Hannibal

• Česko Hannibal (viac)
Krimi / Thriller / Dráma / Horor / Mysteriózny
USA, (2013–2015), 27 h 54 min (Minutáž: 41–44 min)

Tvorcovia:

Bryan Fuller

Hugh Dancy, Mads Mikkelsen, Caroline Dhavernas, Laurence Fishburne, Scott Thompson, Aaron Abrams, Gillian Anderson, Hettienne Park, Kacey Rohl (viac)

Nový třináctidílný seriál HANNIBAL se zrodil z kreativní mysli Bryana Fullera (např. seriál Hrdinové) a rafinované režie Davida Sladea (např. Stmívání: Eclipse). Zkušení tvůrci přišli s překvapivým doplňkem k dosud známé historii šíleného Hannibala. Nejnovější stylizovaný thriller z dílny AXN  vypráví mistrovský příběh manipulace a Lectera nechá fungovat přímo v ústředí mocné FBI. Jeho úkol je jasný: uznávaný psychiatr Dr. Hannibal Lecter (Mads Mikkelsen) má pomáhat mimořádně nadanému detektivovi Willu Grahamovi (Hugh Dancy), muži, který je obdařen schopností vcítit se do  zvrácené mysli nejhorších masových vrahů. Pro ty z vás, kteří znají  příběh vysoce inteligentního kanibalského vraha Hannibala, bude tato podívaná fascinujícím výletem do neznáma.
Hlavními hvězdami seriálu HANNIBAL jsou Hugh Dancy (Velké C, Král Artuš, Černý jestřáb sestřelen) jako Will Graham, brilantní, empatický psycholog FBI, který je schopen intuitivně rekonstruovat zvrácené myšlenky a metody sériových vrahů. Tato schopnost ho však fyzicky a zejména psychicky šíleně vyčerpává. Jeho šéf a psovod Jack Crawford (Laurence Fishburne H. III -  Matrix, seriál CSI), však Willovu zvláštní schopnost vidět do mysli zločinců nutně potřebuje. Proto se rozhodne pro netradiční taha najme pro svého detektiva uznávaného psychiatra, který má pečovat o Willovo pošramocené psychické  zdraví.  Dr.  Hannibal  Lecter  (Mads Mikkelsen - Casino Royale, Lov, Královská aféra) ví  o duševních  pochodech zločinců své, ale  jeho svěřenec  o  tom  samozřejmě  nemá  ani  potuchy. V  téhle  nebezpečné  hře  kočky s myší, která se  odehrává mezi světy dobra a zla, budeme sledovat, co se stane  s tímto nesourodým  párem  geniálního  policisty  a geniálního  zločince.  Můžeme  už  dopředu  prozradit,  že oba  mimořádní  muži  mají  společného víc, než  by  se mohlo  na  první  pohled  zdát. (oficiálny text distribútora)

Hashirama

Jedinečný mindfuck trip do světa chorých myslí, natočený pro malou obrazovku nevídaně vtahujícím a podmanivým stylem, který svou formální a scénáristickou stránkou nemá daleko k meditativnímu artu. A ačkoliv je Hannibal protkán epizodickými zápletkami a svůj televizní původ nezapře, nikdy nerezignuje na svou jinakost a jedinečnost. Delikatesa pro gurmány. ()

3mates33

Chvíľu to trvalo než sa to rozbehlo, ale po predstavení, kto je kto, to začalo naberať správny smer, Som zvedavý na ďalšie diele, lebo vypadá to zaujímavo, a herecké obsadenie je skvelé, snáď im to vydrží ()

Jacccob

Nehodnotím podle pilotního dílu. Seriál se sice pomalu, ale zajímavě rozjel, může směřovat na výsluní jako jeden z nejlepších letošních seriálů, může ale dopadnout také jako pořádný průšvih, proto dávám 3***. V budoucnu to bude víc, nebo míň, jak to bude, záleží jen na dalších dílech. :) ()

Uter123

Pre mňa osobne najlepší seriál roku 2013, zatiaľ. Slade je proste britva. Výborné herecké duo MAD M. a Hugh Dancy, výborne napisané dialógy, super zábery a práca s kamerou. Neúprosná brutalita a ponurá znepokojivá nediegetická hudba v pozadí ktorá neprináša nič dobré. Fúú neviem, neviem, či by si dokonca aj Dexter poradil s pánom mysle Hannibalom. A kto z nich by na konci skončil na pekáči. 90% ()

Zl0

Prvý diel veľa sľuboval, tie ďalšie mali zaujímavé nápady, ale celkovo ma sklamali. Pri nejakej 5. časti však nastal zlom. Viac napätia, viac Mikkelsena, viac strachu. Viac Hannibal. Temno-groteskno-strašidelná hudba vynikajúco sedí a dotvára atmosféru. No a scény so servírovaným jedlom sú dokonalé.Dobrú chuť! ()

