Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Recenzie používateľa DarweyD k tomuto seriálu (26)

Walking Dead (2010)

Walking dead je jeden z těch seriálů, který je obětí svého úspěchu, jehož průměrný fanda je nejspíš mladý puberťák, koukající ve sklepě svojí opatrovnice, a líbí se mu to hlavně protože tam jsou zombíci a je to cool, pročež mu hodně starších lidí dá nízké hodnocení, z pocitu že je seriál nadhodnocen. Ovšem z mého pohledu se jedná o opravdu skvěle zpracované drama kde se skvěle využívá emoční stránka témat jakými jsou : ztráty blízkých, otázky přežít nebo nechat přežít, zabít nebo být zabit atd. ... tyto složky byste v normálním světě rozhodně mohli zpracovat také, ale ve světě oživlých mrtvých kde vám jde každou vteřinu o život??? to už je jiný kafíčko, když zapomenu že seriál má osmou řadu, dávám 90% ()

Staré dobré časy (2010) (S01E01)

Brilantní otevření uzrálého vína, který bohužel po 8mi řadách už zdá se přezrálo ()

Stodola (2011) (S02E07)

Nejlepší epizoda 2. série... po shlédnutí druhé série Daredevila kde se Jon Bernthal objevil jako punisher mě jeho herectví tak zasáhlo že jsem se musel vrátit a vzpomenout jakej byl vlastně před těma několika rokama ve Walking Dead a v týhle epizodě jsem to našel... skvělej herec a jeho monology mě nepřestávaj udivovat ()

Dom v lese (2014) (S04E14)

skvělej plot twist, hodně emocionální díl ( 95% ) ()

Posledný deň na Zemi (2015) (S06E16)

Jelikož nejsem fanoušek komiksu a fakt jsem si myslel že “negan” je ta jejich skupina, tak mě tohle představení odrovnalo, JDM je skvělej herec, do role padnul a zaslouží si pozornost co má v tomhle díle.. ()

Season 8 (2017) (S08)

Par scén kterejm bych dal pět hvězdiček, pár dílů kterejm bych dal odpad, opravdu zbytečně natáhlá série bez duše ()

Ako to musí byť (2017) (S08E08)

Zas tak světle bych to neviděl, tahle série mě utvrdila v tom že seriál hrozně upad, nevim jestli za to můžou scénáristi nebo kdo ale fakt se z toho dá vymáčknout víc, jestli druhá polovina bude stejně nudná jako první, tak doufám že bude poslední a že finále bude udělaný pořádně... achjo, a to to byl kdysi můj nejoblíbenější seriál ()

Česť (2018) (S08E09)

Jeden z těch lepších dílů týhle série ()

Pocit viny (2018) (S08E10)

Zatim to vypadá že by druhá půlka 8. Série nemusela být tak nudná jako doposud, no uvidíme uvidíme ()

Tvoja viera ťa zachránila (2018) (S08E11)

Nevim proč nás tvůrci tak mučej, místo osmý série mohli všechno nacpat do sedmý a udělat velkolepý finále... ()

Kľúč (2018) (S08E12)

Opravdu dobrý díl, po několika desítkách epizod mám konečně pocit že se něco dělo ()

Cena (2018) (S08E15)

Jestli 8. série neskončí smrtí Ricka nebo Negana, tak je něco špatně ()

Hnev (2018) (S08E16)

***OBSAHUJE SPOILERY*** co k závěru sezóny říct? Neskončila tak jak jsem si představoval, to že neumřel ani protagonista, a ani antagonista otevírá další bránu do světa nekonečnýho natahování a prznění toho čím Walking Dead bylo do 7. sezóny, emocionálním vodopádem který vás nenechal na dlouho na suchu. To co ale musím vypíchnout je to že tahle epizoda samotná mě emocionáně opravdu dostala a zcela určitě jsem si ji užil nejvíc z 8. série, zbytek ovšem byl docela nepovedenej přestupek ()

Nový začiatok (2018) (S09E01)

musim řict, že i po probuzení další den,na tenhle díl stále myslim, protože mi udělal velkou radost, produkce seriálu jako by vyskočila o několik příček výš než kde byla poslední série, konečně se navrátil ten nádech který jsem na TWD miloval, skoro bych řekl že jako samotní mrtví v seriálu “vstal z mrtvých”, proto jsem rád že Daredevil neni jediný seriál, který bude v tomhle měsíci řádně znovuzrozen. 9/10 ()

Most (2018) (S09E02)

stále to vypadá skvěle jako první díl, domnívám se že TWD je zpátky, jistojistej si budu ale až na konci série. co se změnilo? je toho spousta, tak zaprvé, dialogy.. téměř každej je příjmenej na poslech, vrátila se lidskost postavám, který celou minulou sérii vypadali jak umělohmotný a líbí se mi promyšlenost a provázanost s minulostí (maggie vzpomíná na tátu skrz kovářův problém s pitím) za druhé: kamera, nádhera nádhera, sice bych ještě sám udělal rád pár úprav ale jinak fakt paráda, akční scény už taky nevypadaj jak strkanice na pískovišti, za třetí: jedna z hlavních věcí co mě na posledních sériích štvala, byly speciální efekty, bylo nad slunce zřejmý že ze zbraní se nestřílí, jenom k nim dodávali jakejsi divnej záblesk, potom bych rád vypíchnul likvidaci chodců, opět paráda jako v prvních sériích PLUS!! Rickovo tvrďáctví už mi chybělo!! takže podtrženo sečteno : jestli jste ztratili za poslední dvě série naději, že lepší už to nebude, na 80% jsem si jistej že tahle série bude ještě fenomenální ()

Čo príde potom (2018) (S09E05)

*SPOILERY* tak nevim no, tohleto si mohli odpustit, rád vidim že nás nejspíš čeká nová cesta v čele s Judith, ale co ten rick?? To byla trapnost na Ntou, jenom kuli komerci ho nechali ještě takhle trapně žít... jinak dialogy s postavama z minulosti potěšili a několikrát ukápla slzička ()

Kto ste? (2018) (S09E06)

možná že přece jenom odchod ricka seriálu prospěje... absolutně skvělá judith, a ten konec??? wtfaaaaaak? btw. nevěděl jsem že carol dělala konkurs na geralta ()

Evolúcia (2018) (S09E08)

100% si tahle půla rozhodně nezaslouží, ale jsem velice mile překvapen, o jak velkej krok dopředu se postoupilo, za sebe musim velice kladně ohodnotit choreografii závěrečný bitky, Jsem rád že všechno už neni jenom neslaná omáčka, a doufám v ještě větši vzestup kvality seriálu, 85% PS. jsem rád že Slipknot konečně dostali prostor v nějakym seriálu, už bylo na čase ()

Výmenný obchod (2019) (S09E11)

Alpha teda mi zatim připadá dosti levně... nějak mám takovej pocit že ikdyž se podařilo seriál jakžtakž oživit, je možná na čase dát mu už sbohem, přijde mi to moc natahovný do nikam ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021