Šesťdielna séria príbehov o Jedioch z preguelovej éry. Ponorte sa do životov dvoch výrazne odlišných Jediov - Ahsoky Tano a grófa Dookua. Obaja budú čeliť skúškam a budú postavení pred rozhodnutia, ktoré určia ich osudy. (Disney+)

J.e.r.e.c

Jako jednohubka na večer, budiž, ale jinak mě zbytečnost celého projektu vlastně trochu vytáčí. Proč je to tak roztříštěné? Kdyby se věnovali jen hraběti Dooku, mohlo to být daleko lepší, tenhle pán má stále velký potenciál, který ani zdaleka nebyl vytěžen. Na rozdíl od Ahsoky, o které již bylo řečeno vše podstatné. Grafika mi přišla o fous lepší než v Clone Wars. 60 % ()

dO_od

// Retconny, fanservice a ošklivá animace k tomu. Epizody s Dookum obstaraly děj, který chyběl v Klonech útočí, epizody s Ahsokou ale neřekly vůbec nic (že patřila k nejlepším Jediům ví každý díky Clone Wars), přičemž pátý díl nebyl ani nijak vypointovaný (alespoň ne pro ty, kteří Clone Wars nesledovaly). Vlastně úplně zbytečná a banální hodina a půl Star Wars, ve kterých se Filoni už jen opakuje. Nejvyšší čas to předat někomu novému. 6/10 ()

JohnZ87

Zajímavé rozšíření událostí prequelové trilogie o dosud neprozkoumané události - od období před Skrytou hrozbou (mladý Dooku a jeho padawan Qui-Gon) až po dění po konci Pomsty Sithů. Tři epizody jsou věnovány Ashoce, tři hraběti Dooku a jeho přechodu z řádu Jediů k temné straně síly. Stopáž jednotlivých epizod je bohužel velice krátká - průměrně tak 12 minut a na této ploše není možné rozehrát nějaký komplexnější příběh. Tvůrci ovšem předpokládají alespoň základní znalost událostí prequelové trilogie a seriálu Clone Wars, takže si to mohou dovolit, ale stejně by si jednotlivé epizody zasloužily alespoň standardní 20 minutovou stopáž. Výjimku tvoří snad jen čtvrtá epizoda Sithský lord, kterou považuji za nejpovedenější (byť není nejdelší), ačkoli i zde je nutná určitá zkratkovitost vyprávění. Tu první (paradoxně nejdelší) naopak za relativně zbytečnou. 70% ()

D.Moore

Na spravení chuti po nemastných neslaných Povstalcích ideální. Krátké, výborně napsané a zajímavé příběhy. Kromě Ahsoky je výborný především Dooku, jehož dabér napodobuje nenapodobitelného Christophera Lee tak, že málem z každé repliky zamrazí. Působivé. A skvělá je i hudba, Kevin Kiner během těch let působivě vyzrál. ()

Fiftis

Som jeden z najväčších fanúšikov Star Wars, videl som doteraz snáď všetko, čítam aj komixy z ktorých viem oveľa viac o našich hrdinoch. No v poslednej dobe sa pri Hviezdnych vojnách nejak nudím. Pred týždňom som opäť pozrel moje najobľúbenejšie - Epizódu I, II a III a len tak som to zhltol, zase skvelý zážitok, no pri dnešných seriáloch sa nejak neviem do toho dostať, už sa prestávam tešiť aj na seriál o Ahsoke. Narážam na nudnú druhú sériu Mandaloriana, celý seriál Boba Fetta, príšerného Andora, trápne japonské Visions a teraz aj toto - Tales of the Jedi. Nebola to katastrofa, ale nedostalo ma to. Áno, je tu zaujímavý zrod Anakinovej padavanky Ahsoky a tiež mladý Qui-Gon Jinn a jeho učiteľ Count Dooku, ale inak to ako sa hovorí stojí za vyližprdel. ()

• V této epizodě je silné propojení mezi pádem Republiky spojené s rozkazem 66 a výcvikem Anakina Skywalkera. Výcvik Anakina byl pro některé mistryně a mistry příliš kontroverzní z důvodů časové, fyzické a psychické náročnosti. Při potvrzení rozkazu 66 je Ahsoka napadena 501. legií na svém jedijském křižníku. Díky výcviku Anakina, kapitána Rexe a právě zmíněné 501. legie z minulosti se dokázala ubránit a přežit. Můžeme si všimnou naprosto totožných obraných pozic a pohybů, jaké Ashoka prováděla během výcviku. Je tedy ironií, že jí tím Anakin zachránil život. (Veskoslav)
  • Ve scéně, kdy Anakin sleduje mladou Ashoku při tréninku, můžeme v pozadí vidět mladého Kanana Jarruse ze seriálu Star Wars Povstalci (od r. 2014) a jeho mistryni Depa Billabu. (UncleMorty)

Disney se snaží přivést diváky k Andorovi

Disney se snaží přivést diváky k Andorovi

16.11.2022

Přes nadšené reakce kritiků i diváků se nejnovějšímu seriálu ze světa Star Wars ne a ne podařit přilákat k obrazovkám nové diváky. Andor má na Disney+ tristně nízká čísla, a protože i samotné studio… (viac)