Žiť v krajine Barbie znamená byť dokonalou bytosťou na dokonalom mieste. Pokiaľ nemáte existenčnú krízu. Alebo nie ste Ken. Barbie a Ken si užívajú bezstarostný život vo farebnom a zdanlivo bezchybnom Barbie Svete. Keď však dostanú príležitosť ísť do skutočného sveta, čoskoro objavia radosti a úskalia života medzi ľuďmi. (Continental film)

Lachtaan

Měl jsem velmi nízká očekávání, vlastně jsem ani netušil, jak bude film vypadat a o čem že bude celou dobu pojednávat a už vůbec mě nenapadlo, jak se mi strefí do noty naprosto vším, co na poli necelých 2 hodin zobrazuje. Ani jedna scéna mi nepřišla nadbytečná, vše do sebe umě zapadlo a to jak na úkor mnoha vtipných situací, tak i těch, co se snaží semtam lehce, semtam velmi okatě poukázat na ty největší stereotypy v rozdílech ženského a mužského světa. O obsazení se ani zmiňovat nemusím, potěšila hlavně sqadra ze Sex Education. Zasloužená ždímačka peněz tohoto léta. [viděno v Cinestar Plzeň 27.7.2023] ()

BROKEN_

Barbie je výborná v komedii, ale samotný scénář je někdy zbytečně doslovný a někdy musíte vypnout mozek při sledování. Ale abych popravdě řekl, tak jsem na film šel kvůli té zábavě. Margot Robbie je jako vždy skvělá a na roli Barbie je přímo dělaná. To stejný, ale dvojnásobně platí o Ryanu Goslingovi, který si roli Kena neskutečně užívá. Jeho song “I'm Just Ken“ mi bude v hlavě hrát dlouho. Skvěle zde fungují narážky, odkazy a reference na jiné filmy (Snyderova Justice League si myslím pobavila v kině jenom mě, ostatní určitě nevěděli o co jde :-D). Greta Gerwig odvedla slušnou práci a kvůli ní jsem věřil, že Barbie nezklame. Dělat to někdo jiný, tak nevím. Co se ostatních v obsazení týče, tak všichni jsou takoví, jak to film vyžaduje. Michael Cera a jeho Allan bavil. Ke konci to bohužel začne být hodně doslovný a film je v jádru, až příliš feministický, ale že bych s tím měl problém se říct nedá. Kdo mě také bavil byl Will Ferrell. Jako celek je to zábavný snímek s chytrými momenty a výbornými herci. Gosling má mega potenciál v komediích. Příklad Správní chlapi. Doufám v pokračování a spin-off s Kenem... Ryan Gosling to zabil :-D. 7,5/10 ()

jedna_vrana

Tak ako je plytká a povrchná, anorektická bábika Barbie, taký istý pocit vo mne zostal po filme. Áno, má to myšlienku, určite sú ľudia, ktorí po filme tlieskali nadšením. Vo mne však zostal pocit znechutenia. Vlastne som tú jednu hviezdičku dala za pani Ruth a záverečné titulky. Aby som čestne priznala pravdu, ja som už pred filmom bola zaujatá a bála sa, že vo mne vyvolá presne tieto pocity. Niektoré filmy vyvolávajú takéto rozporuplné stavy – niekto ich miluje a niekto iba krúti hlavou. ()

