Hannibal

• Česko Hannibal (viac)
Krimi / Thriller / Dráma / Horor / Mysteriózny
USA, (2013–2015), 27 h 54 min (Minutáž: 41–44 min)

Tvorcovia:

Bryan Fuller

Hugh Dancy, Mads Mikkelsen, Caroline Dhavernas, Laurence Fishburne, Scott Thompson, Aaron Abrams, Gillian Anderson, Hettienne Park, Kacey Rohl (viac)

Nový třináctidílný seriál HANNIBAL se zrodil z kreativní mysli Bryana Fullera (např. seriál Hrdinové) a rafinované režie Davida Sladea (např. Stmívání: Eclipse). Zkušení tvůrci přišli s překvapivým doplňkem k dosud známé historii šíleného Hannibala. Nejnovější stylizovaný thriller z dílny AXN  vypráví mistrovský příběh manipulace a Lectera nechá fungovat přímo v ústředí mocné FBI. Jeho úkol je jasný: uznávaný psychiatr Dr. Hannibal Lecter (Mads Mikkelsen) má pomáhat mimořádně nadanému detektivovi Willu Grahamovi (Hugh Dancy), muži, který je obdařen schopností vcítit se do  zvrácené mysli nejhorších masových vrahů. Pro ty z vás, kteří znají  příběh vysoce inteligentního kanibalského vraha Hannibala, bude tato podívaná fascinujícím výletem do neznáma.
Hlavními hvězdami seriálu HANNIBAL jsou Hugh Dancy (Velké C, Král Artuš, Černý jestřáb sestřelen) jako Will Graham, brilantní, empatický psycholog FBI, který je schopen intuitivně rekonstruovat zvrácené myšlenky a metody sériových vrahů. Tato schopnost ho však fyzicky a zejména psychicky šíleně vyčerpává. Jeho šéf a psovod Jack Crawford (Laurence Fishburne H. III -  Matrix, seriál CSI), však Willovu zvláštní schopnost vidět do mysli zločinců nutně potřebuje. Proto se rozhodne pro netradiční taha najme pro svého detektiva uznávaného psychiatra, který má pečovat o Willovo pošramocené psychické  zdraví.  Dr.  Hannibal  Lecter  (Mads Mikkelsen - Casino Royale, Lov, Královská aféra) ví  o duševních  pochodech zločinců své, ale  jeho svěřenec  o  tom  samozřejmě  nemá  ani  potuchy. V  téhle  nebezpečné  hře  kočky s myší, která se  odehrává mezi světy dobra a zla, budeme sledovat, co se stane  s tímto nesourodým  párem  geniálního  policisty  a geniálního  zločince.  Můžeme  už  dopředu  prozradit,  že oba  mimořádní  muži  mají  společného víc, než  by  se mohlo  na  první  pohled  zdát. (oficiálny text distribútora)

Raziel_cz

Stačí pár dílů a musí vám nutně být jasné, proč tenhle seriál zařízli. A tím "pár" myslím dva. Takže je vlastně s podivem, že přežil tři sezóny. Tohle není mainstreamová kriminálka. Dokonce bych se ani neodvážil říct psychologický thriller. Tohle je surrealistická hra dvou psychopatů, která se nebojí předkládat mrtvoly, jež jejich výrobci proměňují v houbové sady a včelí úly, jako umění. Předpokládá to, že každý druhý obyvatel Marylandu je sériový vrah. A pokud je nezletilý, tak rovnou masový. Je to kruté a krvavé, přestože se skoro v každém dílu objevuje nový případ, práce FBI je na rozdíl od regulérních adaptací Thomase Harrise nastíněna jen velmi zběžně a prim hrají nejednoznačné dialogy a skvěle vyprofilované postavy. Zábavné je kynutí na zasvěcené v podobě kliček, jimiž sem scenáristé dostali motivy z Mlčení jehňátek, přestože disponovali pouze licencí na Červeného draka. A samozřejmě doslovné citování nejlibovějších dialogů. Přestože Mads Mikkelsen není můj Hannibal, první řada naprosto vynikající. Druhá je bohužel zbytečně roztahaná a tvůrci těch třináct dílů klidně mohli skrouhnout na osm. Třetí jsem ještě neviděl, ale do Richarda Armitage vkládám velké naděje. ()

