Hannibal

• Česko Hannibal (viac)
Krimi / Thriller / Dráma / Horor / Mysteriózny
USA, (2013–2015), 27 h 54 min (Minutáž: 41–44 min)

Tvorcovia:

Bryan Fuller

Hugh Dancy, Mads Mikkelsen, Caroline Dhavernas, Laurence Fishburne, Scott Thompson, Aaron Abrams, Gillian Anderson, Hettienne Park, Kacey Rohl (viac)

Nový třináctidílný seriál HANNIBAL se zrodil z kreativní mysli Bryana Fullera (např. seriál Hrdinové) a rafinované režie Davida Sladea (např. Stmívání: Eclipse). Zkušení tvůrci přišli s překvapivým doplňkem k dosud známé historii šíleného Hannibala. Nejnovější stylizovaný thriller z dílny AXN  vypráví mistrovský příběh manipulace a Lectera nechá fungovat přímo v ústředí mocné FBI. Jeho úkol je jasný: uznávaný psychiatr Dr. Hannibal Lecter (Mads Mikkelsen) má pomáhat mimořádně nadanému detektivovi Willu Grahamovi (Hugh Dancy), muži, který je obdařen schopností vcítit se do  zvrácené mysli nejhorších masových vrahů. Pro ty z vás, kteří znají  příběh vysoce inteligentního kanibalského vraha Hannibala, bude tato podívaná fascinujícím výletem do neznáma.
Hlavními hvězdami seriálu HANNIBAL jsou Hugh Dancy (Velké C, Král Artuš, Černý jestřáb sestřelen) jako Will Graham, brilantní, empatický psycholog FBI, který je schopen intuitivně rekonstruovat zvrácené myšlenky a metody sériových vrahů. Tato schopnost ho však fyzicky a zejména psychicky šíleně vyčerpává. Jeho šéf a psovod Jack Crawford (Laurence Fishburne H. III -  Matrix, seriál CSI), však Willovu zvláštní schopnost vidět do mysli zločinců nutně potřebuje. Proto se rozhodne pro netradiční taha najme pro svého detektiva uznávaného psychiatra, který má pečovat o Willovo pošramocené psychické  zdraví.  Dr.  Hannibal  Lecter  (Mads Mikkelsen - Casino Royale, Lov, Královská aféra) ví  o duševních  pochodech zločinců své, ale  jeho svěřenec  o  tom  samozřejmě  nemá  ani  potuchy. V  téhle  nebezpečné  hře  kočky s myší, která se  odehrává mezi světy dobra a zla, budeme sledovat, co se stane  s tímto nesourodým  párem  geniálního  policisty  a geniálního  zločince.  Můžeme  už  dopředu  prozradit,  že oba  mimořádní  muži  mají  společného víc, než  by  se mohlo  na  první  pohled  zdát. (oficiálny text distribútora)

Hovadin

Nevěřil jsem, že se někdo může vyrovnat Hopkinsovi. Jakmile jsem uviděl obsazení seriálu a v roli Hannibala Madse Mikkelsena začal jsem doufat v opak. První série se strašně vleče a hodně prostoru dostává spíše agent Graham, Hannibal je více méně okrajová postava. Pokaždé když se na scéně objeví tak působí hodně přesvědčivě. Navíc je zde sympatický šéf Crawford v podání Fishburna. Další problém je, že v každém díle je nový vrah a nový případ, všechno je moc zjednodušené. Druhá série všechno mění :-). Hlavní postavou se končeně stává Hannibal a vše se točí kolem něj. Graham o něm ví, ale nikdo mu nevěří. No a konec druhé série je naprostá pecka. ()

Mamlas odpad!

