Star Wars: Poslední Jediovia

• Česko Star Wars: Poslední z Jediů (viac)

Vo filme Star Wars: Poslední Jediovia štúdia Lucasfim pokračuje sága rodu Skywalkerov. Rey, hrdinka predchádzajúceho filmu Sila sa prebúdza, sa pridáva k Lukovi Skywalkerovi a spolu odhaľujú pradávnu záhadu Sily a tajomstvá minulosti rádu Jediov. (Saturn)

MikeCool

Den blbec: Kvůli velkému pracovnímu vytížení jsem přišel trochu později do kina (někdo ten pívec vypít musel!), a tak jsem propásl legendární úvodní intro Star Wars. Pozitivem bylo alespoň to, že jsem měl vstupenku zadarmo, protože kvůli takovýmu tydýtovi, jako jsem já, už nechtěli ani otevírat kasu. No, sednu si do sálu a po pár minutách a prvních dialozích zjišťuji, že jsem se ocitl na premiéře VIII epizody Star Wars s českým dabingem! Mé, pivem zakalené oči se obrátili k nebesům. "Za co pane bože, za co?" "Som nevychytal!" Ale nakonec jsem byl s dábošem jakž takž spokojený. Když už jsem se nějak otrkal dabingem, začal jsem vnímat i děj. A jak se tak dívám na to plátno, říkám si "Sakra, jsem vožralej nebo je ten obraz rozmazanej?" Potom se podívám na spolusedící kolegy v sále a opožděně mi to docvaklo. "To je v pr*eli, vždyť ono je to ve 3D!," zvolal jsem nahněvaně v duchu a upaloval jsem ještě otravovat pokladní o jednorázový 3D brejle. Potom už jsem si mohl vychutnávat Star Wars plnými doušky, "od začátku", až do konce. A jaký to bylo? Stručně řečeno "vynikající". Osmá epizoda rozhodně předčila mé očekávání a zamlouvala se mi dějem dokonce aj více, jak epizoda sedmá. ___ (Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov) ()

Kothy

Nakonec zklamání. Rian Johnson do toho sice vnesl nový vítr, ale je to to, co jsme chtěli? Film působí dost zbytečně a celou ságu vlastně nikam neposunul. Většina postav je nezajímavých. Jejich rozhodnutí taky moc nedávají smysl. Táhnou to jenom ty staré. Efekty jsou super, ale ty to nezachrání. Akce by taky člověk čekal víc. To samé platí i pro světelné meče. Prostě celá tahle trilogie mi začíná připadat zbytečná. J.J. Abrams bude mít v příštím díle co napravovat. Kylo se chová jak děcko. Boří to celý SW koncept ohledně rovnováhy mezi světlem a temnotou. Co ve filmu docela funguje je humor. Aspoň něco... No snad to příští rok zachrání sólovka o Hanu Solovi. Jinak už nevím. "Tohle je byznys." Recenze ()

Dzeyna

Pokud taky nejste mega fanoušci SW, tak jako já, určitě vám bude stačit vidět posledních 15 minut. Nechci to tady hanit, ale všechno, co se odehraje před koncem je utahané a opakující se dokola, navíc spojení Daisy Ridley a Adama Drivera není přiliš šťastné. Já tohle potřebovala vidět jen z toho důvodu, že to jednou bude historické, kultovní dílo, jako jsou teď ty první díly, tak abych nebyla pozadu. A musím říct, že jednou a stačilo. Ale konec je skvělý. ()

