Ďalší superhrdina zo sveta DC Comics poodhalí svoj pôvod v akčnom dobrodružstve odohrávajúcom sa tentokrát v dychvyrážajúcom podmorskom svete siedmich morí. Arthur Curry (Jason Momoa) je z polovice človek a z polovice obyvateľ bájnej Atlantídy, ktorý na svojej životnej ceste musí čeliť pravde o tom, kým v skutočnosti je ale aj tomu či si zaslúži byť…hrdinom – Aquamanom. (Continental film)

Hurley

James Wan Aquamana pojal jako malý děcko, který si na pískovišti hraje na Hamleta. Jo, sice k tomu používá šutry, bábovičky a plastový akční figurky pomalovaný neonovejma fixama, ale opovažte se mu říct, že to není Hamlet. víc » ()

Xeelee

To bylo tak stupidní a přepálený až to bolelo. Kýč jak cyp. Scénář level práce žáka základní školy, kde celek drží pohromadě jen díky neumětelsky vykonstruovaným zvratům. Ke konci to aspoň přebyla akce, ale neustále mě do očí mlátily ti nepovedený CGI efekty, který byly VŠUDE! Chtěli jsme si ale doma pustit nějakou odpočinkovou blbost, takže cíl to splnilo. Pobavilo. ()

ARI50

Wan nezklamal, sice mu drobnost vytknu a to že potvůrky měli dostat více prostoru, ale budiž. Souboje jsou od začátku do konce a vůbec jsem se nenudil, krásně nebezpečně barevný svět který neměl chybu. Aquaman je sice borec co vydrži mnoho ale taky kdo ve filmu toho hodně nevydržel, ale to bylo na tom to nejlepši protože pecku bych dostat nechtěl. Herecky výborné bez pochyby, efekty a barvy přímo pastva pro oči no tohle je prostě dobrodružsví které tak rychle uteklo že člověk nepostřehne že to má přes dvě hodiny. Soundtrack super jednoduše Wan je sice mistr hororu ale dokáže natočit špičkové filmy i mimo horory a to je důležité. Pod vodou bylo skvělé bojové peklo. ()

claudel

Filmová výzva v karanténě - oblíbené herečky, Amber Heard. Fantastická zvířata se bez Johnnyho Deppa obejdou, ale Amber Heard v pokračování Aquamana chybět rozhodně nesmí! Film jednoznačně určený pro to největší plátno s nejvíce našlapaným zvukem. Nesmírně lituji, že mi tahle příležitost utekla a zážitek byl pro mě třetinový. Kdybych se ocitl v oceánu plném zvířat, příšer a uprostřed boje, nemohl bych hodnotit jinak než plným počtem. ()

luka4615

Vizuálně opojná a krásně naleštěná komiksová jednohubka s Jasonem "Khalem Drogo" Momoou. Na snímku Aquaman je vidět každý utracený cent, který režisér James Wan použil na nádherné CGI efekty, z nichž doslova přechází zrak. Bohužel, tak nějak se zapomnělo na alespoň solidní vypravěčskou strukturu, která dostává na frak zejména pří chaotických časových a geografických posunech. Jistě, chápu, že nějak se ten origin udělat musí, nicméně pokud nahlédneme do kuchyně kuchařských mistrů z MCU, zjistíte, že to jde daleko lépe. Další poměrnou nevýhodou je hlavní herecké duo, na které se sice pěkně kouká, nicméně ve svých nejlepších hereckých momentech působí jako z pomocné školy. Ale nechápejte mne špatně! Aquaman v rámci přimhouřeného oka a pevně vytyčených mantinelů funguje výborně, vlastně, po snímku "Batman vs. Superman" se jedná o jeden z nejlepších komiksových snímků ze stáje DC. Je totiž krásně hravý, vizuálně rozmanitý a dokáže pobavit. Jako působivý origin stojící sám za sebe je tedy Aquaman skvělou akční jízdou, která dokáže zaujmout. Doufejme tedy, že tento úspěch, toto prudké zasvícení majáku naděje, konečně DCEU jaksepatří rozhýbe. A nám nezbývá nic jiného než doufat! Skvělá práce! PS: Také Vám padouch Black Manta přišel spíše jako komická figurka? „My father was a lighthouse keeper. My mother was a queen. They were never meant to meet. But their love saved the world. They made me what I am: a son of the land, a king of the seas. I am the protector of the deep. I am... Aquaman.“ ()

