Star Wars: Poslední Jediovia

• Česko Star Wars: Poslední z Jediů (viac)

Vo filme Star Wars: Poslední Jediovia štúdia Lucasfim pokračuje sága rodu Skywalkerov. Rey, hrdinka predchádzajúceho filmu Sila sa prebúdza, sa pridáva k Lukovi Skywalkerovi a spolu odhaľujú pradávnu záhadu Sily a tajomstvá minulosti rádu Jediov. (Saturn)

kajas

Z hlediska řemeslného zpracování nelze v nabídce kin najít nic srovnatelného s filmy patřícími do SW ságy. Bitvy mezihvězdných plavidel všech velikostí, komornější souboje se světelnými meči, vizuál neprobádaných planet i nových živočichů, to vše patří k naprostému vrcholu současné zábavní kinematografie. V tomto ohledu nemůžou být fanoušci zklamaní nikdy. Není potřeba se bát ani přetažené stopáže (ke třem hodinám se blíží každá druhá marvelovka). Problém ale nastává ve chvíli, kdy se začnete soustředit na příběh, což byste v ideálním případě asi měli. Někomu budou vadit nové vedlejší postavy, někomu zacházení Johnsona se starými charaktery. Na čem se ale shodneme všichni? Rozehrané je to vskutku zajímavě. (P. S. Konečně jsem vzala na milost Drivera, protože jeho Kylo/Ben je ve své rozervanosti úchvatný.) ()

higuain

Kdo viděl Loopera, tak to musel tak trochu čekat. Rian Johnson má talent a nechybí mu nápady, který na plátně dokáže prodat. Po Abramsově remaku Nový naděje je tu i snaha jít si vlastní cestou. Ale proboha, to si k sobě Johnson nemůže najít někoho, kdo by mu byl schopen sepsat scénář bez tolika berliček? Looper pravidelně střídal skvělý momenty s těmi, u kterých jsem si div neukroutil hlavu. ()

Ignus.cz

Místy zábavné, ale ve výsledku zbytečný díl, který příběh vůbec nikam neposunul. Od poloviny filmu zvrat střídá zvrat až je to přehnané. ()

Vědma

Mohlo se trochu stříhat, bylo co a bylo těžké to usedět. A proč musí ti lepší pryč a ti nic moc zůstávají to taky nevím. Ale pořád jsou to Star Wars i když kdo je tak očesal a učesal by měl móóc trpět. ()

Dont

Linie s Finnem a Rose byla zbytečná a nebavila mě, takže bych si dovedl představit Epizodu VIII bez ní, ale jinak jsem dostal to, co jsem chtěl a očekával. Byla to zábava, nechyběly emoce ani dostatek akce, líbilo se mi obsazení některých vedlejších rolí (Domhnall Gleeson, Laura Dern) a o hodně víc než v předchozím dílu se mi zamlouvalo herecké vystoupení Daisy Ridley. ()

PP66

Jak strejda Luke obehrál synovce Bena a pak si klidně odešel do věčných lovišť. Tak za tři a půl, malinko mě sága už zmáhá... ()

L_O_U_S

Vypadá to, že tahle série pro mě pomalu končí. Ukázalo se, že předaleká galaxie bude vždycky a jenom o proměnách dobrých v padouchy a naopak, o impériu a povstalcích a o nevydařených synech. Na to úplně stačí tři filmy, není třeba z toho ždímat filmový vesmír. Fanboyové budou nesouhlasit, ale co čekat od lidí, kteří si z toho udělali náboženství. Jestli se něco dá přiznat Lucasově prequelové trilogii, tak to, že se to aspoň pokusil natočit jinak. Sice blbě, ale jinak. Abrams a Johnson jen recyklují to, co kdysi dávno napsal někdo jiný. Tehdy to ale bylo originální a nepotřebovalo to diverzitu za každou cenu. Vidím to tak, že se podívám na devátou epizodu, a pak tohle celé pustím k ledu. Spin-offy a další trilogii už neuvidím. Možná svým dětem někdy pustím původní trilogii a s hořkým úsměvem si řeknu, jak marvelizace a Disney zabili Star Wars. (1 241.) ()

dee-key

Deklasovat klasiku žánru na rodinnou komedii, to je vyloženě sprosté. Kdybych to měl hodnotit jen podle vtipů, bylo by hodnocení vyšší a kdybych to měl obodovat na základě facepalm momentů, bylo by to dokonce na pět rudých hvězdiček. Ale kromě podělávky Luka Skywalkera se z toho jaksi duch a síla celé ságy vytratila. ()

fallangell

Jednoznačně největší blockbuster made in US&A 2017. Pro Star Wars je to bohužel škoda. Ze starých hrdinů nám již nikdo nezůstal a noví jsou zavalení tak vysokou frekvencí efektů a výbuchů, že již ve scénáři nezbyl prsotor na staré dobré mluvení. V kombinaci s neznámostí charakterů tím vzniklo chaotické pobýhání zbrklé americké mládeže po světě Hvezdných válek. Stejně tak by ale fungoval i screen saver. ()

