Keď Harry stretol Sally, neboli si navzájom vôbec sympatickí. Sally vadili predovšetkým Harryho úvahy o sexe. Pri ďalšom náhodnom stretnutí sa spriatelili a keď sa Sally rozišla so svojim priateľom, Harry ju utešoval. Čoskoro však začali cítiť, že je medzi nimi niečo viac ako priateľstvo, zároveň sa však obávali, že by prípadným ľúbostným vzplanutím mohli svoj pekný vzťah zničiť... (oficiálny text distribútora)

Marsik

Opět jedna z těch lepších romatických komedií, která i přes to, že je už 22 let stará, dokáže i nyní velmi dobře pobavit. Billy Crystal v té první části filmu (kdy jeli autem do New Yorku) byl vynikající. Role ignorantního frajírka mu parádně sedla. Bruno Kirby mě velmi mile překvapil, jenom škoda, že už 5 let není mezi námi. Meg Ryan vypadala dobře a už tenkrát dokazovala, že je paní herečka. Objevilo se zde několik zajímavých a legračních úvah o vztazích mezi muži a ženami - hlavně Billy Crystal to kolikrát trefně a pravdivě zhodnotil. Suma sumárum... nečekal jsem takto kvalitní komedii, takže s čistým svědomím dávám 80%. (with J.) ()

Dudek

Když Harry potkal Sally je jedna z těch mála romantických komedií, které obsahují vtipný humor, trefný scénář a jejich hlavní složkou není trapnost. Právě scénář Nory Ephron si zaslouží největší pochvalu, jako divák se velice vážím skvělých dialogů a ještě lepších vtipů s postupnou gradací, které nejen že neodezní, ale naopak se z nich dále čerpá (jako příklad uvedu scénu v restauraci kdy Sally předstírá orgasmus, načež si jedna stará dáma přeje to samé jídlo co má ona). Rád bych také vyzdvihl režii Rob Reinera, který se vlastně po celí snímek nedopouští nějakých velikých přestupků, ba naopak překvapuje svěžím přístupem k látce, který občas připomíná styl mistra romantických komedii Woodyho Allena. Když k tomu všemu přidáte excelentní výkon Meg Ryan a Bylliho Crystala, musí vám být už teď jasné jak skvělým zážitek zhlédnutí této komedie je. ()

Jara.Cimrman.jr

"Já, když si koupím knížku, přečtu nejdřív poslední stránku. Kdybych umřel dřív, než to dočtu, budu vědět, jak to dopadlo." Miluju tyhle moudra. Harry jich zná hodně a je ochotnej se podělit. Díky němu například vím, jak se umírá v New Yorku a tak radši umřu někde jinde. Taky už vím, co je nejlepší dárek - sluneční přilba na baterii a s ventilátorem, na který se dají krájet hranolky. Ale dost Harryho, protože je tu taky Sally. Ta sice moudra moc rozdávat neumí, ale její restaurační orgasmus se stal legendárním. Nicméně tady jde o to, jestli mohou být muž a žena přátelé nebo jim to sex znemožňuje. K tomu bych se chtěl odborně vyjádřit, ale nemohu. Ženy po mně totiž nechtějí ani přátelství ani sex a kdyby chtěly, tak by se patrně brzy seznámily s kvalitou pravýho háku mojí manželky. Takže fakt nevím. ()

Kaka

Jedna z mála kvalitních romantických komedií. Vtipná, svižná, nikterak sentimentální a především výtečně zrežirovaná. Dialogy jsou mistrně obratné a mnoho scén je nezapomenutelných (orgasmus v jídelně apod.) Crystal byl u mě vždy spíše trapně komediální blbeček, ovšem tato role mu sedla naprosto geniálně. Meg Ryan byla až na umělý pláč rovněž velice solidní. Konec byl tak nějak opět ukázka toho, jak to v životě nechodí, ale to se vzhledem k vývoji celého snímku dalo očekávat. Solidní odpočinková podívaná, která však nic objevného nepřináší, tudíž nevidím důvod proč dávat plný počet. ()

classic

Keď Harry stretol Sally...To bolo ešte v 70tych rokoch na Univerzite v Chicagu,kde sa potom spolu vybrali na 18 hodinovú Tour do New Yorku,ale uplynulo vyše 12 rokov pokiaľ sa vzali...Mladí a nerozhodní,ich cesty sa potom rozišli,stretli sa opäť po piatich rokoch na letisku,kde pomaly ani jeden druhého nevedel spoznať,mali všelijaké vzťahy,dokonca dali dokopy Máriu a Jessa,ktorí sa vzali skôr ako oni dvaja,do toho vstupujú do obrazu staré manželské páry,ktorí spomínajú,ako voľakedy dávno začínali...Rob Reiner je na vrchole režisérskej tvorby,neviem,kto pre kinematografiu urobil tak veľa,v tak krátkom časovom intervale,ako zmienený Rob Reiner,k tomu sa pridávajú dvaja zaľúbenci Billy Crystal a Meg Ryan,kde mimochodom v Meginom prípade sa jedná o mimoriadny prísun v jej kinematografii,o Billym viem,že uvádzal niekoľko Oscarových večerov,ale určite je tento snímok ich najlepší,najznámejší... Seriózne som uvažoval o maximálnom hodnotení,ale niekedy sa film zasekáva,stojí na mieste,neposúva sa ďalej,len zopakuje ročné obdobie,zimu,Silvester,kde už je človeku jasné,že ich cesty sa musia spojiť.Klasické Klišé,ktoré ospravedlňuje extra zaujímavý Scenár+herci a ich výnimočný herecký koncert+pohľad na Meg,kde si človek dopraje byť Harrym a sakra,že nechodiť okolo horúcej kaše! ()

• Billy Crystal (Harry) se schválně držel v izolaci od celého štábu na hotelovém pokoji, aby si navodil náladu čerstvě rozvedeného muže. (Baltazzar)
  • Film se mohl jmenovat „Just Friends“, „Playing Melancholy Baby“, „Boy Meets Girl“, „Blue Moon“, „Words of Love“, „It Had To Be You“, „Harry, This Is Sally“ nebo „How They Met.“ (HellFire)

Zemřela Carrie Fisher, hvězda Star Wars

Zemřela Carrie Fisher, hvězda Star Wars

28.12.2016

Řada lidí dnes vyšla z promítání Rogue One a zjistila, že rodina z předaleké galaxie přišla o jednoho ze svých stěžejních členů. V 60 letech nás totiž opustila Carrie Fisher, představitelka princezny… (viac)

Kuchařka na plátně

Kuchařka na plátně

04.05.2006

Jedna z mála žen za kamerou, které se povedlo získat si respekt v Hollywoodu, natočí životopisný film o famózní kuchařce Julii Powellové podle její autobiografie. Režisérka a scénáristka Nora Ephron,… (viac)