JASON_X

Celou dobu jsem si připomínal slavnou Rádžovu větu z Big Bang Theory "Aquaman sucks!", pronesenou ve směšně ohavném aquamanovském homopřevleku, takže pardon, ale tenhle film jsem prostě od začátku nemohl brát vůbec vážně. A můj výsledný dojem je takový... vlažný. Kvůli megaporci CGI si divák co chvíli není jistý, jestli se ještě vůbec jedná o hraný film a nebo už o animák (ale nic zásadního proti, hezký obrázky mám rád). Nebo v předloze je Aquaman jak vidím nordický blondýn, zatímco tady vypadá jako kanibal z Fidži (ale opět nic proti, Jasona mám rád taky). Hlavně mi vadily jiný věci. Třeba ty jedovatě neónový barvy Atlantidy, připomínající nějakej nevkusnej čínskej mobil. Nebo sterilní bezduchá štětka, kterou vybrali Jasonovi za kámošku. Nebo infantilní Jasonovo hláškování a chování, který by možná sedlo nějakýmu náctiletýmu klukovi, ale ne chlapovi jako hora. Na druhou stranu pro úplný mrňata tenhle film taky není, Jason se občas chová i jako chlap a ne jako kluk, je tam pár pohlednejch akcí (třeba rvačka na Sicilce, nebo... rvačku na Sicilce jsem říkal?) a rád jsem ve vedlejších rolích viděl i démonickou držku Willema, vikinga Dolfiho, maorskýho bitkaře Temueru, nebo maskérnou i triky vytuněnou bábu Kidmanku. ()

mm13

Marvel si to pravdepodobne ani nevšimol. Cameron po tom ledva hodil očkom a ďalej sa venuje pokračovaniam Avatara (akurát mu odvtedy tu a tam prebehne po tvári samoľúby úsmev). Už zajtra bude Aquaman na smiech. Všetkým, bez ohľadu na to, ako hodnotili dnes. Bez ohľadu na čokoľvek. DC to proste nedávajú, stále nechápu. A že sa im zlepšili tržby? To je skôr na škodu veci. Majú v stajni iné perly... bože zavaruj, aby sa ich v súčasnej "kondícii" čo i len dotkli! ()

matestlust

Totální fantasy přemrskaná kokotina, která ale, záhadným způsobem, prostě a příjemně pobaví. Tvůrčí nadšení v osmdesátkových klasických podobného ranku jako Flesh Gordon, nebo Masters of Universe, zde tryská z každý tý kapky vody, která tam proteče. Jednoduchá, skvěle udělaná, zábava bez jakéhokoliv druhého, hlubšího odkazu. Americká pop-corn limonáda, která plní svůj účel. ()