Jigy

Nevím, přemýšlím o tom už druhý den a prostě to nebylo ono. Chybělo mí nějaké finální koření, které by podtrhlo děj a atmosféru. Chybí mi nějaká scéna, na kterou bych vzpomínal a chyběla mi epičnost. Naopak mi vadilo některé klišé, několik trapných scén a roztomilý rybo-ptáci přímo bili do očí. Není to špatný film, ale nebyl jsem z něj unesen. Režisér se snažil odprezentovat mnoho děje, mnoho zvratů a překvapit. Jeho snahy si cením, ale nějak to k sobě nepasovalo. Film se chvílemi vleče, aby nabral tempo a najednou rozlouskl tři zápletky najednou. Celý koncept je ale hrozně hloupí a dětinský a obsahuje plno logických chyb. Třešničkou na dortu je zjištění, že lokální konflikt mezi Řádem a Rebely vlastně ve vesmíru nikoho nezajímá. Čekal jsem víc zábavy, víc epičnosti a víc Star Wars, takhle jsem dostal obyčejný a poměrně hloupí film se sci-fi tématikou. ()

jhr

Film se mi líbil a popravdě mám pocit, že někteří skalní fanoušci (také jsem fanoušek Star Wars ale nejsem fanatik) žijí minulostí a nostalgií po původní trilogii a nejsou ochotní si přiznat, že doba se mění. Sedmou epizodu paradoxně odsuzovali díky tomu, že byla moc podobná nové naději a tuto zase za to, že je až moc netradiční. Co tedy vlastně chtějí? Také bych si přál, aby Rey byla dcera Lukea a Snoke nějaký starodávný sith. Ovšem pravda je, že to by bylo moc laciné a předvídatelné a způsob jakým tyto otázky vyřešili v osmičce, jsou možná nečekané ale osvěžující. Jediné co považuji opravdu za smutné je to, že nedošlo k setkání mezi Kylo Renem a Leiou a také to jak skončil Luke. Taky by to příště chtělo představit více Rytířů z Renu, kterým by se postavila Rey, která by zatím našla a vycvičila další budoucí Jedie. Vidět totiž větší bitevní scénu, ve které by se střetli dvě skupiny protivníků se světelnými meči, by bylo super. PS: S odstupem času jsem k tomuto filmu daleko kritičtější ostatně jako k celé nové trilogii. Je vtipné, že devátá epizoda kompletně popřela osmičku místo toho, aby rozumně pracovala s tím, co bylo rozpracováno zde. To je přístup, který nemá logiku a je doslova sebedestruktivní. ()

mikinhoo

Navzdory velikému očekávání a pozitivních ohlasech, jsem tak trochu zklamaný. Digitální mišmaš, roztomilé zvířátka a krásné syté barvy mi vůbec nevadili. Kdo viděl někdy nějaký díl seriálu ze světa Star Wars, tak chápe, že takhle je ten svět normálně vyobrazený mimo příběh o rodině Skywalkerových. Co mi vadilo, tak byla princezna Leia alá Superman a to, že se tam stalo spousta věcí, které filmaři můžou v devítce různými způsoby uzavřít a vysvětlit. Buď po vysvětlení všech událostí tohle bude film za milion hvězd, a nebo to bude průměrně neuspokojivý film potažmo celá nová trilogie, jako byla série Hobita například. Uvidíme, vše se vysvětlí až za dva roky. A jsem zvědavý. ()

Lischai

Po epizodě 7, která byla ctrl-c, ctrl-v scénář epizody 3 s jinými jmény, se tady konečně začínají dít nějaké originální věci a neočekávané (!) zvraty. Je to trochu dospělejší a chvíli to skoro působilo jako Rogue One, ale pořád víc pohádka než sci-fi, takže zlí pánové jsou oškliví nebo divní a vždycky se najde důvod, proč na někoho zuřivě křičí, když zjistí, že jejich nadřazená technologie nemůže zrovna teď sestřelit starou loď, ve které unikají pohlední, sympatičtí hrdinové. Když to přijmete jako součást koncepce, tak myslím dobrý. ()