AppleCore

Je unavující koukat stále dokola na jedno a totéž bez toho, aniž by se tvůrci snažili nakládat se sérií jinak, aniž by se do ní snažili vnést nový prvky a nápady. Je proto fajn, že Johnson téměř do každý scény sází skoro až sebe-parodický vsuvky, který si stylem humoru zahrávají s Ragnarokem (byť samozřejmě ne v takový kadenci). Krom humoru ale není na co koukat, protože příběhově je to omáčka umíchaná předchozími díly, kdy každej další v tom guláši dělá akorát nepořádek. Last Jedi postrádá nosnej charakter, jenž by dokázal táhnout sérii stejně jako kdysi Ford, takže vás nebaví je sledovat, nevíte co a proč právě dělají, a hlavně vám tak unikají příběhový souvislosti. Osobně mě už otravuje i dokolečka opakující se soundtrack. Tahle série by se měla buď nasměrovat na novou cestu, nebo jí přesunout do televize – pakliže chtějí každej díl stejně. I tak je to ale o dost lepší než The Force Awakens! ()

boshke

Objektivně to samozřejmě není na plný počet, ale neodpoustím si ocenit Rianovi koule (to zní divně) za to, že se odvážil někam vykročit, postavy někam posouvat, aby se v tom filmu reálně něco (smysluplného) dělo. Není to přirozeně bez chyb, taky bych něco vyházel, ale obzvláště Kylo zde zažívá silný vývoj a dozvíme se i něco více o jeho historii. Finále na solné planetě velice efektní a dobře vymyšlené... 90% ()

AllShallFall

Nový díl, nové pocity. Převládají ale ty smíšené. Nebudu tu líčit vizuální stránku. Ta byla dokonalá. O to se u Star Wars nebojím. Spíše příběh a děj okolo Síly a její temné a světlé strany. Bylo zde mnohé zodpovězeno a zobrazeno, ale zanechalo to další otazníky, přineslo to hromadu zvratů, absolutně nečekaných a tak musím říct, že divák bude nachytán na švestkách. Působilo to na mě dost temně a smutně i když byli momenty, které mě rozesmály. Ale možná právě ta temnota sálající z děje, ve mě zanechala ty zvláštní pocity. Každopádně velikost a jedinečnost Star Wars byla opět utvrzena v nejlepší a největší! A co se týče těch záporných názorů na novou trilogii, respektive tento díl. to stejné bylo i na trilogii episod I-III, jen halda keců a kydů okolo. Nikdo zkrátka nechápe, že v každé trilogii se vyvíjí jiný příběh. Zde divák musí opět pochopit zase něco jiného. Jak řekl Kylo Ren: Je čas nechat to staré zemřít. Snoka, Skywalkera, Sithy, Jedie, rebely. Nech to zemřít. ()

Spinosaurus odpad!

Tvůrci ze studia Disney opět otevřeli příručku s názvem "Jak marketingově zmanipulovat diváky i kritiky a vydělat u toho balík peněz", z čehož vznikl tento paskvil. Ačkoliv je stopáž filmu nejdelší z celé série, celý děj se vyznačuje pouze pronásledováním křižníku rebelů (nebo jak se teď jmenují) flotilou Prvního řádu. Tohle mě má 150 minut bavit? Zvláště, když se většinou jedná po vzoru Síly se probouzí o vykrádačku V. a VI. epizody? Tu a tam se pár dobrých nápadů našlo, ale všechno přebila tuna nesmyslů. Zatímco scénáristé předchozí epizodu znásilnili Harry Potterem (prohlížení myšlenek, smrt Hana Sola, meč si vybírá), tady Rian Johnson opepřil SW univerzum Matrixem (hledání "klíčníka", Luke Skywalker na konci filmu připojen k Matrixu). Kvůli tragické smrti Carrie Fisher doporučuji její absenci v příštím díle hned na začátku vysvětlit slovy Arnolda Schwarzeneggera z filmu Komando: "Co se stalo s Leiou?" --- "Uletěla." PS: Už jsem to druhý den po projekci pochopil. Johnsonův vesmír je v jiné dimenzi a funguje jinak než ten náš. Jak jinak si vysvětlit ty neustálé ohnivé výbuchy? Už v předchozích dílech to občas v tomto ohledu skřípalo, ale ještě to nebylo rušivé. Nicméně zde se pořádají přímo ohnivé orgie, hlavně ze začátku. To je další totální nesmysl. A to není zdaleka všechno! Ve vesmíru made in Disney funguje dokonce i gravitace! Rebelové vyšlou bombardéry, otevře se poklop a bomby zvesela začnou ve stavu beztíže padat. ()

