Potomek slavného hledače pokladů sira Francise Drakea, Nathan Drake, konečně našel stopu k prokleté zlaté sošce ze Zlatého města v El Doradu. Když se však vydá na cestu, za zády se mu náhle objeví zakeřní konkurenti. (Falcon)

Maximilianus

Uncharted je podľa mňa oddychový dobrodružno-akčný film, a v podstate mi poskytol to, čo som očakával. Samozrejme mohol byť lepší, akčnejší, výpravnejší, vtipnejší a podobne, ale aj tak ušiel a rád by som si pozrel aj pokračovanie, no neviem, či nejaké vznikne. Stále som mal ale pocit, že by bol Mark Wahlberg lepší Nate. 6,8/10 ()

zapalik

Miluju hry a přesto jsem byl spokojený. Nikdy neporovnávám původní dílo s předlohou, proč taky. Je to oddychovka, Holland baví, Wahlberga jsem přežil. Mohlo to být lepší, víc prostoru pro Antonia a méně pro tu nesympatickou záporačku, ale fakt se to v klidu dalo. 70% ()

Belmondicek

Nudná variace na slavného Indiana Jonese. Wahlberg nesympatickej, Banderas nevyužit a ta baba s plesnivejma vlasama jako padouch, k smíchu. A co tam sakra dělá ten "neherec" Holland?! ()

bearmeedek

Klasické téma hledačů pokladů. V tomto podání hodně dietní. Závěr s "létajícími loděmi" byl sice dost úlet, ale byl poutavější, než to před tím. ()

Nix

Jak jsem předpokládal. Překvapení se nekoná. Nechápu prvně obsazení v podobě Toma. Jako jasné, je to sympoš a prostě takové ty trouby hraje dobře a je fyzicky celkem zdatný, ale prostě on a Nathan? To by mne nenapadlo ani ve snu. Asi to byl záměr, aby film zaujal jen hereckým zastoupením. Ale prostě ani to nestačilo k tomu, aby se mi to nějak extra líbilo. Jenže co taky očekávat, pokud originál hru znáte jako svý vlastní boty a máte nahraný všechny díly tolikrát, že to ani nejde spočítat na prstech. Takže jsem se už hned od začátku snažil to brát prostě jako film, který s hrou nemá nic společný. A prostě pořád jsem měl s tím problém od začátku do konce. Akce je fajn, proto jsem byl velice hodný v hodnocení a nešel jsem pod průměr, ale opravdu to nic víc než průměr není. A to nepopírám fakt, že prostě tvůrci snad ani hru nehráli nebo nedokážu si představit proč tam hrají takoví herci a byl z toho takový mišmaš. No nic no, snad se aspoň jednou dožiju toho, že udělají film nebo seriál podle hry, který bude fakt stát za to. Uvidíme co Last Of Us, snad to nebude takový průser jako zde. ()

RetroGamer

Jedinou skvelou vecou na filme bolo stretnutie pôvodného herca (a hlasu) Nolana Northa, kde zaznela aj téma hry v peknej obmene. To som mal zimomriavky. A potom, keď si úplne na konci filmu Tom nasadil popruhy na zbraň, aké nosil Drake. To už začalo pripomínať Uncharted. Zbytok filmu je nuda a pre znalcov a fanúšikov hernej série je to odpad. Prišlo mi, že veci, čo sa dejú vo filme sú o dosť viac pritiahnuté za vlasy než tie čo sa udiali v hre a vôbec som im neveril. Tom Holland sa fakt nevie zbaviť osobnosti nového Spidermana - bolo ho tam cítiť hneď v úvodných minútach. A vyzerá moc mlado na Nathana. Sally a ani Chloe nedosahovali charizma herných postáv. Mark je príliš arogantný a kamenný - bez výrazu a Sophia Ali je málo sexi. Čo sa týka hľadania pokladu, ten tiež sklamal, malo to málo nápadov a autori sa rozhodli vydať nudnou cestou. A tie digitálne triky boli dosť okaté. Zahrajte si radšej hru. Zaujímavé komentáre: Tom Hardy ()

Martell47

Súhlasím, že to nie je to čo by malo a je tam toho neúrekom čo sa dá vytknúť. Ale keďže som celé detstvo mal za životné vzory Držgroša McDucka a Indianu Jonesa (až kým neprišiel Nolanov Batman) mám obrovskú slabosť na dobrodružné filmy tohto typu. (Hry na PSku som prešiel všetky) ()

gemi

Je to výpravné, je to akční, je to dobrodružné a je to úplně pitomé. Tak moc, že taktika vypni mozek a nech se bavit tady nefunguje, protože se nerespektují ani elementární fyzikální zákony. Pokud je člověku míň než třináct, bude se celkem bavit, dospělému ale film nemá co nabídnout. CGI vypadá místy dobře, ale místy působí dojmem, že jej narychlo spíchli na kancelářském ntb. Hlavní problém je v tom, že film působí laciným dojmem a nebaví. Český dabing taky nepomohl... Ty tři jsou s odřenýma rohama. ()

Ceberus

Trailer mě namlsal tak, že jsem kdovíproč čekal něco více zrovna od této herní adaptace. Nakonec jde o rozumnou akční jednohubku, jejíž konzumací nelze nic zkazit. Pochvalu zaslouží velmi originální naháněčka lodí. Obecně ale podobně zábavných "Indiana Jonesů" běhá po světě spousta - Lovci pokladů (včetně dvojky), Mumie (včetně dvojky a trojky), taktéž herní Lara Croft (také včetně dvojky, případně lepšího rebootu) nebo nejnovější Expedice: Džungle, která má za mě v této skupince spolu s rebootem Tomb Raideru nejvyšší hodnocení. Jak je vidět, tenhle žánr překypuje pokračováními a i závěr Uncharted rozhodně svými potitulkovými scénami naznačil, že pokračování by byla jasná volba. Snad i proto tvůrci vybrali tak mladého kukuče do role Drakea, který je ve hře naopak už chlap ve středních letech. Osobně bych byl nadšený, kdyby se podařilo prosadit obsazení z fanouškovského krátkého filmu - Nathan FIllion by padl jako pověstná prdel na hrnec, stačilo by mu prostě hrát sám sebe. 😀 Mno nic, no. Jinak pokud chcete pokračovat v herních adaptacích, nezklamal mě Warcraft a původní Hitman. ()

tlesk

Povedený a přímočarý akčňák, který slavné sérii nedělá ostudu. Ve víc jsem nedoufal a právě to jsem v kině dostal. Uncharted je výpravným dobrodružným filmem, jenž si bere to nejlepší z herní předlohy a přenáší to na plátno. A vlastně nic víc nedělá. Což není nutně na škodu, protože to stačí. Protentokrát. Tvůrci prostě vsadili na jistotu, a krom castingu hlavních postav (který prostě někomu sedne a někomu ne – rozhodně však mezi sebou mají Mark Wahlberg (jenž byl původně zvažován na roli Nathana Drakea) s Tomem Hollandem tu potřebnou chemii) nám servírují jeden velký fanservis, který je zábavný, přepálený a jednoduchý. Nepřináší sice nic revolučního, ale je rozhodně nadprůměrnou akční dobrodružnou podívanou, která dává vzpomenout na Indianu Jonese či Lovce pokladů a rozhodně se zařadí mezi ty lepší adaptace populárních herních značek. Jako někdo, kdo si hry zahrál a užil mohu vlastně říci, že bych v tomto případě opravdu rád pokračování, jež závěr filmu přímo naznačuje – a co víc, rozhodně by se v něm mohli ovšem filmaři trochu více odvázat a nehrát tolik na jistotu. Návštěvu kina nelze v tomto případě jinak, než doporučit jak fandům (berte to jako origin o začínajícím Nathanu Drakeovi), tak divákům předlohou nepolíbených. ()

singone

Nejlepší Indiana Jones like movie od dob Indiana Jonese. Není to dokonalé, ale obzvlášť fanoušky herní série jako jsem já neurazí a věřím i řádně pobaví. Film kombinuje zajímavé momenty z více dílů a nešetří odkazy na svůj herní původ. ()

departed

Já videoherní Uncharted považuju za jednu z těch nejlepších věcí v herním průmyslu. Filmovější hra neexistuje. Proto mi přišlo léta zpátky dost zbytečný točit film na motiv her. Dnes na to koukám jinak a i přestože na tyhle skvosty nedám dopustit, film jsem si užil víc než dost a rozhodně se nechystám bejt tak upiplanej jako někteří rádoby znalci. Jasně, Marky Mark mě jako Sully moc nepřesvědčil, to se možná ukáže až v pokračováních, nicméně Holland si to jako Nate docela kvalitně odehrál a sedlo mu to. Odsýpalo to rychle, akce byla decentní (souboj lodí ve vzduchu byl už trochu přes čáru teda), chemie mezi postavama taky a hudba víc než adekvátně podkreslovala dobrodružnou atmosféru s nádechem humoru. O neduzích vím, ale nevadí mi, nebili do očí, takže za mě cajk. Dokážu si představit další díly a rád je uvítám, vzhledem k tomu, jak tenhle končil. ()

lookin328

Jako první musím zmínit, že Uncharted jsem nikdy nehrál, tudíž film posuzuji jen a pouze jako dobrodružný film a neporovnám se žádnou předlohou. A jako dobrodružný film to funguje docela dobře. Jasný, na Indiana Jonese a podobné klenoty to samozřejmě ani zdaleka nemá, ale mě to v rámci možností bavilo. To ale neznamená, že tam nebyly žádný fuckupy…Asi ten největší je samozřejmě sekvence s letadlem, dlouho jsem neviděl otřesnější akční scénu a nepochopim, jak si SONY může myslet, že se nám to bude líbit… ale oni si to bohužel myslí, takže tuhle scénu vidíme pro jistotu dvakrát. Jednou jako ,,pompézní” otvírak kterej cutnou, poté v průběhu filmu. Další věc, co mi vadila, bylo řešení puzzlů, které se většinou řešili stylem, že někam přijdu, někam se náhodně kouknu, tam samozřejmě něco je, to po mě něco chce, ale já nevim co, každopádně si během pár vteřin vzpomenu, že sem vlastně tenkrát četl co mám dělat. Závěrečná sekvence s loděma byla kouzelně hloubá, ale dle mého vlastně docela dost cool, narozdíl od letadla. Hudba od Djawadiho mě tentokrát moc neoslovila a ničím nezaujala…. Herecky film táhne Holland, kterej je podle mě o trochu lepší, jak Wahlberg, zbytek nic moc. Záporák se furt jen mračí nebo se snaží tvářit drsně, ale to z něj ještě nedělá dobrého záporáka. Sečteno podrženo, příjemný oddechový hunt for treasure film na Páteční kino večer… 3 z 5. ()

DogtownCZ

Já jakožto fanoušek herní série jsem byl potěšen. Nic víc ani míň jsem od toho nečekal, prostě oddychovka. Wahlberg se sice pro roli Sullyho nehodí, ale nijak mi to tam nevadilo. Cameo s Nolanem Northem mě pobavilo, jen nikdo v kině si očividně nevšiml, kdo to vůbec je :) ()

Čiban

Uncharted byl opravdu atraktivní film. Postavy byly velmi sympatické a mezi všemi herci bylo vidět, že funguje dobrá chemie. Tom byl neuvěřitelný. Obzvlášť se mi líbilo vtipkování mezi Drakem a Sullym. Navíc akční sekvence měly svižný spád a říz, což bylo velkolepé. Bylo to zábavné malé dobrodružství, ale co mě nejvíce nadchlo, je veškerý prostor, který má tento příběh k rozvinutí. Je jasné, že to vychází z velké a úspěšné videoherní série, ale může to plynout trochu jiným směrem než hry. Sám o sobě je tento film zábavnou podívanou, nicméně se mi zdá, že ti, kteří chtěli, aby se dokonale shodoval s videohrami, byli zklamáni a proto zanechali nižší hodnocení, než by si film zasloužil. Pokud se chcete podívat na dobrodružný film jako třeba Indiana Jones a nejste herní fanoušci, kteří budou srovnávat, bude se Vám film určitě líbit a užijete si ho. ()

celticek

Bohužel se dalo čekat, že to takto dopadne. Nelíbil se mi casting, ani trapné luštění záhady schovaného pokladu. Do akčních scén sice asi nasypali dost peněz, ale míjí se to účinkem, je to nuda. Snad je proboha nenapadne natočit další díl. Pro fanoušky her je to zklamání. ()

RAFT

Režisér Ruben Fleischer natočil film Uncharted podle hry a vyplatilo se.Sice hru jsem nikdy nehrál.Hercům role sedly dokonale.Akce ve filmu je dostatek.Herci vybráni do filmu skvěle Wahlberg ,Holland  skvělá kombinace.Kdyby byl někdy druhý díl tak,klidně .Za mě 70% ()

DavidWebb

Ďalší dôkaz o vymierajúcom žánri „dobrodružný“ už ani nepotrebujeme, stačí sa pozrieť na rok vzniku flikov ako Indiana Jones (1981) alebo takú Honbu za diamantom (1984) a ťažko sa ubrániť slzám smútku, že po toľkých rokoch sa v tejto šálke stále iba šlape voda. Dalo by sa namietať: A čo Piráti z karibiku? No jo no, lenže bez ohľadu na ich zaslúžený úspech a čarovnú nostalgiu, tí nie sú čistokrvní a miešajú v sebe žánrov viac. A tak hladných divákov dnes už propagandistické filmové štúdia kŕmia akurát tak lacnými, bezduchými napodobeninami typu Lovci pokladov alebo Uncharted, akoby sme všetci boli práve vysraní indiáni, ktorí si s úžasom prehliadajú farebné sklíčka oproti slnku. A tak ocením aspoň snahu a fakt, že sa na tento žáner úplne nezabudlo. 50% PS: Potitulková scéna s akože pokračovaním? Čo si to tam sypete do kávy v tých produkciách...? ()

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

28.01.2023

Herním adaptacím se po letech nezdarů a posměchu začíná mimořádně dařit. Sony slaví úspěch s Uncharted nebo The Last of Us, Netflix zase s Arcane podle světa League of Legends, no a Amazon teď zkusí… (viac)

Banderas by rád natočil třetího Zorra

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.11.2022

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

10.06.2022

Fanoušci herní série The Last of Us včera díky akci Summer Game Fest obdrželi celou řadu skvělých zpráv. Tou první je, že se první díl dočká nové přepracované a definitivní edice s lepší grafikou a… (viac)