Hannibal

• Česko Hannibal (viac)
Krimi / Thriller / Dráma / Horor / Mysteriózny
USA, (2013–2015), 27 h 54 min (Minutáž: 41–44 min)

Tvorcovia:

Bryan Fuller

Hugh Dancy, Mads Mikkelsen, Caroline Dhavernas, Laurence Fishburne, Scott Thompson, Aaron Abrams, Gillian Anderson, Hettienne Park, Kacey Rohl (viac)

Nový třináctidílný seriál HANNIBAL se zrodil z kreativní mysli Bryana Fullera (např. seriál Hrdinové) a rafinované režie Davida Sladea (např. Stmívání: Eclipse). Zkušení tvůrci přišli s překvapivým doplňkem k dosud známé historii šíleného Hannibala. Nejnovější stylizovaný thriller z dílny AXN  vypráví mistrovský příběh manipulace a Lectera nechá fungovat přímo v ústředí mocné FBI. Jeho úkol je jasný: uznávaný psychiatr Dr. Hannibal Lecter (Mads Mikkelsen) má pomáhat mimořádně nadanému detektivovi Willu Grahamovi (Hugh Dancy), muži, který je obdařen schopností vcítit se do  zvrácené mysli nejhorších masových vrahů. Pro ty z vás, kteří znají  příběh vysoce inteligentního kanibalského vraha Hannibala, bude tato podívaná fascinujícím výletem do neznáma.
Hlavními hvězdami seriálu HANNIBAL jsou Hugh Dancy (Velké C, Král Artuš, Černý jestřáb sestřelen) jako Will Graham, brilantní, empatický psycholog FBI, který je schopen intuitivně rekonstruovat zvrácené myšlenky a metody sériových vrahů. Tato schopnost ho však fyzicky a zejména psychicky šíleně vyčerpává. Jeho šéf a psovod Jack Crawford (Laurence Fishburne H. III -  Matrix, seriál CSI), však Willovu zvláštní schopnost vidět do mysli zločinců nutně potřebuje. Proto se rozhodne pro netradiční taha najme pro svého detektiva uznávaného psychiatra, který má pečovat o Willovo pošramocené psychické  zdraví.  Dr.  Hannibal  Lecter  (Mads Mikkelsen - Casino Royale, Lov, Královská aféra) ví  o duševních  pochodech zločinců své, ale  jeho svěřenec  o  tom  samozřejmě  nemá  ani  potuchy. V  téhle  nebezpečné  hře  kočky s myší, která se  odehrává mezi světy dobra a zla, budeme sledovat, co se stane  s tímto nesourodým  párem  geniálního  policisty  a geniálního  zločince.  Můžeme  už  dopředu  prozradit,  že oba  mimořádní  muži  mají  společného víc, než  by  se mohlo  na  první  pohled  zdát. (oficiálny text distribútora)

Shaleman

Tak jsem viděl první díl a mám trochu obavy z nenápadné vykrádačky Dextera. Navíc se nemůžu zbavit pocitu, že můj oblíbenec a do jisté míry vzor, Hannibal Lecter, by se takto nechoval (četl jsem a viděl jsem všechna jeho dobrodružství). Mads Mikkelsen dle mého patří mezi nejlepší herce (charismem i nadáním) současnosti, ale nějako mi k Lecterovi nesedí (Hopkins neporažen) a autistické chování Willa Grahama v nevěrohodném podání Hugha Dancyho mě nehorázně iritovalo. No uvidíme co další díl, ale jsem spíše skeptický, proto zatím bez *. ()

Franc1s

Luxusní pilot!!!! Pohled na vyšetřování vražd, očima toho jeblýho vyšetřovatel, super! Ale jakmile se objevil Lecter aka M.Mikkelsen, jak sedí u stolu a večeří, tak běhal mráz po zádech. Lecter my Hero. Koukněte a hlavně u toho nejeste ;) Update po 9. díle: Čím více se blíží finále, tím více je tohle na jasných 5*! Chladný a temný Lecter, jak si pohráva s ostatními postavami, jak vaří laskominky, no nemám slov prostě :) A ty vraždy už jsou jen třešnička na dortu. Dobrou chuť.. Update po 13.díle: Mistrovská manipulace Hannibala, rozhodně i když byl začátek serie pomalý, konec parádně gradoval a už se těším na další serii. 9/10 2.Série: Dr.Lecter je zpět a stále si užívá. Ukázali se i nové postavy, tedy hlavně sourozenci, kteří byli taky správně šiblí a vrátili se i staří známí. Promyšlený a propletený příběh na jedničku, nechybělo plno vražd ani dobrých pochutin :D Už nevím co víc říct, prostě mohu jen doporučit a neskutečně se těším na další řadu!!! 9/10. 3.série: "Zachraň se všechny je zabij!" Tak tahle řada zase trochu jiná, pomalý rozjezd, občas zbytečně mnoho řečí. Ale když přijde na zabíjení stojí to za to :) Nová postava-Francis D, velice dobré. A to finále fakt stálo za to!! hlavně ta noha teda... 8/10 ()

