Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Dráma
  • Animovaný
  • Komédia
  • Krimi
  • Akčný

Recenzie (2 871)

plagát

Chainsaw Man - Kisu no Oaji (2022) (epizóda) 

Denji opäť ukazuje svoju šialenosť a démona poráža ľavou zadnou. Himeno si spomína na poučku o šialnosti od svojho kolegu alkoholika a máme tu aj párty. Na tej dostáva Denji svoj prvý bozk, bohužiaľ spolu so zvratkami. Himeno pokračuje v intímnostiach u nej doma. Opäť to končí cliffhangerom. Milostné zápletky tu vedia byť napínavejšie ako tie akčné.

plagát

Chainsaw Man - Denji o Korose (2022) (epizóda) 

Mám rád survival stories. Tento je však veľmi mierny, až slniečkový ku zradcom, ktorý si vyberajú ľahšiu cestu. Okrem ozrutného pažravého monštra trochu podobnému tomu z tejto epizódy Saishū Senbetsu iného anime, tu máme aj trochu psychológie postáv riedenej humorom a trochu nostalgie o tom, ako Aki začal fajčiť. Opäť to stojí na najsilnejších charakteroch - Denjim a Akim, ktorí predvádzajú svoje najlepšie rozhodnutia vo vyhrotenej situácii. Celá epizóda bohužiaľ slúži ako príprava cliffhangeru Denjiho rozhodnutia v závere. Chýbala mi väčšia vyhrotenosť a neústupnosť.

plagát

Gangsta. - Evening Dress (2015) (epizóda) 

Alex opäť halucinuje, spomína si na brata a keď si chce dať tabletku, zastavuje ju Nico. Vytvára sa tak dokonale animovaný moment šoku, drámy a melanchólie. Trocha podpriemernej akcie neuspokojí. Emócie vyvolá už len spev.

plagát

Chainsaw Man - Jū no Akuma (2022) (epizóda) 

Dozvedeli sme sa niekoľko podstatných informácií o postavách, dostali sme sa s nimi do hotela a pri nemožnosti úniku sme ostali v cliffhangeri. Trápne momenty sprevádzali aj túto epizódu.

plagát

Chainsaw Man - Kyuushutsu (2022) (epizóda) 

Vytrvalú akciu vyčerpaného hlavného hrdinu prerušuje Hayakawa so svojím fox demonom a pokazí tak napätie. Následne rozoberá hrdinovo počínanie a jeho morálku. Šéfka presťahuje Power ku Hayakawovi a vytvára tak trápnu komédiu.

plagát

Chainsaw Man - Nyāko no Yukue (2022) (epizóda) 

Prvých 10 minút tu máme diskusie a predstavy. V druhej polovici sa dojem zlepšuje. Spoznávame slabinu Power a jej zradu a tým sa dočkáme konečne krvi a brutality. Pri rozbehnutí akcie sa tempo preruší na hlboký vnem nostalgickej spomienky a môžeme pokračovať ďalej do šialenej dynamiky. Badass dojem hlavného hrdinu je podporený necítením emócií, keď sa premieňa na Chainsaw Mana, krvavou bielou rozopnutou košeľou, či nestaraním sa o život možnej náhodnej obete vyčíňania démona a samého seba.

plagát

Chainsaw Man - Tōkyō Tōchaku (2022) (epizóda) 

Hlavný hrdina nechodil do školy, tak sú zákonistosti fikčného sveta vďaka nemu vysvetľované divákovi. Spoznávame ďalšie 2 postavy na strane kľaďasov. Sledujeme humorné a pubertálne príhody a pohnútky hlavného hrdinu, akcie máme minimum, ale epizóda dokáže pobaviť.

plagát

Chainsaw Man - Inu to Chainsaw (2022) (epizóda) 

Ako fanúšik šialeného nápadu s motorovou pílou v The Texas Chainsaw Massacre som sa musel zoznámiť aj s týmto seriálom. Unavené, namáhavé vzdychy. Potácanie sa úzkou, tmavou mestskou uličkou, kde je šero tou krajšou farbou. Ako prológ fajn, no je rýchlo prerušený extrémne pokojným úvodom, kedy sledujeme hlavného hrdinu a prostredie jeho domu a okolia cestou do práce. Ticho v prírode si dovolil narušiť práve on zlomením halúzky na zemi, čím spôsobil najdramatickejší moment tejto časti. Potom hlavný hrdina spustí monológ o tom, že predal svoju obličku, oko a semenník, no stále dlží vyše 38 miliónov yenov. Je to lovec monštier, ktoré sa nazývajú devils a používa motorovú pílu. Pripraviť sa, pozor a ide sa na démona - guľu posiatu očami a veľkými ústami. Opening je tradičná japonská šialenosť, plná výbochov, krvi a akcie, ale aj absolútne netradičných pohybov a mnou nevídanej choreografie. Akciu nevidíme, stala sa počas úvodných titulkov. Mafiánov fajčiaci šofér má oplašené oči. Napriek svojím devil hunting skills sa hlavný hrdina nedostáva z dlhov ľahko. Jeho minulosť sa opíše krátko, ale pútavo, rovnako ako chabé plány do budúcnosti. Máme tu rovno zombie devila, ktorý premieňa ľudí na pomalé oživlé mŕtvoly. Po zlúčení pána a jeho psa tu máme väčšiu porciu brutality vďaka šialenému hybridovi s vyšinutým smiechom. Krásna akčná brutálna povrchná zábava s hlbokým presahom. Všetko plynie plynulo a bez zbytočnej vaty, dokonca s Chekhov’s guns, tak zatiaľ nemám žiadne výčitky.

plagát

Rod Draka - Série 1 (2022) (séria) 

Séria je stávka na istotu. Síce charaktery sľubne rozvíja, no bojí sa s nimi riskovať, veľmi ich neohrozuje, čím ničí prípadné napätie, ktoré mohlo vzniknúť.

plagát

Rod Draka - Černá královna (2022) (epizóda) 

Záverečná epizóda je skvelým dôvetkom za výbornou sériou, pre mňa však nie topom série. Opäť sa hlavne rokuje. Corlys sa zobúdza a Lucerys Valaryon dostáva najťažšiu úlohu svojho života. Aemond sa ukazuje v hrôzostrašnom svetle, no sériu nabudí temperament a dielo náhody.