Zvládl jsem skoro 2 celé díly první série. Dál se dívat na nezajímavého protivného skrčka, co zavře oči a hned vidí, co se stalo, na jeho sny a představy, to jako fakt ne. Mohla by to být dobrá detektivka, ale musela by být normální a taky s jiným hlavním hrdinou. Tohle se nedá dívat. (4%) ()

davistercz

Po prvním pilotním dílu jsem dostal takový lehký "nádech" krvavého pocitu. Nevím zda-li to mám srovnávat s filmem Mlčení jehnátek, ale když to tak vezmu. Tak Hannibal alespon u mě zabodoval. Snad lepšího herce na Hannibala nemohli sehnat než Madse Mikkelsena. Nejsem moc fanda, takových krváku a řekněme seriálu, kde se "nic neděje". Ale tohle hned po prvním dílu mě posadilo do sedačky a čuměl jsem jak vyšinutý. Opravdu skvěle odvedená práce. Nevím jak u vás, ale mě se to velmi líbilo a za nového Hannibala dávám 5*****. ()

jokerik

Tak teď nevím, kde mi hlava stojí. Řeknu to, jak to cítím, seriál me zklamal.:( A Hannibal Lecter alá Mads M. stojí za velký kulový. Možná změním názor jestli se odhodlám k dalším dílům.... ()

Lorimaar

První polovina úvodní epizody byla mírným zklamáním a Laurence Fishburne jako Jack Crawford, to je velké šlápnutí vedle, ale s příchodem Madse Mikkelsena na scénu nastalo velmi výrazné zvýšení kvality. Temná atmosféra, tempo děje, gradace a silná emotivní scéna s nožem v kuchyni na konci… Seriál má rozhodně potenciál vyrůst vysoko. Edit po 3. epizodě: Minimálně 4 hvězdy si seriál určitě zaslouží, pro fanoušky Dextera doporučuji, pro čtenáře knih Thomase Harrise povinnost. ()

Crybaby

Kedže som nevidel predošlé filmy o Dr. Lecterovi tak som zostal v milom prekvapení. Seriál ako má byť, pomaly sa objasňuje kto je kým a hlavné je že to proste sledujete a tešíte sa na ďalší diel. Nechcem sa v hodnotení unáhliť ale keď si to udrží takúto úroveň, tak jednoznačne nebudem ľutovať že som s tým strávil čas. 9/10 ()

simon111

Mads je výborný, ale celý seriál na něm prostě vystavět nelze... Občas těžká nuda a opakující se motivy.. Hodnotím po 5 dílech.. ()

DonBraso

Možná je to předačasné,ale doufám si tvrdit,že po sedmé epizodce,mě už tento seriál nedostane do kolen.Za prvé musim pochválit dabing z AXN,který je výborný a kupodivu mi lahodí více než originál,což se vůbec u mě nestává.Za druhé Mads Mikklesena,ke kterýmu bych velmi rád zašel na pokec a dal si výbornou večeři.Za třetí místama osobitost seriálu.Za další už vůbec nebude,protože není o čem.Tak kooperativně šablonovitý seriál si myslim tohle dílo nezaslouží,když se má prát o každý příděl svírající atmosféry a dobrých konců v epizodě.Ono je to jak dalších stovky seriálů,který končí vždycky v jeden díl,tady se to snaží sebevíc navazovat,ale vůbec se nedaří a to velmi.Podle těch mrtvol,bych čekal zabíjačku v podání hlavního hrdinu,ale místo toho pořád čumíme jak Dr Babica si udělá paštičku a zítra prsní medailonky.Za další se otevřou dveře v tomto seriálu tolikrát,že je to nechutný.FBI je chytrá na vraždy,že by tohle kriminálka neuhodla za rok,ale o vrahovi neví v půlce série nikdo.Hugh Dancy má dar,se vcítit do mysli,ale blbej je už 7 epizod,nejspíš čeká,že přijde na řadu další princ Bajaja,který bude mít schopnost se vcítit do vrahova já :) Scenář díra jak v Macoše,protože čekám,kdy ty kluci začnou řešit nejvíc podstatnou věc a to je ten telefon z pilotu.V jedný epizodě o něm byla zmínka,typu,jo on někdo volal,fajn,to necháme až bude u konci seriálu.Bože bože,tohle mě vytáčí a štve mě to,protože rád se na to podívám,ale po skončení nemám vůbec chuť být zvědav co mě čeká,protože vim,že nezačnu ničím jiným,než další sérií vražd,dalších plků,dalších masíček od Pepy řezníka a psychouše co umí vrátit čas.Na první 4 epizody fakt pěkný,ale nebaví mě pořád čekat na zázraky,doufám,že 13 epizod bude konečných,jinak mě to přijde jako stále nastavovaná kaše o tom samém dokola. ()