Abmont

Mám za sebou sice jen první dva díly, ale zatím mi to moc chutná. I když nejsem fanoušek detektivních/kriminálkových/vyšetřovacích modelů, (které se mimochodem v poslední době cpou skoro do každého seriálu) v tomto případě jsem z toho, co jsem měl možnost vidět nadšený. Každý díl se zabývá jiným případem narušeného vraha, ale na rozdíl od jiných seriálu je hlavní postava seriálu (což je, aspoň prozatím vyšetřovatel Will Graham ztvárněný Hughem Dancym) silně psychicky ovlivněna událostmi, které v ní zanechalo střetnutí s těmito individui. Tyto zážitky se spolu se skutečností, že trpí psychickou poruchou projevují vizuálně zajímavými halucinacemi, které však nepůsobí prvoplánově. Seriál má pomalejší tempo, někomu to nemusí sednout, mě to vyhovuje. Obsazení je parádní, postava Hannibala Lecktera je zatím spíše upozaděna, ale už teď probublává jakési neznatelné napětí, patrné hlavně díky jejímu představiteli Madsu Mikkelsenovi, který špatně nehraje nikdy. 90% P.S. Darcyho postava mi chvílemi evokovala Briana ze seriálu Spaced ()

Moly

Nejsem odvařená (ehm, to tedy raději opravdu ne, že ano), snad jsem na takovou tématiku příliš velká bábovka, ale filmařského umění vzdávajícího poctu nejen Mlčení jehňátek se ráda, byť skrze obrazovku (ještě aby jinak, děkuju pěkně), zúčastním. Pilot je lahodný, právě on navnadí divákovu zvědavost a polichotí jemnými narážkami, které s každým dalším dílem gradují, další díly ne vždy dosáhnou stejných kvalit, ale vždy mají co přinést a čím zaujmout. Vedlejší linie jsou opravdu jen vedlejší a slouží jakožto nástroj Hannibalova sebeodhalování, uspokojování, zrůdnosti, zvědavosti, hry. Oba hlavní představitelé jsou bezchybní, děsiví, znepokojiví. Atmosféra syrová, byť zpracovaná, opravená, otesaná, vykostěná. Kamera nabroušená, ostrá. Druhá série netrpělivě očekávaná - filmům a knihám navzdory, musím prostě vědět, jak tohle dopadne. UPDATE: Druhá série viděna, na třetí však (zejména vzhledem k fanouškovským ohlasům) nespěchám. ()

mudvayner

Doposud suverénně jeden z nejlepších letošních seriálů. Vynikající scénář, především to podrobné vykreslení psychologie jednotlivých postav včetně těch vedlejších, důraz na detail i co se týče kostýmů a lokací. Scénář téměř bez hluchých míst, propracovaný a promyšlený. Ten spolu se skvělými hereckými výkony poskytuje divákovi volnost ve výběru, kterým postavám bude fandit, ačkoli s ním v průběhu děje zkušeně manipuluje. Hugh Dancy exceluje, Mads Mikkelsen je jeden z nejcharismatičtějších "záporáků" (sic!) za poslední dobu a Laurence Fishburne také hrát nezapomněl, ačkoli občas jeho postava působí trochu stroze a nenaplněně. ()

RajAthen

Zajímavý seriál, který splňuje rozporuplné reakce. Čekáte kriminálku? Chyba. Tady o nějaké pátrání ve skutečnosti nejde, jde o to spíše diváka pouze fascinovat čirou brutalitou ("houbový zahradník", "tvůrce andělů", "totem"). Čekáte intriky Hannibala? Ale ano, dostaví se, ale hybatelem děje v pravém slova smyslu jistě není. Podle mě jde spíše o kulisy, na které jsou navlečeny rostoucí psychadelické momenty hlavní postavy a její rostoucí pocit schizofrenie plynoucí asi z nejhoršího myslitelného zaměstnání na světě, aneb jelen vládne všem. Jde o jistě pozoruhodný podnik na řadový seriál a docela jsem ho ocenil. A Mads Mikkelsen byl sázkou na jistotu. Uvidíme, zda druhá řada přinese silnější dějovou linku... ()

