Star Wars: Poslední Jediovia

• Česko Star Wars: Poslední z Jediů (viac)

Vo filme Star Wars: Poslední Jediovia štúdia Lucasfim pokračuje sága rodu Skywalkerov. Rey, hrdinka predchádzajúceho filmu Sila sa prebúdza, sa pridáva k Lukovi Skywalkerovi a spolu odhaľujú pradávnu záhadu Sily a tajomstvá minulosti rádu Jediov. (Saturn)

Sufferer

Určite so mnou budete súhlasiť, že očakávania sú predplatné sklamania. Rovnako tak, že máloktorá filmová značka sa nachádza v tak rozsiahlom mediálnom lynči a pod tak intenzívnou paľbou všeobecnej kritiky. Ôsma epizóda Hviezdnych vojen je skutočnou previerkou vzťahu k ságe. Benevolencia voči opatrnosti k návratu je dva roky preč a nové rozhodnutia pri zostavovaní kontinuitného skeletonu sa v nejednom bode môžu rozchádzať s intenciami predstáv. Na konci dňa naďalej zostáva staromilskou vesmírnou operou s rozbiehavými tendenciami nabaľovať na základnú záplatku mikropríbehy plné rozmanitosti, na rozdiel od predchodcu sa však nepúšťa po najschodnejších cestách. Nepotuluje sa po toľkých zákutiach galaxie, aby okúzľovala svetom a rozmermi, nožnice možnosti pracovať s látkou (hlavne s filozofickou rovinou) roztvára ešte viac, šikovne ohýba tradičné nástroje (vesmírne a pozemné bitky, súboje so svetelnými mečmi) a uprednostňuje postavy, ktoré necháva meditovať v ambivalencii a prežívať širokú paletu emócii. Osobne ma miestami frustruje len to, ako nová generácia postáv so zaklonenou hlavou bezmocne upiera zrak na ikony ságy, ako ma žiadny okamih nevie priviesť do stavu, kde si ho mozog stále prehráva dokola a opätovne prežíva, a že najnovšie Hviezdne vojny nenadobúdajú status historickej udalosti v kinematografii a neprekračujú úroveň filmu. Potom ale jednoducho zostúpim z obláčika a uvedomím si, že uplatňovanie štandardov klasickej hexalógie je len vyrážaním otvorených dverí. (Kino) ()

Saj

Let the past die. Přijde mi to odfláknuté a zbytečně zrychlené. Přál bych si víc propracované postavy. Akce má navrch nad příběhem a to mě u mých milovaných Star Wars mrzí. To co my udělalo radost je herecký výkon Kylo Rena a generála Huxe. Tak snad další díl bude víc zaměřen na příběh a postavy a nebude to průlet akcí. ()

Foxhound#1

Ten film je opravdu přelomový, nečekaný, možná až místy šokující. Proto místo původního plného dávám o trochu snížené hodnocení. Jsou zkrátka věci, které mi k tomu úplně nesedí. Na druhou stranu chápu, že nelze do nekonečna navazovat na starou ságu. Je tu nová trilogie, nové postavy a to staré jednou zkrátka musí skončit. A takové je i celkové vyznění filmu, který se nebojí vylikvidovat původní hrdiny, na kterých tisíce fandů SW vyrůstalo a prožívalo s nimi jejich osudy. Ne, je kormidlo převzal myšák a tlačí SW do nové éry a definitivně potvrzuje, že spouta fan tvorby i nastavovaných příběhů už prostě není "kánon", který platí, ale pouhé neplatné legendy a tvoří si oficiální SW příběh novou cestou. A budiž mu přáno, protože mě E8 některé otázky zodpověděla, ale spoustu nových přidala. Zvláště některé zajímavé postavy, od kterých jsem očekával nějaký další vývoj či vysvětlení kde se vzaly, se najednou vypařily během okamžiku. A já chci vysvětlení proč, snad se ještě dočkám. Obecně vzato je u postav znát posun dopředu oproti E7. U Rena fakt nejde o to, aby nahradil Vadera. NE už na to prostě kašlete a přestaňte ho srovnávat s Vaderem, vždyť ta postava ani tak napsaná není. Vader byl, je a bude pouze jeden, stejně jako Palpatine. Nová série, noví padouši, jedeme dál. A možná i to právě zaryté fandy SW nejvíc žere a nedokážou se s tím smířit ale v podstatě přesně o tom ten film je - je čas, aby Jediové skončili. U samotného filmu bych vystříhal dějovou linku Rose a Fina, je zbytečná a natahuje film asi o 20 minut. Ne nejsem rasista, to uzná každý že ta dějová linka s kódovačem je o ničem. Souboj s pretoriánskou gardou, vůůů to byla parádička. Použití síly Leiou, no to bylo poněkud WTF, ale budiž. Tady bude zajímavé sledovat, jak se filmaři vypořádají se smrtí Carrie Fisher, když digiksicht mají zakázaný. K Epizodě 9 asi toliko: vraťte mi Snoka! Tenhle uschlej stařík ve zlatym županu mohl být ultimátní badass a oni ho utnou (doslova) během okamžiku. Uf, ještě teď toho mám plnou hlavu. E8 je opravdu fim, který vás překvapí, naštve, potěší a nechá opařené all in one. ()