UhLee

(5/10). Barbie je nesmírně zvláštním filmem, který ne každému sedne. Nelze mu upřít jeho nezpochybnitelné kvality, ovšem pokud hned od začátku nepřistoupíte na její hru, tak budete po zbytek stopáže trpět. Protože Barbie je prostě svá a nepřizpůsobí se pod tlakem veřejnosti divákům, aby se zavděčila masám. To není styl tohoto filmu, který nejde na ruku veškerým očekáváním, které se nad ním před jeho uvedením vznášela. Film Barbie měla pod svými křídly asi jedna z nejznámějších ženských režisérek Greta Gerwig, která má na kontě hitovky jako Lady Bird nebo Little Women. Tato talentovaná režisérka se zdála jako ideální volba pro tento typ filmu. Má cit pro ženská témata a palčivá témata nemá problém prezentovat s patřičnou lehkostí. Barbie slibovala útok na sociální témata, které budou rozebírat problémy patriarchátu a feminismu. Těchto aspektů jsme se u filmu dočkali a byly podány opravdu trefně. Já osobně jsem spíše fanouškem Kena, kterého naprosto brilantně ztvárnil Ryan Gosling. Protože tento film není pouze o postavě Barbie, kterou si střihla také přesně obsazená Margot Robbie. Ale je to také příběh jejího mužského protikladu, bez kterého by nebyla kompletní. Právě Ken tomu dodával ten vtipný aspekt a výsledný punc. I přestože jsem většinu snímku spíše protrpěl, tak nejde přehlédnout impozantní výpravu. Kostýmy a kulisy zapříčiní to, že se opravdu jako diváci přesunete na necelé 2 hodinky do světa, kde neplatí klasické fyzikální zákony, ale platí tady zákonitosti dětské představivosti. Trochu mě mrzí, že toto vymezení pravidel místy nefunguje, protože když se naši hrdinové přesunou do "našeho" světa, tak jsme svědky scén, které by se zde vyskytovat neměly - pomalý běh hlavounů z Mattelu. Na druhou stranu musím vyzdvihnout konec, který mě chytil za srdce a byl to takový náhlý světlý záblesk kvality, hlavně díky božskému hlasu Billie. Ale i to celkové zakončení s postavou Barbie se mi moc líbí a potvrzuje nastavený mustr, který film od začátku drží. Kolem a kolem je Barbie nesmírně těžkým filmem na uchopení, ale hlavní myšlenku má zcela jasnou - rovnost pohlaví nebyla vždy samozřejmostí a i v dnešní době můžeme často pozorovat mnoho stereotypů, které do moderní a rovnoprávní společnosti zkrátka nepatří. Buďme vděční za dobu a zemi, ve které žijeme. Buďme rádi, že nežijeme v některé z arabských zemí, kde být ženou znamená něco podřadného. Barbie se snaží prezentovat myšlenku rovnosti a už jenom kvůli tomuto si zaslouží hluboké pukrle a sejmutí kloboučku.  “I would never wear heels if my feet were shaped like this.” ()

Ryuuhei

Perfektní balanc mezi šíleností, nadhledem, absurdností, ale i něčím, co má samo o sobě hodnotu. Film pojednává o existenční krizi, bere si do úst jak matriarchát s patriarchátem a ačkoliv spíš přitakává tomu prvnímu, dokonale paroduje jejich vliv na společnost a člověka samotného. (Cením monologovou pasáž, která by z fleku mohla pokrýt jednu z nekonečna kapitol pochopení ženské mysli.) Velkou roli zde hraje i ústřední svět panenek, který ačkoliv funguje pod vlastními pravidly a jeho existence postrádá na smyslu i logice, se ve výsledku od toho skutečného tolik neliší a propojuje jej jen tenká hranice fantazie. Příběh věděl, kdy prezentovat ztřeštěné nápady a kdy přijít s vážnější notou tak, že to nijak nenarušovalo kompozici celku a ladně mezi sebou přecházelo. Hudební pasáže vypadly z klasické muzikálnosti á la „jak zkazit film každých 10 minut“ a až na jeden okamžik je stejně elegantně film vměstnal do celku. Nakonec ani obsazení nedopadlo tak špatně, jak jsem očekával. Margot Robbie se neřadí do mé (zvrácené) představy ideálu ženské krásy, ale svou plastovou roli Barbie pojala víc než uspokojivě. Ryana Goslinga jsem si neuměl v roli Kena představit hlavně z důvodu věku, nicméně mě také mile překvapil. Jsem s projekcí spokojen, bylo to zábavné, ujeté, vtipné, ale i poučné a nebojící se poukázat na mnohé reálie. ()