Lucasion

„Redheads, you gotta love them...“ Vydatný šplouch! Takhle vlhké dobrodružství tu dlouho nebylo. Obsadit Jamese Wana jako režiséra bylo to nejlepší, co mohli WB udělat. Jeho komiksovka je svěží, jednoduchá, splňuje vše, co od takového filmu čekáte a hlavně je jaksi povědomá. Wan, který se sice proslavil, jako hororový král umí točit jakékoliv filmy. (Jak se zdá) Aquaman je totiž čistokrevná popcornovka alias pohádka pro děti i dospělé. Já jako zástupce obou class jsem si užil skvělou vizuální pohádku s dobrým koncem a kladným hrdinou. Film mě vážně bavil a užíval jsem si ho. Je vtipný, je dobrodružný, je akční a zápletka jako origin není vůbec špatná. Vizuálně je to navíc skvělá digitální práce a scény pod vodou jsou skutečně super. Vodní plátno a zkreslený zvuk, já jsem nadmíru spokojen. Navíc film má jedno z nejlepších hereckých obsazení, co jsem letos viděl. Momou chválí všichni, a on se pro tu roli narodil. Já tleskám, že si James povolává svého dvorního herce Patricka Wilsona. Jeho bratr Orm je naprosto parádní. Wilson je můj oblíbený herec, a tady má opět charisma na rozdávání. Jeho Sůvě… Teda Princ Orm je krutý, geniální a hlavně ho ženou správné důvody. Výkonu Patricka tleskám. Amber Heard je hezká, a nemusela by mít ani červené vlasy. Obsadit ale Nicole Kidman a Dolpha Lundgrena a vyhladit jim vrásky je taky skvělý tah. Oba zapadnou a je radost na ně koukat. Já jsem se vážně bavil, a musím říct, že Aquaman nezklamal a určitě se na něj podívám znovu. Příběhově, hudebně i herecky je to kvalitní a jediné, co mi vyplavalo na mysl je, že mi to přišlo dlouhé. Ono to má stočtyřicet minut? Aha, tím se to vysvětluje. [Csfd projekce34] (85 %) ()

Morholt

Občas jsem měl pocit, že se dívám spíš na marvelovku, ale to mi zase tolik nevadilo. Wan se tady vůbec nekrotí a sází jednu akční sekvenci za druhou, přičemž se mu dáří dodržovat určitou pestrost, takže to nepůsobí monotónně. Podařila se i vizualizace jednotlivých mořských národů a jejich domácích mazlíků. Jasně, občas se může zdát, že je toho digitálního bordelu moc, ale čert to vem. Co se herců týče, tak o těch to tady tolik není, ale Momoa i přes svoje rezervy působí sympaticky a občas se mu povede nějaká hláška a na Amber Heard se sakra dobře kouká. Dobrý to bylo. 80% ()

ScarPoul

Príjemné prekvapenie. Dokonca väčšie ako som predpokladal. Wan je zručný režisér ale, že by dokázal skonštruovať film, kde spojil toľko motívov a stále to drží pokope? Klobúk dole. Každá jedna dejová línia by sa rozpadla alebo pôsobila smiešne. Je to preplácané nehoráznym spôsobom a vlastne je to filmový zázrak, že to drží pokope. Na nič sa to nehrá. Odsýpa to ako hodinky. Má to super akčné scény a dobre vykreslené charaktery, ktoré majú náznak pokračovaní a ďalšieho vývinu. Lundgren je herecký kupodivu výborný a ostatní sú stávka na istotu. Páčilo sa mi to. Je to jeden z tých filmov ku ktorým sa budem s radosťou vracať. Solídne fantasy, ktoré predstavuje podvodný vesmír s najväčšou gráciou. Nie dokonalé. Miestami dokonca ťažkopádne. Ale na konci zostáva veľmi dobrý pocit a ten malý chlapec vo mne sa tešil viac než keď sledoval Ready Player One.. napríklad. Videné v Soule v malom kine uprostred bandy juhokórejcov. ()

Lacike

Japonsky skunk ma nakoniec dokopal k tomuto filmu. Vizual je pekny. Trikova stranka je kvalitna. Akcne sceny prehladne a Lundgren ma divne vlasy. Ale aj tak ma on jediny aspon trochu bavil. Holt zase cely pribeh a ta mytologia isli mimo mna a vôbec ma nezaujimalo jak to dopadne. Takze ocenujem aspon technicku stranku, ale toto uz nie je tema pre mna. Ako povedal jeden reziser. Zanedlho sa dozijeme chvile, ked v kinach budu premietat uz len filmy pre deti. 4/10. ()

