Star Wars: Poslední Jediovia

• Česko Star Wars: Poslední z Jediů (viac)

Vo filme Star Wars: Poslední Jediovia štúdia Lucasfim pokračuje sága rodu Skywalkerov. Rey, hrdinka predchádzajúceho filmu Sila sa prebúdza, sa pridáva k Lukovi Skywalkerovi a spolu odhaľujú pradávnu záhadu Sily a tajomstvá minulosti rádu Jediov. (Saturn)

Jaccobos

Říkám si jak moc se Star wars liší od blockbusterů typu Avengers. Skromnější provedení, méně informací, lepší kompaktnsot. ()

HiddenDragon

Doposud jednoznacne nejdivnejsi Star Wars (i v porovnani s Ep. 1) a je to asi tim Rianem. Jak mohli dat nezkusene nule do rukou takovou zodpovednost, proste nechapu. Ale poporadku. Spatny film to neni. Stale to jsou vizuelne vypiplane Star Wars - ma to Luka, Leiu, vesmirne souboje, lighstabery, ale clovek se nemuze zbavit pocitu, ze je neco spatne. A urcite to neni detinskost. Kdo tohle nove rebootovane rade vycita, je uplne mimo misu. Uz od r. 77 jsou SW vesmirnou pohadkou pro deti - maji princeznu, rytire, "cernokneznika"...nikdy to nebyl temny a drsny film pro dospele. To, co ale bylo vzdy typicke a to zde neni, je krasna jednoduchost. Clovek vedel, komu fandit, kdo je zly, a uzival si triky, priserky a ruznorode planety. V tomhle dile tohle pada. Triky zustaly, to ano. To uz ale nestaci. Prah, kdy je CGI vpodstate fotorealisticka a neni temer co zlepsovat, uz byl podle me dosazen s "Force Awakens". Stale tu jsou cool X-Wingy, sexy prulety kamer skrze vybuchy, 3D...to vse uz je standard. Dohnat to musi dej...a tam to skripe. Cim vic o tomto dile premyslim, tim spis mam pocit, ze jsem videl nejake divne pokracovani serialu, rozhodne nic prelomoveho. Dve tretiny stopaze jsou strasne radoby-filosoficky uondane. Rey Luka premlouva, ten trucuje...porad dokola. Divak ceka, co se z toho premitani o Sile vyvrbi...a ono prd. Nemuzu se zbavit pocitu, ze tvurci v nove trilogii proste nevedi, jak dal. Uz "Force Awakens" byla defacto kopie "New Hope", ale bylo to zatracene super, a tak mi to nevadilo. Ale ted uz se vyrysovaly slabiny. Autori opet recykluji sceny a napady, tentokrat jakysi mix epizody 5 a 6, ale to, co bych osobne cekal, uplne miji. Nejzajimavejsi postavou nove rady nebyl Kylo Ren, ale Snoke. Je zatracene mocny, chlipny a padoussky...on je ten, ktery tu zastava zajimavou Temnou stranu...a to tvurci nepochopili. [SPOILERS!] Misto aby razantne rozvedli jeho linku, kdo to je, odkud se vzal...nechaji ho zcela necekane umrit. Aby ho nahradil Ren. A ten je asi nejslabsim clankem. Dokud mel prilbu a choval se jak Vader, byl cool. Jakmile si sunda masku, ve velmi narocnych filosofickych scenach o Sile a konfliktu dobra a zla neobstoji. Neumi to. I oblicej s tim velkym frnakem ma takovy, ze mu proste ty Vader-like postoje nebastim. Uz smrt Hana Sola byla dost zvlastni a tady je takovych WTF scen jeste nekolik. Ostatni se sice snazi, ale scenar jim haze klacky pod nohy. Ridley tu ma naprosto debilni scenu kopirujici Lukuv vycvik v jeskyni na Dagobahu. Neustala "videni" a spojeni s Renem na dalku cloveka lakaji na neco, co nakonec vyjde naprazdno, a i kdyz se to pak vysvetli, divny pocit zustava. Presto divak jeste doufa alespon v zajimave rozuzleni Reyina puvodu...a opet prd. Neni tu proste nic dejove uzasneho. Dve tretiny prchaji Rebelove vesmirem ostrelovani pry pomalejsimi lodemi Prvniho radu (ehm budiz)... Aby se divak ale aspon letmo podival na jine planety, je tu vykonstruovany ukol najit Lamace kodu...aneb stupidni napad s Klicnikem z Matrix Reloaded. Tuhle roli si zde strihnul Del Toro a je to opet spatne. Je to dobry herec, ale do tohoto zanru se nehodi. Uz jako Collector v Guardianech pusobil desne a tohle je to same v bledemodrem. Naprosto zbytecna zapletka a postavy, jen aby se neco delo. A opet Rian neopomnel i do teto casti vrznout filosoficke premitani, tentokrat o businessu v dobe valky. A za tu zaprclou divnou sikmovocku bych castingu taky metal nedal. Kdyby nebylo te posledni tretiny s kracejicimi tanky, se solnou plani, krystalovymi liskami a cool vstupem Skywalkera konecne na velkou scenu (i kdyz taky tak trochu "napul"), dal bych asi i 3*. Vpodstate by to timhle dilem i mohlo skoncit. Tvurci si jak rikam neponechali zadna prekvapeni v zaloze. Nejlepsiho padoucha zabili. Nejdulezitejsi postavu taky, i kdyz by ji herec mohl vpohode dale hrat. Naopak nechali zit postavu, jejiz herecka pred rokem zemrela... No jak se s timhle vsim chteji popasovat, netusim. Jestli se nestane zazrak, bude to nejvetsi debakl v historii trilogii a ze se to stane zrovna u Star Wars, to bych nerad. Snad tedy Riana vyrazi, a prijdou s necim, co tuhle trilogii pozvedne zpatky... Hope. Ta bude ted skutecne potreba. () (menej) (viac)

