Povedz, kto ťa zabil

• Česko Řekni, kdo tě zabil (viac)
USA, (2007–2008), 16 h 2 min (Minutáž: 41–55 min)

Tvorcovia:

Bryan Fuller

Hudba:

Jim Dooley

Lee Pace, Anna Friel, Chi McBride, Ellen Greene, Swoosie Kurtz, Kristin Chenoweth, Jim Dale, Mike White, Julia Campbell, Paul Reubens, Audrey Wasilewski (viac)

Když je Ned malý kluk, zjistí, že má schopnost přivádět mrtvé zpět k životu pouhým dotykem. Ovšem na pouhou minutu, protože po uplynutí oněch šedesáti sekund musí jiný živý zemřít a zaujmout tak místo oživeného. Naštěstí může Ned život i vzít a to druhým dotekem. Dá se dohromady se soukromým detektivem, oživuje oběti zločinů a ptá se jich, kdo je zabil. Pak si rozdělí odměnu za zatčení. Ano, šlo to krásně, než se jednou z mrtvých stala Nedova dávná láska, dívka jménem Chuck, a Ned se rozhodl, že ji nemůže nechat zemřít. To ovšem znamená, že se jí nikdy nesmí dotknout... (Kessler)

Zbyisek

Tak jsem se dostal k tomuto nepříliš známému a nepříliš tradičně pojatému seriálu. Hned první díl diváka upoutá svým vizuálním pojetím, ale i zajímavou myšlenkou. Barevné, veselé, někdy až křiklavé prostředí, různé počítačové efekty, plno sedmikrásek a dalších kytiček. K tomu zvláštní schopnost hlavního hrdiny, okolo které se vše točí a o zábavu je postaráno. Některé díly jsou zajímavější, některé méně. Občas padne nějaký hodně povedený vtípek, občas zase dojde k nějakému zajímavému a nečekanému zvratu. Co mi na seriálu trochu vadilo byl fakt, že stále dokola opakoval, co se vlastně stalo. Na začátku každého dílu v klasickém "Previously on Pushing Daisies" se nám vlastně zopakovalo vše, co se událo v prvním dílu plus občas něco navíc z dílu posledního. Stále dokola poslouchat věty jako "What if you didn't have to be dead?" a "You touch murder victims, ask who killed them. Touch them again, back to being dead and you collect the reward?" se po takových 3 dílech ohrálo. Po tolika dílech snad už každý divák ví, o co tady vlastně běží. Navíc přílišné opakování bylo často i uvnitř dílů. Celkově ale působí seriál svěže a příjemně, slabší díly vyrovnají díly zábavnější. Takže pokud máte rádi úsměvné romantické fantasy s detektivními příběhy vybarvenými v těch nejpestřejších barvách, je tento seriál pro vás. 77% ()

Cappuccino

Sľubný začiatok kazia nasledujúce časti, ktorých gýčovosť a snaha byť originálom, hraničí až s presladeným štýlom Burtonoviek ala "Karlík a továreň na čokoládu". Miestami vtipné, miestami zábavne, ale tak isto aj príliš priamočiare a čas od času náramne nudné. Ak však trošičku (ako ja) dokážete prižmúriť oko, zamerať svoj pohľad predovšetkým na sladkú Annu Friel, dostanete možnosť unášať sa na celkom solídnej, popoludňajšej, jemnej, mierne presladenej, krehkej, poetickej.. ()

Gazy

Je to sice hodnocení jen devíti zatím odvysílaných epizod, ale hodnocení naprosto zasloužené. Přijít s něčím takovým do rušných seriálových vod je hodně odvážný počin, naštěstí vyšel na výbornou. Nejvíce to asi připomíná Burtonovu Velkou rybu, ale v žádném případě se nejdná o vykrádačku. Už od prvního dílu mě Pushing Daisies okouzlilo a nepustlo, je to totiž krásně magické, pohádkové, plné barviček, ale vzhledem k zápletce i docela morbidní a všechno dohromady to vytváří neodolatelný mix čekající na divákovo zakousnutí. I obsazení je dosti povedené, pekař Ned je správný sympaťák a obživlá Chuck v podání Anny 'Bathory' Friel je rozkošná a jednoduše není možné si ji neoblíbit. Už teď se nemůžu dočkat podzimního nášupu nových epizod, protože z těch prvních devíti jsem velice příjemně namlsaný. ()

kaylin

Myslím si, že sleduji celkem velké množství seriálů, nebo jsem je aspoň sledoval. Je jich poměrně mnoho, které mě opravdu zaujaly, další, které jsem spíš přetrpěl, ale pak jsou naprosto srdcové záležitosti (i těch je hodně), které se mi vryly hluboko do hlavy i do toho orgánu, který mě hlavně drží naživu. "Pushing Daisies" (podobně jako u seriálu "Supernatural" nechci používat český název, protože je divný) je přesně takovým seriálem, který se mi zapsal hluboko do duše. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/03/pushing-daisies-serial-2007-2009-100.html ()

kackulka

Úplné zjevení mezi seriály. Bohužel na to doplatil a neměl moc valnou sledovanost. Ale já ho sledovala s nadšením. Morbidno v kombinaci se ztřeštěným humorem a bláznivýma barvama, šílenýma postava a pečením koláčů mě dostalo. Lee Pace je k sežrání, Anna Friel je krásná a dokonale sem zapadne, ale nejlepší postavy a nositelé humoru jsou Chi McBride jako Emerson a Kristin Chenoweth jako Olive. Emerson, když trousí suché ironické poznámky a Olive, když se marně snaží získat lásku Neda, který miluje tu 'Mrtvou holku'. A ten vypravěč je super. Je opravdu škoda, že seriál končil po druhé řadě, ale zase na druhou stranu, tvůrcům by pak mohly dojít nápady. Spolu s Wonderfalls, které s Pushing Daisies spojuje Lee Pace a autoři, je to seriálový výlet do bláznivého pohádkového světa, kde se mi moc líbí. ()

• Název seriálu je jen dalším americkým slangovým výrazem pro to, že je někdo mrtvý, stejně jako například původní název seriálu Odpočívej v pokoji. Doslovný překlad "tlačit sedmikrásky" samozřejmě znamená, že když je někdo pohřben v zemi, vytlačuje je na povrch. (Tom Riddle)
  • V 7. epizodě 2. série s názvem "Bohatým brát" se malý Ned (Field Cate) pokouší oživit hada a králíka svého indského kamaráda. Oživuje je na hromadě suchého listí, které však navzdory předešlým tvrzením při doteku s Nedem (Lee Pace) zůstalo stále suché. (Rimer545)
  • První sezona byla nominovaná na 12 cen Emmy. (Lenny.M)

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

01.11.2022

Zatímco poslední celovečerní příspěvek do jedné z nejpopulárnějších hororových sérií všech dob dorazil do kin už před dlouhými třinácti lety a dalšího filmu se kvůli tvůrčím sporům o práva na… (viac)

Konkurence pro Dextera? Hannibal Lecter!

Konkurence pro Dextera? Hannibal Lecter!

14.09.2011

Slavný filmový kanibal se přesouvá do televize. Francouzské studio Gaumont založilo novou divizi, která bude produkovat televizní seriály. A hned uzavřelo smlouvu s Marthou de Laurentiis. Známý… (viac)