JackDullBoy

Po ôsmich častiach som celkom spokojný ale aj tak si dovolím tvrdiť, že ak by Hannibala nehral môj veľký obľúbenec Mikkelsen tak by som 1.sezónu možno ani nedopozeral. Obstojnejšie vyjadrenie napíšem keď sa prvá séria skončí, veď predsa len nás ešte čaká 5 epizód! ()

elixir

Gentleman, Gurmán, Gastronom a slušně vypadající osoba tak to je náš Lecter, až na malou drobnůstku v jistých zálibech, ale jinak fajn chlap :-) Dexter Morgan má problém a tím problémem jest doc. Hannibal Lecter.. ()

hero_bk

Tak předně: Úžasná atmosféra! Soundtrack postavený z velké části na ambientním hučení kombinovaný se skvělými hereckými výkony tvoří vynikající funkční seriálovou kombinaci. Zhruba v půlce první série, kdy byly epizody postaveny na schématu "odhalíme nějakýho strašně originálního sériovýho vraha", jsem si byl jistý, že seriál půjde do mojí TOP10. Jenže později se od tohoto schématu upustilo a děj se otočil (bohužel?) více k Willu Grahamovi a jeho vlastním problémům. Jsem zvědavý, jakým směrem se bude ubírat druhá série, obávám se, že bude pokračovat v nastoleném trendu a moc nových sériových vrahů už neuvidíme. I tak se ale těším. Po 2. sérii: Můžu říct, že tenhle seriál už jde naprosto mimo moje chápání, moc nevím, co se tam přesně děje a jaký jsou motivace jednotlivých postav, ale ta atmosféra vynahradí všecko. Po 3. sérii: Co to k....? Absolutně se to zvrhlo. Postavy se chovají zcela nelogicky, scenáristických lapsů je více než požehnaně (viz Freddie Lounds, zkapala ve 2. sérii, ale ve 3. sérii ji potřebují znovu, tak ji bez vysvětlení oživí?; Abigail Hobbes má ve flashbacku obě uši...) Třetí série je tak samotná absolutní odpad. Musel jsem seriál vyhodit z TOP 10 a snižuju z 5* na 3*... ()

Margerie

Po zhlédnutí celé první série jsem velmi mile překvapena - zatím opravdu silné 4,5*. Největším tahounem seriálu je samozřejmě Mads Mikkelsen, který je sám o sobě na plné hodnocení. Jenže to by první dva díly nesměly být tak utahané a musel by se v nich člověk rychleji orientovat. Vydržela jsem vlastně jen kvůli tomu Madsovi, ale jsem za to opravdu ráda. Ještě by to chtělo ubrat trochu té psychelie, protože tohle zkombinovat s Hannibalovou chladknokrevností, manipulativností a zrůdností je moc i pro silné povahy. Konec první série mě opravdu navnadil na další pokračování, už se nemůžu dočkat. Jinak po American Horror Story je tohle další obrovské překvapení v produkci amerických seriálů. Jen tak dál. ()

Pakr

Dosledována 1. serie. Nemůžu si pomoct, ale Hugh Dancy mi prostě nesedí, nesedí mi jeho plačtivý styl...naopak Mikkelsen jako herec a jeho hra ala kočka s myší TOP. Jsem tedy na pomezí, proto za Dancyho 3*, za Mikkelsena 5*, celkový dojem 3,5*. ()

speedy7929

Na tento seriál som prišiel počas štúdiu na VŠ, kde ho na prednáškach pozeral jeden zo spolužiakov. Vyzeralo to dobre, tak som si povedal, že si to pozriem. Začiatok seriálu perfektný, vraždy, hudba, scény, motívy všetko bolo úplne fantastické až som bol s toho unesený. Herci sedeli do svojich rolí a Hannibal mi sedel najviac, no ku koncu prvej série keď sa začali venovať Willovi Grahamovi viac ako vraždám, ma to začalo nudiť a nebolo to už také zaujímavé pre moje oči. Dokonca som uvažoval aj nad tromi hviezdičkami, keď som videl scénu ako upálili tu škaredú slečnu v tej kyslíkovej komore (scéna skoro pokazila celý seriál) . Uvidíme ako to bude pokračovať ďalej s doktorom Hannibalom. DRUHA SÉRIA: Odvolávam, čo som povedal ku koncu prvej. Málokedy sa v mojom prípade stane, že keď sa mi nepáči prvá séria alebo prvý diel tak druhá časť nezaboduje. Hannibal je opak. Druhá séria ma zožrala ako kyselina sírová. Veľmi sa mi páčilo keď veľa scén sprevádzalo ticho a len bolo počuť tlkot srdca. Mad Mikkelsen zahral jednu extra triedu a posledný diel ma prinútil čakať netrpezlivo na ďalšiu sériu. ()