Flaveus

Před pár hodinami jsem se vrátil z kina, takže se to emocema ve mně jenom hemží. Asi poprvé u SW se mi stalo, že jsem odcházel z kina s mírným zklamáním...Nerad bych se opakoval po ostatních, ale cítím, že musím napsat, co trápí mě. Nejvíc asi do očí bijící americká rasová korektnost a až skoro marvelovský humor (obávám se toho, kam to Disney chce dovést). Moderní trend je bohužel jasně zřetelný, velký důraz na merchandising a z toho jasná snaha vytřískat další prachy. Chybí typická SW atmosféra. Autoři porušují pravidla galaxie, která nastolily původní epizody. Naprosto nedůstojný let Leii vesmírem, herečka si určitě zasloužila raději důstojnou smrt, se kterou určitě spousta z nás počítala...Těšil jsem se na výcvik Rey a nic (ta musí mít aspoň miliardu midichlorianů :)) Film táhne především dějová linie okolo Luka, Rey a Kylo Rena, ze kterého se konečně začíná stávat zajímavá a lehce badass postava. Když se však děj obrátí k rebelům, či rezistanci (vždyť ani oni sami neví, jak si vlastně říkají) tak to jde lehce dolů, asi i kvůli prudce se snižujícímu počtu rebelů. A už chápu Hamillovy výtky ke scénáři, byť to mi mezi chybami vadilo nejmíň. P.S. Kdy se už konečně dočkáme pořádného souboje světelnými meči... ()

Tom:)

