Dalším případem Willa Grahama je vražda v psychiatrické léčebně. Způsobem provedení se nápadně podobá těm, které prováděl cheasepeacký rozparovač, jenž dosud nebyl dopaden... (TV Prima)

Arkanoid

„Never just a trainee. An agent in training.“ Začíname na psychiatrickej liečebni pre kriminálnikov a nie je to flashback ani flashforward. Konečne sa zoznamujeme s doktorom Gideonom, ktorý zabil svoju rodinu na Vianoce a na liečebni sa začne hrať na sériového vraha. Takisto aj s doktorom Chiltonom, riaditeľom liečebne, ambicióznym sebestredným hlupákom. Epizóda ponúka flashbacky na Jackovu trainee, ktorá šla po najslávnejšom sériovom vrahovi seriálu a trpkú pachuť jej neúspechu. Hannibal začína byť znepokojený, rovnako aj Jack a Will je nervózny už odnepamäti. Psychologicky výborné. ()

castor

Baví mě hudba v podobě neurčitého dunění a dlouhých tónů smyčců, baví mě znepokojivá atmosféra, baví mě chladně soustředěný projev Madse Mikkelsena. Zbytek je horší. Will se stává poměrně otravným, bere si k sobě zatoulané psy, trpí nočními běsy, po sociální stránce je to magor. Chápu jeho chorobu, ale na kávu bych s ním rozhodně nešel. Na pivo už vůbec ne. Uvidíme, zda jeho rozpadající se mysl bude mít v závěru nějakou přidanou hodnotu, kdy si to všechno sedne. Hledačka sólokaprů zatím nijak zvlášť zajímavá. ()

helraiser

Perfektní díl který nás zavede blíže k Hannibalovi a do minulosti. Opět slušný vizuál, těla prošpikovaný vším možným a spoustu psycho řečí okolo. Bavilo a už se nemůžu dočkat dalšího dílu. ()

Trevor

Will Graham s Jackom Crawfordom prichádzajú do psychiatrickej liečebne v Baltimore, Maryland vyšetriť vraždu sestričky, ktorú zabije pacient Ábel Gideon. Vražda je takmer navlas rovnaká ako tie, ktoré páchal cheasepeacký rozparovač a kedže je Ábel pacientom kliniky už dva roky potom, ako v afekte zavraždil manželku a presne dva roky nebol spáchaný zločin podobný tým, ktorý robil rozparovač všetci, okrem Willa Grahama sú presvedčený, že práve Gideon je rozparovačom. Avšak uprostred noci príjme Jack Crawford telefonát od agentky Miriam, ktorá sa ako študentka podieľala na pátraní po rozparovačovi a zmizla v čase, keď rozparovač prestal vraždiť. Will je presvedčený, že Crawfordovi volal skutočný páchateľ, ktorý si jej hlas nahral a preto sa s pomocou novinárky rozhodnú označiť Ábela Gideona ako rozparovača, aby skutočného páchateľa vyprovokovali. A tak začína byť celý nesvoj Dr. Hannibal Lecter. Seriál naberá na obrátkach a divák prichádza nato, že Lecter nebol geniálny iba v podaní Anthonyho Hopkinsa. ()