Ant

Je to dva roky, co jsem Abramsovi vyčítala jeho přístup k 7. epizodě, jakožto kopii Nové naděje. Kvalita filmu tehdy vděčila mnohé nostalgii. Johnson se rozhodl jít zcela proti Abramsově přístupu a natočil moderní Star Wars. Moderní, co se týče motivací postav a myšlenkových pochodů filmu. Někde ve třetině filmu jsem si ale k mému úžasu začala uvědomovat, jaká je to nuda. Příběh roztříštěný na několik fragmentů a většina z nich nemá odůvodnění k existenci. Finn a jeho nová kamarádka, která má fungovat jako nějaký citový kompas filmu, mě byla ukradená, protože je tu jen aby zaplnila prostor. To tentokrát bohužel platí i o Poeovi a celé Rezistenci, která vymírá každou minutou filmu a mě to bylo absolutně jedno. Na pasáž s Lukem a Rey jsem se těšila, ale nakonec to vyšumělo do prázdna, když Luke odmítá jakkoli spolupracovat. On je vlastně Luke v tomhle pokračování dost nesympatický. Tahle epizoda má jediné štěstí, že Johnsona napadlo navázat na scény Rey a Kyla Rena z předchozího filmu. Jejich pouto a chemie mezi Daisy Ridley a Adamem Driverem jsou naprosto magnetické a filmu dávají aspoň něco z té pověstné Star Wars osudovosti. Uspějí totiž tam, kde všichni ostatní hrdinové a záporáci a zápletky selhali. Dělají tenhle díl zapamatovatelný. ()

Zodd

Nejspíše je potřeba přestat plivat na Disneyho společnost a pořád dokola prohlašovat, že po smrti svého zakladatele v šestašedesátým už nestojí za nic nebo to, že Miley Cyrus se svým alter-egem Hannou Montanou před zhruba dekádou málem nahradila Mickey Mouse v pozici maskota společnosti. Disney nedávno koupil i Fox, tedy většinu akcií, tím pádem je daleko větším velikánem než za mistrova života, jen se ubírá jiným směrem. Pokus o 70/80-kový styl nových Star Wars by pravděpodobně skončil fiaskem, co si budeme nalhávat. I když epizody I-III se o to víceméně pokusily a zas tak tragické nebyly. Jsem překvapený. Příjemně. Nechtěl jsem věřit, že bude tento díl aspoň o půl hvězdy lepší než ten předchozí, ale stalo se. Právě z těch hádanky pod taktovkou J. J. Abramse jsem neměl příliš dobrý pocit a dojem závisel jen na efektech, ale jsem rád, že vím víc. Pravda, lidé polknuvše hype o původu Rey budou zklamaní, pokud ne hůř, ale to nebyla moje starost. Jsem rád za daleko větší účast Marka Hamilla, Yodu (!!!), více o Kylo Renovi, se kterým jsem mohl trochu více sympatizovat. Je zajímavou postavu s dobrým vývojem (který hodně ostudně odflákli u dědečka během I-III), ale chtěl bych furt vědět víc, jak to s ním skončí. Svým způsobem vím a dá se to čekat, ale kam se posune jeho charakter. I když vím, kolik lidí ho nemůže vystát včetně dalších nových postav a dává je do pytle s Jar Jarem (nic jsem proti němu ve skutečnosti neměl). Jasně, smrt Hana Sola mnoho fanoušků dopálila, přitom Harrison Ford to chtěl zabalit už v '80. Ti podivní kříženci ptáků a morčat mě nutili potichu se smát, ale cítím, že pokud půjde finální díl (doufám, že aspoň pro teď finální) podle šablony SW6, cítím přítomnost nových Ewoků (taky proti nim nic doopravdy nemám). A samozřejmě R.I.P. Carrie Fischer. Nechtěl jsem si sehnat Rogue One, ale brzy to zkusím. Jen prostě nechápu jedno: Kdo je u všech všudy ten Snoke?? ()