derryl

Již zase se to stalo. Letící text a nejslavnější filmová melodie všech dob a opět pozitivní šok: obrovské překvapení a nová naděje pro nové i staré fanoušky. Ze všech záběrů a stylu této epizody dýchá velká láska k předchozím filmům, které měl pod křídly George Lucas, je to opravdu zajímavé sledovat, to prolínání minulého a současného, nových a starých přístupů k vyprávění, propojování nových a starých postav, dějů a nálad ve světě Star Wars. Tento mix hvězdné ságy je tím nejlepším, co mohl režisér Rian Johnson přenést na velké plátno. Nejde o to primárně přinést stále nové postavy a děje, ale jde o pocit, který si z hvězdných příběhů odnáší jak nový fanoušek, který nezná předchozí epizody, tak i skalní fanoušek, který zná všechny předchozí děje a postavy. Vše píši jako věrný fanoušek této hvězdné série. Je pro mě krásný zážitek sledovat veškeré reminiscence s minulými epizodami, jsem rád, že se mistr Joda na malou chvíli vrátil, že závěr snímku probíhá ve sněhem zaváté krajině, kterou tak dobře známe. Díky za to, že pečujete o odkaz Hvězdných válek. [CineStar Pardubice 26.12.2017] ()

Prochy38

Nechci se zbytečně rozepisovat, to už udělali mnozí přede mnou a ještě se jich i hodně po mně rozepíše. Lehce se to od původní série odklonilo - na jednu stranu škoda, na tu druhou paráda. Hltal jsem to a budu hltat další díl. Už teď natěšený! ()

angloumene

Posledního z Jediů musíte milovat nebo nenávidět. Teda aspoň pokud se řadíte mezi zástup fandů tohodle vesmíru. No a pokud patříte do skupiny lidí, kteří Star Wars berou jako takovou pohádku pro dospělé (nebo aspoň odrostlejší), myslím, že si můžete tehle nejnovější kousek s klidem užít. Jasně, o tom nekonečném množství nesmyslů, divně se chovajících nebo zbytečných postav asi neni moc potřeba diskutovat. Ty tam (včetně gravitace ve vesmíru) prostě jsou a taky budou. Co mě ale bavilo hodně, byla fungující chemie mezi ústřední dvojicí, kdy se najednou dobro nejeví tak bílé a zlo tak černé. Takže jo, cítím tam určitý návrat k půvdní podstatě a baví mě to. ()

bloodcountes

Asi si to musím pustit znova, vůbec se mě to nijak nedotklo, nezaujalo, jako bych snědla umělohmotný rohlík....doufám, že je to jenom nějakou mojí indispozicí a napodruhé v tom něco uvidím......Jo a jděte už s těma potvorama s velkýma dojemnýma vočíčkama a jo100mijým kvíkáním už konečně do prdele!!! ()

