Star Wars: Poslední Jediovia

• Česko Star Wars: Poslední z Jediů (viac)

Vo filme Star Wars: Poslední Jediovia štúdia Lucasfim pokračuje sága rodu Skywalkerov. Rey, hrdinka predchádzajúceho filmu Sila sa prebúdza, sa pridáva k Lukovi Skywalkerovi a spolu odhaľujú pradávnu záhadu Sily a tajomstvá minulosti rádu Jediov. (Saturn)

st.ranger

Těžko říct, co chtěl režisér sdělit, ale tohle bylo každopádně dlouhé a nudné. Jenže ono jak taky navázat na debilní Abramsům závěr z E7. ()

Agatha

Dobré, ale dlouhé předlouhé. A děj tedy také nijak oduševnělý, pořád dokola to samé. Vedlejší filmy budou zřejmě i nadále lákavější a poutavější. ()

MoiJe

Cele to vysedavanie na ostrove, len preto, ze chlapik bol kedysi zaujimavy... A poletovanie farebnych paprskov z lode na lod, nacoz si ti pozornejsi vsimnu, ze jedna z lodi tam potom uz nie je, ma zastupovat akciu? Ale oki, bielo-cervena planeta je celkom efektna. Hlavny problem asi bude, ze su mi vsetci, vratane radoby-cute potvorok, celkom ukradnuti, jeden ako druhy. ()

Johny_fork

Star Wars pod Disneym dále ztrácejí svoji poetiku. Snaha nacpat do děje, co nejvíce starých postav, uspokojit tím skalní fanoušky a zároveň novými postavami přilákat současnou generaci se bohužel ukazuje jako kontraproduktivní. Z děje je ve výsledku jen snůška scének, jež postrádají jakoukoliv novou myšlenku, vývoj postav či nedej bože napětí. Těžko hodnotit hezký vizuál, když je to obsahově tak mdlé. ()

JohnCZ

In Loving Memory of our Princess Carrie Fisher. Přiznám se, že při těchto slovech a charakteristické hudbě v závěrečných titulcích jsem měl na krajíčku. Obavy se nenaplnily a zatímco The Force Awakens bodoval známou atmosférou a příběhem, který vzdával holt úplně první, resp. čtvrté epizodě, The Last Jedi naplno rozjíždí nový příběh. Abych řekl pravdu, moc nerozumím těm nářkům zaslepených fandů, který brečí snad v každé druhé diskuzi, že Disney dělá ságu infantilní. Spíše naopak. The Last Jedi je dost možná nejdospělejším filmem z tohoto světa a ta troška roztomilosti a infantilního humoru k němu odjakživa patřila. The Last Jedi je výbušná jízda od začátku do konce, stojící výhradně na silných charakterech (Kylo Ren je jedním, z nejlepších a nejzajímavějších záporáků na plátně za poslední dobu), nekompromisních zvratech a odhaleních (opět co se postav týče) a příběh jako takový jde mírně do pozadí, což je má jediná výtka. Tahle epizoda není ani zdaleka jen o špičkovém CGI, ale především o vývoji charakterů, které byly nastíněny v epizodě předchozí a zároveň je to epizoda, která je dost viditelně odrazovým můstkem pro úplně odlišný směr celé ságy. A ačkoli mi budou moji milovaní v čele s Lukem, Hanem nebo Leiou chybět, směle se těším na další dobrodružství a jsem připraven se posunout dál. ()

vurhor

Nejhorší díl? To rozhodně ne. Nejlepší díl? To bych taky neřekl. Ano, opravdu existují lidi, kteří tenhle (pravděpodobně nejrozporuplnější) díl SW série neblahořečí, ani neposílají do pekel. Jestli se člověku film bude líbit podle mého záleží na tom, jaký druh Star Wars fanouška je. Oceňuji ten fakt, že TLJ, na rozdíl od sedmé epizody, zcela nekopíruje děj "Impéria" a snaží se jít svou vlastní cestou. Je to skvělé především ve faktu, že film je napínavější, originálnější a vlastně i zajímavější, ovšem zároveň to některé extrémně konzervativní SW fanoušky může namíchnout, což se asi stalo, ale u mě ten případ nebyl. Film je totiž brilantně natočený, akční scény mají koule, plus na herecké výkony je radost pohledět. Kylo Ren zde vyloženě září, Rey herecky zraje a návrat Luka přivodí úsměv na tvář. Některé scény jsou trochu utahané, ovšem naprosto hloupá a zbytečná scéna je však to casino. To mi přišlo absolutně mimo. Stejně tak nová postava té asiatky je taková nemastná neslaná, přičemž docela nespravedlivě krade slávu Finnovi, který filmem bohužel jen tak propluje. Prej tam je i silná feministická propaganda, ale jsou to kecy. Ve filmu určitě má několik ženských dost velkých momentů, ale není to nic, co by se divákovi vyloženě cpalo do chřtánu. Ve výsledku je The Last Jedi kvalitní epizodou, která skvěle prohlubuje vztahy mezi jednotlivými charaktery, nabídne opět napínavou a zábavnou akci, plus posune příběh zase něco dál. Nevěřte těm kecům, že TLJ "je sice hezky natočený film, ale špatný Star Wars film". Není to pravda, pouze se vydal více netradiční cestou, která možná nemusí všem vyhovovat, ale ducha předaleké galaxie" neničí ani omylem. Průměrné 4* ()