Od Ep.1 jsem už nikdy neměl od SW přehnaná očekávání. Takže vlastně můžu být vždycky jen příjemně překvapen. EP8 je jasným odkazem na původní trilogii. U každého je jasné, jestli je hodný nebo zlý (především se to pozná podle hudby, která hraje, když je na plátně). A to není špatně. Přesně takhle funguje ta původní trilogie. Vizálně to bylo kulervoucí - přesně podle očekávání. Co mě trochu otravovalo byl odkaz na původní trilogii množstvím roztomilých a bizarních tvorů. V době EP4 byly masky odpovídající době. V EP8 jsou stejné. To bylo snad jediné dobré na EP1 - že pozvedla úroveň "dětských" motivů na něco co odpovídá době vzniku. Spoiler Úvodní scéna s bombardováním dreadnoughtu byla jedna z nejlepších za dlouhou dobu. Velmi mě bavily odkazy na vizuály WWII (pohled dolů skrz bombardérem). Hodně bavil motiv spojení Rey a Kyla, které do jinak poměrně šablonovitého scénáře vnesl zajímavý prvek nejistoty, jestli se něco nestane, když se potkají. Krom toho to bohužel celé tak trochu sedělo na prdeli vzhledem k bídným dialogům. Patos amerických liberálů z nich kanul v každé větě. Takové hippies revival. Epizodka s Finnem a Rose byla úplně zbytečná. Děj zásadně neposunula a dělala zbytečnou vatu v již dostatečně dlouhém filmu. Na to aby jejich souboj s časem byl fakt napínavý by to muselo být sestříháno jako Rychle a Zběsile :) Co bylo oproti předchozím dílům super byl návrat drobných vtípků - BB-8 ucpávající jiskry, Luke když si odklepne smítko z ramene, přistávající žehlička, vysmátý Yoda. Kdo bude chtít EP8 kritizovat, tak si určitě něco najde, ale nezapomínejme, že SW vznikly jako pohádka pro děti. A kultovní film pro sci-fi nadšence se z nich stal až pak. Místo EP3 se radši podívám na nějakého Bergmana. Místo EP1 na Princeznu ze mlejna. EP8 je prostě návrat ke kořenům se vším všudy. Jestli to do EP9 vykalibrují, tak se to bude moct popasovat s původní trilogií. ()

Zagros

Jedno z nejznámějších filmových univerz přidalo další korálek na svoji nekonečnou nit příběhu (dokud dolary potečou). Nedopadlo to špatně, vlastně se dá říci, že to dopadlo i docela dobře. Popravdě nemám a ani nechci vytýkat nějaké jednotlivosti nebo maličkosti, co ale musím zmínit je fakt, že už mě to nedokázalo nadchnout jako dříve. I skvělé jídlo se na posté přejí, když se vůbec nebude měnit. Mám především na mysli příběh, který je podivně šablonovitý a ve kterém mě nepřekvapilo zhola nic. Poslední z Jediů rozhodně není špatný film, ale třeba Rogue One se mi líbil více. Možná proto, že si mohl dovolit si vymyslet lepší příběh, který se o hlavní linku jen lehce otře. To je dle mě správná cesta. Pokud každý díl bude končit "rozhodující bitvou" o osud vesmíru, bude to čím dál větší nuda. ()