Hanes88

Tady už tvůrci zamířili do rutiny, kdy se bude natáčet asi více a více epizod. Kdoví jak dlouho to budou natahovat. Každopádně se i na příští díl kouknu, už jen kvůli tomu, že mě tenhle žánr baví. Tento díl mě, ale nijak extra nenadchnul. 60%. ()

cmenda

Tyhle nový Star Wars jsou pro dnešní diváky prakticky o ničem pokud se neseznámí s původní ságou ,tak si můžou celý příběh jen domýšlet . ()

Jespi

Tak jsem si film po roce a něco pustil po druhé a konečně si dovolím jej okomentovat. Před rokem na premiéře, jsem měl rozporuplné pocity, nevěděl jsem jestli 3 nebo 4 hvězdy, potřeboval jsem si to nechat uležet. Rok se s rokem sešel, já jsem dozrál, film zhlédl po druhé a musím říct, že jsem teda brutálně uzrál. SJW sračka nejtěžšího kalibru. Co víc dodat. A tak, vybleju si tu srdíčko, třeba to pohne celým vesmírem a letošní devítka bude díky tomu super mega cool. Sedmej díl od Abramse jsem velmi chválil, bral jsem jej jako most mezi starým a novým SW, recyklace starých dílů mi nevadila a obecně se mi sedmička líbila. Po Abramsovi převzal štafetu Johnson a už od začátku to šlo vše doprdele. Nejen že dostal naprostou tvůrčí volnost, takže shodil ze stolu vše co Abrams dopředu vymyslel, ale on na to ani nenavázal, takže něco jako vývoj postav? S tím se rozlučte. Rey je pořád stupidně nepochopitelně OP, dokonce tak OP, že se zvládne trénovat sama, což ji udělá ještě víc OP než byla, proč? NO PROTOŽE JE TO ŽENA?! Nakope prdel Mistru Skywalkerovi? No jasně, PROTOŽE JE TO ŽENA! Tajemství kolem Rey: Vnučka ObiWana? Dcera Skywalkera? Sestřenice? NE! Její rodiče byli nikdo! Deal with it, žádný BOOM se nekoná. Snoke: Nový Sith Lord? Přežil Darth Sidius? Nebo Darth Plageus? Není to Vader? Kde byl celou dobu? Kdo to je? NEVÍME a vlastně to je jedno, protože na něm vůbec nezáleží, je to jeliman, který dostane pár vteřin screen time a hned ho zabijeme nejdebilnějším způsobem jakým SITHského lorda zabít můžeme. Bojová choreografie? TRAGEDIE, komparz lítající odnikud nikam, kop do jednoho, který odrazí tři lidi. Hlavní hrdina nám zapomene uhnout hlavou...přetočíme scénu? NE! Komparz udělá ten nejdebilnější pohyb v historii bojů, aby herečce náhodou nesetnul hlavu. (Hehmm, chybí mi Anakin vs ObiWan). A potom je tu ta fialová kráva v roli generála. Vysvětlíme hlavnímu hrdinovi co chci udělat? Ne!! Slepě následuj moje rozkazy! Proč? PROTOŽE JSEM TO ŘEKLA...Tak ale co máte v plánu..CO TI JE POTOM?! JÁ JSEM LÍDR TAKŽE MĚ PROSTĚ BUDEŠ POSLOUCHAT KURVA! (Ne to nepopisuju totalitní Impérium, to popisuju demokratický odboj) Každopádně, Muž neposlechne ženu, výsledek, muž to posere a žena ho pokárá, protože žena MÁ VŽDY ZÁLOŽNÍ PLÁN #Metoo #FuckMansplaining #BelieveWoman #FuckMaleSupremacy #Womanisalwaysright Ooooh a nakonec ty vtipné scény...a vtipné hlášky. Každá... naprosto každá emotivně vážnější scéna byla protnutá nějakým trapným ha ha momentem. Rey se setká s Lukem a on konečně dostane do ruky svůj meč, meč který prošel neskutečnou historií Star Wars? Co se stane? Zahodí ho... HÁ HAH AH AH AHAHHHA HAH. Finn letí vstříc laseru a konečně se mu dostává smysluplná, dramatická scéna, umře? NE SJW šikmooká kráva ho naposlední chvíli zachrání HAHHAHAHAHHHH, Luke přežije minutové střílení z děl? Co udělá? Provokativně si oklepe rameno AHAHAHAHHHHAHAHAHH...typičo u tohodle filmu jsem se pochcal smíchy. Konec filmu? Odboj je zničen, zbylo pár málo lidí, kteří jsou na Falconovi. Tisíce kamarádů, kolegů mrtvých, Temná strana síly vyhrává, uděláme smutný konec? Ne vůbec, nasrat, prohráli jsme ale všichni se pojďme sluničkově obejmout a radovat se a smát se.. vteřinové sentimentální objetí Princezny a Chewiho, ALE PAK ZASE RYCHLE se pojďme radovat, protože slavíme prohranou bitvu a tisíce mrtvých. HAHAHAHAHAAAHHH Fakt..FAKT dobrá komedie. () (menej) (viac)

