Na pláži v Graftonu v západní Virginii je nalezen totem sestavený z lidských těl a jejich částí. Místo si přicházejí prohlédnout Jack s Willem. Will vstupuje do mysli vraha a popisuje, jak pachatel postupoval. Pak se náhle objeví u doktora Lectera, ale nemá nejmenší tušení, jak se tam dostal. Hannibal ho přesvědčuje, že práce pro FBI není pro Willa to pravé. Jako velký argument použije to, že se Willův stav očividně zhoršuje. Will ale něco takového odmítá a celou situaci tají i před Jackem.

Abigail je v léčebně a trpí nočními můrami. Nabídne novinářce Loundsové svůj příběh, která podle něj chce napsat knihu. Hannibal a Will ji od toho zrazují, ale Abigail chce peníze, které by za příběh dostala. Policie objeví tělo Nicholase Boyla, kterého Abigail zabila. Hannibal jí pomohl zbavit se těla. Jack podezřívá Abigail z vraždy a doufá, že ji usvědčí při identifikaci. Abigail se nepřizná a Jack se pohádá s Alanou. Při vyšetřování agenti odhalí, že rozdíl mezi prvním a posledním zavražděným je více než 40 let. Tak se dostanou na stopu vraha, který byl vyšetřován už v souvislosti s první vraždou, ale nikdo ho nedokázal usvědčit. Tentokrát se přizná sám.

Will zjistí, že Nicholase zabila Abigail a řekne to Hannibalovi. Ten ho požádá, aby tuto informaci před Jackem utajil. U večeře, kterou pořádá Hannibal, se Will pokouší přesvědčit Loundsovou, aby tu knížku odmítla napsat, ale neuspěje. Večer se pak Abigail Hannibalovi přizná, že o otcových vraždách celou dobu věděla a pomáhala mu získat informace o jeho obětech. (TV Prima)

Arkanoid

„What about your life? I’m your friend Will. I don’t care about the lives you save. I care about your life and your life is separating from reality.“ Totem tiel. Prípad nie je taký zamotaný, ako by sa mohlo zdať, dokonca ani Will nepotrebuje pomôcť s riešením prípadu. Je však hlboko otrasený všetkým, čo videl. Rieši sa tu aj otázka vraždenia Abigail, Jackova bezohľadnosť a Hannibalovo priateľstvo. Prípadom slabšie, ale hlaná línia to vynahradí. Jazykové okienko: chew the fat. ()

castor

Brutalita je definitivně samoúčelná, halucinace hlavní postavy už vyloženě otravují. Hned na startu dílu se potvrdilo to, co jsem psal u předchozích epizod. Totem sestavený z lidských těl je prostě mimo mísu a určitě jde něco takového tiše bez pozornosti okolí „vytvořit“. Vrací se podstatná postava (dcera vraha mladých dívek), pár linií vypadá zajímavě, nicméně odhalení vraha totemového mordu je mdlé. ()

helraiser

Už jsem myslel, že mě tu nemůže nic překvapit, ale toto jsem opravdu nečekal. Totem z lidských těl mě opravdu dostal. Vizuální hody. Navíc se příběh opět trošku posunul a přišlo nečekané odhalení. Za mě perfektní a naprostá spokojenost. ()

Trevor

Na pobreží v západnej Virgínii je objavený monument poskladaný s množstva mŕtvych tiel. Jack Crawford požiada Willa Grahama, aby zistil, čo viedlo vraha k tomu, aby sa takto prezentoval, kedže medzi jednotlivými telami a možnými vraťdami prešli aj desiatky rokov. Okrem toho sa Will Graham dozvedá o tajomstve, ktoré pred svetom ukrývajú Abigail Hobbsová a Hannibal Lecter. Bohužiaľ po skvelých predchádzajúcich častiach premrhaný nápad s monumentom z ľudských tiel, dej sa točí hlavne okolo Abigail a o tom, že sa prehlbije puto medzi Grahamom a Lecterom. ()