Yoshitsune

Čas pro dramatičnost. Sem znechucen, na nejvyšší míru, byl sem připraven, že tenhle film rozdrbu jako cár papíru, který smetu ze stolu, spálím jej na popel, popel roztrousím a následně ho rozložím i na molekulární bázi. Ohhh osude, proč si tak krutý a nedopřál mi tu slast, to potěšení, ten nektar hojnosti ??!! A teď už zase vážně. Je to fakt lepší, než Síla o tom žádná, ale (vždycky je nějaké ale) ta cesta kterou Finn a Rose podniknou je jednak zcela zbytečná a navíc no.........SPOILER !!! zabijí tím větší část rebelů, dobrá práce. No a pak to, že v tom křižníku mohla zůstat právě Leia a zachránit tak rebely a zároveň se velice důstojně rozloučit, s Carrie Fisher čest její památce. Samozřejmně lítající morče a koule robot, sou využiti na maximum a humoru je tady taky dost, to se jeden zasměje, div nezačne uvažovat o tom, že se zvedne a odejde. No nakonec, sem neodešel, a to hlavně díky příběhu a postavám, Rey se už zbavila toho fanatického pohledu, a Kylovi který sice stále má problémy se ovládat, tak jeho lákání, je opravdu brilantně zahráno. S tím souvisí, i jejich souboj, který se opravdu povedl a má výbornou choreografii, za ten bych, klidně dal pět hvězdiček. Ale ta první polovina, je taková honěná, obětování, nelogická a k ničemu nevedoucí vzpoura. Od poloviny, nastupuje slušná akce, Finn se konečně naučil bojovat a na solné planetě, je to i dobře heroické, ale ta první polovina, ta je bídná. Hamill výborný, Andy Serkis a jeho oblek pro snímání postavy, sou už fádní a Del Toro je jaksi navíc. A celé je to o tom, že se předává žezlo a vše staré, musí pryč a musí se to nahradit něčím novým, ale šlo by to zkrátit. Závěrem, jenom podotknu, že : Já jsem sílou a síla je se mnou. a Rebel Jedna, u mně stále vede. ()