Rozjimatel

"Do you think you got him?"     Pokiaľ predošlá epizóda ma ešte bavila, J.J. Abrams jej dokázal vdýchnuť dušu, táto epizóda ma už väčšinu času vyslovene nudila. Odkazuje na staré "Star wars", čo pre mňa ako nefanúšika znamená najmä nekonečná prázdnota (nie, nemyslím tým vesmír), bezduchosť, detsky trápne vesmírne prestrelky, infantilné vtípky a k tomu ešte množstvo stupidity (ako bombardovanie vo vesmíre). Epizóda VIII stojí a padá predovšetkým na postavách/hercoch. Najskôr tu máme skvelého Adama Drivera (dokázal postavu Kylo Rena výborne oživiť) a obstojnú Daisy Ridley (rovnako zaujímavá postava Rey). Mrazivé scény rozhovorov medzi nimi sú jednoznačne tým najlepším, čo film ponúka (žiaľ, veľa toho už potom neostáva). Potom tu máme pár výborných hercov (Laura Dern, Benicio Del Toro), ktorých postavy sú ale podivné, povedal by som až zbytočné, takže to vyznieva ako mrhanie kvalitnými hercami. A napokon to najhoršie - množstvo slabých hercov (prip. postáv, ktoré hrajú). Mark Hamill bol príšerný herec už ako mladý a veľa sa toho nezmenilo, aj keď brada dokáže všeličo zamaskovať - teraz pripomína Chucka Norrisa, a to nie len vzhľadom, ale aj jednou akčnou scénou. Carrie Fisher je herecky ešte desivejšia (je pre mňa záhadou, ako mohla byť obsadená do tak skvelých diel ako Hana a její sestry (1986) a Když Harry potkal Sally (1989)). Záporák Snoke je vyslovene na smiech, je akýmsi nepodareným hybridom Voldemorta a Gluma. Cenu pre najtrápnejšiu dvojicu postáv ale nakoniec získavajú Rose a Finn (zúfalo toporní Kelly Marie Tran a John Boyega). Ani špeciálne efekty ma príliš neohúrili a to bol film do značnej miery hlavne o nich. Toľko negatív, ktoré sa tu nakopili, už potom nedokáže napraviť ani výborný John Williams. ()

Jaro_slav

Pokračuje ústup starých ze scény, aby ty mladý, který je maj nahradit, mohli natočit nejen Epizodu 9. Jestli je to dobře, zjistíme za dva roky. Zatim to z hlediska obsazení funguje. Co nefunguje je scénář. I velkej fanda SW musí uznat, že tady už se logice děje sere přímo do obličeje. ()