Indy

Sú to Star Wars a ja som od detstva fanda, takže som bol v kine trikrát ... na prvýkrát to bolo dosť veľké rozčarovanie, takto "vybaviť" Luka Skywalkera bolo až rúhačské, s Leiou to tiež mali inak vymyslieť a celá dejová linka okolo Finna a Poe Damerona mi prišla príliš slabá ... na druhýkrát som už vedel do čoho idem, snažil sa akceptovať pravidlá hry, aj keď to bolo ťažké a veru užil som si to viac, celá dejová linka s Rey, Lukom a Kylom Renom mi prišla úžasná ... a na tretíkrát som mal pocit, že už sú to Star Wars, ktoré mám tak rád ... A teraz niečo ako recenzia plná spoilerov ... Aj keď sa stále trochu hnevám a považujem za premárnenú príležitosť, že ikonického Luka Skywalkera neuvidíme v top forme so svetelným mečom, musím uznať, že každá jeho scéna vo filme je úžasná a Mark Hammil predviedol niečo ako svoj životný výkon. Jeho finálna konfrontácia s Kylom Renom je zimomriavková a parádne sú aj jeho lekcie pre Rey. Ďalšia linka, ktorá funguje sú scény Rey a Kylo Rena, ktoré vrcholia úžasným súbojom s Pretorian Guards - akurát, že táto úžasná scéna mala byť dlhšia a mali nám viac dopriať ten akčný balet so svetelnými mečmi v obkľúčení červených gardistov s ich originálnymi zbraňami. Táto scéna predstavuje jeden z vrcholov filmu a úžasné je aj to, čo jej predchádza, a to je konfrontácia so Snokeom. Na prvé pozretie bolo poriešenie Snokea ďalším WTF momentom a stále je to trochu vyplytvaný potenciál tohto tajomného záporáka, ale ak hlavy Star Wars fandov vychladnú, treba priznať, že je to originálne a úžasne natočená scéna. Nevzniesol by som ani smietku kritiky, keby mi tam predsa len dali nejaký flashback so Snokeom, kde by sme sa aspoň trošku dozvedeli, ako sa dostal k Benovi Solovi a spravil z neho Kylo Rena - škoda. Ďalšia škoda je zahodenie do koša možného plot twistu v podobe odhalenia pôvodu Rey - tu mi "rozuzlenie" príde o ničom a pošlapáva to, čo vybudoval vo Force Awakens J.J. Abrams - snáď s tým ešte niečo bude vedieť spraviť v Epizóde IX. Ďalšia kapitola je Leia, okrem jej "supermanovského" letu, ktorý je WTF, ale aspoň to časom bude kultová scéna (aj keď asi nie v dobrom), mi vadilo, že nedomysleli osud tejto ikonickej postavy s ohľadom na nečakanú smrť Carrie Fisher. Ak túto postavu vybavia spôsobom, že v žltých písmenách Epizódy IX sa dočítame, že princezná (generál) Leia zomrela - bude to ďalší prešľap a nedôstojné ukončenie osudu jednej z top postáv SW univerza ... a teraz k veľkých pripomienkam, ktoré v konečnom súčte robia z Last Jedi jednu z tých slabších SW epizód - celá dejová linka Finna nedáva moc zmysel a nová postava Rose, ktorá ho sprevádza je nemastná neslaná - keby ho aspoň na konci zachránila a sama zomrela, dávalo by to väčší zmysel, ale to jej vyznanie na konci pôsobí smiešne. Tie dostihové kone boli fajn, ale kasíno scéna na Canto Bight je totálne nevyužitá a málo "farebná" (zlaté Lucasove prequely). Rovnako odbiť akčnú scénu, ktorá sa natáčala v krásnom Dubrovniku, v noci, je mrhanie možnosťami, keďže pod rúškom noci sa nedajú užiť potenciálne krásne exteriéry. Ďalšia dejová linka vo vesmíre s Poe Dameronom tiež sa moc nestojí a zase je tam jedna nemasná neslaná postava, a to viceadmirálka Holdo - túto úlohu mohol kľudne zastávať admirál Ackbar, ktorého trestuhodne bez náležitej pocty odfajčili hneď. Čo sa mi ešte páčilo? Zničenie Dreadnaughtu v úvode, scéna s Yodom, soľná planéta Crait a akcia tam v hlavnej úlohe s Falconom, kryštálové líšky, Porgovia, krásna scéna s R2D2 (help me Obi-wan Kenobi), aj pekný záver s tým malým chlapcom. A bez zmienky o hudbe Johna Williamsa by to nebolo kompletné - vo filme soundtrack funguje na jednotku, aj na počúvanie je moc fajn, ale až na tému Rose a zjavenie Luka na Crait neponúka veľa nového a používa témy skomponované pre minulé epizódy, čo je škoda. Z tohto pohľadu je to soundtrack, ktorý prináša najmenej nového materiálu a ja ako top fanda filmovej hudby tak musím reptať ... Po filmoch som vždy trávil veľa času na YouTube a pozeral tie množstvá hejtovacích recenzií fanúšikov ... chápem ich, aj ja som čakal niečo iné a na prvýkrát som bol rozladený a určite by som bol povedal, že som videl najslabší SW film ... ale nejako som to prekúsol, láska k tomu svetu, postavám, príbehu zvíťazila a ja si Last Jedi budem užívať každé ďalšie pozretie. Áno, veľa vecí mohlo byť inak a lepšie, ale to vždy ... okrem Empire Strikes Back má každý SW film scény, ktoré by mohli byť inak a lepšie ... Konečné zúčtovanie: po treťom pozretí to má Last Jedi za maximálne subjektívnych 10z10 s množstvom pripomienok, ale aj s nefalšovanou dávkou nadšenia. () (menej) (viac)