Skrk

Nejprázdnější díl, který místy nudil a trapným humorem, který cílil na mladší publikum, působil až příliš parodicky. Udivuje mne, že zrovna tento díl má u pár jedinců status "Druhý nejlepší díl" a já se ptám "Proč?". Přijde mi, že Disney už pomalu neví o čem další Hvězdné Války budou, ztrácí nápady, a proto dali devátou episodu radši znovu Abramsovi. Nebýt zajímavé poslední půl hodiny s Kylo Renem, který je nejlepším charakterem novodobých SW, asi bych byl ještě přísnější. 4/10 ()

Padme_Anakin

Jop, tak takhle by to šlo. Sice je tu všechno jinak, ale pořád mě to baví. Čas zastavit nelze a minulost je zapotřebí opustit. Jinými slovy selhání nejlepším učitelem jest a žák má svého učitele přerůst. Adam Driver definitivně vyplivnul dudlana a postupem času získává velmi zajímavé charisma, z Daisy Ridley se klube sexy kočička a to multi-kulti bláznění odpouštím. ()

corpsy

STAR WARS sú v prvom rade zábava. Čakať od rozprávky niečo viac, ako osnovu o boji dobra zo zlom so svojimi kladmi aj zápormi, je chyba. Všetci kritici tejto Epizódy a milovníci pôvodnej trilógie - prosím pustite si niečo menom HVIEZDNE VOJNY : EPIZÓDA IV - NOVÁ NÁDEJ, aby som bol presný, a uvedomte si, aké naivnučké dielo zhliadnete. Ostatne, ani ten hit to nemal pred 40 rokmi od kritikov na ružiach ustlaté. Aj keď sa opäť vykráda ( tentoraz IMPÉRIUM ), či už akciou alebo dejom, ide o skvelý zárez do ságy, ktorá stále vie opantať divákov. ()

Revanx

Hlupy film, pri ktorom som sa nudil po prvej pol hodine kvoli nudnym charakterom a citil trapne kvoli mnozstvu chyb, detinskemu humoru a nelogickych rozhodnuti. (Star Wars mam inak rad) ()

Peterssen

Nuda, záchvěv toho, že se něco bude dít, nuda a pak zklamání a celkový nepochopení, o čem to vlastně mělo být... Tolik zdlouhavých a ubrečených scén nebylo ani za celých 6 prvních filmů. Temná strana je k smíchu v obou případech Sithských zástupců a každých deset minut jsem měl pocit scény vykradené z jiného filmu. Za mě rozhodně nejlepší byl del Toro, který se objevil jen jako doplněk... A přitom bylo znát, že stačilo málo a mohl to být super film :( ()

Lama.Lama

LOL. Bacha na spoilery - Kde začít? Tak třeba u děje. S*ačka! Jako zabrat půl filmu tím, že snahou o "vyřešení" problému všechno podělaj, takovou trapnou vycpávku jsem naposledy viděla snad jen v Suicide Squad. Navíc tady ani není žádné poučení - drahý kapitán Poe si pořád dělá co chce a nikdo mu to očividně nezazlívá. Prostě přeskočíme to, že všechno podělal, důležité je, že se nám líbí. Příběhově se tam v podstatě nic, ale vůbec nic nestalo. Pro jakýkoli vývoj charakterů není prostor, hlavně ať tam narvem cool vycpávku. Tfuj. A další věc - opět trapná vykrádačka předchozích dílů se smrtí Snokea. Jako vážně? Takhle snadno? Oukej... Další z věcí - postavička Kylo Rena se jeví jako ukřivděnej spratek. Nevím, jestli to je hercem nebo napsáním postavy, ale prostě ubohé. Fakt ubohé. Čekala jsem od toho víc, hlavně asi konec dělení na černou a bílou, což se chvíli nabízelo mezi Benem a Rey, ale opět nic a nic. A výcvik Rey? Opětovně pohrdavě LOLuji a nebudu to víc komentovat. Já jsem si z dalšího pokračování SW do gatí opět neucvrkla a silně pochybuji, že závěrečný díl bude jiný. ()

