Obi-Wan Kenobi: Jediův návrat

• USA Obi-Wan Kenobi: A Jedi's Return

V tomto speciálu se dozvíme více o návratu Obi-Wana Kenobiho a Anakina Skywalkera, tak stejně jako o návratu Ewana McGregora a Haydena Christensena k jejich ikonickým rolím. Uvidíme režisérku Deborah Chow při práci, jak vede herce a štáb při tvorbě nových hrdinů a padouchů, kteří ožívají po boku oblíbených postav ságy Star Wars. (Disney+)

filmmovier

Emocemi nabitý dokument, pohled do zákulisí natáčení Obi-Wanova seriálu, takové dokumenty já mám rád, protože většinou jsou i zajímavější než samotný hlavní produkt, a tak nějak to platí i tady. Zajímavý pohled do tvůrčího procesu lidí, kteří se na seriálu podíleli, informačně nabité a sakra zajímavé. A už jsem říkal, že je tahle hodina i sakra dojímavá? Pro fanoušky Star Wars povinnost - ať už se jim ten seriál líbí, nebo ne. ()

jjjerry

Když je dokument lepší než celý seriál a David Gelb lepší režisér. K dokonalosti by stačilo  vystříhat ty sluníčkářský kecy jak od dětství všichni koukaj na SW a hrajou si jako děti. Protože výslek tomu vůbec neodpovídá. Libilo se mně setkání herců Anakina a Obi-wana a Quigona. Těm jsem to opravdu věřil. Bohužel řešisérka přizná to nejhorší "nejstem George Lucas, chci dělat vlastní příběh". Tim to bohužel zničila. Sebevědomí má na rozdávání ale chybí pokora. Podle mě SW vůbec nepochopila. Vkládala do toho akorát svý blbý nápady a gender kecy. Měla by si asi ujasnit svůj vztah s otcem a netahat to do seriálu. Tyhle "emotion" to kazí. Chce to chytřejší režisérku a lepší scénář ()

blondboss

Tieto "making of" špeciály sú vo väčšine o tom istom. Síce tu vidíme zaujímavé zábery z natáčania a pár dojemných stretnutí po rokoch, ale v globále to nefunguje až tak, ako by som očakával. Možno neviem niektoré veci dostatočne doceniť, ale akosi mi tu chýbala jemná dávka sebareflexie vo vzťahu ku kritickým recenziám, ktorým by tvorcovia mali aspoň z časti v týchto špeciáloch čeliť, inak je to len marketingová vata. 60 % ()

tomik99

Když pominu veškeré ty marketingové kecy a klišé, tak je to moc hezký dokument. Je vidět, že všichni zúčastnění do toho vložili lásku, čas a srdce. Je možná až velká škoda, že herci si po výprasku s prequely musí tím samým projít i nyní. Přál bych jim a celkově tomuto seriálu větší úspěch, lepší recenze a větší uznání u fanoušků. Dokument to byl ale skvělý. ()

Arsenal83

Fanúšikom Star Wars nie som vôbec, dokument to bol v pohode, určite lepší ako seriál. Ale keď som polovicu dokumentu seriálu sledoval zarúškovaných ľudí, ktorým to po troch dávkach a nekonečnom testovaní stále príde normálne akože sa chrániť, tak som si uvedomil, že ja som fakt v inom vesmíre než tí, čo chodia po vonku so svetelnými mečmi. ()