Wotan

Ach jo, už to impérium nechte vyhrát ať je konec tohohle trápení. Pořád dokola to stejné. Rebelové utečou do tramtárie, tam je najde impérium, tak zas utečou jinam. Síla se probouzí byla kopie Nové naděje, ale aspoň tam bylo vidět, že si to z ní bere inspiraci. Tenhle film si z Hvězdných válek akorát tak vytřel prdel. Nejsem nějaký skalní fanoušek SW, ale tohle už je prostě moc. Další epizoda by se klidně mohla jmenovat: "Return of the Social justice warrior." ()

DavidS.

Epizoda VIII definitivně dokazuje, že bez Lucasova vizionářství a ikonických postav jsou nové Star Wars pouze recyklací, které nemají co nabídnout vyjma infantilních scén (dojení, tučňáci z Madagaskaru) a nových postav, které naplňují genderové i rasové kvóty (po nesympatickém černochovi se tak objevuje ošklivá a otylá malá Asiatka)... ()

purekritik

Doslovný neustále se opakující dialogy jako z překladače, aby se v ději neztratil ani ten největší primitiv nebo dítě. Nezajímavý a zbytečný vedlejší dějový linie a postavy nejspíš protlačený genderovou a multikulturní politikou, tím pádem se dostatečně neprofiluje hlavní árijská trojce (btw. Luke vypada fakt komicky, připomínal mi Tyriona Lannistera). Ty nový postavičky jsou nechutně kýčovitý, wtf nějaký ty krystalový lišky. Že se už nedodržujou ani základní pravidla SW universu a stala se z toho slátanina mě nijak nepřekvapuje, ale fakt to bije do očí (a to ani nejsem SW fanoušek, nicméně některý scény jsou extrémní nesmysl). Celkově film působí jako rychlokvaška uplácaná za pár měsíců na kompjútru za jediným účelem, aby se vydělaly prachy. Detailní propracování tady fakt nenajdeš a opět dochází k recyklaci děje z předchozích epizod. Aby si to člověk užil, tak musí vypnout mozek, jinak nevím. Technicky je to samozřejmě zvládnutý, ale všechny desingy strojů a bojový scény ve stíhačkách a ve vesmíru už sem viděl 8x v předchozích dílech, takže mě to dvakrát nebavilo. Herectví postav Luka, Leiji a ty nabarvený ženský z Jurskýho parku mi přišlo hodně podprůměrný. Líbil se mi akorát ten Snoke a hlavní herečka je sama o sobě sympatická, víc pozitiv tam asi nenajdu. ()