Demonic189

Vynikajúci seriál, ktorému však k 5* niečo chýba. Možno ide o logiku, ktorá v mnohych momentoch značne zaškrípe, či v istej zmetenosti pri posledných častiach, kde už ma režijne "vychytavky" a psycho motívy vazne neba. Na druhej strane je tú skvelé ústredné duo, kde hlavne Mads Mikkelsen priam herecky exploduje a jeho elegantný a inteligentny gurman je uplnym TOP vrcholom. Ku koncu mi však aj na nom tak trochu vadila jeho krvava exibicia...vzdy som mal Hannibala za prepracovaného vraha, ktorý vraždi iba ak hlad prinúti, nielen tak hocikedy. Taktiež sa mi postupne neuveritelne zhnusila postava L.Fishburna, ktorého s každou dalšou častou viac nenávidím! Vraždy a prípady sú vacsinou zaujímavou prehliadkou zvrátenosti, avšak ta je občas tak krkolomna, že si neviem vysvetlit ako to mohol vrah vsetko naaranžovať (anjeli nech budu prikladom). Suma sumarum tu teda mame velmi zaujímavy serial, ktorému však s blížiacim sa záverom akosi dochádza dych. Záverečná časť je ale prísľubom do buducnosti a hlavne úplne posledná scena, ktora je jednou z najlepších v celej serií. Znalci pochopia :-) SERIA 2 - hodnotenie musí ist hore! Styri časti a jedna lepšia ako druhá! ()

R.I.P.

Názory uživatelů jako jsou: niethustra, SuicideKing, canakja, rejzanek, Eawy, ChArLeNe, rusty09, Hisnuklusi, Drusus, PamelaJJK nejde brát vážně. Ono úplně stačí, že někteří jedinci hodnotí seriál po prvním díle a pak se stačí podívat čemu dali 5* a co je dle nich odpad. Podívejte se a udělejte si úsudek sami. ()

Ergon

Hra na kočku a na myš v podání Dr. Hannibala Lectera a detektiva Willa Grahama. Skvělý herecký výkon Madse Mikkelsena, který svým podáním hrdě konkuruje legendárnímu Anthonymu Hopkinsovi. (4*) Update po S02E03: musím přiznat, že úroveň seriálu rapidně klesá, druhá série té první nesahá ani po kotníky. Se sledováním končím. Hold méně je někdy více. (2*) ()

gemi

Musel jsem se přemlouvat, abych se na tu první řadu vůbec dodíval a druhou už ani zkoušet nebudu. Seriál se pohybuje odnikud nikam, nevzbuzuje zvídavost a pocit těšení se na další díl. Daleko zajímavější než celý Hannibal je postava detektiva Willa Grahama a jeho schizoidní stavy. Hannibal tady hraje druhé housle, je to jenom vata, která spojuje jednotlivé díly, jenž se neustále motají okolo kanibalismu. Seriál tím v divákovi vzbuzuje zcestnou představu, že většinu vražd, ke kterým ve světě dochází, mají na svědomí naprosto úchylná individua, která své oběti rituálně popraví a nejlépe ještě i sežerou. ()

degster

Hannibal nie je o Hannibalovi či inom vrahovi. Hannibal je o tom, ako majstrovsky dokáže manipulovať s ľuďmi a zničiť jedného dobrého človeka. Ale prísť na pointu seriálu až v poslednej časti, to je trochu neskoro. Tri silné hviezdičky. ()

darjeeling

Hugh Dancy a Mads Mikkelsen tvoří skvělou dvojici! Seriál má parádní psycho - hororovou atmosféru. Nechtěla bych padnout do rukou psychiatra jménem Hannibal Lecter. ()

Margarettka

Can't. Stop. Watching. Zlo ve své nejčistší podobě: běhá vám mráz po zádech, hrůzou tuhne krev v žilách, ale nemůžete přestat. Hannibal pohltil i vás. Chladnokrevně uhlazený, elegantní Mads Mikkelsen tomu všemu herecky kraluje a servíruje své manipulativní pikantnosti s takovou noblesou, že ačkoli se vám obrací žaludek, hltáte vše velkýma očima do posledního drobečku, díl od dílu víc a víc. Stylové zpracovaní, rafinovaně nejednoznačné vedlejší postavy, střídání emocí (tendence utěšovat Willa vs. zhnusení nad Lecterovou zrůdnou manipulací), dokonalé vygradování ústřední dějové linie. Tetelím se nadšením a zároveň se otřásám hnusem. Krimi thriller, jak má být. ()

