Hannibal

• Česko Hannibal (viac)
Krimi / Thriller / Dráma / Horor / Mysteriózny
USA, (2013–2015), 27 h 54 min (Minutáž: 41–44 min)

Tvorcovia:

Bryan Fuller

Hugh Dancy, Mads Mikkelsen, Caroline Dhavernas, Laurence Fishburne, Scott Thompson, Aaron Abrams, Gillian Anderson, Hettienne Park, Kacey Rohl (viac)

Nový třináctidílný seriál HANNIBAL se zrodil z kreativní mysli Bryana Fullera (např. seriál Hrdinové) a rafinované režie Davida Sladea (např. Stmívání: Eclipse). Zkušení tvůrci přišli s překvapivým doplňkem k dosud známé historii šíleného Hannibala. Nejnovější stylizovaný thriller z dílny AXN  vypráví mistrovský příběh manipulace a Lectera nechá fungovat přímo v ústředí mocné FBI. Jeho úkol je jasný: uznávaný psychiatr Dr. Hannibal Lecter (Mads Mikkelsen) má pomáhat mimořádně nadanému detektivovi Willu Grahamovi (Hugh Dancy), muži, který je obdařen schopností vcítit se do  zvrácené mysli nejhorších masových vrahů. Pro ty z vás, kteří znají  příběh vysoce inteligentního kanibalského vraha Hannibala, bude tato podívaná fascinujícím výletem do neznáma.
Hlavními hvězdami seriálu HANNIBAL jsou Hugh Dancy (Velké C, Král Artuš, Černý jestřáb sestřelen) jako Will Graham, brilantní, empatický psycholog FBI, který je schopen intuitivně rekonstruovat zvrácené myšlenky a metody sériových vrahů. Tato schopnost ho však fyzicky a zejména psychicky šíleně vyčerpává. Jeho šéf a psovod Jack Crawford (Laurence Fishburne H. III -  Matrix, seriál CSI), však Willovu zvláštní schopnost vidět do mysli zločinců nutně potřebuje. Proto se rozhodne pro netradiční taha najme pro svého detektiva uznávaného psychiatra, který má pečovat o Willovo pošramocené psychické  zdraví.  Dr.  Hannibal  Lecter  (Mads Mikkelsen - Casino Royale, Lov, Královská aféra) ví  o duševních  pochodech zločinců své, ale  jeho svěřenec  o  tom  samozřejmě  nemá  ani  potuchy. V  téhle  nebezpečné  hře  kočky s myší, která se  odehrává mezi světy dobra a zla, budeme sledovat, co se stane  s tímto nesourodým  párem  geniálního  policisty  a geniálního  zločince.  Můžeme  už  dopředu  prozradit,  že oba  mimořádní  muži  mají  společného víc, než  by  se mohlo  na  první  pohled  zdát. (oficiálny text distribútora)

Budisovie

Atmoféra mohla byť sofistikovanejšia s viac monológmi. Zdalo sa mi to krátke a dej rýchlo ubiehal (chaoticky). Dúfam, že taká bola len prvá časť, uvidíme čo sa stane ďalej. A ako sa ukáže Hannibal. ()

Nikki48

Po tom, čo som videla verziu Hannibala z roku 2001 a Mlčanie jahniat, ktoré má ani zďaleka neohúrilo tak, ako ostatných, keďže knižnej predlohe ani jeden z týchto filmov nesiaha ani po členky, prirodzený skepticizmus mi takmer nedovolil dať tomuto seriálu šancu. Prvú časť som si púšťala s pocitom, že nasledujúce minúty strávim formulovaním nevraživých a sarkastických poznámok na adresu tvorcov, no o istý čas na to som si uvedomila, že som práve dopozerala tretiu časť za sebou a nepovedala pri tom ani slovko. A keďže viem, aké je ťažké umlčať ma, skladám nadšením klobúk. Áno, pohľad na znivočené mŕtvoly sa časom opozerá. Človek pri pohľade na miesto činu najskôr zhnusene zvraští obočie, ale keď sa mu v podstate ten istý pohľad opakuje takmer každú časť, prestane to naňho pôsobiť. Preto som sa ďalším sledovaním začínala obávať, či nevystrieľali tie najlepšie náboje príliš skoro, či nenasleduje už len smutný úpadok a trápny koniec. Potom prišla ôsma časť a mne spadla sánka. Kúzlo je späť, herci svoje postavy hrajú tak, že by som im uverila úplne všetko, niekoľkokrát som sa už paranoidne otočila za seba s iracionálnym strachom z toho, že za mnou stojí jeleň, ktorý ma znervózňuje viac než všetky vraždy dohromady a pri každom zábere na Hannibala, ktorý práve varí, mám silné nutkanie v ten deň vynechať obed. Nespomínam si, kedy ma naposledy niečo chytilo tak veľmi, ako toto. ()