Han22

Hvězdné války jsou pro mě bezpochyby nejoblíbenější sci-fi ságou a Poslední z Jediů dokazuje znovu proč. Veškeré propriety série zůstaly - lasery, obří stroje, monumentální vesmírné bitvy, souboje na světelné meče, obrovské armády a nádherné lokace. A k tomu se přidal příběh, který jakoby vypadl z Impérium vrací úder. Rebelové sice zničili Starkillera, ale jsou decimováni, ničení a štvaní jako zvířata. Za cenu obrovských obětí se pokouší zpomalit svůj pád, což jednou vyjde, ale párkrát také nevyjde. V tomhle filmu není místo na zázračnou střelu raketou na poslední chvíli do jádra Hvězdy smrti. Postavy jako Finn, Rey, Poe a i ten záporák Kylo Ren začínají být konečně zajímavé, zvláště Renovi nachystali scénáristi parádní veletoč uprostřed jedné úžasné bitvy. Nad všemi ční zlomený, zdeptaný Luke, který se uzavřel před Silou i světem a snaží se do ničeho nezasahovat. Závěrečné zůčtování na ledové planetě a SPOILER rozloučení s Lukem je konec starých Star Wars a předání žezla. Bez přemýšlení 5*. ()

Jane18CZ

Nebudeme si nic nalhávat. Z tohoto dílu jsem zklamaná. Předpokládala jsem, že tenhle díl bude úplně o něčem jiném - jak se Rey i Kylo trénují se svými mistry, aby si u nás získali potřebný respekt, ale místo toho tady máme přes dvě hodiny dlouhé plácání se od ničeho k ničemu, kde ty důležité scény zaberou tak... půl hodiny? Zbytečně natahované a vypuštěnou Leiu do vesmíru vám nežeru, to byl bullshit. Přesto mě ale tenhle díl i tak bavil a tak dávám 4*, které se spíše blíží ke 3. ()

KennyNevym

Psani komentare k tomuhle filmu jsem se dlouho vyhejbal. Ale musi to bejt... Tenhle film uz nadosmeti bude mit nalepku toho filmu co znicil Star Wars. At uz dejove, FTL ramming wtf???, ale i jako franchise, proc je Solo financni propadak a merchendise SW se neprodava?? Film je plnej SJW shitu, plotholu a dalsich zump. Jo by to fungovalo hezky kdyby to byl stand alone film. Precejenom co se vizualu tyce je to asi top ze vsech osmi filmu, ale v tak velkym svete jako je SW proste je potreba dodrzovat jisty pravidla nastaveny predeslou tvorbou. Johnson se rozhodl vsechno zborit a podelat a fanpusci mu to proste nesezrali. (Kdo sleduje denni v Disney vi, ze nejsou uplne spokojeny s tim jak se SW vyviji, jo jde jim ciste o cash, ale i tak dobre jestl Johnson a Kennedy pujdou do pr*ele. Uprimne se ted modlim, aby devata epizoda dopadla aspon tak, jako ta sedma (coz je celkem smutny) PS: My Snoke theory may suck, but at least I have one! ()

Loki_Six

"Heeded my words not, did you? Pass on what you have learned. Strength. Mastery. But weakness, folly, failure also. Yes, failure most of all. The greatest teacher, failure is. Luke, we are what they grow beyond. That is the true burden of all masters." ()

bruceman7

No, podle mého zdání slabší než sedmé pokračování. Nemůžu si pomoct, ale snad je to zejména obsazením hlavních rolí (asi mi leze na mozek ta již nesčetněkrát skloňovaná rasově-genderová vyváženost). 5/10 ()

B4TM4N

Kakofonie dysfunkčních motivů v praxi. Humor, osudovost a břímě odkazu, s nimiž Abrams mistrně žongloval, se Johnsonovi ve víru ambicí pod rukama tak do sebe zapletly, že obdobného emočniho kastráta svět SW ještě nezplodil. I přes stopáž 150 minut chybí dramaturgii dobrá hodina času k funkčnosti, což je u ve všech směrech hýčkaného blockbusteru na pováženou. ()