Hisnuklusi

Jedna která hraničí s odpadem, nevím, co na tom kdo vidí. Jak zde už kdosi napsal, tohle není Lecter. :( Seriál je sám o sobě nudný. Viděl jsem asi pět dílů a ani jeden mě vlastně ničím nezabavil. Jen hromada rádoby chytrých keců, který ve skutečnosti za nic nestojí. Sem tam někoho zbaštíme, sem tam někoho zabijeme. Ale žádná husí kůže, žádné sympatie a to k nikomu tam a vlastně ani žádný smysl. Nic prostě. ( A názory R:I:P nejdou brát vážně). ()

john.h

Zhruba od poloviny to začne být mnohem zajímavější. Všechno samozřejmě táhne Mikkelsen, jehož výkon je na poli seriálů opravdu velká paráda. Škoda jen, že to není nějak ucelenější a Hannibalovi není věnováno víc prostoru. Taky se mi líbilo, jak snad v každým díle byl nějak zakomponován odkaz na původní Hannibaly. Jednou se jedna z postav jmenovala Lamb, podruhé se Hannibal pochlubil, že se s někým potkal ve městě Hopkins atd. EDIT: První série byla jakžtakž OK. Dialogy u večeře a různé druhy vražd, to vše bylo atraktivní. Druhá série byla snad o něco lepší, když jsme koukali, jak Hannibal sundává masku. Třetí série je ale jedno velké WTF a skoro se na to nedá koukat. Jak kdyby to dělal někdo na drogách. Dlouhé makrozáběry na něco, snové zpomalené sekvence o ničem častěji než normální scény, WTF dialogy. Solidně to pohřbili a nedivím se, že to dostalo stopku kvůli nízké sledovanosti. ()

Shredder

Hannibala som si okamzite oblubil, ale nedostavilo sa u mna take nadsenie, ake som ocakaval po velmi pozitivnych recenziach. Viem, ze to co som napisal znie ako jemny antagonizmus a preto sa to pokusim vysvetlit. V poslednych rokoch sa kvalita zo strieborneho platna presuva na televizne obrazovky. Mnohi prvotriedny herci sa objavuju v serialoch, ktore ziskali siroke spektrum zamerania, ale predovsetkym neotrele napady a precizne spracovanie. Uz to nie je len HBO a ich The Wire ci Band of Brothers, ale aj mnohe ine televizie sa chopili sance a ponukli nam prvotriedne produkty. Nikdy som nebol fanusikom klasickych krimi serialov ako CSI, kde sa donekonecna opakuje ten isty vzorec - vrazda, vysetrovatelia na scene, vypocuvanie prveho podozriveho, dalsia stopa, druhy podozrivy, vyhrazanie sa vazenim, etc., az to nakoniec skonci uvaznenim praveho vraha. A tu prichadza vysvetlenie mojej prvej vety. Hannibal sa do istej miery drzi toho isteho vzorca, nie vsak uplne. Postavy sa pomerne rychlo vyvijaju, jednotlive pripady su dostatocne diferencovane, cele je to obohatene o kvalitnu filmarcinu a samozrejme sa serial opiera najma o herecke obsadenie. Hugh Dancy je skvely, avsak skutocnou hviezdou serialu je Mads Mikkelsen. Podobne ako Kevinovi Spaceymu (House of Cards), aj jemu jeho rola sadla ako oblek sity na mieru a napriek tomu, co za monstrum stvarnuje, je okuzlujuci a dodava celemu serialu stavu. Ked sa to zosumarizuje, Hannibal nie je revolucny, avsak nepatri ani medzi sivy priemer, ktory cloveku splyva dokopy s inymi dielami. Zatial prva seria, slabe 4 hviezdicky, uvidime co nam prinesie dalsia. This is my design. ()

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Dvojice z Hannibala opět spolu

Dvojice z Hannibala opět spolu

02.11.2022

Celovečerní režijní debut Bryana Fullera je konečně na spadnutí. Tvůrce Hannibala nebo Amerických bohů si za svůj projekt zvolil snímek Dust Bunny, a jako hlavní hvězdu do něj pak obsadil svého… (viac)

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

01.11.2022

Zatímco poslední celovečerní příspěvek do jedné z nejpopulárnějších hororových sérií všech dob dorazil do kin už před dlouhými třinácti lety a dalšího filmu se kvůli tvůrčím sporům o práva na… (viac)

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

16.01.2020

Studio MGM a stanice CBS chystají nový seriál s názvem Clarice, jenž odkazuje na protagonistku Clarice Starlingovou ze slavného románu Mlčení jehňátek Thomase Harrise. Místo adaptace knihy však… (viac)