Star Wars: Poslední Jediovia

• Česko Star Wars: Poslední z Jediů (viac)

Vo filme Star Wars: Poslední Jediovia štúdia Lucasfim pokračuje sága rodu Skywalkerov. Rey, hrdinka predchádzajúceho filmu Sila sa prebúdza, sa pridáva k Lukovi Skywalkerovi a spolu odhaľujú pradávnu záhadu Sily a tajomstvá minulosti rádu Jediov. (Saturn)

Pilda17

Nebudu tvrdit, že vím když nevím. Ztrácím se kompletně v celé této sáze. Na druhou stranu se stále docela dobře sleduje a ten průměr s přehledem zvládne .. 6/10 = 63% ()

Disk

Nedá se nic dělat, musíme si to všichni přiznat, přátelé. Poslední z Jediů je nejlepším filmem z celé předaleké galaxie. Ano, je to mnohem lepší než Impérium vrací úder. A ano, myslím to zcela vážně, nejde o žádný vtip. Poslední z Jediů - epizoda kacířská a zároveň geniální. Buď to budete milovat nebo nenávidět. Já to miluju. Mimochodem Adam Driver je jedním z důvodů, proč na novou trilogii Star Wars nedám dopustit. Představitel Kylo Rena je tu neskutečně sexy a sledovat každý záběr s ním je čirá radost. ()

Cappuccino

SPOILERY. Star Wars VII som až do dnešného dňa považoval za najslabší diel celej série (áno, aj s porovnaním s Phantom Menace, ten mal aspoň štýlové postavy, ako Maula, Kenobiho či Qui-Gona), no napriek tomu ma istým spôsobom dokázal parádne pobaviť a vo viacerých momentoch (Chewie, Han, Falcon, Leia) ma ohúril silou nostalgie. V epizóde VIII už ale "wow efekt" z dôvodu, že tu po dlhých rokoch máme nový Star Wars film jednoducho nefunguje. Tobôž nie po vynikajúcom Rogue One. Postava Finna mi v pokračovaní novej trilógie príde stále zbytočnejšia a zbytočnejšia a jeho linka zakončená pobozkaním na púšti pôsobila ako nechutne silený nátlak na diváka a v mojom prípade tvrdý kopanec do gulí. Čo sa Skywalkera týka, neodvažoval som si trúfať, že bude v osmičke veľkým ťahákom, ale že celkovému dojmu skôr uškodí než pomôže, to mi ani nenapadlo. Hamill svoju postavu jednoducho nevie hrať. Bodka. Navyše už chápem, prečo sa herec celý čas sťažoval na nezhody s režisérom kvôli neautentickému správaniu Lukea. Túto pózu ustráchaného Skywalkera som nežral z trailerov a rovnako ani v kine. Oproti predošlej epizóde však vďaka bohu vidím zlepšenie v postave Kylo Rena, ktorý svoju rolu zahral bravúrne a kvôli jeho krátkemu spojeniu síl Rey som aspoň na niekoľko minút sedel v sále s napätím a neskrývaným vzrušením. To však opäť pominulo s príchodom súboja Rena a jeho bývalého majstra. Pokiaľ chcel naozaj Luke zdržať iba čas, mal sa pokúsiť o dlhý a epický súboj, nie o ploché reči, o ktoré snáď nikto nestojí. Ale čo už. Rey je naša posledná nádej. A to doslova. Nielen ako posledný Jedi, ale i ako posledný odkaz na pôvodné Star Wars, kde ste všade navôkol cítili prítomnosť dobra, rozvnážnosti a Sily. Rey je novodobým Jediom akému dávam palec hore. P.S. lietajúca Leia je strašné wtf a všetky tieto Disneyovské rádoby vtípky sú na čistý facepalm. __ 6/10, doví dopo, som urazený. ()

666teen

Já celkem velký Fanda nových SW nebýt. Malý Fanoušek to možná vystihovat. Absolutní nedostatek figur já mít rád, mě trošku srát. Poslední díl já seriálem mít, protože několikrát spát. Paradoxem být, že forma seriál zachránit tento část SW galaktická prdel. Ušmudlané Hvězdy čtyři Smrti verdiktem budiž. Nostalgie pěkná svině být. P.S. Znáte Záskok? Princezna Leia se tímto stala Panímámou. Mluvit nebude, psát (i hrát) bude. No, to chci vidět. ()

