Hannibal

• Česko Hannibal (viac)
Krimi / Thriller / Dráma / Horor / Mysteriózny
USA, (2013–2015), 27 h 54 min (Minutáž: 41–44 min)

Tvorcovia:

Bryan Fuller

Hugh Dancy, Mads Mikkelsen, Caroline Dhavernas, Laurence Fishburne, Scott Thompson, Aaron Abrams, Gillian Anderson, Hettienne Park, Kacey Rohl (viac)

Nový třináctidílný seriál HANNIBAL se zrodil z kreativní mysli Bryana Fullera (např. seriál Hrdinové) a rafinované režie Davida Sladea (např. Stmívání: Eclipse). Zkušení tvůrci přišli s překvapivým doplňkem k dosud známé historii šíleného Hannibala. Nejnovější stylizovaný thriller z dílny AXN  vypráví mistrovský příběh manipulace a Lectera nechá fungovat přímo v ústředí mocné FBI. Jeho úkol je jasný: uznávaný psychiatr Dr. Hannibal Lecter (Mads Mikkelsen) má pomáhat mimořádně nadanému detektivovi Willu Grahamovi (Hugh Dancy), muži, který je obdařen schopností vcítit se do  zvrácené mysli nejhorších masových vrahů. Pro ty z vás, kteří znají  příběh vysoce inteligentního kanibalského vraha Hannibala, bude tato podívaná fascinujícím výletem do neznáma.
Hlavními hvězdami seriálu HANNIBAL jsou Hugh Dancy (Velké C, Král Artuš, Černý jestřáb sestřelen) jako Will Graham, brilantní, empatický psycholog FBI, který je schopen intuitivně rekonstruovat zvrácené myšlenky a metody sériových vrahů. Tato schopnost ho však fyzicky a zejména psychicky šíleně vyčerpává. Jeho šéf a psovod Jack Crawford (Laurence Fishburne H. III -  Matrix, seriál CSI), však Willovu zvláštní schopnost vidět do mysli zločinců nutně potřebuje. Proto se rozhodne pro netradiční taha najme pro svého detektiva uznávaného psychiatra, který má pečovat o Willovo pošramocené psychické  zdraví.  Dr.  Hannibal  Lecter  (Mads Mikkelsen - Casino Royale, Lov, Královská aféra) ví  o duševních  pochodech zločinců své, ale  jeho svěřenec  o  tom  samozřejmě  nemá  ani  potuchy. V  téhle  nebezpečné  hře  kočky s myší, která se  odehrává mezi světy dobra a zla, budeme sledovat, co se stane  s tímto nesourodým  párem  geniálního  policisty  a geniálního  zločince.  Můžeme  už  dopředu  prozradit,  že oba  mimořádní  muži  mají  společného víc, než  by  se mohlo  na  první  pohled  zdát. (oficiálny text distribútora)

Shredder

Hannibala som si okamzite oblubil, ale nedostavilo sa u mna take nadsenie, ake som ocakaval po velmi pozitivnych recenziach. Viem, ze to co som napisal znie ako jemny antagonizmus a preto sa to pokusim vysvetlit. V poslednych rokoch sa kvalita zo strieborneho platna presuva na televizne obrazovky. Mnohi prvotriedny herci sa objavuju v serialoch, ktore ziskali siroke spektrum zamerania, ale predovsetkym neotrele napady a precizne spracovanie. Uz to nie je len HBO a ich The Wire ci Band of Brothers, ale aj mnohe ine televizie sa chopili sance a ponukli nam prvotriedne produkty. Nikdy som nebol fanusikom klasickych krimi serialov ako CSI, kde sa donekonecna opakuje ten isty vzorec - vrazda, vysetrovatelia na scene, vypocuvanie prveho podozriveho, dalsia stopa, druhy podozrivy, vyhrazanie sa vazenim, etc., az to nakoniec skonci uvaznenim praveho vraha. A tu prichadza vysvetlenie mojej prvej vety. Hannibal sa do istej miery drzi toho isteho vzorca, nie vsak uplne. Postavy sa pomerne rychlo vyvijaju, jednotlive pripady su dostatocne diferencovane, cele je to obohatene o kvalitnu filmarcinu a samozrejme sa serial opiera najma o herecke obsadenie. Hugh Dancy je skvely, avsak skutocnou hviezdou serialu je Mads Mikkelsen. Podobne ako Kevinovi Spaceymu (House of Cards), aj jemu jeho rola sadla ako oblek sity na mieru a napriek tomu, co za monstrum stvarnuje, je okuzlujuci a dodava celemu serialu stavu. Ked sa to zosumarizuje, Hannibal nie je revolucny, avsak nepatri ani medzi sivy priemer, ktory cloveku splyva dokopy s inymi dielami. Zatial prva seria, slabe 4 hviezdicky, uvidime co nam prinesie dalsia. This is my design. ()