mArtinko5MB

Obrazovo to je jeden z najlepšie spracovaných seriálov, ktoré poznám. Niektoré pasáže naháňajú zimomriavky, z iných mi je zle. Mikkelsen perfektne pasuje do role Hannibala, výborne to hraje a mám pocit, že sa dokonale vžil s postavou. Dejová línia je úžasná a všetky časti majú šťavu. Už teraz sa neviem dočkať ďalšej série. // Perfektná hudba, perfektný MIkkelsen. Vážne si neviem predstaviť, kto by sa hodil viac na rolu Hannibala ako Mads. Výborná psychológia postáv vzhľadom k tomu, že je príbeh veľmi známy. A čo je dôležité, viem ako sa to nakoniec skončí (poznám príbeh), no seriál je spracovaný tak perfektne, že ma drží v napätí. // Koniec 2. série a nenachádzam slov: Masterpiece po hereckej, zvukovej, kamerovej i dejovej stránke - Druhá séria za mňa dostáva plný počet bodov ! 1. séria: 95%, 2. séria: 100%, 3. seria: 100% ()

aknamor

Marně vzpomínám, kdy naposledy mě první série nějakého seriálu takhle strašně bavila. Dr. Lecter je absolutně nechutný, ale taky mě naprosto fascinuje. Pokud jde o vraždy v každé epizodě, tak ty jsou provedeny velice slušně, až se mi párkrát zatajil dech. Taky bych chtěla umět tak vařit... První série jednoznačně 100 % a budu se těšit na druhou. ()

Luckyboy

Zhruba první polovina série výborná. Bohužel hlavně kvůli tomu, že je vše nové, a divák se musí orientovat. Od druhé poloviny začíná být děj příliš překombinovaný a za cenu více zvratů už pomalu postráda logičnost. Lecterova manipulace okolí je jedna věc, ale aby byl schopný několikrát ošálit všechny okolo, aniž by pak v závěru ani jednoho člověka nenapadlo, že se kolem něj stala spousta zvláštních věcí (hlavně úmrtí) a že s Willem tráví nějak moc času, mi přijde příšerně přitažená za vlasy a pouze na efekt. Seriál měl (ještě má) potenciál, ale s jinými scénáristy. Herecké výkony dvou hlavních hrdinů skvělé, ale i oni jsou limitováni někdy dost děravým a špatným scénářem. Nechci však nad seriálem lámat hůl kvůli špatné druhé půlce série, u Homeland se mi to trochu vymstilo. Za zkouknutí to stojí, jen slabší žaludky by o tom měli přemýšlet. Ničím světoborným tento seriál však zdaleka není. -------------- Musím uznat, že se scénáristům v druhé sérii podařilo (ačkoli pochybuji, že to byl účel od první série, zas tak květinkové to v seriálové produkci není) zpětně vylepšit první sérii. Druhá je sice ještě překombinovanější než první, ale je méně explicitní, a tudíž v něčem "uvěřitelnější". Dvojitá manipulace (kdo vlastně manipuluje koho) mezi Hannibalem a Willem je chvílemi opravdu brilantní a v něčem mi připomíná psychologii postav v Homelandu, kde chvílemi taky není jasné, kdo je kdo, co si myslí, a jak to ve skutečnosti je. Jen škoda zbytečného cliffhangeru, aby si mohli scénáristi vymyslet de facto cokoli pro trojku. každopádně zvedám hodnocení o jednu hvězdu. ()