-OverLord-

Lucas vytvořil vesmír, jaký nemá dodnes obdoby. Stvořil ikonické postavy, které se svou jedinečností zapsaly do universa byť třeba jen jednou epizodou. Dal nám hrdiny i padouchy, kteří měli smysluplný vývoj, prožívali radost, lásku, smutek, utrpení a smrt - a divák to prožíval s nimi. Napsal příběhy o boji dobra a zla, které měly duši, kouzlo a ve kterých Temná strana budila hrůzu. Nic z toho tady už není. Příběh je o ničem a celá epizoda se točí kolem jedné události, která by se dala odvyprávět za pár minut. Galaxie je prázdné místo, ve kterém chybí dobrodružství. Nové postavy jsou zázrakem sympatičtější než v sedmičce, ale neutáhnou to, protože není co. Luke se snaží a je super, ale na jednu stranu chápu, že se Marku Hamillovi nový Luke nelíbí. Temná strana je taková nijaká a konflikt obou frakcí jakbysmet, protože nemá pevný základ nebo nějaký smysl. Vygradování příběhu pro devátou epizodu chybí. Nehledě na to, že přebytkem midichlorianů tam zjevně překypuje skoro každý. To nejlepší je až v závěrečné půlhodince, která mnohé vynahrazuje. Strašně rád bych novou epizodu opěvoval, protože mám tenhle vesmír moc rád, ale jako fanda, který tomuhle kouzlu propadl již v dětských letech a teď si přišel pro svou dávku nostalgie, odcházím spíš smutný. Ale jak krásně řekl Mark Hamill: "Je to jen film. Jestli si myslíte, že na to půjdete a zopakujete si tím dětství, tak se vystavujete zklamání." ()

Allien.9

To se nemůžu alespoň jednou těšit na pokračování a NEdostat studenou sprchu??? Síla "Epizody VII." (*****) tkvěla především v postavách. V postavách, které ve filmovém světě sice nepatří k nejoriginálnějším, přesto jejich nekomplikovanost a vzájemné interakce dokázaly zaujmout i pobavit. Tedy, až na ubuleného Kylo Rena. O to smutnější? vtipnější? je fakt, že Kylo Ren byl po většinu "Epizody VIII" mou nejoblíbenější postavou. Stále jsem totiž (naivně) doufala, že ho scénárista někam posune. Doleva, doprava, zkrátka KAMKOLI. Ale proč by to dělal, že?:-)) Charakterový kiks se ovšem tentokráte týká všech. Ray je možná super-silnou budoucností Jediů, bez Finna je ale nudnější než páteční program v televizi a totéž platí i o Finnovi, kterému sidekickem (či co to mělo být) v podobě oplácané loser Asiatky opravdu nepomohli... Nevím, možná mě druhé zhlédnutí překvapí, ale v tuhle chvíli bych "Epizodu VIII." shrnula jako defenzivní a hloupými momenty protkanou kapitolu bez duše. HerrLogan to ve svém komentáři shrnul dokonale: "Kdysi dávno v jedné předaleké galaxii stál Rian Johnson a ukázal nám svůj middlefinger. A je to prostředníček vskutku kolosální. V podstatě stačí úvodní scéna s Lukem zahazující světelný meč a víte, co si o celém univerzu režisér myslí. Chcete prožít výcvik obou mladých jediů? Chcete se dozvědět víc o minulosti Rey? Chcete se dozvědět víc o Snokeovi? Rádi byste nějakou osudovou linku v prostředním aktu? Fuck you." ()

Rominator

Rey (Daisy Ridley) se snaží přesvědčit Lukea Skywalkera (Mark Hamill), aby se přidal k Odboji a pomohl v boji s Prvním řádem v jehož čele stojí nejvyšší vůdce Snoke (Andy Serkis)... Teprve čas ukáže, jestli nově nastolený kurz byl tou správnou volbou, ale určitě nikdo nechtěl vidět pouze nového Dartha Vadera. V tuhle chvíli je jisté pouze to, že kasovní úspěch Epizody VII se překonat nepodaří. (Kino Vesmír Pá 15. prosince 2017) ()

HAL

Ani jsem se neodvažoval doufat že to dopadne takhle dobře - New Hope je pro mne pořád vrchol, ale do kvalit Impéria tomu chybí fakt už jenom malinký kousek (E:VII a Rogue One se nechytají, a na novou trilogii můžeme rovnou úplně zapomenout) Něco tomu chybí paradoxně i tím že děje je tu tak na dva filmy a ani ty dvě a půl hodiny nejsou dost, a zároveň i tím že je tu až moc odlehčujícího humoru, který sice skvěle baví, ale nedá pořádně procítit tu tragiku a depresivnost příběhu. A Impérium to následuje skoro stejně jako Force Awakens následovalo New Hope. Ne už čistým kopírováním příběhu (jsou to jen styčné plochy), ale rozvíjením stejných témat - relativizace zla a dobra, překvapivé odhalení, a souběžné sledování separátních příběhů postav. A taky příběhová rozháranost a neukotvenost, ono i to Impérium stálo spíš na skvělých scénách než na komplexním příběhu. 9/10 ()

liskam

Transformace započala a jede na plné obrátky. A mě nejen že baví, ale také ji vítám. Minulost byla velkolepá, ale vše se musí posouvat a budoucnost se nezadržitelně blíží. Držme tedy palce lidem, kteří mají na starosti tuto oblíbenou předalekou galaxii aby s ní nakládali velmi opatrně a s citem. Za mě 90% ()

mzss1

(90%) Viděno v kině ve 2D s CZ dabingem. Tak a máme tu nový Star Wars ! Podle trailerů jsem tušil velkou pecku a to se naštěstí víceméně stalo. Předchozí SW z r. 2015 mě až tak nepohltilo, ale furt mě to bavilo a těch 75% s 4* jsem udělil. Po skončení této hvězdné novinky jsem přemýšlel, co bylo na filmu špatně? Téměř nic. Režijně to bylo zvládnuté prvotřídně, hlavně co se týče postav – každá měla svůj dostatečný prostor. Samozřejmě vyjma Luka, který se tu sice po chvílích často vyskytoval, ale prostoru nijak extra moc neměl. Rozhodně to nevadí. Ke konci filmu jsem si uvědomil, že holt mladí přebírají v této sérii iniciativu. Takže se může stát, že se dost diváků paličatě naštve, že tu Luke nemá hlavní postavu, nehledě jakým způsobem dopadne finále. Nebylo až tak velkolepé a přeakčnělé, mělo to zcela odlišný styl, i když akčních scén zde bylo dost, víc než v předchozím filmu. Když se do hloubky zamyslím, možná je to trochu chladnější a odtažitější, není tu moc emocí, ale to neznamená, že je snímek pojat lhostejně. Stopáž je dlouhá, ale mě to uteklo rychle. Co se má také furt okolo této tématiky natáčet? Jsem rád, že to furt pokračuje, jen teda nevím jak to udělají v dalším pokračování bez C.Fisher. Takže co se týče herců, bavil mě snad každý, i jsem si víc získal pozornost Kylo Rena, který mi v předešlém SW moc neseděl. Hudba od Williamse se moc nezměnila, což je dobře, stejný hudební motiv k SW prostě patří. Nevím, co k tomu mám přesně dodávat ? Bylo tu i dost vtipných scén, zajímavých stvoření, lokací apod. Celkově nebyl tak složitý příběh, bylo to takové samoúčelné, asi to trochu místy postrádalo napětí, ale to bych tu byl za kverulanta, já jsem spokojen. Těším se na další shlédnutí a tu 5* nakonec s klidným svědomím dávám. ()

kingik

Naprosto prázdný film. Bez napětí, bez vtipu, bez scenáristického i režijního umu, bez ničeho. Lidstvo už musí být těžce v píči, když dokáže velebit tenhle nejapný komerční ejakulát. 150 minut není zrovna málo, ovšem ani na milisekundu se mně nepodařilo do filmu vžít. Tak takhle má podle uživatelů všech filmových webů vypadat megakvalitní film. Aha, vynikající! Ženštino proradná v pokladně Cinema City, koukej mně navalit zpátky prachy za vstupné! Nyní k ději. V širém vesmíru, mně to připadalo, že standardně v rozlehlé místnosti zatáhli roletu, vládne Ultrapravice. Udatná svazačka Dejsi Mrdley Švorcová dostává vstupenku na rajský ostrov, kde žije sešlý Luke JohnyWalker, podle vzhledu vypadá, že z láhve doluje lahodný mok denně. Následuje asi hodina životních mouder, respektive dialogů, které psalo patrně desetileté dítě a také člověk dříve dělající do pornofilmů, neb replika "cítím to/ho v sobě" jest toho důkazem. Švorcová má spojence, je jím černý svazák Buchvaldek, ani spřátelený Vietnam nezůstal bez odezvy, poslal na pomoc šikmoočku vyvracející mýtus, že herečky mají být především sličné. Tahle dvojka pracuje odděleně, má namířeno do vesmírného kasína, kde má nalézt jakéhosi experta na prolomení kódů, poznávacím znamením je kondom čouhající z jeho kapsy. Nepovede se jim to, zabásnou je, pomoc jim nabídne Benicio Del Toro, který zde také "bručí", nechápu, jak zde dlouho byl, když zrovna hned otevřel zámek a byl na svobodě. Hodina za mnou, film fenomenálně imbecilní. A dál to šlo pořád stejně. Bang bang, pár výbuchů, až na jednu postavu, všichni přežili, co si pamatuji. Záchvat smíchu přišel z polárních lišek, bohužel nevím, jak jinak popsat to čtyřnohé zvíře/cosi. Carrie Fisher alias princezna Lejno se "super(wo)mansky" prolétla, i s nataženou paží, pak zdechala, pak zase oživena. Domhnall Gleeson, v komediích za idiota, zde vládne krutým stylem. Adam Driver idiot číslo dvě, zde hlavní "darknessák". Prostě ryzí zoufalost. Znovu apeluji, aby po comicsech už netočili ani takovéto debiloviny. Technická stránka pěkná, nečekal bych ale nic technicky podřadného. Pro mě splácanina roku, možná všech dob. Záživné to bylo, jako když na mě někdo vybalí šachovou koncovku. 1/10 ()

dr.horrible

Aj cez svoje nepopierateľne nedokonalosti (hlavne umelá snaha našróbovať do príbehu Finna) sa dá s odstupom pár rokov definitívne povedať, že TLJ sú pre sequelovú trilógiu tým istým, čím bolo Impérium pre originál, či Pomsta Sithov pre tú prequelovú. Pre mňa osobne to niečo viac vyžaruje každým záberom už len atmosférou, skvelými súbojmi a jednou z najlepších záverečných scén v rámci celého univerza. Plač skalných fanúšikov na jednú stranu chápem, na druhú mi príde rovnako nezmyselný, ako hejtovať Nolanových Batmanov, alebo Craigovho Bonda. A pre divácke potešenie je to (teraz už s istotou) nikdy nedokončený, posledný vrchol. JJ Abrams sucks. Môj osobný rebríček Star Wars zoradený od najlepšieho po najhorší: E05, E04, E03, E08, E06, E07, E02, E01, E09. Keby som doňho mal rátať aj filmové spin offy, Solo by bol niekde koncom, 80kové filmy o ewokoch ešte pod ním a vianočný špeciál na úplnom dne. Rogue One v prvej trojke. ()

dennykr

(Spoilery) Vyrostl jsem ve společnosti videokazet s epizodami IV, V a VI, jejichž dialogy jsem se učil zpaměti, později jsem navázal na epizody I, II a III v kinech, zatímco jsem hrál množství videoher. Od Jedi Outcast přes Empire at War po The Old Republic. K Poslednímu z Jediů přicházím, ať chci nebo ne, z pozice dlouholetého fanouška. Přesto necítím nejmenší potřebu původní trilogii iracionálně zakonzervovat. Vytvořit z ní nedotknutelný mýtus, ignorovat prequely, případně odhodit nejnovější film jako parazita, který svatou auru narušuje. Epizody I-III sice trpí tím, že je psal převážně Lucas sám, ale chytře pracují s množstvím odlišných žánrových tradic. J. J. Abrams zase trošku upjatě, ale obratně zasadil Star Wars do nové éry. Problémem bylo zúžení palety inspiračních zdrojů, z nichž čerpaly předchozí filmy. Jeho snímek nevychází tak důmyslně z množství rozličných filmových a literárních textů, ale referenčním bodem se stává právě původní trilogie. Zůstává v komfortní zóně nostalgické aktualizace. V roce 2016 už Gareth Edwards nekompromisně dekonstruoval mýtus rebelů ve skvělé parafrázi Tuctu špinavců, vlažně přijatém, ale fantastickém Rogue One. / Poslední z Jediů je pak nejpodvratnější epizodou. Na nejvyšší úrovni se vrací Luke Skywalker, protagonista tří kanonicky nejdůležitějších Star Wars filmů, který je esencí vývojového vzorce zrození hrdiny (viz. kniha Tisíc tváří hrdiny). Očekáváme-li ho v pozici mistra, zklame nás hned dvakrát. Luke byl hrdinou ve třech filmech, tentokrát musí přijmout novou roli. A cesta k ní není jednoduchá. Podvratný je i vztah mezi Renem a Rey. Dívka je vedena k temné straně Síly, chybí ji sebekontrola a cítí nenávist. Fantastický Driver naopak projevuje lítost a slabost, otevírá se možnost jeho návratu ke světlé straně. Vymění si role? Spojí se? Johnson vede divácká očekávání klikatou cestou, aby se hrdinové vrátili do svých výchozích pozic. Avšak daleko silnější, aniž by byli tíženi stínem minulosti. A Supreme Leader Snoke? Co s tajemnou postavou, která stála v centru fanouškovských teorií? Může to být Darth Plagueis? Johnson trhá na kusy nejmilejší činnost fanoušků, snahu o odhalení a pojmenování neznámého. Odpovědi na tyto otázky totiž nepřichází a Snoke je z vyprávění nekompromisně odstraněn. Reprezentuje totiž přežitý vztah mezi mistrem a učedníkem, který patří minulosti. / V závěru nepřichází ani souboj se světelnými meči. Není totiž důležité, aby Luke zemřel v souboji s Renem, klíčová je osvobozující a uvědomělá oběť, která vyšlape cestu nadějnější budoucnosti. Nikoliv boj, ale gesto. Postava Rose v závěru verbalizuje klíčový motiv přežití naděje, odklánějíce se od destrukce. / I stylisticky je film nádherně promyšlený, baví mě práce s červenou barvou, hlavně v akčních sekvencích. Jde o drobnosti jako shození jednoho ze Snokeových Redrobes do turbíny, kdy cáry kostýmu asociují kusy těla. Na solné planetě Crait je pak střihem vytvořena iluze krvavého řezu. Johnson také reflektuje základní zdroj inspirace pro původní trilogii, tvorbu Akiry Kurosawy. Dá vzpomenout na Ran, Snokeova komnata připomene Kagemušu a práce s flashbacky zase Rašomona. Film je plný nádherných celků a skvělá je i práce s tichem. Rozhovory Rey s Kylem jsou doprovázeny tlumením ruchů okolí a iluzí prostorové kontinuity. Laura Dern pak stojí v centru jednoho z nejdojemnějších a stylisticky nejodvážnějších momentů celé série. / Odpor vůči roztomilým Porgům a humoru neberu v potaz, jde o logicky udržovanou kontinuitu. Humor byl součástí série vždy, stejně tak naivně roztomilé mimozemské rasy - Max Rebo z Návratu Jediho, kapela Figrin D'an and the Modal Nodes z Nové naděje, ptáci Kiros ze seriálu Klonové války či rasa Ewoků z měsíce Endor. / Jde sice pouze o rychlý souhrn dojmů po několika nadšených projekcích, ale právě promyšlenou prací se stylistickými, narativními i motivickými tradicemi působí Poslední z Jediů jako osvobozující pokračování. Respektuje vše, co mu předchází, ale nenechává se tímto dědictvím svázat. Johnson obratně navazuje na Lucase, ale jeho film je subverzivnější, stylisticky odvážnější a zasazuje galaktickou ságu do nových, současnějších, kontextů. Poslední z Jediů je něčím, co Hvězdné války nutně potřebovaly. Filmem o generační výměně, naději a hlavně, promyšleným krokem kupředu. () (menej) (viac)

InJo

Jediný díl třetí trilogie, který je autorsky alespoň trochu odvážný a hlavně dostatečně osobitý (práce s rudou barvou je hodně fajn). Jako celek mě to bohužel plně nenadchlo ani napodruhé, protože film má tři paralelní linie, z nichž jedna je výborná (Rey a Luke), druhá ok (vesmírná "bitva"), ale třetí (mise Finna a Rose) mi přijdě ukrutně průměrná, pomalu na úrovní toho (nej)slabšího ze Skryté hrozby či Klony útočí. Ale "díky" zbabělosti a splácanosti devítky Poslední z Jediů nakonec pozitivině vyniká o to víc. Sedmička byla sázkou na jistotu (bohužel až příliš velkou), osmička snahou vykročit novým směrem (relativizace Síly a jediovského mýtu), což mnoha přehnaně ortodoxním fandům očividně nevyhovovalo, a tak se závěr Disneyho trilogie od Johnsonovy vize odklonil tak brutálně, až se (dost trapně) naboural do konce Návratu Jediho a prakticky všechny nové důležité postavy a jejich vztahy v podstatě totálně rozes*al. A hodně mě na celé té blamáži mrzí i to, že J.J. Abrams, jindy skvělý režisér a velký milovník SW, který předtím brilantně znovuoživil dvě jiné velké a úspěšné značky (M:I a Star Trek), z toho nakonec vyšel jako loser, jenž se na tom (dalším) prasení filmové legendy nezanedbatelně podílel... 80 % ()

HoneyBunny

Přiznávám, z kina jsem odcházela se smíšenými pocity, ale rozhodně ne nespokojená. Napodruhé už se The Last Jedi usadil v seznamu mých pětihvězdičkových filmů. Star Wars - navzdory křiku fanbójů - se potřebují vyvíjet a přicházet z něčím novým. A přesně to Rian Johnson dělá. Last Jedi sleduje několik dějových linií, z nichž některé se trochu vlečou (Finn a Rose), a některé jsou vynikající (spojení mezi Rey a Kylem, které nepřekvapí nikoho, kdo řádně sledoval v TFA scénu výslechu mezi těmito dvěma postavami). Právě tihle dva jsou pro novou trilogii klíčoví, a líbí se mi, kam zatím jejich postavy směřují (a jejich párování je zatraceně sexy). A líbilo by se mi, kdyby třetí díl skončil jinak než ohraným "rebelové porazí padouchy", protože je to nejen klišé, ale máme tu velice zajímavého padoucha, kterého by byla škoda jenom tak na konci odpravit. Tenhle film nesedne každému a určitě se o něm bude hodně mluvit. Pro mě je to nejvíc provokativní, nejlíp zrežírovaný, nejpromyšlenější a nejvíc meta Star Wars film vůbec. Pokud takhle bude vypadat budoucnost série, tak se nebudu zlobit. ()

Tsuki

Film má své dobré momenty, a musím uznat, že i když je Kylo Ren slaboch, je to na druhou stranu právě pro svou rozervanost a nevyváženou povahu hodně zajímavá postava. Nejvíc mě bavilo pozorovat vývoj vztahu mezi ním a Rey. Bohužel byl ale na druhou stranu film prodchnutý množstvím stupidních i zbytečných scén. Jako celek to na mě dělalo dojem, že cílem bylo udělat megafilm, ve kterém bude vše - jenže výsledek je takový, že to působí jako akční splácanina s prvky humoru, která se chce za každou cenu zavděčit všem. A některé scény byly do nebe volající svou snahou být zkrátka jen efektní bez špetky smyslu: princezna Leia na pokraji smrti zázračným způsobem letící kosmickým prostorem až do lodi, admirálka s fialovými vlasy (nepamatuju si jméno) trvající na tom, že jako poslední zůstane na lodi a hrdinně zemře (proč jako? to nemají autopilota?), no a konečně samotná postava Luka Skywalkera, která najednou působí jaksi jinak a přihloupěji než v přechozích dílech. Neříkám třeba, že závěrečná scéna, kdy si utahuje z Kylo Rena a tváří se jako nezničitelný s tím, že si opráší rameno, není vtipná, ale přece jenom se tam ten humor do takové situace nehodil. Nehledě na to, že tam předtím na sebe Kylo Ren a Luke neúnosně dlouho jen hleděli (opět pro efekt?). Spousta scén působila nesmyslně a prvoplánově. Celkově sice nejsem vysloveně fanoušek Star Wars a ani předchozí díly na mě neudělaly kdo ví jaký dojem, ale musím uznat, že se celá tahle sága posunula kamsi jinam a není to to, co to původně bylo. Ještě bych možná i byla schopná dát tomu o ždibec vyšší hodnocení, ale úmorně dlouhá délka to (aspoň za mě) zabila úplně. Škoda, že se tenhle díl nesoustředil spíše na jednu linku (tu mezi Kylo Renem a Rey, případně i tu týkající se Luka) bez zbytečných příkras, hordy efektů a dalších dějových linek. P.S.: BB8 je největší hrdina ze všech. Jeho nezničitelnost je neuvěřitelná :) ~(3,3)~ ()

Anderton

Rian Johnson pečlivo nasleduje Abramsovu líniu a presne chápe zámer štúdia a všetkých, čo za SW stoja, ako má vyzerať nová trilógia. Má mať srdce, nemá pôsobiť vyumelkovane ako prehliadka súčasných trikových možností a má ctiť originálnu trilógiu, pričom akceptuje aj prvé tri epizódy ako pevnú súčasť vytvoreného sveta. Poslední Jediovia sa rozbiehajú asi trochu pomalšie, respektíve v stredných pasážach sa rozbehnúť nedokážu vôbec, aby nám všetko vynahradilo finále. Spätne tak ale potom celý film pôsobí premyslene a vlastne som po jeho dopozeraní hneď dostal chuť ho vidieť znova a urobiť si lepší prehľad v udalostiach, ktoré som pre chvíľou videl. ()

Frajer42

Spoilery! Netušil jsem, že to někdy řeknu, ale v případě tohoto snímku mi přemíra akce trošku vadila. Děj byl překvapivě natolik zajímavý, že by si více prostoru zasloužil. I tak jsem si film dokonale užil. Vytknout by se dalo snad jen úvodní přemlouvání zapšklého dědka Skywalkera. Přitom od slečny jako je Daisy Ridley by bohatě jako přesvědčovací prostředek stačilo provést kuřbu jeho světelného meče. Po chuti mi úplně nebylo ani černožluté duo neohrožených. Již delší dobu mě ta zoufalá snaha o multikulturní, sexuální a genderovou vyváženost ve filmu neskutečně sere. Snad použiji negra ve chvíli, kdy se ho použít hodí a nepoužívám negry jen proto, aby se v USA nějaká opice s dlouhým ocasem necítila náhodou méněcenná. Příběh byl plný krásných zrad a skrytých hrdinů. Trošku to evokovalo tu historku o ptáčkovi, kterého jedno zvíře posralo a druhé ho z výkalů sice vyhrabalo, ale jen proto, aby ho sežralo. Snad nejlepším momentem za všech osm dílů byla ovšem závěrečná hluboká meditace. Něco podobného budu již brzy také umět, těším se. Velice důstojné pokračování ságy. Těším se na další díl. ()

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

11.05.2021

Tak se zdá, že si dvojce herců ze Spectre Daniel Craig a Dave Bautista zopakují svoji spolupráci. Bautista se totiž čerstvě upsal pokračování detektivky Na nože Riana Johnsona od Netflixu. Režisér… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Vrátí se mladý Han Solo?

Vrátí se mladý Han Solo?

20.07.2020

Asi jste zaznamenali, že film Solo: Star Wars Story nebyl moc úspěšný. Půlroční mezera mezi Solem a fanoušky odsuzovaným Posledním z Jediů způsobila, že v létě na nový díl Star Wars prakticky nikdo… (viac)