Alien220

Po sedmičce, která byla pouhou kopií epizody IV s lepšími efekty a žádnou atmosférou, jsem neočekával moc. Po traileru jsem byl přesvědčen, že to bude hodně slabé, ale prostě Star Wars jsou Star Wars. Že to ale bude TAKOVÁ kokotina, to by mě nenapadlo ani v těch nejdivočejších snech. Osmička nemá prostě NIC - nemá herecké výkony, nemá dialogy, nemá atmosféru, nemá prakticky děj. Na druhou stranu má hromadu sraček, tuposti, nelogičnosti. Dávám jednu hvězdičku, a to z nostalgie za hologram od R2 ve Falconu. Proč je to tak slabý film? Tak si to rozeberme. První scéna kdy si Dameron dělá prdel z Huxe - už se mi dělalo špatně. Do SW vtípky patří, ale tohle? Tak laciná rádoby vtipná scénka ala Tony Stark dělá z největší filmové ságy nedůstojnou estrádu. Jeden X-Wing pak zlikviduje veškeré obranné prvky dreadnoughtu, protože First Order (FO) jaksi nepoužívá stíhací ochranu. A pak to přijde. Vrátili jsem se zpět do bombardovací taktiky druhé světové války, akorát tehdy piloti alespoň mezi sebou dodržovali rozestupy. A jak se bombarduje v nových SW? Zapomeňte na Y-Wing nebo TIE bomber! Přiletí pomalá obluda, posádka otevře pumovnici RUČNĚ(!) a pak shodí bomby ve stavu beztíže pod sebe a ony ve vesmíru PADAJÍ(!). Ještě bych zapomněl na infarktovou scénu, jak se chuděra vojanda snaží dostat dálkový ovladač na shození pum. Dálkový ovladač? To jako vážně? Fakt, že FO má celou flotilu, nevyšle skoro žádné stíhačky a do pomalých bombardérů nestřílí baterie ze sousedních destruktorů a nechá si zničit loď, která ani nenahodí štíty, to je moc i na diváka s IQ houpacího koně. Ale co, alespoň máme podívanou na konečně nové stroje, na které byla epizoda 7 chudá. Ale pak to přijde! FO sleduje rebely přes hyperprostor, nicméně s podsvětelnou rychlostí imperiální destruktory rebely nedoženou. Půlka filmu je potom o tom, že flotila FO dohání rebely. Proboha! Co je to za blbost? I kdyby byly destruktory pomalejší, tak udělám skok do hyperprostoru a pak zpět. Nebo vyšlu stíhačky, když rebelové je již nemají. Totální blbost je pak zničení můstku rebelů. Tam jsou přece štíty pořád! Pak zjistíme, že FO je tak debilní, že má aktivní sledování jen na vlajkové lodi a v jediné místnosti! Proto odletím na jinou planetu a omylem najdu ve vězení hackera, který tam je z hecu, protože se asi nemá kde vyspat. Do toho je všude ten dotěrnej nesympatickej hrací automat BB-8. Divák znalý univerza SW a mající všech pět pohromadě prostě jen sedí, třeští oči a uvažuje, co si Rian Johnson šlehnul při psaní scénáře a čím vydíral producenty, aby takovou slátaninu kokotin a píčovin nechali natočit. Nový Dagobah už vůbec nekomentuju, to se chce jen brečet. Luke přijde zabít svého synovce, zažehne meč a pak si to rozmyslí?! Do toho ta necharismatická nehodící se postava Rey – aspoň je hezká – to je tragédie. Člověk už by si řekl, že to horší být nemůže, ale může. Feministické vedení neschopné zapnout autopilota pak otočí křižník a v hyperprostoru to napálí do nepřátelského destruktoru. Co to má krucinál znamenat? Takhle to nefunguje. To by pak všechny hyperprostorové trasy musely být volné bez sebemenšího atreroidu. Hlavně by pak stačilo na Hvězdu smrti natočit loď a prostě ji odstřelit. Tohle už je totální znásilnění principů ve SW. Po této scéně prosíte, aby to skončilo, ale to ještě Kylo Ren s Rey vystřihlou remake dialogu Vadera s Lukem na Endoru a pak zabije Supreme Leadera. Nastane jediná světlá chvíle filmu – Ben říká, ať zapomenou Sithy, republiku, impérum, jedie a vůbec všechno a začnou na novo. Zde se otevíral zajímavý potenciál, ale ne, Rey je hodná, takže se jen pomlátí. Utrpení pokračuje na solné planetě, kde se asiatka, co před chvílí šroubovákem utahovala dveře záchranného modulu, stane zkušenou pilotkou spídru. Prosíte, ať ten černoch umře a zničí ten kanon, ale ono ne. Místo toho havaruje a pak odtáhne kámošku, která líbá jako dvanáctiletá holka, do základny kolem 10 AT-AT rychleji, než jede spídr. Z odboje zbyde 5 lidí a Luke umře na vyčerpání. Pak malej uklízeč přivolá rukou koště. FINITO. No do prdele. () (menej) (viac)