Faila

4 hvězdičky především za Mikkelsena (ačkoliv ani ostatní herci mi nepřišli tragičtí) a za vizuál a určitou atmosféru, kterou to na mě občas dýchlo. Filozofické rozmluvy moc fajn, trochu napjatá jsem u toho byla taky, ale upřímně daleko méně, než bych čekala u "setkání" s někým takovým jako je Hannibal Lecter. Navíc moc neholduju tomuhle uctívání vrahů a podobných potentátů, i když má Lecter samozřejmě něco do sebe... ()

fogs

Co Hannibal, všechny postavy jsou geniálně propracované a každý díl má v sobě tu správnou vražednou temnost. Jak seriál postupuje a jak postavy "rostou" tím více si mě seriál dostává, před koncem první řady jasných, zářivých 5*. Těším se na finále řady. :) První díl druhé řady nenadchl a se seriál zůstává v mých restech na dokoukání.. Třeba někdy.. 4* ()

Petrushka5

Z plejády rádoby sofistikovaně naaranžovaných mrtvých andělů mě jímala úzkost. Úzkost z toho, že seriálu se nedaří vyvolat mrazení ani s hromadou mrtvol. Šokuje dnes někoho ve filmu mrtvola? Rozřezaný hrudník? Ne. Tak pojďme ukázat, že se z mrtvol dá udělat umělecké dílo. A celé to na mě působilo strašně samoúčelně. ()

Kadas97

Toto je presne seriál podľa môjho gusta. Neskutočne dobrý herec Mads Mikkelsen a sympatický zmätený Hugh Dancy dali tomuto seriálu také čaro, aké nemá nijaký iný seriál. Od prvej epizódy je vybudovaná neskutočná atmosféra, ktorá sa každým ďalším dielom zahusťuje až po najvyššiu hranicu znesitelnosti. Dokonalý dojem trošku špatil už prefláknutý "Morfeus", ktorý má s Jackom Crawfordom asi tolko spoločné čo ja s Gándhím. Seriál je dokonalá zmes extrémne násilných vrážd, geniálnej dedukcie, manipulácie s ľudmi a šialenstva. Hannibal vždy uhladený ako dokonalý gentleman, chvílami sa mi zdal lepší ako (teraz to môže byť rúhanie) Anthony Hopkins. Posledný záber na Hannibala v poslednej epizóde je hodný plagátu. Ďakujem tvorcom za tento jedinečný filmový zážitok. 10 z 10. ()

Al44...

Hodně psychologie, spousta dialogů, ale hlavně vynikajícím způsobem napsané a zahrané postavy - celý seriál jednoznačně táhne M. Mikkelsen, který postupně se všemi manipuluje jako s figurkami na šachovnici - zajímavé případy vražd a jejich brutálně nápadité zobrazení - již teď se těším na další sérii. ()

mirecek

V současnosti asi jeden z nejlepších krimi seriálů... Kriminálky zrovna moc nemusím a ani v tom nevidím nic moc nového takže 7/10. ()

P. J. D.

Mads Mikkelsen přesně kopíruje moje představy oné knižní předlohy, která popisuje Hannibala jako vypočítavého inteligentního vraha, kterého jsem bohužel v předchozích podáních musel oželet. Zde proto jásám, protože je zahrán zcela bravurně. Navíc kamera a jednotlivé scény, co si pohrávají s divákovou psychikou za pomoci různých filtrů (obzvláště těch tmavých, co podkreslují šedivé scény) jsou prostě skvělé. Kostyméři, hudba, obsazení, prostě všechno splněno do puntíku, tak jak by to mělo být. Zcela ospravedlněných 5 hvězdiček pro tento seriál. Doplnění ze dne 30. 5. 2015: Člověk na to pochopitelně nesmí koukat s českým dabingem, protože se jinak vypustí řada docela podstatných věcí, které člověk jinak musí umět číst mezi řádky (bohužel). ()