ConanVJ

Za mě opět povedený díl, který je místy lepší a místy horší než předchozí film. Nejlepší postavy sou zde asi ty původní, ale mlaďasové taky nezahálejí. Asi bych osobně ubral na rádoby vtipných scénách při důležitých věcech, ale nějak to neřeším. Příběh má plno zajímavých zvratů a situací a rozehrává pěknou partii k dalšímu dílu. Efekty jsou parádní, a zvukově taky pěkně vyladěný. Akce by mohlo být i více, ale když přijde, tak jsou to orgie. Viděno v kině s dabingem a ten nebyl špatný. Za mě 80% :) ()

Sten2

Fakt jsem se strašně snažil, aby se mi nový SW líbily. Před tímto dílem jsem si ještě jednou dal FA a po tomto díle mám jasno. Nová série strašně trpí slabými charaktery! V FA jsem jim to odpustil, oni neví, co chtějí, stejně jako já jsem v té době nevěděl, co vlastně od nových Star Wars mám chtít. Když jsem ale šel na druhý díl, jasně jsem věděl, co chci. Hlavní hrdinové to ale stále neví. Mám strašný problém se s těmi postavami sžít. Nechápu jejich motivace, neznám jejich minulost a tím pádem k nim necítím žádnou empatii. Ne nadarmo se v jedné chytré knize píše, že tvůj film / knížka jsou tak dobré, jak dobrý je tvůj záporák. Podobně jsme to mohli cítit u Valeriana, kde záporák prakticky chybí celý film. U nových SW je tomu dost podobně, Temná strana Síly je zde zastoupena Kylo Renem, který už dva díly akorát brečí (dva ze tří!!) a my vlastně nevíme proč. Když jsem poprvé spatřil Rena v traileru na FA, měl jsem husí kůži. Těšil jsem se na badass záporáka, kterej si půjde tvrdě za svým. Bohužel jsem se přepočítal. Ano, Anakin se taky choval jako rozmazlené dítě, ale vždycky věděl co chce. Chtěl moc ("K čemu je že sedím v radě Jedi a nejsem Rytíř Jedi!"), lásku ("Nedovolím aby se ti něco stalo Padmé!") a odplatu (Zabil jsem je! Ale nejen muže, ale i ženy! A děti!"). Dalším zástupcem Temné strany je Snoke, jehož dějová linka a zvrat mě tak naštvaly, že si myslím, že je tímto Episoda IX nadobro pohřbená. Film jako celek nepůsobí špatně, je natočen zkušeně. Některé scény jsou opravdu povedené (Takový ten hlavní souboj světelnými meči, útok rychlostí světla nebo Lukovo finále...). Velkej mindfuck je scéna s Leou, to si fakt mohli odpustit Ta scéna byla pro vývoj filmu naprosto zbytečná. Rebelové by jí následovali i tak, mohla svojí Sílu předvést trošku jinak. Stejně tak ta linka s Finnem. Půl filmu koukáme na něco, co se ukáže jako zbytečné, protože Rebelové zatím vymysleli jiný plán. Velké pozitivum filmu je Luke. Jediný, ke kterému člověk může něco cítit. Ano má výhodu originální trilogie, ale i tak. Určitě jste si Luka, potažmo i Anakina, oblíbili mnohem rychleji než Rey nebo Rena. Prostě Star Wars, bez pořádné Temné strany a silných charakterů, nejsou Star Wars. ()

Adasin

V Posledním z Jediů jsou dost šokující zvraty, a to co se děje s některýma postavama, není podle mýho úplně dobrý a chápu, proč tohle tolik lidí nevydejchalo. Taky chápu, proč některý postavy lidi nemaj rádi, ono Rose bych vyškrtla taky. Po technický stránce super, tam není čem, některý souboje mě hodně bavily. ----- Nejdřív jsem byla za nové pojetí ráda, ale fakt je, že dvě zhlédnutí mi bohatě stačila a to "nadšení" postupně opadlo. Zase pořád lepší než Vzestup Skywalkera. 6/10 ()

nirvana91

Spokojná ja byť. Dodať netreba viac. Ďalej len tak. Zvratov veľa, páčiť sa. Na koniec zvedavá byť. Kylo Ren obliecť rúcho nemusieť :D ()