Rawar

Precizně natočený seriál, s chirurgickou přesností a důkladností. Mads Mikkelsen vládne a jeho sofistikované věty a dokonale ladné pohyby v perfektně padnoucích oblecích Vám dají jasně najevo, že má vše naprosto pod kontrolou. Jeho pacient Will je naopak jako druhá strana mince, ale oba dva dohromady utváří geniální řadu příběhů, tvořících jeden velký opus. Jednotlivé případy, vraždy, jsou tak ďěsuplně vymyšleny, že se z toho jednomu zamotá hlava, je zcela bez diskuzí že tahle záležitost není pro slabé povahy, konkrétně druhá série je zatím opravdu maso. Poslední poklona na adresu tvůrců, při pohledu na Lecterovi kulinářské majstrštyky, u kterých by si i pan Pohlreich marně lámal hlavu nad tím, cože je to za druh masa, se člověku mimoděk začnou plašit chuťové buňky. Je totiž jedna věc, představit si že ukusujete lidskou nohu, napíchnutou na klacku někde v zaprděné garáži a věc druhá, při komorní hudbě v útulném pokoji, za perfektně prostřeným mahagonovým stolem s velmi pečlivě naservírovaným jídlem z rukou geniálního umělce, pozřít cosi neznámého a přece tak blízkého. A jak to musí krásně vonět ... ()

zberatel

Prva seria bola dobraa ale co dokazali a kam sa posunuli tvorcovia v druhej.. Klobuk dole, a to masakralne finale fakt stoji zato. Jedine co ma zarazilo bola potitulkova scena, ktora si tak troochu odporovala s koncom inej casti predtym.. Kazdopadne sa tesim na tretiu seriu ktora by mala byt posledna, aspon v to dufam pre dobro celeho serialu. Kazda postava si svoje odohrala a taak mame tu koniec tretej a asi aj naozaj poslednej serie. Drak je mrtvy, Hannibal s Willom sa vybrali na " vylet " a Bedelia, ta sa ma az neobycajne rada .. :) ()

Denila

Pro mě .. je to strašně suché, nezajímavé. Bez napětí, bez očekávání. Je to tak na podporu nudy... a dost mě to štve, protože obvykle takovéhle žánry mám ráda. ()

deLaFere

Za co 83%? S krimi to nemá nic společného, neustálé žvanění o rádoby behaviorální psychologii a to jednání ústředních postav? Asi nový vzorec mezilidských vztahů pro mimozemšťany. Jakpak se to asi líbí Harrisovi? ()

nwx

Slabota. Navic je v celem serialu priserna hudba na pozadi. Nestichne nikdy. Porad nejake hudebni tema otravne bezi v pozadi. Neznam film kde musi porad neco hrat i kdyz se bavi 2 lidi mezi sebou. Hrozne otravne nesnesitelne. Pitomina. ()

1985lula

Na môj vkus je tento "moderný" Hannibal až príliš neprirodzený...a o autistickom výraze Hugha Dancyho a jeho "paranoji" z jeleňa sa radšej ani vyjadrovať nebudem. EDIT 14. 9. 2016: Prvé 2 série ma viac nebavili ako bavili, ale po 3. sérii musím zmeniť názor. Obzvlášť ako sa objavil Red Dragon ma to neskutočne chytilo. A ten epický záver bol vážne úchvatný! ()

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Dvojice z Hannibala opět spolu

Dvojice z Hannibala opět spolu

02.11.2022

Celovečerní režijní debut Bryana Fullera je konečně na spadnutí. Tvůrce Hannibala nebo Amerických bohů si za svůj projekt zvolil snímek Dust Bunny, a jako hlavní hvězdu do něj pak obsadil svého… (viac)

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

01.11.2022

Zatímco poslední celovečerní příspěvek do jedné z nejpopulárnějších hororových sérií všech dob dorazil do kin už před dlouhými třinácti lety a dalšího filmu se kvůli tvůrčím sporům o práva na… (viac)

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

16.01.2020

Studio MGM a stanice CBS chystají nový seriál s názvem Clarice, jenž odkazuje na protagonistku Clarice Starlingovou ze slavného románu Mlčení jehňátek Thomase Harrise. Místo adaptace knihy však… (viac)