Hannibal

• Česko Hannibal (viac)
Krimi / Thriller / Dráma / Horor / Mysteriózny
USA, (2013–2015), 27 h 54 min (Minutáž: 41–44 min)

Tvorcovia:

Bryan Fuller

Hugh Dancy, Mads Mikkelsen, Caroline Dhavernas, Laurence Fishburne, Scott Thompson, Aaron Abrams, Gillian Anderson, Hettienne Park, Kacey Rohl (viac)

Nový třináctidílný seriál HANNIBAL se zrodil z kreativní mysli Bryana Fullera (např. seriál Hrdinové) a rafinované režie Davida Sladea (např. Stmívání: Eclipse). Zkušení tvůrci přišli s překvapivým doplňkem k dosud známé historii šíleného Hannibala. Nejnovější stylizovaný thriller z dílny AXN  vypráví mistrovský příběh manipulace a Lectera nechá fungovat přímo v ústředí mocné FBI. Jeho úkol je jasný: uznávaný psychiatr Dr. Hannibal Lecter (Mads Mikkelsen) má pomáhat mimořádně nadanému detektivovi Willu Grahamovi (Hugh Dancy), muži, který je obdařen schopností vcítit se do  zvrácené mysli nejhorších masových vrahů. Pro ty z vás, kteří znají  příběh vysoce inteligentního kanibalského vraha Hannibala, bude tato podívaná fascinujícím výletem do neznáma.
Hlavními hvězdami seriálu HANNIBAL jsou Hugh Dancy (Velké C, Král Artuš, Černý jestřáb sestřelen) jako Will Graham, brilantní, empatický psycholog FBI, který je schopen intuitivně rekonstruovat zvrácené myšlenky a metody sériových vrahů. Tato schopnost ho však fyzicky a zejména psychicky šíleně vyčerpává. Jeho šéf a psovod Jack Crawford (Laurence Fishburne H. III -  Matrix, seriál CSI), však Willovu zvláštní schopnost vidět do mysli zločinců nutně potřebuje. Proto se rozhodne pro netradiční taha najme pro svého detektiva uznávaného psychiatra, který má pečovat o Willovo pošramocené psychické  zdraví.  Dr.  Hannibal  Lecter  (Mads Mikkelsen - Casino Royale, Lov, Královská aféra) ví  o duševních  pochodech zločinců své, ale  jeho svěřenec  o  tom  samozřejmě  nemá  ani  potuchy. V  téhle  nebezpečné  hře  kočky s myší, která se  odehrává mezi světy dobra a zla, budeme sledovat, co se stane  s tímto nesourodým  párem  geniálního  policisty  a geniálního  zločince.  Můžeme  už  dopředu  prozradit,  že oba  mimořádní  muži  mají  společného víc, než  by  se mohlo  na  první  pohled  zdát. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa helraiser k tomuto seriálu (38)

Hannibal (2013)

Paráda, velká škoda, že to třetí sérií ukončili. Zábavné, krvavé, přesně jak to máme rádi. ()

Apéritif (2013) (S01E01)

Tak tohle je úvod do seriálu o znejnamějším kanibalovi na světě jak se sluší a patří. Seriál jednoznačně bude zábavný a především krvavý, to už je teď jasný. Výborně ztvarněný hlavní postavy Hannibala a Grehena a samozřejmě rozjetá brutalita. Seriál rozhodně bude stát na postavách a brutálních vraždách jak dává tušit pilotní díl. Naprostá spokojenost. Takže připoutat, hra začíná. ()

Amuse-Bouche (2013) (S01E02)

Houbomil na tak trochu jiný způsob. Povedený magor a excelentní Hannibal s Grahamem a jejich rozhovory. Kouká se na to fakt pěkně. ()

Potage (2013) (S01E03)

Hlavní dějová linka se nám pěkně rozjíždí a ze seriálu se nám pomalu stává slušně brutální thriller. Gore slušné, herecké výkony ještě lepší. Tahle hra se mi začíná dost líbit. ()

Oeuf (2013) (S01E04)

Hannibal je prostě řízek, co na plat. ()

Coquilles (2013) (S01E05)

Geniální nápad, to se musí nechat. Vrah zabíjí lidi a vystavuje jak anděli, to je prostě něco. A co teprve jeho dopadení, to je konec, jak se sluší a patří. Neskutečný vizuál. Hodně se i debatuje a to už je slabší, ale i tak jsem spokojen. Seriál zatím bomba. ()

Entrée (2013) (S01E06)

Perfektní díl který nás zavede blíže k Hannibalovi a do minulosti. Opět slušný vizuál, těla prošpikovaný vším možným a spoustu psycho řečí okolo. Bavilo a už se nemůžu dočkat dalšího dílu. ()

Sorbet (2013) (S01E07)

Hannibal v centru dění, krvavé, zábavné, takže je vše tak jak má být a jak máme rádi. Naprostá spokojenost. ()

Fromage (2013) (S01E08)