silentname

Najdlhší film z celej série, najväčšie očakávanie roka 2017 a súčasne posledný, kde sme mohli vidieť Carrie Fisher, ktorá nás bohužiaľ minulý rok po vianočných sviatkoch opustila. Takže som bol zvedavý, ako sa s tým tvorcovia popasujú. Musím ale povedať, že absolútne neviem, ako sa plánujú posúvať v sérii ďalej, lebo mám pocit, že príbeh princeznej Leie neostal uzatvorený. Ale to nebudem rozoberať, uvidíme to o 2 roky a nechám sa prekvapiť. Je rozhodne vidieť, že narozdiel od predošlého filmu "Star Wars VII: The Force Awakens" sa tentokrát tvorcovia nerozhodli ísť cestou, kde si zopakujeme udalosti z prvého filmu, no rozhodli sa ísť tvorcovia cestou určitých zvratov. A niektoré z nich sú dobré. Ale to by som musel ísť cestou spoilerov. Naznačím však aspoň to, že ani najväčší vládca nemusí predpovedať všetko, čo sa udeje. A veľmi im za tento moment tlieskam. Takisto mám pocit, že Rey je vynikajúca hlavná hrdinka a Daisy Ridley ju opäť stvárnila absolútne vynikajúco. A situácie, ktorými si v tomto filme prejde sú podľa mňa ešte zaujímavejšie, než naposledy. Je síce jedna postava, ktorá mi v Star Wars sérii bude navždy chýbať, ale nakoľko nechcem nič spoilovať, a rovnako ani k minulému filmu, tak viac nepoviem. Luke Skywalker v tomto filme je podľa mňa najlepší Luke Skywalker, ktorého som mal možnosť vidieť za celú sériu Star Wars. Všetko čím si prešiel, všetko, čo sme o ňom nevedeli a čo sa tu s jeho postavou udeje je podľa mňa jeden z najsilnejších momentov v sérii. A myslím si, že už len kvôli nemu stojí za to vidieť tento film. Každá scénka s ním je vynikajúca a kúsky jeho príbehu, ktorá sa začnú postupne ukladať sú pre mňa highlightom filmu. Rovnako chválim vizuály, efekty a bojové scénky vo filme. Sú skvele spracované. Čo ma však teraz na filme mrzí najviac? Story medzi Finnom a Rose nie je veľmi zaujímavá. A ich romanca už vôbec nie. Napriek tomu, že film chce dať tomu trošku viac hĺbky a chce dať ich misii nejakú väčšiu pointu, tak mám viac pocit, že je to len zbytočná odbočka. A okrem toho mám pocit, že keby sa veci vyvinú trošku inak, mohlo byť finále filmu oveľa silnejšie. Okrem toho mám pocit, že v tomto filme sú 2 rôzne finále. A po prvom je treba dať ešte jedno ďalšie, dramatickejšie. A hoci sú tu absolútne vynikajúce momentky s Lukom Skywalkerom, aj to pôsobí ako druhé, veľkolepejšie finále.Takže človek má zrazu iba pocit, že film stále pokračuje, hoci sme mali skutočne schopné vyvrcholenie. Na druhú stranu to ale zase dáva zmysel, pretože sa tam stretneme s našimi hlavnými hrdinami, ktorí viac pôsobia ako postavy, na ktoré sa chceme sústrediť. Takže napriek tomu, že sa na to skvele pozeralo a film je podľa mňa strhujúci, Star Wars VIII: The Last Jedi" nebude filmom, ktorý by som ohodnotil ako najlepšie filmové dielo roku. Dokonca si nemyslím, že by som ho dal do prvej dvadsiatky. Ale ako fanúšik série a sci-fi si myslím, že ide o vynikajúce dielo, ktoré stojí za pozornosť a rozhodne sa nebránim k nemu kedykoľvek vrátiť. Hodnotenie: A- () (menej) (viac)

Ratemus

Musím říct, že je to jednoznačně NEJ, ovšem nejnudnější film ze světa SW. takhle jsem se v kině nudil, co si pamatuju, na Jasonu Bournovi a Alien Covenant. Jako i dlouhé filmy dobře natočené utečou rychle, ale tohle, to bylo v kině utrpení. Ze světa SW jsem byl zvyklý na neustále se měnící prostředí, cestování mezi planetami, nějaká ta válka, mnoho měst a pořád dokola, což jsme viděli i v těch digi ep 1-3 ale tady? tady se celý film odehrával na dvou místech, téměř půlka filmu je nudná honička dvou flotil a dál sledujeme dění na ostrově...no a aby to nebylo tedy opravdu ve dvou prostředích, tak tu máme absolutně zbytečnou linku v nezajímavém prostředí s Finnem a když už to vypadá, že film bude končit, tak se dostaneme na planetu, která je jako vystřižená ze staré trilogie. akorát ta rudá hmota byla celkem k pokoukání. Musím říct, že po stránce technické je to výborně natočené, jde vidět že režisér je fakt dobrej, ale ten příběh je tak nudnej až to hezké není. Herci hrajou na jedničku a věřím jim to a dokonce i ten Kylo u mě stoupnul a začíná být pro mě velmi zajímavá postava. Film mi přišel pojatý spíše jako psychologické díle s občasným filosofováním nad tím, co je správné, to se mi hodně líbilo, hlavně komunikace Rey s Kylem. Luke tam byl tak nějak zbytečný, přijde mi že postavu kolem které se točí a na kterou odkazují stovky komiksů, her, knih, tak trochu odbyli, ale to se nedá nic dělat, je potřeba se zbavit starých postav, aby nastoupily nové. Snokie byl hodně zahozený potenciál, nezjistili jsme o něm vůbec nic, snad to vysvětlí v IX. Jako to jeho Serkisování mě celkem rozesmálo, hlavně jeho řeč o tom, jak nemůže být poražen. No a souboje s mečem? tam nějaké byly? to je přece jedno z hlavních co je na SW úžasný....nevěřil bych že toto může být ještě horší než Ep 7...dokonce i ty slabé ep 1-3 mají vše lepší a monumentálnější, od soubojů s mečem, kombinace prostředí, bohatší příběh atd. Jako myslim že tohle si už nikdy nepustím, stejně jako Ep 7 nebo EP 2... ()

Slarque

Jen další díl zřejmě nekonečného seriálu. George Lucas se sice dopustil mnoha přešlapů, ale aspoň jeho filmy měly nějaký ksicht. Sledovat jak se z toho stala jen mašina na peníze je vlastně bolestivé. Mark Hamill a Carrie Fisher ve filmu moc nejsou, takže vlastně jedinou zajímavou postavu hraje Adam Driver. Kontinuitu s minulostí udržuje snad jen mistr John Williams. ()

Bachy

Další barevný vybuchovánky. Díky, ale už mě ty narychlo načmáraný charaktery nebaví. Já vím, co mám rád na těch starejch - vyklidnění a komorní scény, kterejch je stará trilogie plná. Jabba vyjednává s Hanem, Ben přesvědčuje strejdu a tetu, aby šel Luke s ním, Lukův strýc nakupuje droidy, Yoda rozjímá s Lukem, Lando večeří s bandou, komorní souboj jeden na jednoho. Jednak tyhle scény zvolní tempo a jednak dokreslí charaktery, o které se pak víc bojím a více starám. Tohle vybuchování charakterů, které jsou načrtnuty tím, že udělají jednu heroickou věc - > díky, nezájem. Ale jako jo, Johnson došel dál než ten nostalgickej posedlec J.J. ()

classic

Tak ako v roku 2015, teda s decembrom sa priblížila dlho očakávaná premiéra siedmej epizódy Hviezdnych vojen : Sila sa prebúdza. Astronomické, domáce kino - tržby sa pohybovali tesne pred zdolaním famóznej, miliardovej, dolárovej méty, keď doteraz najziskovejší Avatar s Titanicom od Jamesa Camerona, sa museli jednoducho POKLONIŤ, SKLONIŤ pred „novým kráľom sveta” J.J.Abramsom... / ...Čiže takmer presne na čas ( odchýlka dvoch dní ) som sa i v roku 2017 vypravil na VIII. EPIZÓDU SÁGY, ktorú niektorí „kritici” považujú, pasujú za najlepšiu od Impérium vracia úder ( piata epizóda pôvodnej, originálnej ságy, ktorú som si medzičasom veľmi obľúbil a nadchol sa ňou ), s čím nie som až tak úplne stotožnený ! Filmári sa zapodievajú týmito pokračovaniami čisto len z finančného hľadiska, pokiaľ sa toho fanúšikovia už neprejedia, je to urobené pre EFEKT ( vizuálny - t.j. AKCIA, výbuchy, špeciálne efekty, svetelné meče... ), že i napriek obsadeniu pôvodných hercov - Carrie Fisher s Markom Hamillom, ktorým sekundujú nováčikovia Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac či Adam Driver, tak ani ja, nieto GEORGE LUCAS, nie sme bohvieako nadšení, čo sa bude s touto recykláciou ďalej diať ? „Bohužiaľ, vyzerá to tak, že MEDZE sa im nekladú” ... Film je sám o sebe, veľmi dlhý, všetci sa v ňom tvária strašne vážne, a i Carrie s Markom majú toho už hádam aj plné zuby. Nechcem byť len neposlušný kritik, ktorý nenašiel v tom nič pozitívne, ale pravdupovediac väčšiu polovicu filmu som sa väčšinou pekne nudil, aj keď som zaregistroval niekoľko zaujímavých, filmových sekvencii, či dobrých scén. Na odľahčenie, niektoré humorné sa za každú cenu snažia byť vtipné, ale nedarí sa im to. Skrátka, NIE JE TO ONO, to pravé orechové, čo by ma dokázalo strhnúť, už epizódy 1, 2 a 3 tu boli pre jeden racionálny dôvod, a to taký, ktorý musel prísť, pretože sme všetci potrebovali poznať UDALOSTI pred Novou nádejou. Síce extra nadšený som z nich nebol. A čo má byť potom ? Zatiaľ som videl časti : sedem a osem, čo sa mi zdá, ako trochu zbytočné, nie je v nich veľa pozitívnych vlastností, ktoré by ma mohli opantať. Vďaka Pánu Bohu aspoň za Wookieeho CHEWBACCU a zopár digitálnych postáv, ktoré trocha osviežili dejstvo. ()