Dysharmonya

Veľké sklamanie. Až na Hannibala, Crawforda a čiastočne aj Abigail úplne nudné postavy. V prvých častiach to ani s tým Hannibalom nie je dobré - od takej 8. časti to už je o trošičku lepšie (výber herca sa ale vydaril, nie je to jeho vina ako je postava napísaná). Najväčší problém vidím v tom, že sa seriál snaží zbytočne šokovať a imitovať súčasné hity (Dexter, Sherlock), pričom jedna z hlavných postáv, Will, rieši vraždy akousi nadprirodzenou schopnosťou. Síce to v seriáli vysvetľujú tak, že jeho myslenie je podobné mysleniu vrahov, no práve to je dôvodom, prečo veci často nedávajú zmysel. Minimum dedukčných schopností v kombinácii s trápnymi omylmi vyšetrovateľov nie je práve to, čo mi príde zaujímavé. Mimochodom, Hannibala by chytili už v prvej či druhej epizóde, lebo tých logických chýb v seriáli je nekonečno (zvláštne, že vyšetrovatelia jedia presne tie časti tela, ktoré chýbajú obetiam). V jednej časti dokonca niekto zo srandy spomenie, že by mohol vrah orgány jesť a nikomu to nedocvakne. Hm .... Ja len dúfam, že na konci prvej série Will zomrie. To by seriálu možno dodalo iskru. Pochybujem, že sa seriál v tejto "kvalite" udrží až do tretej série (na druhú už vraj podpísali zmluvu). ()

DoubleJo

A tak sľubne ten seriál začal. Po tej nezmyselnej dostrihanej časti to išlo len dolu vodou, ako keby scenáristi sami nevedeli, čo sa stane v ďalšej epizóde. Chaotické, až sa v tých vraždách a spojeniach nedalo vyznať. Predposledné dve časti vyvolali nádej na dobré zakončenie, ale miesto toho prišlo len finálne sklamanie. Prvá séria im teda vôbec nevyšla podľa očakávania. Veľká škoda, lebo obsadenie a potenciál to má výborný. Z pôvodných 4 hviezd musím ísť na 3. ()

anyonecek

Úspěšně jsem se prokousal až na konec 3. série a tento seriál si v mých očích najde jen horko těžko konkurenci, která by mu sahala byť jen po paty. Finále 2. a 3. série, to byly jedny z nejlepších seriálových dílů co jsem kdy viděl. 1. série měla specifické vraždy, 2. série pomalu odhalovala Hannibala čím je a 3. série se obula do "Mlčení jehňátek" svým specifickým způsobem. Podobnost z filmů tu samozřejmě je, ale vše je uplně nové a přetvořené. Jsem upřímně velice smutný, že tento seriál nechce žádná TV stanice a byla by velká škoda, kdyby kvůli tomu skončil ve 3. sérii. Chápu že seriál je přeci jen trochu drsnější s přibývajícími díly, ale i tak si myslím, že si najde spoustu obdivovatelů a diváků, kteří by byli rádi kdyby pokračoval. Mads Mikkelsen se mi jako Hannibal vryl nesmazatelně do paměti, stejně jako písničky z finálního dílu 2. a 3. série! ()

GoustDog

Kolikrát jsem se po skončení dílu přistihl, že by byl hřích dát Hannibalovi více jak 3 - 4*. Avšak po skončení série jako celku vše přehodnocuji. Má to díry a vadila mi takřka nulová propracovanost vedlejších postav. Nicméně musím uznat, že "bitva" dvou ústředních představitelů je na poli televizní / filmové zábavy tak neortodoxní a zajímavá, že si tento počin zaslouží uznání. A snad žádný konec série u některého z mých oblíbených seriálů u mě nevyvolal takovou touhu po zhlédnutí dalších dílů. Přestože tak Hannibal není v mnoha ohledech tak precizní jako jiní seriáloví lídři doby, podaří se mu nakonec vlézt pod kůži mnohem více, než by člověk čekal. Hugh Dancy a Mads Mikkelsen jsou zkrátka neskuteční. ()

Kliq

Každým dielom sa dostávate viac a viac do deja celého seriálu, do psychiky postáv hlavne ústrednej trojice(Dr. Lecter, Will a Jack). Veľmi originálne prípady a aj pokrmy nás sprevádzajú dejom. Po konci prvej sérii dúfam že bude druhá a zas sa začne mentálna hra Hannibala. ()

kiros179

1. sezóna Možná trochu moc překotné, hlavně ze začátku. Hannibal Lecter zde není v úplném středu všeho dění, což není vůbec na škodu a ke konci, ale vcelku brzy vám začne docházet, kdo je hlavním hybatelem většiny děje. Mads Mikkelsen hraje Lectera opravdu skvěle, tupě nekopíruje Hopkinse, hraje je trochu jinak a přitom se drží předlohy. Byl poslední 2/3 epizody mě přeci jen přesvědčily, že nakonec te je na 4 hvězdy. Druhou sezónu si ujít nenechám. 75% ()

Mistr_Moon

Hra na kočku a myš a Hannibal celou dobu s přehledem bez zaškobrtnutí vede. Člověk musí uznat, že 1. série byla napsaná kvalitně a rozhodně nám dává spoustu momentů k zamyšlení. Pátou hvězdu si však nechám, podle toho, zda si udrží kvalitu, nebo už to bude jen nastavavová kaše. ()