PamelaJJK

Neskutečná ztráta času. Zhruba od pátého šestého dílu jsem to chtěl vzdát, ale nakonec jsem vydržel a pořád čekal, kdy něco přijde a nepřišlo nic. Ještě, že stopáž jednotlivých epizod je jen kolem 40 minut. Aby taky ne, když je to v podstatě o ničem. Je to jen profesionálně skvěle natočená směska bizardně naaranžovaných mrtvol, pseudopsychologických postřehů a mouder a jako třešnička na dortu kulinářské výtvory doktora Lectera (Pan Paul Reich asi musel být spokojen). A kde je nějaký děj, spád, logika (!!!!!!!!!). Je to jen perfektně nastylizované a nablýskané prázdno, bez jakéhokoliv obsahu. Prázdno, které většina zdejšího tupého stáda vynáší svorně do nebes. Hugh Dancy je mi jako chlap nesympatický už od prvního pohledu a to se projevilo a potvrdilo i zde. Mads Mikkelsen mě zaujal velmi, ale zhruba v závěrečné třetině seriálu mi přišel unavený, bez šťávy, jako by ho to už nebavilo. Bohužel. Takže ta jedna hvězda je za Gillian Anderson a Laurence Fishburnea. Tohle ultrazbytečné dílko se ani ve snu nemůže dotknout, byť jen stínu, veledíla Mlčení jehňátek a mistra Anthony Hopkinse. I když by moc chtělo. Jedním slovem průser.... ()

Aeres

Gulášek všehochuti z Hannibalovy kuchařky "Vaříme s úsměvem, aneb kdybych vám řekl, co v tom je, musel bych vás zabít!" ()

Kokos

Nemá to tah na branku. Psychologů a psychiatrů se tu pohybuje víc, než je zdrávo. Všichni tady chodí k psychologovi (nemusí to být nutně Lecter - jo a i on tu chodí k psychologovi). Vůbec mi tam nesedly ty vizuálně expresivní sekvence jak si Will dává retrospektivně dohromady průběh kriminálního činu. Nějak mi to do celkové koncepce nesedí, dal bych přednost tradičtějšímu přístupu, jenže to by se možná odhalilo, že konstrukce těch případů není kdovíjak rafinovaná. Nechápu, proč tady Crawforda, alias Lawrence Fishburna nevykopnou od polišů. Dyť on se spoléhá při řešení vždycky na někoho jiného. Má svůj pavilon geniálních retardů, které někam přivede na místo činu, on jim řekne, co se stalo a dojdou k tomu. kdo to udělal a on je půjde sebrat. Jak by řekl D-FENS - klasický zmrd. Mads je tu nejzajímavější z celého obsazení, ale ne tak zajímavý, aby to utáhl celé sám. Některé zápletky naivní, jiné neuvěřitelné. Poslední dva díly nabírají tenzi a na zajímavosti, ale je pak vidět, že rozmyšlená byla jen tato finální dějová sekvence a prvních jedenáct dílů je jen vata do počtu. Lehký podprůměr. ()

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Dvojice z Hannibala opět spolu

Dvojice z Hannibala opět spolu

02.11.2022

Celovečerní režijní debut Bryana Fullera je konečně na spadnutí. Tvůrce Hannibala nebo Amerických bohů si za svůj projekt zvolil snímek Dust Bunny, a jako hlavní hvězdu do něj pak obsadil svého… (viac)

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

01.11.2022

Zatímco poslední celovečerní příspěvek do jedné z nejpopulárnějších hororových sérií všech dob dorazil do kin už před dlouhými třinácti lety a dalšího filmu se kvůli tvůrčím sporům o práva na… (viac)

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

16.01.2020

Studio MGM a stanice CBS chystají nový seriál s názvem Clarice, jenž odkazuje na protagonistku Clarice Starlingovou ze slavného románu Mlčení jehňátek Thomase Harrise. Místo adaptace knihy však… (viac)