VojinRyan

Asi najrozporuplný film zo série SW. Pýtate sa prečo? Podľa môjho názoru je to kvôli Lukeovi, scenáru a dĺžke filmu. Paradoxne doteraz najdlhší film zo série a najslabší z hľadiska scenáru. Teraz už rozumiem, čo presne sa nepáčilo Markovi Hamilovi, pretože toto som od Luka ani ja nečakal. Je pravda, že to bola asi najzaujímavejšia postava z filmu, pretože sme naňho čakali celé dva diely. Ale jeho čin je pre mňa nepochopiteľný a ak mi to niekto nevysvetlí v ďalšom diely, tak sa budem hnevať. Scenár vôbec nepracoval s hlavnou hrdinkou Rey tak ako som si predstavoval. Jej posun v deji je minimálny, nikto sa jej poriadne nevenoval, okrem toho šaša Rena. Ktorý je pre mňa stále nevýrazná postava, ktorá síce zvádza vnútorný boj, ale mne to prišlo skôr trápne ako zaujímavé. Obávaný Snooke len pajác na stoličke, ktorý nedokázal ani vycítiť to čo iný záporáci pred ním. Stále je to vizuálne krásne dielo a súboje so svetelnými mečmi sú teraz o úroveň lepšie ako v VII. diely. Ale stále na III. a VI. diel sa to neťahá ani po päty. Pre mňa nalepšia časť filmu je malé cameo Majstra Yodu. Hudba je proste klasika. 75% - 4* ()

agentmiky

Po Force Awakens určitě mírné zlepšení. S příchodem Riana Johnsona jsem měl menší obavy, nějak jsem si říkal, jestli ho považovat za tu nejvhodnější volbu na post režiséra, ale už různé rozhovory a filmečky z natáčení mě ujistily, že ví, do jaké ságy se vlastně pustil. Zamlouvalo se mi malinko vážnější pojetí, Síla se probouzí mě trochu štvala svou odlehčeností, takže jsem šťastně kvitoval změnu. Podle mě návrat Lukea Skywalkera přivábil do kin většinu lidí, i já jsem se těšil na jeho opětovné shledání s ostatními postavami. Po stránce příběhové docela slušné, jen možná větší míra zvratů, tam bych to omezil. Pak mě vyvedla z míry smrt mnoha postav, tedy i těch, u kterých se nebojím říct, že zabít je byla jednoznačná chyba (promrhaný potenciál, toť vše). Triky opět na úrovni, snad bych ani nemohl čekat, že zrovna tento aspekt by zkazili u filmu ze Star Wars univerza, závěrečná bitva skvělá. Chtěl bych pochválit pár nápadů (například takový skok do hyperprostoru přes nepřátelské lodě, jednoduše lahůdková záležitost). Bude zajímavé sledovat, jak pokročí duel Rey - Kylo Ren, tento zajímavý vztah podle mě udržuje film vysoko nad vodou a dává šanci této sáze úspěšně pokračovat. Uvidíme, co přichystá další díl. Za mě dávám 82 % ()

SaNcHeZ_cz

Jiní možná budou slintat blahem, u mě se radostné vrnění nedostavilo. Rian Johnson se sice pokouší o něco nového a neprobádaného, ne vždy mu to ovšem funguje. Příběhové zákruty místy působí nahodile, místy zase přehnaně uměle, po většinu času ovšem nudí, protože na to ty postavy jednoduše nemají. Přístup ke kánonu jako jsem slon v porcelánu a v některých scénách vyloženě zastaralé digitální triky tomu moc nepomáhají, stejně fakt, že atmosférou se jedná o jeden z nejslabších dílů série vůbec. Rozpačité jako Rogue One, kvalitami někde u prequelové trilogie se snahou být nové Impérium vrací úder. Výchozí situace pro závěr trilogie tak zrovna dvakrát nadějná není. ()

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

11.05.2021

Tak se zdá, že si dvojce herců ze Spectre Daniel Craig a Dave Bautista zopakují svoji spolupráci. Bautista se totiž čerstvě upsal pokračování detektivky Na nože Riana Johnsona od Netflixu. Režisér… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Vrátí se mladý Han Solo?

Vrátí se mladý Han Solo?

20.07.2020

Asi jste zaznamenali, že film Solo: Star Wars Story nebyl moc úspěšný. Půlroční mezera mezi Solem a fanoušky odsuzovaným Posledním z Jediů způsobila, že v létě na nový díl Star Wars prakticky nikdo… (viac)