A_san

Po shlédnutí první série se opravdu nemůžu dočkat té druhé. Sice mi trvalo několik dílů než jsem si zvykla na Madse Mikkelsena jako na Hannibala a skoro jsem si řekla, že se na to díky němu nedá ani koukat, ale po překonání šoku z představy o Hannibalovi se z seriálu stala skvělá podívaná. Hra Hannibala s Grahamem má zajímavý spád, byť místy se stává, že je děj spíše utahaný, přijde pak smršť informací a napětí ohledně manipulace Hannibala s Willem, která během seriálu graduje. Také klidné scénky s jídlem, které Hannibal servíruje, že se až sliny sbíhají (i když víte, že to není hovězí :D) prokládané "lovem" a pak Hannibalův seznam dárců pro večírky, jsou prostě k sežrání. Druhá série: Nářez, nářez, nářez. Vraždy jako vždy pečlivě zvrácené a i když mě asi dva nebo tři díly přišly jako průměr a odklonění od příběhu, nevadilo to. A závěrečný cliffhanger patřičně drsný, že člověku je až líto čekat zase tak dlouho :-/ ()

lucky.loo

Do role narcistického psychiatra Hannibala Lectora si nemohli tvůrci vybrat nikoho lepšího než Madse Mikkelsena, ten zde opět potvrdil svojí hereckou velikost. K dokreslení atributů dokonalého gentlemana, který výborně vaří, dobře se obléká si museli nejspíš pro film najmout z nejlepších kuchařů i pánských krejčí. Kulinářské výtvory, které Hannibal vytváří a módní konfekci kterou nosí jsou oku lahodící (u pokrmů odmysleme, že jsou většinou z lidského masa :) ). Podání vražd a jejich naturaličnost a na to navázaná práce forenzních specialistů, "kluků z laborky", policejních psychologů to je to co dává filmu koření. Promyšlenost s pointou v závěru a určitým otevřením do budoucna dává seriálu přesně to co má mít, nové díly by totiž příští rok měly přijít a upřímně jsem celkem zvědav s čím tvůrci přijdou. Hodnocení : 88% ()

Wooke

Výborný seriál, no zatiaľ som nevidel všetky časti a ani sa na to moc nechystám. Ale hodnotím aj to, akých hercov vybrali a obsadenie je vážne dobré. ()

jafuska

Po pár dílech a upřímně jsem dost zklamaná, uživatelé tady tento seriál chváli, ale já stále nechápu proč? pro mě jen průměr, očekávala jsem od toho daleko více, ale je fakt, že krve je zde požehnaně, to se musí nechat, ale to je tak všechno, velká škoda, mělo to daleko lepší potenciál ()

JK77

I.seria: nie zle, ale obcas az moc zamotane, som sa v tom obcas stracal. hlavny hrdinovia super II.seria: po druhej casti mlaskam blahom, snad to tak ostane a potom nevidim problem dat hodnotenie na five star. 2seria jednoznacne lepsia, az nato ze nemam tusenia kam sa bude uberat 3seria. Po finale ostava vela nezodpovedanych otazok!!!! 3seria mi pripadala akoby cely stab na niecom poriadne fical, a az na par dielov toto som proste len odtrpel. ()

Sarcasmgirl

Musím uznat, že rok 2013 plodí samé skvosty. Tohle je určitě jeden z nich. Temná atmosféra, vynikajcí hudba, zajímavý děj a excelentní herecké výkony. Mads Mikkelsen je ten správný uhlazený manipulativní slizoun. Námitku mám proti temnosti obrazu a občasnému jakoby zasekávání kamery, ale možná je to jen moje špatná kvalita, a když si fakt člověk zvykne, tak to vlastně má svoje kouzlo. Nevím, schází mi malé cosi, abych povýšila na 5*. ()

hepi_

Hviezdne obsadenie, skvelý (už odskúšaný) námet a strhujúca atmosféra - všetko to čo má dobrý seriál obsahovať. Hannibal sa však s pomedzi ostatných vymyká drsnými naturalisticky spracovanými scénami surového sadizmu, bravúrne vykreslenými charaktermi postáv a prepracovanými dialógmi. Celokový dojem umocňuje a dopĺňa hudba_Zimomriavky 95% ()

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Dvojice z Hannibala opět spolu

Dvojice z Hannibala opět spolu

02.11.2022

Celovečerní režijní debut Bryana Fullera je konečně na spadnutí. Tvůrce Hannibala nebo Amerických bohů si za svůj projekt zvolil snímek Dust Bunny, a jako hlavní hvězdu do něj pak obsadil svého… (viac)

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

01.11.2022

Zatímco poslední celovečerní příspěvek do jedné z nejpopulárnějších hororových sérií všech dob dorazil do kin už před dlouhými třinácti lety a dalšího filmu se kvůli tvůrčím sporům o práva na… (viac)

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

16.01.2020

Studio MGM a stanice CBS chystají nový seriál s názvem Clarice, jenž odkazuje na protagonistku Clarice Starlingovou ze slavného románu Mlčení jehňátek Thomase Harrise. Místo adaptace knihy však… (viac)