Tak tohle byl opravdu mazec. Tohle má opravdu koule a takhle nějak si představuji dokonale ztvarněné psychopati. Vraždy opět kvalitně ztvarněné. Neskutečný vizuál opět. Závěrečný souboj dvou psychopatů neměl chybu a rozhodně patří k tomu nejlepšímu co seriál doposud nabídnul. Hannibal je prostě Bůh a dobře se rozjel. Naprostá spokojenost. ()

Trou Normand (2013) (S01E09)

Už jsem myslel, že mě tu nemůže nic překvapit, ale toto jsem opravdu nečekal. Totem z lidských těl mě opravdu dostal. Vizuální hody. Navíc se příběh opět trošku posunul a přišlo nečekané odhalení. Za mě perfektní a naprostá spokojenost. ()

Buffet Froid (2013) (S01E10)

Co si budeme povídat, celý díl v podstatě zachraňuje úvod a závěr, který opět podtvrzuje, že Hannibal je prostě řízek, který se s tím nemaže. Opět vizuál perfektní, ale příběhově tento díl hodně ztrácí. Lepší průměr. ()

Rôti (2013) (S01E11)

Tak tohle byla ovšem parádička, jednoduchý příběh, ale neskutečné vizuální orgie prakticky od začátku do konce. Tohle já prostě můžu. Totální topka byla pitva za živa, to bylo tedy něco a nesmíme ani zapomenout na šílenství Willa Grahama, které ho postupně pohlcuje, samozřejmě za vydatné pomoci našeho Hannibala. ()

Relevés (2013) (S01E12)

Slušná podívaná i když se tentokrát o žádné vizuální hody nejedná. Příběhově se vracíme na začátek a pomalu se začíná stahovat smička. Předehra k závěrečnému dílu se povedla a diváka jistě navnadila na jistě velkolepé finále. Navnaděn a spokojen. ()

Kaiseki (2014) (S02E01)

Musím říci jednoznačně genialní. Neskutečný úvod, takovou přesdržkovanou a zároveň prozradit závěr série jsem hned na úvod opravdu nečekal a bylo to rozhodně prvotřídní. Závěr s tapisérii z lidských těl se též povedl a lepší navnadění na příští díl snad ani divák nemohl očekávat. Hannibal opět výborně démonický jako vždy. ()

Sakizuke (2014) (S02E02)

Freska z lidských těl, no vizuální masakr opět. Baví mě to čím dál víc a Hannibal opět prvotřídní i když ho v tomto díle konečně někdo převezl. Super podivaná. ()

Hassun (2014) (S02E03)

Tak tohle mě neskutečně bavilo. Soudní proces do kterého Hannibal zasáhne pro Willa dosti krvavým způsobem. Vizuální lahůdka. Vykuchaný soudce vystavěný jak ozdoba neměl chybu. Tohle se mi líbí, druhá řada neskutečně jede a opravdu baví. ()

Takiawase (2014) (S02E04)

No tak ten závěr v podstatě celý díl především jedoucí na romantické vlně a Wilových představách hodně zachraňuje. Prozatím asi nejslabší díl druhé řady, ale i tak se na to kouká pořád fajn. ()

Mukozuke (2014) (S02E05)

Hned ze začátku nás opustí jedna z hlavních postav a to docela nechutně i když jako nápad a vizuál je naprosto super. Tentokrát málem dojde i na Hannibala, ale má zase jednou štěstí a je na poslední chvíli zachráněn, ale jako luxusní závěr dílu. Tak tohle je oproti minulému dílu opravdu neskutečná jízda. ()

Futamono (2014) (S02E06)

Stále si říkám, že s ničím co by mohlo překonat díl předchozí už přijít nemůžou, ale pokaždé mě zaskočí. Tento díl opravdu nemá chybu. Hannibalova soukromá večeře, při které jeho oběť pojídá sama sebe je už vážně vrchol všeho.... závěrečných pár minut člověka opravdu zaskočí a vypadá to opět na pořádný maso v příštím díle. Samozřejmě o vizuálních orgiich se nemá cenu vůbec bavit. Baví mě to čím dál víc, je to prostě jízda. ()

Yakimono (2014) (S02E07)

Jedním slovem dokonalost. Hannibal opět výborný a pěkně odvádí pozornost jiným směrem. Jinak se opět jedná o slušný vizuální orgie. ()

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Dvojice z Hannibala opět spolu

Dvojice z Hannibala opět spolu

02.11.2022

Celovečerní režijní debut Bryana Fullera je konečně na spadnutí. Tvůrce Hannibala nebo Amerických bohů si za svůj projekt zvolil snímek Dust Bunny, a jako hlavní hvězdu do něj pak obsadil svého… (viac)

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

01.11.2022

Zatímco poslední celovečerní příspěvek do jedné z nejpopulárnějších hororových sérií všech dob dorazil do kin už před dlouhými třinácti lety a dalšího filmu se kvůli tvůrčím sporům o práva na… (viac)

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

16.01.2020

Studio MGM a stanice CBS chystají nový seriál s názvem Clarice, jenž odkazuje na protagonistku Clarice Starlingovou ze slavného románu Mlčení jehňátek Thomase Harrise. Místo adaptace knihy však… (viac)