BoPo

Raj Koothrappali tvrdí, že Aquaman je trubka. Nie je úplne ďaleko od pravdy. Aquaman je asi najviac rozprávkový komiksový film. Chrlí pestrofarebnosťou, má čiernobiele rozdelenie postáv, klasický súboj "princov" a happy end. Na to sa nabalilo samozrejme zabíjanie, pretože 8 ročné deti majú prachov málo. Trošku zvláštne pôsobilo, keď film v určitej fázy, na určitý čas, prepol do režimu Indiana Jones. Vodný Disneyland, ktorý sa obsadením (ak nerátam veľké A) priveľmi netrafil a prináša mokrejšiu, a digitálne prebušenú verziu klasiky Souboj Titánů. Navyše zbytočne rozťahané ako niektoré pokračovania série Piráti z Karibiku. ()

GeusX

Co k tomu říci. Tak předně, je to dlooouhé a odehraje se toho tu dost. Kvalita tehnického zpracování vysoká, ale to již tak nějak považuji za samozřejmost. Až bych uvažoval o vyšším hodnocení, ale působilo to na mne jako slepenec všeho možného již viděného a žádné užaslé wow nad originálními sekvencemi či nad osobitým humorem se u mne nedostavilo. Při sledování mne pořád napadaly jiné snímky, v nichž se Aquaman shlédl - směsice Supermana, IronMana, Indiana Jonese, Black Panthera, Star Wars, Godzilly, Souboj Titánů nebo i Piráti z Karibiku a všemožné verneovky. Chyběla mi originalita, zážitek, který by byl hoden k zapamatování a byl by důvodem k dalšímu skouknutí. Mořský svět se dal využít mnohem více. 70% (viděl jsem: 1x cz dabing) ()

MoiJe

Farby ako z Avatara, akcia ako z Avengers, pribeh ako Ariel meets Superman. AquAmAn. :) Neviem, co viac/menej by to muselo mat aby som pridavala dalsiu hviezdicku, tak davam rovno vsetky. Zabavilo aj tie 2,5 hodky, hlavny hrdina nebol frackovity ako v Lige a aj odlahcene to bolo. Fajne. ()

Idée_fixe

Takže si to zrekapituluji: 1) Miluju majáky, a tenhle byl obzvláště romantický. Ach, domeček navazující přímo na ten majáček, kde by se dalo bydleti (alespoň dočasně, prosím prosííím :-)), ideálně se svou láskou (příp. ji nalézti až tam), to by bylo... Sebrali mi nápad! :-( :-D Ovšem vzhledem k datu vydání komiksu to poukazuje spíše na opak, leč já onen komiks neznám. ;-) 2) Nějaké takové sněžítko - těžítko s majáčkem musím mít!!! ;-) 3) Rovněž si někde hodlám obstarati (na nějaký karneval či tak něco) ten úžasný zelený kostým Mery. ;-) Bujný dekolt bych už do něj měla. ;-) :-DDD 4) Ony vůbec ty kostýmy byly vychytané, to se musí nechat, u všech "komiksových" filmů, když už nic jiného, kostýmy mě dostanou téměř vždy. A až zde jsem objevila, jak skvěle vypadá kombinace zelené se zlatou (a to zlatou přitom fakt nemusím) či fialové se stříbrnou (tady prozměnu dvakrát nefandím té fialové ;)). 5) Vyladěný byl rovněž výběr veškerých (ne)herců pro všechny Arturovy věkové fáze, jako by to byl fakt jeden tentýž člověk, od miminka po dospělého třicátníka Aquamana. Všichni si byli až neuvěřitelně podobní. 6) K záběrům na maják nebo moře, nebo maják+moře by naprosto dokonale seděla Debussyho symfonická freska Moře (jen tak mimochodem - v originále La Mer ;-)). Zněla mi v kokosu skoro celý film (a pokračuje to nadále i nyní, při psaní mého komentáře). Čímž nechci nikterak snižovat úroveň OST, spíše vyzdvihuji toho Debussyho. ;-) 7) Naprosto dokonalý byl i střih, to je vůbec kapitola sama pro sebe, o podvodních záběrech už ani nemluvím. 8) Nesmím opomenouti též skvělý výběr herců. Jen mě mrzí, že mi tam unikla ta Julie Andrews, ale možná že se jen "schovávala" v nějaké té masce. Např. některé z těch "paryb", či co to bylo. Bez nich bych se, jen tak mimochodem, docela obešla, avšak chápu, že do vodní říše zřejmě tak nějak nejspíše patří. ;-D Obzvláště, vyskytovaly se i v komiksu. ;-) A Dolph Lundgren se mi nikdy jako chlap nelíbil, a vlastně ani jako herec mi k srdci nikterak nepřirostl, ovšem tady!!! tedy válí!! :-) A s těma vousama (a navíc zrzavýma - mňam! ;))) je fakt sexy, ani jeho věk bych mu vůbec nehádala. ;-) 9) Cca v půlce filmu se mi chtělo úděsně "na malou", a nejméně další půlhodinu jsem tedy čekala na nějaké "hluché" místo, abych si mohla zajít na WC, jenže ono ne a ne nějaké přijít!! :-D Takže když už jsem to fakt nemohla vydržet, musela jsem prostě jít, film - nefilm, kruciš brko!! :-( :-D 10) Nezapomněla jsem náhodou zmínit ten famózní maják?? ;-) ()