f7r

Slabších 3* Humor je bohužel moc často na sílu a kolikrát jde i o recyklované věci z předchozích epizod... (a nesnáším porgy!) ...ale pořád je to Star Wars. ()

filipvrbik

Bomba, je to naprostá bomba....suverénně nejlepší, nejzajímavější a nejlíp zpracované Star Wars všech dob.... když jsem zjistil, že režisér Rian Johnson natočil Loopera, věděl jsem , že to bude dobré,ale že až tak!!!?? A proč je to tak dobré, protože to narozdíl od předchozích sedmi epizod není předvídatelné a průhledné....těch dějových zvratů je tu opravdu hodně-jediná výtka míří v neuvěřitelně dlouhé stopáži, ale vlastně to není na škodu, aspoŇ se na to bude dát dívat moc a moc krát...sposta komentářů zde naráží na to, že noví herci to neutáhnou- mně se naopak nová krev velmi líbí a rozhovory Rey a Bena (Kylo Ren)-(Daisy Ridley a Adam Driver tvoří oravdu skvělou dvojici/pár?) na dálku mě opravdu bavily...taky to jsou poprvé opravdu S T A R wars, těch soubojů (skvostných) ve vesmíru je tu opravdu požehnaně, má to akci, má to to smysl, je to zábava...a závěrečná bitva mezi Lukem a Kylem je prostě udělaná dokonale...ani nemám slov kam až zamíří JJ Abrams a Colin Trevorrow v Epizodě IX, když už tato dosáhla takřka dokonalosti...tak za dva roky..ať Vás provází síla....viděno v kině 3D....98% ()

jarmik

Bylo to místy dost nekoherentní, nebyl prostor na rozvoj více charakterů než těch hlavních (které jej prostě dostat musely), ale epizoda VIII měla také spousty momentů, nad kterými srdce zaplesalo. A jeden moment, u kterého se objevila i slza dojetí z obrovské nostalgie. Chtěli jste jako já víc Luka Skywalkera? Dostanete jej! A ujišťuji vás, že už umí i hrát! :) ()

Marys

Ešte by sa tomu dali nájsť úsmevné nelogické miesta, no je ich oveľa menej, než pri epizóde VII. Bola to hra na efekt so štipkou trefného humoru a množstvom krásnych scén. Kvalitatívne o jednu hviezdu lepšie než pri prvom diely novej trilógie. ()