joker30

Hodnotim po prvej serii, Serial urcite nadpriemerny kvalita sa miestami dostava k urovni Mlcania . Mads je dobry ale Hopkins to predsa len nie je. Kazdopadne som uz relativne zavisly na kazdom dalsom diely. hodnotenie po 1. serii 80%, hodnotenie druhej serie by som dal trosku nižšie tak 70% ale finále si zaslúži tú 4 hviezdu naďalej. Tretia séria- veľmi sa mi páčil štýl akým je natočená, červený drak potešil a to finále ach. tam som proste chrochtal blahom :) ()

cm hardy

Toto je zatím mé hodnocení po 5-ti dílech, ale pokud půjde seriál takovým směrem, jakým zatím jde, u 5* určitě zůstanu. Hugh Dancy je výborný, ale Mads Mikkelsen je, co se týče výkonu, na úplně jiným levelu, je fakt úžasnej a je mi hrozně sympatický. ()

michald99

Sám si občas vizualizuji některé situace, ale oproti Will Grahammovi jsem opravdu ještě těžký amatér. Stejně jako jsem se občas snažil zmanipulovat svojí kočku, když jsem předstíral, že mám v ruce jídlo a snažil se jí nalákat fikaným "čičííí", ale když jsem viděl Hannibala, jediné, co mi zbylo, bylo sedět ztrapněn a s hořícíma ušima. Když to všechno, spolu se skvělým Mikkelsenem a malilinko přehrávajícím Dancym, zaobalím do perfektního zpracování (viz. odporné vraždy, které jsou v každém díle minimálně jednou), vyplivnu akorát závistivých 5 hvězd. ||90%|| ()

guri

Prva seria bola vyborna. Mala grady, dejovo bola velmi zaujimava. Druhej serii necakane znacne dochadza dych a - co je podla mna este horsie - vyrazne v nej pribuda surrealistickych prvkov. A to az natolko, ze som priblizne v polovici skoncil s jej sledovanim... ()

misbos

hihihi... Ravenous - tááhnoucííí se jaak nuuuudleeee :-). Ale přes všechny seriálový nectnosti je to klasa, a Mikkelsenův příspěvek do galerie "dědů vševědů" - co mají odpověď na podstatný otázky hrdinovy existence, ale zároveň akutně hrozí, že hrdinu sežerou (čichám čichám člověčinu) - je krutě nadstandard. Jediný, co je dost mimo mísu, je ta italská větev třetí řady, ale jakmile nastoupí RedDragon a Hannibal je captured but still mighty, je to zase naopak to nejlepší, co tenhle seriál nabízí. No a finále? Jak říkám - Ravenous :-). ()

snoodles

Nesnášim, když jsou v seriálu postavy úplně dementní. 3. rada srazi hodnoceni na same dno, omg u zadnyho serialu jsem se snad jeste tak nenudila ()

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Dvojice z Hannibala opět spolu

Dvojice z Hannibala opět spolu

02.11.2022

Celovečerní režijní debut Bryana Fullera je konečně na spadnutí. Tvůrce Hannibala nebo Amerických bohů si za svůj projekt zvolil snímek Dust Bunny, a jako hlavní hvězdu do něj pak obsadil svého… (viac)

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

01.11.2022

Zatímco poslední celovečerní příspěvek do jedné z nejpopulárnějších hororových sérií všech dob dorazil do kin už před dlouhými třinácti lety a dalšího filmu se kvůli tvůrčím sporům o práva na… (viac)

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

16.01.2020

Studio MGM a stanice CBS chystají nový seriál s názvem Clarice, jenž odkazuje na protagonistku Clarice Starlingovou ze slavného románu Mlčení jehňátek Thomase Harrise. Místo adaptace knihy však… (viac)