Animovaný / Krátkometrážny
USA / Japonsko, 2022, 3 min

3DD!3

Tohle asi člověk musí vidět zfetovaný, aby v tom viděl ten hlubší smysl. Animace je ovšem pěkná a působí to takovým zvláštně zen uklidňujícím způsobem. Grogu má dneska přesně tři roky! ()

Tsuki

Přišlo mi to jako naprosto zbytečná a bezobsažná sekvence, která jen zneužívá vizuálu dvou oblíbených postaviček – Makkuro Kurosuke ze světa Ghibli a Grogu ze světa Star Wars. A když říkám „vizuálu“, tak opravdu myslím jen vizuál, protože ty postavičky se v podstatě ani nechovají a nepohybují v rámci jejich známého charakteru. Stejně tak by to mohli být třeba medvědi nebo jakékoli jiné postavy a vyšlo by to nastejno. A nazvat to „Zenem“ jen protože se tam ve výsledku nic neděje… no nevím, na mě to vlastně nijak zenovým a uklidňujícím dojmem nepůsobilo. To by to naopak muselo mít delší a meditativnější pojetí, a takové kvality to taky nedosahuje… Takže k čemu to všechno? Naprosto promarněná příležitost spolupráce Ghibli x Star Wars (Disney). Přitom spojení těchto postav mohlo potenciálně vyústit v zajímavý a zábavný krátkometrážní film. Jenže očividně snaha nebyla. ~(1,5)~ ()

VanTom

Bez pointy, jenom taková hezoučká zdravice studia Ghibli Hvězdným válkám, konkrétně Groguovi. Těžko nějak smysluplně hodnotit, ale je to milé, přátelské, uklidňující s pěknou hudbou. ()

JamesConnorG

Roztomilé to rozhodně bylo, animace krásná, jak od studia Ghibli bývá zvykem a hudba zajímavá, ale nevidím v tom hlubší smysl. Jako jednohubka či bájka super, ale tohle hodnotit ani nejde. Rozhodně zajímavé 2 minuty. ()

papaguy

Mistr Lucas vystoupil ze Satori, ve kterém posledních pár let dlí. A rozhodl se propojit byznys s jediskou spiritualitou a nadělit světu nový druh marketingu - ezo zen fan service. Vznikl kraťásek s roztomilou animací ve stylu mangy a příjemnou ambientní hudbou. Grogu potká Dust Bunnies, kteří reprezentují něco temného, čeho se bojíme. Grogu po Dust Bunnies pokukuje, pak vezme roha. Dust Bunnies Baby Jodu následují. Nakonec Dust Bunnies dají Groguovi kytičku a Grogu pochopí, že se jich nemusí bát. Happyend. Škoda, že mistr Jedi Lucas nemeditoval o chvíli déle a nedotáhl to myšlenkově do nějaké finálnější podoby. Nebo alespoň nepřihodil pár doláčů na scénář s nějakou výraznější pointou. Kraťásek tak vyznívá spíš jako cvičení v animaci. ()

Hyperbolic

Smysl to asi nemá, ale je tam Grogu. Pěkná animace a úžasná Göranssonova hudba. Asi by mě to nenapadlo, že to bude sedět do Zenové tématiky, ale dokážu si představit, při tom meditovat. ()

blondboss

Tak tento voľnomyšlienkársky animovaný kraťas zo Star Wars univerza som teda úplne nepochopil a v zásade animačne aj myšlienkovo šiel totálne mimo mňa. Jediné, čo sa dalo posúdiť ako pozitívum, bola príjemná melancholická hudba od Goranssona. Inak ale totálna zbytočnosť. 25 % ()