korbitch22

Jdi do prdele Disney! Až se vyspim z ty kocoviny, napíšu sakra výstížnej komentář, co je všechno špatně. Ty vole, tohle bolelo i mě a to mám více mèně Star Wars v píči. Žiši. Nové Star Wars se prostě Disneymu nedaří. I když sedmá epizoda fungovala hlavně díky výtečnýmu Hanu Solovi a z nostalgie, srazila jí vaz diletantská smrt právě Hana Sola a osmé epizodě srazilo vaz snad úplně všechno. Když sám Mark Hamill veřejně vystoupí proti chování své postavy, je něco špatně. Myslim si, že každý fanoušek téhle ságy chtěl vidět bývalou ústřední trojici zpět v boji a těšil se na jejich společné setkání, Disney nám tohle nesplnil a co hůř, nesplnil to všem třem legendárním hercům. Takový návrat si legendární Jedi nezasloužil. Jeho postava není téměř na plátně a když ano, je to zahořklý, starý debil. Finální souboj Luka proti Kylo Renovi? Nečekejte, nedočkáte se. Vrchní zabíječ Snoke sfouknutý, popravený...bez minulosti, bez historie. Rey je nikdo, scény uvnitř posvátného ostrova vlastně nemají žádný smysl. Plus ten kreténský a naprosto nevhodný humor. Je to už dlouho, co sem na tom byl v kině a můžu tu klidně dál a dál píčovat na všechny ty sračky, kterých se divácích, hercích a všech vlastně dopustil rádoby režisér Johnson. Je mi jasné, že Disney chtěl udělat věci nové, nové postavy, nové osudy. Bohužel postavy jsou nudné, blbé a absolutně nezajímavé a ty staré místo velkého boje a návratu čekala jen postupná smrt. To se podle mě dámy a pánové nemuseli Hvězdné války vracet vůbec. a to nejsem žádný fanoušek, jen mírný ale opravdu mírný obdivovatel pár postav spíš nežli celých filmů. Těch postav, které kokot Johnson, Abrams a společnost Disney spláchli do hajzlu. Hnus.30%. ()

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

11.05.2021

Tak se zdá, že si dvojce herců ze Spectre Daniel Craig a Dave Bautista zopakují svoji spolupráci. Bautista se totiž čerstvě upsal pokračování detektivky Na nože Riana Johnsona od Netflixu. Režisér… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Vrátí se mladý Han Solo?

Vrátí se mladý Han Solo?

20.07.2020

Asi jste zaznamenali, že film Solo: Star Wars Story nebyl moc úspěšný. Půlroční mezera mezi Solem a fanoušky odsuzovaným Posledním z Jediů způsobila, že v létě na nový díl Star Wars prakticky nikdo… (viac)