vurhor

Když vyšla Wonder Woman, my chlapi jsme slintali samým blahem nad neskutečnou krásou a elegantností Gal Gadot, a ženský s říkaly, že by asi měly začít cvičit. S příchodem Aquamana se karta obrací - ženský slintají blahem nad alfa mužností a svaly Khal Droga, a my chlapi si říkáme, že bychom si mohli sehnat nějakou permanentku do posilovny. Ale sorry, dámy. Aquaman je voproti Wonder Woman totální slabota. Jasný, po vizuální stránce a efektech to je učiněná slast pro oko, zejména sekvence v Itálii je hodně fajn, ale sakra, to je prostě tak strašně moc generický superhrdinský film! Žádný napětí, jedno klišé za druhým, plus to je předvídatelný jak kráva. Navíc s takovou tou přehnaně supermanovskou akcí, která mě nikdy moc nebavila. Já samozřejmě chápu, že od takových filmů nemohu čekat žádné zázraky, ale jelikož je takových filmů v dnešní době už pěkná kupa, člověka to po čase fakt omrzí. Aquaman totiž mimo ty hezké efekty nepřináší na stůl nic moc nového. Je to relativně zábavný film, s docela dobrým hlavním padouchem, ale na dnešní poměry je to prostě tak strašně všední, že po zhlédnutí jsem z toho měl dost neutrální pocit. Což není dobrý. Wane, drž se hororů. Ty ti jdou. Průměrné 3* ()

OndwaK

Já vám nevím, já to DC prostě nějak nežeru. Jason Momoa byl úžasný a hlavně sám sebou, to u herců kupodivu funguje často (mrk mrk na nejmenovaného miliardářského playboye) a i staré známé tváře jako Temuera Morrison nebo Dolph Lundgren mě doopravdy příjemně překvapily, ale nešlo na tom vystavět celý film, který šel podle mě bohužel od desíti k pěti. Intro velmi zajímavé, tempo svižné, ale pak se to najednou před očima transformuje na béčkový CGI showreel. A ono i ty efekty občas vypadají i dobře! Ale ve chvíli kdy komicky vypadající rádoby badass týpek pronese "Call me... Black Manta" je to pro mě konec. Druhá polovina filmu už jen velmi marně bojovala o moji pozornost. Nuda! A přitom to mělo slušný potenciál. 36% ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Už za pár dnů do kin po celém světě vstoupí nejnovější snímek studia Warner Bros. a pokračování miliardového hitu Aquaman z roku 2018, komiksovka Aquaman a ztracené království. Film režiséra Jamese… (viac)

Gunn začíná čistku DC filmů

Gunn začíná čistku DC filmů

08.12.2022

James Gunn a producent Peter Safran byli nedávno vybráni jako noví šéfové rebrandovaného DC Studios pod studiem Warner Bros. Discovery a jeho ředitelem Davidem Zaslavem. Gunn, který před pár dny… (viac)

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney