Insidious

• Česko Zákeřný (viac)

Když se rodina přestěhuje do nového domu, začnou se dít podivné věci. Zjevují se zde děsivé postavy a je slyšet šepot. Situace vygraduje ve chvíli, kdy se jeden ze synů neprobudí. Lékaři příčinu jeho kómatu nedokážou vysvětlit... (TV Prima)

Ondrej120

Více strašidelnější úvodní titulky jsem neviděl. Wan ukazuje konečně trochu novější strašidelnější věci než jsme zvyklí (inovace se cení) koho by napadlo že dokáže vylekat úsměv :) Kdyby nebylo posledních 15-20 minut tak by to byl pro mě "horor u kterého jsem se po*ral" . S tím slabším koncem bohužel "jenom horor u kterého jsem se bál". ()

PPalmer

Nevzpomínám si, že bych se kdy u hororu takhle bál. Už od úvodních titulků Wan navozuje děsivou atmosféru, kterou umocňuje nezobrazení zla v první půlhodině. Zato potom ho na nás vybalí zdánlivě v maximální síle, ale přitom stále nabírá na obrátkách. Nikterak laciné lekačky podpořené perfektní hudbou mě fakt dostávaly. Nestává se mi, abych z kombinace údivu, strachu a obdivu si několikrát za film nahlas pro sebe řekl "no do pr*ele". A fatalita na závěr mě přivedla do tak úžasného a v poslední době tak málo se vyskytujícího stavu otevřené pusy a jenom prostě "wau". Díky! ()

jacksax

rodiče americky nenormální, děj čitelný až průhledný, ale atmosféra gradující. Po přetrpění úvodu se filmek rozvinul do velice příjemné jednohubky. ()

Flopik

Podľa komentárov som čakal že sa poseriem strachom.Aká bola skutočnosť ? No dajme tomu že to bol priemer.Na dvojku sa v celku teším aj keď toto nieje až tak super ako by som chcel.Samozrejme bolo pár scén kďe ma miklo .Ale inak no dalo sa spraviť viac , viac lakačiek horšie lakačky . Hlavne tí démoni alebo čo to bolo no proste to mohlo vyzerať horšie.3 hviezdy hlavne za hudbu ktorá bola fakt hnusná myslím v dobrom . A za tú starenu ktorá mi fakt nahnala strach.Pozrel som si to druhý krát , chcel som tomu zvýšiť hviezdičky a aj sa stane.Bohužiaľ len o jednu .Prišlo mi to lepšie , démoni celkom v pohode a moja nočná mora Starena no fuj. ()

Thomm

Nefunguje to ani jako thriller a ani jako horror. Lekačky absolutně nevydařené, atmosféra nulová, herecké výkony radši nekomentovat. Dvou věcí jsem se ale bál - jednak, že usnu (což by se u horroru myslím dít nemělo) a druhak, že mi prasknou bubínky vždycky když přijde na řadu "horrorová" scéna, jelikož ozvučení filmu v těchto chvílích bylo vážně k posrání. Vibroval celej pokoj a padaly mi věci z poliček. ()

kamil.i

Z tohto hororu som sa skoro pos*al. Väčšina stopáže je nadpriemerným filmovým kúskom v rámci žánru. Obrovská škoda toho slabučkého, až dementného finále. ()

majec4

Podla mna jeden z najlepsich novodobych hororov. Hlavna myslienka je neopozerana, nepamatam si film s podobnou zapletkou. Absencia drahych efektov filmu neskodi, skor mam pocit, ze som filmu uveril viac. Hlavny "netvor" bol spraveny zaujimavo a poslednu pol hodinu som asi ani nedychal. Ocenil som taktiez prekvapive sceny, pri ktorych ma trhalo ako male dieta pri svojom prvom horore. Bal som sa happyendu, ale scenarista nesklamal a pekne to na konci rozbalil. Snad sa dvojku podari dostat na platna kin. ()

Silviaxx

Musím sa priznať, že keď som pozrela film prvýkrát nijak zvláštne ma neoslovil. Tak som si nechala čas, pozrela viac ducharín a opäť si oprášila pamäť v rámci tohto kúsku, a teda dobre som urobila, lebo na druhýkrát to malo omnoho väčší efekt. Nie je to taká tá klasická ducharina, v ktorej v podstate plus-mínus divák môže predpokladať priebeh snímku. James Wan tu zvolil celkom atraktívny námet, teda nie celkom, podľa mňa dosť atraktívny námet s vycibrenou myšlienkou. Sedelo mi to ako šerbeľ na riť! Určite Insidious stojí za pozretie aj vďaka skvelým duchársko-šialeným scénam, ktoré môžu hravo konkurovať aj ázijskej Clone (viem, že by som to nemala porovnať, ale nedalo mi to) :) ()

arcticsky

Hmm...tak toto beru - za málo peněz hodně muziky. Sofistikovaně natočený horor, kdy mi z lekaček ještě hodně dlouho tloukla pumpička a to jsem docela protřelý divák...Začátek jednoho splete, pořád tam řve mimino a neděje se nic...ale trpělivost je odměněna vrchovatě. ()

Mortemiss

Tohle byl Horor s velkým H! Začátek nic moc, prostředek nic moc, ale ten konec byl naprosto fantastický!!! Pěkní herci, skvělé triky a masky, prostě horor jak má být! ()

bambusacek

Drahý Ježíšku, k Vánocům mi prosím přines brýle (takové ty kulaté), abych na ty veškeré bububu strašidla dobře viděl, takhle jsem nic hrůzostrašného neviděl. Dále bych prosil 4 balení rohypnolu (extra forte), není nad to se pořádně a v klídku prospat a přitom nááádherně snít. A jako třetí dárek prosím o strašidelný dům (plný meluzín, špatně namazaných dveří a spoustu dětských hraček) , abych když se chci leknout nemusel chodit jen k zrcadlu. Slibuji, že budu hodný, slušný a budu zdravit i nepopulární sousedku. Předem děkuji. 6 Důvodů proč má smysl film vidět: 1) Joshova máma je vážně kus (osmička), 2) dostanete spolehlivý návod jak si obrousit nehty, 3) chcete - li se prospat, pusťte si scénu, jak Elise uspává Joshe, já usnul dřív než on, 4) zdejší bubáci vás mohou inspirovat na maškarní bál, 5) zjistíte co se doopravdy stalo s tím pekelníkem z Hvězdných válek, 6) když už nic, alespoň se u toho zasmějete. Trochu mě zklamala absence nějaké vážně děsivé dětské hračky. (houpající koník mi nestačí), snad se v trojce polepší. 45%. PS: pokud jste dočetli až sem, děkuji. Ctím zásadu, že komentář k hororu musí být strašidelný. Tak tedy: BAF, BU BU BU. ()

Steel32

U Saw byly úžasné kýbly krve, u Insidious nebyly vůbec třeba, a přitom jde o nevšední zážitek, ze kterého leze mráz po zádech. Lekačky na jedničku, o tom se nedá diskutovat a čeho si nejvíc cením? Tak třeba úžasně originálního děje, který sice začíná jako všechny ostatní a tím víc vás vlastně překvapí jak pokračuje a vůbec není jako ostatní - mám na mysli astrální projekci, i toho že to není typický horor typu v tom domě straší a ani typicky o posednutých tělech. Taky se mi líbí jak hlavní hrdinové nejednají jako obvykle - musíme se hnedka odstěhovat a blablabla. A pak na scénu přicházejí ti dva "hunteři" a to mi poprvé přišlo jako nějaký vtip, ale po chvíli jsem si uvědomila jak úžasné charaktery to vlastně jsou a dodávají filmu šťávu. A taky musím zmínit drobnosti, třeba jako odkaz na Saw na tabuli. Samozřejmě nemůžu ani pominout ani úžasné kostýmy a masky, skvělý způsob natočení a skvěle obsazené herce a hlavně neskutečně úžasný hudební doprovod! ()

embecka

Začalo to bežným hororovým bububu klišé - rodinka sa presťahovala a niečo s ich domom nie je v poriadku. No, tak sa nenechajte znechutiť a poďte sa báť. Lebo sa budete. Ľakačkovo, ako sa patrí. A nebude sa vám chcieť ani zhasnúť svetlo a pod perinu sa budete schovávať viac, ako po iné večery... Navyše, teším sa na pokračovanie, čo sa dá málokedy povedať a pri hororoch už teda vôbec nie. ()

Tunri

Jak udělat horor ještě hororovější? Dej babce plynovou masku. Ne, opravdu, jako děsivé to bylo, nejděsivější asi úvodní hudba, ale to panoptikum tam? Démon s chlupatejma nohama, kopytama a červenou maskou? Brousící si drápy? Horor dobrý, lekavé scény a hlavně typicky ušidrásající hudba. Ale styl mi nesedí, neboť jsem se při tom hororu až moc nasmála. Začátek kvalitní, než se tam objeví přehnanosti patřící spíš do dětských hororových historek. ()

zdenur

Výborné ztvárnění putováním v astrálním světě. Dokonalé scény jako seance, Tip Toe broušení ďáblových drápů nebo vysmátá postřílená rodinka. ()

thunnus

Horory zas tak často už nesleduju, protože slashery plné krve a nelogičností nemusím a kvalitních duchařin, ze kterých se bojím, je jak šafránu, nicméně tento jsem se odhodlal zhlédnout - a nebyl jsem nijak zklamán nebo rozčarován. Základní kostra příběhu je ru mnoha stokrát provařená, nicméně režisér se - na rozdíl od mnoha jeho kolegů - nevydává cestou "rozlitého kečupu", ale naopak se snaží pomalu budovat atmosféru, nepřehání to s lekačkami a (kupodivu nenásilně) vytvářet nebo odhalovat vztahy mezi postavami, které nepůsobí přitaženě za uši. Celkem to funguje a korunu tomu dává závěrečný twist, který jsem znal vzhledem k znalosti druhého dílu, ale přesto se mi velmi líbilo, jak byl zpracován, I proto - asi 3,5, tentokrát ale zaokrouhlím dolů. ()

TheSpearCZ

Z tohohle hororu se dalo vytěžit mnohem, mnohem více, ale bohužel se tak nestalo. A přitom začátek byl velice slibný, kde lekačky opravdu fungovaly, ale od momentu, kdy přijdou lidé kteří vědí, se to celé někam vytratí a konec to jen potvrzuje. Abych tu zase jen nehanil, tak herecky to bylo zvládnuté na výbornou a inspirace Paranormal Activity byla znát. Je to fakt škoda protože potenciál na 5* to mělo takže zklamání. Čisté 3* ()

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Páté Insidious zná režiséra

Páté Insidious zná režiséra

29.10.2020

Protože hororových zpráv v období Halloweenu není nikdy dost, přichází i jedna pro fanoušky duchařských filmů. Studio Blumhouse dnes oznámilo, kdo bude režírovat pátý snímek v sérii Insidious. A… (viac)

Blum, Wan a vražedná panenka

Blum, Wan a vražedná panenka

19.07.2018

James Wan (Saw, Aquaman, V zajetí démonů) už má s filmy o děsivých panenkách nějaké ty zkušenosti. Jak se tak zdá, pořád jej tohle téma ale neomrzelo, čerstvě totiž oznámil spolupráci na novém hororu… (viac)

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Comicsový tvůrce Todd McFarlane konečně oznámil nový celovečerák se Spawnem. Kultovní démonický antihrdina byl v kinech už v roce 1997, drsný eRkový reboot se tedy rozjíždí přesně 20 let po prvním… (viac)