Bobbles

No to si ze mě snad děláte srandu...? Napínavý jak kšandy a nakonci taková jobovka? Tímhle stylem bych brala řad i deset, nebo klidně i nekonečný seriál, pokud je libo, ale kruci ať už je třetí řada, nebo já z toho snad zešílíííím =) naprosto bezkonkurenční seriál! ()

Petus

Upřímně nejdepresivnější a nejděsivější seriál, jaký jsem viděla. Nejsem si jistá, že ho chci vidět znovu, ale jsem si absolutně jistá, že na něj rozhodně nezapomenu. Syrová atmosféra, hudba, která brnká na nervy a mrazivý Mikkelsen v příběhu, ve kterém si nemůžete být jistí ale vůbec ničím. ()

crjules

Na muj vkus spousta zbytecnych ,nudnych a zdlouhavych psychovizi.V kazde epizode, nejaky masovy vrah,nebo jiny uchylak. K tomu nam Mikkelsen podava vzdy originalni chod. Epizoda s andely, mi prisla jako okopirovany Dexter, ale bylo to hoodne slaby.Logicky...jeden dil na to nestaci. A nesympaticky vysetrovatel se schopnosti videt sceny z mista cinu a vcitit se do vraha a to hned videt z prvniho pohledu.Sice originalni, ale neuveritelne blby. ()

Marty7CZ

Ohromný překvápko, mrtvolky s houbama byl humáč monstrozní, takže po třetím díle 90%, uvidím, jestli mě to srazí na kolínka...P.S. po desátým díle 95%!!!!!!!!!!!!!! P.S.P.S. Druhá řada definitivně rve koule a brutalitu můžem nosit v belíkách vod KFC...100% Když pročítám komenty a verbal dá 1 hvězdu a LiVentura dokonce odpad!!!!!!!!!!!, tak je na ČSFD asi fakt něco špatně.... Co to je jako za utopistický hodnocení?????? ()

Gertruda.W

Komentář po zhlédnutí několika dílů 1. a pak i 2. série: Je to hloupé, hloupé, hloupé. A tváří se to přesně naopak. Tvůrci vsadili na působivost. To se jim povedlo. Má to své diváky, a je jich hodně. Mainstream. Jsou ohromeni. Námětem, zpracováním, některými hereckými výkony. Lidé obvykle prostě nepotřebují myslet. Je to jako bulvár, co se tváří jako umění. Kdyby nebyl, vůbec nic by se nestalo. Přiznávám, nejsem příznivcem seriálů, už vůbec ne krimiseriálů a už vůbec ne stupidit typu Sběratelé kostí, Prosektura nebo jak se ty příšernosti jmenují. A původní Hannibal (i s těmi neuvěřitelnými pokračováními a promiňte i s panem Hopkirkem) u mě také nebodoval. Proto, přes ten všechen um do toho vložený (především hlavní hrdina :-) a rozhodně nemyslím Hugha Dancyho), nemohu, děkuji, fujtajbl. Jen jsem se neubránila úsměvům při scénách: Mikkelsen v igelitovém skafandru, Mikkelsen odhazující uřezanou nohu, a vzpomněla na vynikající Zelené řezníky. Ach jo, to byla ale jiná káva! Hodnocení 1 hvězda. Po dalších dílech 2. série: Smazán komentář. Odstraněno hodnocení. Nový komentář: Jsem v pasti. Obávám se. Původně jsem napsala úplně jiný komentář. Smazala jsem ho. Přidala jsem si seriál do svých oblíbených. Nemůžu se nedívat. Čekám na každý další díl. Vím, že je to hloupé, hloupé, hloupé. Vím, že je to prvoplánové, pro mainstream. Ovšem dr. Lecter si zaslouží pět hvězd bez mrknutí oka. Je mi to líto, je mi mě líto, ale je to tak. Opět smazáno, seriál odstraněn z oblíbených, odstraněno hodnocení.Pokračování příště. Po komplet dokoukané 2. sérii: Pořád nad tím přemýšlím. Nevím si s tím rady. Myslí to tvůrci vážně? Jak to vlastně myslí? Jsem z toho jelen. (to ne!) Tak co s tím? Když si po tolika dílech člověk zvykne, začíná to vnímat jako dobrou zábavu. Užívá si čím dál víc vizuální stránky, hudba mě bavila od začátku, Mikkelsen je můj jednička o tom není řeč, vidět ho hodiny takhle zblízka, to člověk zapomene, že to co dělá dr. Lecter je vlastně nepřijatelně špatné. Dancy se taky nějak zlepšil po té době tréninku s panem Mikkelsenem. Přestali blbnout s těmi naaranžovanými mrtvolami. Bože, začíná se mi to čím dál víc podobat těm Zeleným řezníkům. Nebo si to namlouvám? Ksakru. A ten konec série! Asi se teda těším na další season 3. Že by takhle vznikal seriálový divák nebo jsem se jen zbláznila? ()