Emo-haunter

Tak... Největší událost roku mám za sebou. Poslední z Jediů, osmý díl mé velemilované filmové série. Star Wars je obřím kultem, který dozajista ovlivnil velké masy lidí. Poprvé jsem Star Wars viděl již jako malý, nejdříve sérii starší a poté i prequely. Každý díl je podle mého názoru něčím charakteristický, něčím originální a dozajista má i hlubší myšlenku.Jedná se tedy o mou srdeční záležitost. Do kina jsem na tento díl zavítal v předpremiéře 13.12 2017. Poslední z Jediů je dílo, které režíroval pro mě předtím doposud neznámý Rian Johnson. Chopil se toho s velkou vervou a podle mého natočil hodně dobrý snímek, který je v mnohém jiný, než díl předešlý a obecně i docela odlišný od všech dílů Star Wars. Nedokážu ale prostě i po konci snímku říct, že by to bylo doopravdy fakt vynikající díl. Zkrátka to u mě zůstává jako hodně dobrý film, ale i přesto tento díl u mě není tak dobrý jako mé nejoblíbenější díly Návrat Jedi a Pomsta sithů. Osmá epizoda Hvězdných válek pro mě představovala větší duchovno, velkou sílu, a co víc, zde jsem doopravdy cítil to, že jsem v kinech na Star Warsech, což se o předchozím dílu tak úplně říct nedalo. Byl to podle mého názoru díl Luka Skywalkera, který se zde představil ve své životní roli. Zároveň to pro něj bylo dozajista epické zakončení a rozloučení z jeho postavou ze světa Star Wars. Tento moment byl pro mě asi tím nejsilnějším v celém filmu. Ten druhý bylo zabití Snoka. Tomu, že ale Snoke umřel se mi doopravdy věřit nechce. Podle mého názoru, kterému může podporovat i hodně diskuzí na internetu je to, že si myslím, že Snoke je otcem Anakina Skywalkera. A nechce se mi věřit, že by tak silný záporák, který byl určitě silnější jak Palpatine, by se nechal zabít takovýmhle způsobem svým žákem Kylo Renem.. Prostě ne.. Doufám, že ho v následujícím dílu opět uvidíme. Hezky zde byl vykreslen vztah Rey a Kyla, na který jsem doopravdy zvědav, jak se dál vyvine. Co se týče konkrétních herců, tak bych zde rád uvedl, že Snoke byl pro mě doopravdy vynikající postava, stejně jako Kylo Ren, který svůj talent rozhodně demonstroval daleko víc, než v sedmičce, no a také Luka a Rei. Tak to jsem řekl pár kladných postřehů a názorů a nyní uvedu i nějaké zápory. Přehnaná vtipnost či chcete-li grotesknost, to zde občas místy doopravdy nesedělo.Jsem ovšem schopen pochopit, že je točeno pro tuto generaci, já ovšem nejsem úplně zastánce takovýchto, ne zrovna dvakrát vtipných situací zastánce.. Příběh Finna a té užnevímjméno korejky, no, muselo to tam doopravdy tak nutně být? Ne, že by mně to nějak vadilo nebo tak, scény byly fakt mazec, to uznávám, ale, bylo to takové více přitažené za vlasy. No a co se mi fakt nelíbilo, tak Leia ala Buzz Rakeťák.. To jako ani nemíním nějak moc komentovat.. Kdyby zemřela v tom vesmíru, myslím si, že by to byla hodně dobrá scénka, která by jistě patřila k těm významným scénám tohoto dílu. Jsem doopravdy zvědav, kam se tento příběh ubere, protože si myslím, že Johnson nám natočil hodně kvalitní snímek, který krásně zpracoval, zasadil děj do krásné lokace, byl vyjimečný svou originalitou a nasměroval správným směrem film do velkého finále... Nemohu ale prostě dát pět hvězdiček, i když bych možná rád.. Asi jsem od toho moc čekal... Uděluji 4 hvězdičky, ani sám nevím, zda lepší čtyři nebo slabší čtyři... ART **** VTIP ** AKCE *** NAPĚTÍ ***** LÁSKA * Celkové hodnocení: 80% () (menej) (viac)

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

11.05.2021

Tak se zdá, že si dvojce herců ze Spectre Daniel Craig a Dave Bautista zopakují svoji spolupráci. Bautista se totiž čerstvě upsal pokračování detektivky Na nože Riana Johnsona od Netflixu. Režisér… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Vrátí se mladý Han Solo?

Vrátí se mladý Han Solo?

20.07.2020

Asi jste zaznamenali, že film Solo: Star Wars Story nebyl moc úspěšný. Půlroční mezera mezi Solem a fanoušky odsuzovaným Posledním z Jediů způsobila, že v létě na nový díl Star Wars prakticky nikdo… (viac)