Gogo333

V úterý ráno sem si dával mini maraton epizod VII+VIII. Epizoda VII docela utekla, ale ta osmá se pěkně vlekla. Pak sem celý den přemýšlel jestli se mi to líbilo nebo ne a co sem to vůbec všechno viděl. Ve středu přišlo opáčko osmičky, který utíkalo už rychleji, ale stejně to o proti sedmičce nemělo takový tempo. Začátek s bombardováním je hodně povedený, stejně tak konec na solné planetě. Bohužel to mezi je docela nuda. Disney opět sadil na lacinou komedii a prošpikoval první polovinu filmu vtípky, který mi tam teda vůbec nesedí (a pohřbívá to příběh stejně jako v Thor 3). Leia jako Superman mi přišlo už docela za hranicí a vůbec mi to tam nesedlo. Ren a jeho přebíhání z dobrého na zlého mě ze začátku docela zaujalo, ale při druhém sledování už dost štvalo. Prostřední část by určitě chtěla trochu víc zrychlit a určitě by pomohlo přidat nějakou akci. Taky by pomohlo, kdyby se víc věnovali dalším postavám a postraním příběhům, který vždy načnou a během chvíle utnout a člověk si to nemůže ani pořádne vychutnat. Určitě by filmu pomohlo i nějaké napětí, neboť hlavní hrdinové mají asi nějaký odpozuijící štít, že se jim všechny střely vyhýbaj a tak se o ně divák ani nebojí a jen kouká jak všichni bezejmení okolo umírají a hlavní hrdinové vesele pokračují dál. Ve finále to vypadá na hodně povedený konec, když se Finn dá do akce a člověk si myslí hurá, Disneymu narostly koule, ale bohužel i to poserou. Po technické stránce moc krásný film, po scénáristické docela slabý. Ve finále je epizoda VIII na tom asi stejně jako ta předchozí. 70% // Po maratonu komplet SW mi to příjde jako nejslabší epizoda, hlavně z důvodu sprznění postav z předchozí epizody. Finální scéna na opuštěné základně je asi jediná povedená z celého filmu (nejsou špatné i vystřižené scény, které pobavily) a Johnson to prostě posral. ()

joobi

Bohužel velké zklamání. Film není vyloženě špatný, ale je průměrný... což je v kontextu k tomu, o jaký film jde - zklamáním. Problém je v tom, že akce a příběh nejsou konzistentní... sledujeme tři dějové linie, z niž je jedna naprosto zbytečná a pouze vyplňuje čas a hraje na city (Finn a slečna Asiatka). Další velký problém je značné množství nelogičností a nevyužitého potenciálu v mnoha situacích a u mnoha postav. Nelogičností míním celou situaci kolem Galaktické republiky, která je prezentována tak, že byla zničena. Otázkou však zůstává kdy a jak byla zničena... kým. První řád v epizodě VII. zničil Hosnian Prime, což bylo v té době přechodné stanoviště... zůstává tak otázkou co se stalo se zbytkem republiky a jak mohla zaniknout. Vyložený průser a nevyužití potenciálu u postav je prvek záporáka... ať už míníme Snoeka nebo Kylo Rena, oba jsou totiž jenom jeden velký Fail. Ren působí jako ubrečené děcko, ze kterého nemá respekt ani strach už vůbec nikdo... a Snoeka je asi lepší ani nekomentovat. Film doplácí na slabí příběh, který je nezajímavý a snadno předvídatelný, a to ještě více než tomu bylo u epizody VII. a Rogue One. Na to navážu faktem, že mělo jít o nejtemnější film ze světa Star Wars... bohužel i takový Frozen je temnějším filmem. Pro průměrný film se hodí průměrné hodnocení - 50%. ()

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

11.05.2021

Tak se zdá, že si dvojce herců ze Spectre Daniel Craig a Dave Bautista zopakují svoji spolupráci. Bautista se totiž čerstvě upsal pokračování detektivky Na nože Riana Johnsona od Netflixu. Režisér… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Vrátí se mladý Han Solo?

Vrátí se mladý Han Solo?

20.07.2020

Asi jste zaznamenali, že film Solo: Star Wars Story nebyl moc úspěšný. Půlroční mezera mezi Solem a fanoušky odsuzovaným Posledním z Jediů způsobila, že v létě na nový díl Star Wars prakticky nikdo… (viac)