andulasafarova

Ano, ano, všichni jsme sociopati a vrazi a kdo není, ten určitě brzo bude... jako oddechovka a rozjímání nad tchyní či jinými nepohodlnými příbuznými je to fajn, neupírám tomu hezký vizuál a některé neotřelé způsoby pěstování a sklizně hub, avšak když očešeme vraždy, zbyde jakási pohádka a borec, co by měl radši rozjímat v zenové zahrádce než na pitevně. Mads Mikkelsen je prvotřídní jako vždy. ()

Alergius

Sezóna 1: Ačkoliv mě to celkem chytlo a byl jsem celkově napjatý při sledování, tak musím konstatovat, že, teď to bude znít blbě, to prostě nemá pointu. Přijde mi to jako takový výkřik do tmy, avšak velice dobře zpracovaný výkřik do tmy. Sezóna 2: Tak tohle je brutální. BRU-TÁL-NÍ. Každých čtyřicet pět minut z druhé série jste tak napjatí, že se skoro nemůžete pohnout a přitom hned po zhlédnutí dílu jdete pouštět další, i když víte, že budete ještě více spoceni a znechuceni než při tom minulém. Druhá série je ve všech ohledech thriller. A jaký. S magnetickou elegancí se vám omotá kolem hrdla a pak pomalu utahuje a utahuje, dokud nejste na pokraji bezvědomí, posléze povolí jen abyste se mohli nadechnout a pak začne škrtit znova. Taková je druhá série Hannibala. Krutá, extrémně napínavá, zvrácená a přitom racionální až to bolí (a ta atmosféra a zvolená hudba do scén!!). Thriller, který vás deset hodin vkuse udrží napjaté, to se jen tak nevidí, měním hodnocení na plný počet, protože se seriál svým způsobem přiblížil Mlčení Jehňátek, což je, přiznejme si, obdivuhodné. ()

Krwel

Vizuálně si myslím, že to není zas až tak špatný, ale...kýčovitý, přeplácaný a naivní až debilní (přiznávám Hannibala jsem nikdy nemusel a to v jakékoliv formě). Abych o tomhle mohl napsat, že je to fajn, musel bych nejdřív šupem na lobotomii. Mads je jako vždy supr, avšak to je tady bohužel prachbídně málo. Hodnotím první sérku, druhou už nejedu. ()

Rodin

Tak nějak nevím, co přesně napsat. Takhle - není to špatné. Kdyby neexistoval originál a kdyby nebylo Twin Peaks a dalších skvělých Lynchovin, asi bych byl celkem nadšený. Takhle mně to připadá jako sešívaná ze shora uvedených kusů, s přidáním špetky tu z Dextera, tu z Breaking Bad a bůhví čeho ještě, která podle mě trpí na můj vkus přílišnou doslovností, snahou šokovat v každých maximálně deseti minutách, a téměř úplnou absencí humoru, který by téhle sérii dodal patřičnou šťávu. Scénář pokládám za největší slabinu. Zatímco hlavní postavy jsou poměrně dobře vykreslené a je jim dána schopnost vývoje, vedlejší figury jako by neměly co hrát. A vadí mně i snaha zachovat neustálé napětí, což je možné v celovečeráku, ale v seriálu to brzy začne být kontraproduktivní. No, mám za sebou teprve první sérii, takže s konečným hodnocením ještě počkám, ale zatím, se značnou dávkou tolerance, 75 - 80%, takové umazané 4*. ()

kaspar

Poslední díl 2. série konečně tak nějak pochopil, že utrpení hlavních postav je daleko strašidelnější než bizardní způsoby vražd cizinců, kteří se na obrazovce objeví asi 15 vteřin. Celkově to nebyl úplně špatný seriál ale ta celková snaha o to, aby to vše vypadalo "cool" mě trochu nudila. ()

coco.brice

pro mne trošku prvoplánová nuda ,která je protahována do mnoha dílů(tak jak už to u seriálu bejvá a být musí) ...ale zase tak špatný to není...no ale dobrý taky ne...tak nějak pořád dokola..své diváky si to najde...za dva roky ,ale po tom neštěkne ani pes... ()

.killer.

Pilot mě nebavil. V podstatě mě seriál nijak zvlášť nebral ani po cca šesti epizodách. To co se ale začalo dít pak... Pokud přejdete pár opakujících se prvků, se kterými se tu pracuje a pomalý rozjezd, nebudete litovat. Hannibal v podání Madse Mikkelsena je perfektní. ()

Kozy9

Hannibal je jedným slovom prvotriedna psychologická detektívka, ktorá spĺňa všetky očakávania a to nielen vďaka čerpaniu prvkov z legendárnych diel Thomasa Harrisa, ale taktiež z bezchybného výberu hercov a jedinečnej atmosféry, ktorá vyvoláva mrazivé objatie pocitov diváka. Každá jedna epizóda je ako malé koliečko obrovskej skladačky, ktorá sa postupne konštruuje pričom stále drží diváka v napätí, zachováva jeho prirodzenú zvedavosť a stavia v ňom potrebu dozvedieť sa ešte viac. Inými slovami si vie Hannibal získať diváka jednoduchšie ako telenovela a pri tom neupadá na prekrásnej sofistikovanosti a dospelosti. Pre mňa sa jedná o vrchol seriálového umenia. 95%. ()

Rex_Crinitus

Za první řadu bych dal 5*, za druhou 3,5* a třetí se zatím vyvíjí jako pěkná 1* ... nechápu co se s nima děje. Kryptické dialogy, že by se z toho jeden po..., zdlouhavé "artové" scény, kde se jen bezduše omílaj obrazy doprovázené monotónním minimalistickým hudebním doprovodem ... prd z toho. ()

filip289

1. séria - 100% Len máloktorý seriál ma vedel pripútať k obrazovke ako tento, veľmi tomu pomáhajú štýlové gore scény a aj skvelé obsadenie Dancy, Fishbourne a najmä absolutórium Madsa Mikkelsena. ()

soviczka

1. série: Gigantické zklamání :( První tři díly slibují opravdový seriálový zážitek, místo toho mi ale tvůrci naservírovali jen rádoby šokující vraždy na 100+1 způsob a velkou nablýskanou nudu. Bohužel jsem s každým dalším litrem umělé krve a vyhřezlým střevem jen víc a víc zívala. Dancy mě vytáčel k nepříčetnosti, jindy skvělý Mikkelsen neměl co hrát. Ode mě získává Hannibal 3 hvězdy za Madse a jeho kulinářské výtvory a také nominaci na cenu za nejpromrhanější potenciál. Proč to nemohlo celé vypadat jako poslední dva díly??? 2. série: Pozooor, po pátém díle druhé série zvedám hodnocení. Vše je slibně rozjeté, Will se konečně probral k životu, Hannibal je naprosto ďábelský, netrpělivě čekám na další díl. ()

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Dvojice z Hannibala opět spolu

Dvojice z Hannibala opět spolu

02.11.2022

Celovečerní režijní debut Bryana Fullera je konečně na spadnutí. Tvůrce Hannibala nebo Amerických bohů si za svůj projekt zvolil snímek Dust Bunny, a jako hlavní hvězdu do něj pak obsadil svého… (viac)

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

01.11.2022

Zatímco poslední celovečerní příspěvek do jedné z nejpopulárnějších hororových sérií všech dob dorazil do kin už před dlouhými třinácti lety a dalšího filmu se kvůli tvůrčím sporům o práva na… (viac)

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

16.01.2020

Studio MGM a stanice CBS chystají nový seriál s názvem Clarice, jenž odkazuje na protagonistku Clarice Starlingovou ze slavného románu Mlčení jehňátek Thomase Harrise. Místo adaptace knihy však… (viac)