Giggo

čím delší doba uběhla od doby co jsem to viděl, tím rozporuplnější jsou moje pocity. Film není špatnej, ale možná moje očekávání byla prostě příliš veliká. Nyní mám pocit, že E. VII. mi naježila chloupky mnohem více. Těžko hodnotit, aniž bych spoileroval. Každopádně nechápu odstranění některých postav. Nechápu proč máme výsledek filmu hodnotit tak pozitivně, když zůstalo tak málo lidí. Některé vtípky na začátku mi do světa SW vůbec neseděly, ale někeré vtípky na konci se mi naopak velmi líbily. Hudba tradičně skvělá a pár momentů s ukázkou síly opět velkolepých. Rozhodně doporučuju vidět, ale co budou dělat v E. IX. to su teda zvědavej. ()

M.i.k.e

dal jsem plný počet Force Awakens,tak musím i tady...nicméně v tomhle případě mi bude chvilku trvat to celé vstřebat,protože je tady toho tolik,že na jedno podívání to snad ani vstřebat nejde.Na jednu stranu to jsou pořád Star Wars ve skvélě formě,přesto to jsou ale úplně jiné Star Wars než je divák zvyklý a v mnoha ohledech jdou poměrně nečekanou a překvapivou cestou.Až jsem se divil jak moc to v určitých momentech připomíná Empire Strikes Back,aby se pak objevily věci,které jako by naopak vypadly ze Spaceballs.Tohle polidštění a nebrání se moc vážně je jen ku prospěchu,nicméně byly momenty,které byly možná až moc dětinské a úlitbou čert ví komu.Samozřejmě ani tady nechybí dost logických i jiných lapsů (Rey je fakt naivka - což ale byl i Skywalker,Snoke - ač by měl být ten největší husťák v galaxii je docela loser,Finnova linka dost navíc,Phasma by tu vůbec být nemusela,Kylo Ren je lepší než předtím,ale pořád je to Kylo Ren,kterému mám problém věci věřit,Leia v kosmu atd).Samozřejmě nechybí potřebné momenty kdy se postavy objevují v potřebných momentech,nebo naopak mizí bůh ví kam.NA druhou stranu tu jsou ale momenty kdy mi padla čelist (např.skok do hyperprostoru) a samozřejmě je zpátky SKywalker a MArk Hamill tu bez debat strká do kapsy úplně všechno a všechny..85% ale fakt to budu muset brzo vidět znova ()

Havaj8

Co k tomu říct. Bavila mě Lucova trilogie, bavila mě Anakinova trilogie, to bylo osobitější, tyhle novější díly už mě tolik nenadchnou. Ta temná strana už není vůbec tolik temná, mladej Solo je sice zajímavá postava, plná zvratů, ale furt je dost jalovej, tu temnotu mu prostě ne a ne věřit. Luke slaboučkej, sice se dozvíme nějaký pravdy, ale svojí slávu už má za sebou. Rei bude pravděpodobně na nějakou dobu jediná naděje Jedi, věřím, že její největší moment teprve přijde. Další z těch novejch postav, jako ok sympaťáci, ale jako kdyby až moc přehrávali. Furt si mě tolik nezískali. Na to jak jsem byl z Hvězdnejch válek nadšenej, lehce mě to opouští, což je špatně. A ten Disney odkup, tu byl hrozně cejtit. Zvířecí postavičky na každým kroku, možná se to snažej točit dětem přístupnější a taky to tak dopadá. Snad ten Vzestup klapne. ()

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

11.05.2021

Tak se zdá, že si dvojce herců ze Spectre Daniel Craig a Dave Bautista zopakují svoji spolupráci. Bautista se totiž čerstvě upsal pokračování detektivky Na nože Riana Johnsona od Netflixu. Režisér… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Vrátí se mladý Han Solo?

Vrátí se mladý Han Solo?

20.07.2020

Asi jste zaznamenali, že film Solo: Star Wars Story nebyl moc úspěšný. Půlroční mezera mezi Solem a fanoušky odsuzovaným Posledním z Jediů způsobila, že v létě na nový díl Star Wars prakticky nikdo… (viac)