Johnny.ARN

Je veľmi ťažké hodnotiť tento film, nakoľko sa dá na neho pozrieť z viacerých rovín. Prvá myšlienka pri titulkoch bola ( teda hneď po tom, ako som prestal nadávať na to, jak sprznili pesničku od Aqui Barbie Girl) že ženy to majú skutočne ťažké. K tejto myšlienke mi dopomohla scéna v Barbielande, kde Ošklivka Betty zadelila taký prejav, že by som jej rovno hodil nominačku. Samozrejme, pokiaľ viete, kto je a čo režíruje Grétka, feminizmus sršiaci z každej sekundy filmu ( a "rasové" stereotypy ) Vás neprekvapí. Za tým však treba vidieť druhý, ba niekedy až tretí plán. Margotka? Skvelá ( Poznámka od Mirren k tvorcom má sama jednu hviezdičku ) Dokonca ani ten Gosling mi tu až tak nevadil. Páčil sa mi úvod a detaily, na ktorých si dali záležať. Druhá polka by si zaslúžila o trochu lepšie dialógy, trochu skrátiť ( napr. vyhodiť zbytočne naťahovaný súboj Kenov ) a viac vysunúť do popredia tú hlavnú správu, ktorú chcel film povedať. Síce som si nešklbal kotlety, ale nebol som cieľovka. Silné 3 z 5 (CinemaCity Eurovea) ()

plechulka

Nejvíc se mi líbila první scéna.... Asi to ale bude tím, že mám od malička radši sci-fi než Barbie... čekání na Dunu 2 je ale taaak dlouhé.... ()

DragonnCZ

,, I'm just Ken! Anywhere else I'd be a ten. Is it my destiny to live and die? " Tak jsem viděl Barbie, jeden asi z nejočekávanějších a také nejzvláštnějších filmů roku a já jsem z tohoto filmu nadšen a naprosto se mi líbil! Výborné písničky a zpěvy, skvělý scénář se zajímavými dialogy a žhavými tématy. Ani ta nadbytečnost feminismu mi nevadila a skvěle se k filmu hodila a Greta Gerwig opravdu ví jak chce film pojmout. Výborná stylizace filmu nesmí chybět (Až mi ta růžová skoro vypálila oči.) a co nejvíc tak Ryan Gosling a Margot Robbie film naprosto potahali a celý film si ukradli pro sebe. Naprosto budu ignorovat Margot, protože Goslinga miluju a tady se opravdu výborně předvedl a dokazuje jakým je výborným hercem. Problémem filmu je fakt, že sám doteď tápu pro koho je určen, ale i přes to jsem na film dokázal hledět s úžasem a užíval si každičkou perfektně natočenou scénu kdy padala jedna vtipná hláška za druhou a ta kamera se střihem byla prostě boží! Sper to ďas, ale i když jsem měl o filmu pochyby i ta Barbie dokázala perfektnímu Oppenheimerovi nakopat prdel! Barbienheimer meme letošního léta mám za sebou a filmu můžu s čistým štítem udělit 9/10! Já si to prostě zamiloval. QwQ ,, My names Ken (and so am I) " ()

Qitek

Vlastně jsem dost v "šoku" jak moc "random" ten film je. Že je defacto horší, než jsem se původně dost bál, je věc další. Co mě ale postupem času uklidnilo, byli nadšené ohlasy ze všech stran. Barbie je "Geniální satira... skvěle využitý feminismus" a především "...nonstop zábava" ... Co jsem dostal? Banální sdělení a moudra “že život je takovej a mění se” ( a další jemu podobná ) jsou vyloženě na povzdech. Stylové taneční choreografie i produkce, tu a tam nějaký fajn fórek vykoukne z rohu, ale žádná "řachanda" se rozhodně nekoná. Na jeden dobrej fórek padá dalších deset špatných. Greta je dobrá režisérka a film ustála asi se ctí. Mohl to být průser nebeských rozměrů. Což ovšem neplatí pro posledních dvacet minut, která je přehlídkou cringe festivalu. Tak či onak... Nebývale overrated píčovina. Pro děti? Malé se to líbilo, akorát nevěděla o čem se tam dost často mluví. Tak pro koho ten film teda je? ()

DJ Rocco iNc odpad!

Najhorší film roka, aspoň pre mňa. Totálny výplach mozgu. Vidno, že investované peniaze za marketing a propagáciu urobili svoje pretože v tomto prípade "nanútili lekcie kreslenia slepému" čo im vyšlo a z totálnej (vizuálne peknej) sračky, plnej trápnych dialógov typu - Barbie, hej Barbie, ahoj Barbie, Barbie, Barbie, Ahoj Ken, Ken, Ken, Barbie, Ken, Barbie, vytvorili "Masterpiece of the Year 2023". Buď som staromódny alebo mimo realitu, keďže nejdem s davom. Ale, prepáčte, toto určite nie. Radšej budem sledovať treťotriedne papierové žraloky od SyFy alebo zvieracích superhdinov, než nanútenú, bezduchú, plastikovú sračku. A divím sa, že táto úbohosť má neskutočné ohlasy, kdežto Cats vydržali v kine iba pár dní. Zaujímavé. ()

arbitr odpad!

Jak tohle mohl být kino hit letošního léta nikdy nepochopím. Svět se už opravdu zbláznil a lidé utrácejí peníze za totální odpad. Pokud je tohle budoucnost filmu a údajná originalita, tak se (ne)máme na co těšit. ()

viperDavid odpad!

Tak jo dokoukal jsem to. Přiznám se, že po prvé jsem to vypnul po 20 minutách a 2 dny mi z toho bylo šoufl. Pak jsem si objednal kvalitní whisky a dal jsem to celé. Na konci jsem zjistil, že se to vlastně vrátilo na začátek a je to jeden z nezbytečnějších filmů, které kdy vznikly. Ano marketing fungoval tak dobře, že spousta holkám stačilo se převléknout do řůžové a jít do kina a wau efekt se dostavil. Ale sorry, mně to asi nestačilo. Zbytčná píčovina, která byla jen ojediněla vtipem "myslím na papuška co jsem --- pták -- ne delfín-- ani jednou jsem pelikán" No nic půjdu si lehnout ke zbytku láhve a snažit se na tohle utrpení zapomenout ()

Helmutek

Za mě jeden z nejlepších filmů evr. Ten film má x rovin, ale není jen to jen příběh o Barbínách a Kenech a o tom, kdo zrovna bude vládnout v jejich zemi (což je pohádková rovina, kterou si z toho odnesou třeba děti); je to i víc než jen vztahová komedie o existenciální krizi (což si z toho asi vezme většina dospělejch)... takže je otázka, kterou rovinu nejvíc hodnotěj hejtři. Já jsem zatim neviděl film, kterej by líp vykresloval přesně ty mindsety většiny obránců tradičních hodnot a mechanismů jako typu Dělá se to tak, protože se to tak vždycky dělalo. Protože to je tradiční. Protože se to tak má dělat. Protože seš ženská, protože seš chlap... Asi neznám film, kterej by si hezčím způsobem hrál s rolema, na který jsme v našem společenskym uspořádání zvyklí - a kterej by to zamyšlení měl tak propracovaný, poctivý a co nejvíc (v rámci možností hollywoodskýho dvouhodinovýho filmu) komplexní. Neznám film, kterej by líp a trefnějc formuloval myšlenky, který jsem nikde jinde ani neslyšel - monolog Ferrery (Glorie) o tom, jaký to je bejt ženou a nést s sebou všechny očekávání okolí, to je jedna z nejsilnějších filmovejch scén, který znám. // "Některý z mých nejlepších kamarádů jsou Židi!" Pokud Barbie na někoho působí absurdně a infantilně (a film mu proto připadá kýčovitej a hloupej), pak je to ale nejspíš především proto, jak absurdní a směšný jsou ty naše společensko-genderový role a škatulky maskulinního světa, který jsou pro nás ale tak samozřejmý, že už si jich vlastně moc nevšímáme. Takovej člověk je nakonec podlě mě cílovkou filmu, přestože si to možná jen tak nepřipustí ani neuvědomí. Barbie samozřejmě kýčovitě a bizarně působit má, ale tohle všechno je nástrojem, a ne cílem. A ne, neni to hejt na muže ani útok na naše mužství, nemá to hanět chlapy a glorifikovat ženský, což si zas může myslet jen člověk, kterej si neni jistej sám sám sebou a neni schopnej nadhledu nebo zpochybňování svýho místa ve společnosti/rodině/vztahu/světě/younameit. Stejně totiž jako v našem maskulinním světě je problém nedostatek respektu k ženám, v Barbielandu byl ten samej problém s nedostatkem respektu k můžům. Film nenadržuje ani jednomu pohlaví, ani jednomu genderu nebo roli, spíš se směje každýmu, kdo je zrovna v pozici moci a kdo pro tu svou dosebezahleděnost neni ochotnej dávat prostor ostatním (jako třeba scéna na konci, kdy Kenové prosí aspoň o jedno (sic!) místo v Nejvyššim soudu, a prezidentka jim na to řekne, že to zase úplně ne a ať hezky zatim začnou na těch nízkejch pozicích). Nakonec totiž každej chce jen uznání, prostor a nebejt branej tak nebo onak jen proto, jak se narodí nebo jakou má zrovna společenskou roli - a to je bottom line nejen Barbielandu, nejen Barbie filmu, ale i reálnýho života a samozřejmě se to netýká jen žen, ale úplně stejně i můžů a všech dalších genderů, rolí i orientací. // "Být člověkem může být dost nepříjemné. … Lidé si vymýšlejí věci jako patriarchát a Barbie, a snaží se s tím nějak vyrovnat." Všechno se dá pochopit - muže, ženy, patriarchát, matriarchát, rozdělení moci i nespravedlnost a nerovnost, kult krásy i všechny možný škatulky... Je to nakonec "jenom" naše cesta, jak se vyrovnat s nepříjemností toho bejt člověkem. Jen to nemůže bejt omluva pro to se přestat snažit tu situaci a vztahy narovnávat a vést k lepším výsledkům, než ve kterých jsme vyrůstali my. Nic nevisí ve vakuu, všechno má samozřejmě nějakej důvod a příběh, proč to funguje tak, jak to funguje a ten nikdo nezpochybňuje - ale jen proto by všechno tohle nemělo bejt braný jako status quo, protože v tomhle nikdy žádnej status quo ani neexistoval. A přesně ve vykreslování těchhle věcí neznám nic lepšího než Barbie - a poklonu jí chci vyseknout i v tom, že s timhle stimulujícim tématem byla schopná jít před hollywoodský publikum, tzn. stovky milionů lidí, který se tak nad těmahle věcma možná můžou poprvý v životě zamyslet - i když pak filmu možná ve svatym rozhořčení daj jednu hvězdičku na imdb. Takže za tohle Gerwig i Baumbachovi ticíkrát díky a klobouk dolů! () (menej) (viac)

JimmyII

Roztomile podvratná satira, která je nečekaně chytrá a vtipná. Nápaditý scénář Gerwig a Baumbacha doplňuje skvostná výprava a skvělé duo Robbie a Gosling. Thumbs up Mattelu za schopnost udělat si ze sebe srandu a uchopit Barbie film zrovna takhle. ()

YumiOkami

"We have to always be extraordinary, but somehow we're always doing it wrong." ... pokud si žena a ohodnotíš míň jak čtyřmi hvězdičkami, tak mám pro tebe špatnou zprávu. nedivím se, že film dostal od mužů špatný hodnocení, protože jak se ve filmu ukázalo, alfasamci nemají rádi když se jim pošlape ego. sorry chlapy, tohle není kmotr. soundtrack dokonalý, krásně natočený (greta gerwig supremacy), vtipný a doufám, že se u toho nefeministi cítili hodně blbě. 💝 barbie a ken objevili sami sebe a začali konečně žít. barbie už není zavřená v krabici a ken je... prostě (K)enough! 🎀🩷💕💗🌷✨ ()

Cushing

Pěkná komedie tak do 2/3, pak už je ideologie moc. Ale jako nápad? Úžasný. Stejně jako marketing Mattelu. Ovšem nějaká afiliace mužů (těch, co nejsou Kenové) ke koním je mimo. Každý nedokonalý film má v sobě nějakou blbost. ()

ywo666

Akoze celkom kontroverzna vec. Na jednej strane je to vtipne. Obcas mega vtipne. Problem nastava, ked to nie je vtipne. Potom je to celkom otravne. To moralizovanie a genderove filozofovanie sa moc nepodarilo. Co sa podarilo je super obsadenie, zaujimavy vizual, originalny napad a teda ten zmysel pre humor. Ryan Gosling, Margot Robbie a Will Ferrell si vybrali silne chvilky a tahaju film a aj ked sa zacina zadrhavat. Najviac lutujem, ze sa to snazilo byt take univerzalne, aby to vedeli stravit aj deti. Pritom to mohlo byt poriadne uletene psycho a drsna cierna komedia. 70%. slabsie 4*. ()

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování