Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

AlfaNumerO

1.série - 90% - Vynikající začátek, poslední díl serié šílený, což trochu dávat tušit problémy se sérií druhou. 2. série - 63% - Větší příklon k dramatu, což mi osobně nevadí, problémem je, že kdyby některé díly nebyly, nic by se nestalo (děj se nikam neposouvá). 3. série - 90% - V nové sérii se dočkáme konečně příklonu k větší akci,. Celkově autoři dokázali více vtáhnout do děje a namotivovat člověka k mnohem většímu očekávání z dalších dílů. Nemohu být tedy jinak než spokojen. 4. série - 75% - Tak a laťka nastavená bohužel nevydržela. Ač jsou zde díly, které jsou výborné, dochází až k moc velikému natahování neodkladného - smrti Guvernéra. Druhá půle je téměř k nevydržení. Až na díl pojednávající o osudu Carol, Tyreese a dvou malých holek jsem poměrně zklamán. Navíc mi u posledního dílu chyběl viditelný cliffhanger, který by mě natěšil na 5. sérii. Obecně mi připadne, že čím dál tím větší odklon od komiksové předlohy seriálu v mnoha ohledech přestává svědčit. ()

SLOTH

mozna sem rad ze se ne tak uplne presne drzi komixu.... zatim je to za pet a tim myslim opravdovych 5...a ted uz ne slo to dolu... a ted uz jsme zase nahore:) ()

ARI50

Na začátku si myslíte že největší nebezpečí představují mrtví, ale bohužel tomu tak není. Co se týče postav Deryl je prostě nejlepší, a i ostatní si u mě našly místo, pár jsem totálně nemusel ale tak to bývá. Od páté série začíná dramatická a celkem smutnější podívaná, to jsem ale nečekal že díl co díl bude dech beroucí a šokující pohled na to jakým směrem se tohle nese. Záběry které nahání strach, nečekané a šokující momenty, prostě nepopsatelný seriál. Kdyby takhle našlapaně vznikaly i filmy o zombie byla by to bomba. Tohle je užasne efekty akce a cele jak to sledujete výborné špička a to sem váhal zda nato koukat nezklamalo mně to, herci jsou super celkový protáhly dějový příběh je výborný každým dílem jenom víc a víc spokojenosti spousty zvratů a nečekaných momentu, rozhodně nejlepší zombie seriál skvělá práce všechno se povedlo a top je zaslouženě. A tak jak už to bývá jsou lidi co nemusím, Carl člověk kterého jsem nemohl ani vystát bohužel. Negan člověk který dokázal převrátit žaludek a vyvodit strach, Eugene podpálit a zahrabat, a i když je konec TAK POŘÁD SE SMĚJU. Je těžké mít někoho rád, většinou škaredě umře, ale i když milování umírají tak tahle rodina vždycky se umí pomstít, a to je na tom nejlepší neznají strach. ()

veru_needy

Když jsem občas zahlédla nějaký díl v televizi, vůbec mě to nelákalo. Po dlouhém váhání jsem se ale rozhodla dát tomu šanci a tím jsem nakonec měla možnost svůj názor změnit. Když už potom člověk ví, o co jde a sled událostí ho pohltí, není cesty zpět. Walking Dead v podstatě nepřichází s ničím novým, ale stará osvědčená klasika, je zde servírovaná s naprostou precizností. Divák má dokonalou příležitost vychutnat si všechno v pravých barvách a klišé se střídá s hnusem, tak rychle, že není mnoho času se smát. Emoce by se dali v husté atmosféře krájet a nikdy nemusí všechno být, tak jak to na první pohled vypadá. Příběh byl od samého začátku pro mě absolutní bomba (tedy kromě úplně prvního dílu, kdy zombíci sežrali koně a já to musela rozdýchat). Jediné, co bych možná vytkla je to, jakým směrem se seriál ubírá. Ne že by to byla nějaká katastrofa, ale pomalu a jistě se ztrácí ono kouzlo původní myšlenky. Proto se přiznávám, že jsem s nadšením hltala pouze prvních asi tak 5 sérií a pak už to bohužel nebylo ono. V podstatě se dá říct, že si TWD stále užívám, jen ty novější série už nejsou tak uplně o podstatě s kterou se začínalo (walkers). Teď už je to spíše o tom, kdo komu co sebere, kdo koho zabije aby on sám přežil a walkers hrají jen křoví v pozadí. Takže vzhledem k tomu, že jsem ze začátku byla zvyklá na větší akci a napětí se zombíky, teď to tam nějak postrádám. Ale nadruhou stranu když se na to člověk podívá z pohledu příběhu, tak jak jsem psala výše, zase až tak špatné to není a je to i docela logické; co bychom také mohli očekávat od apokalyptického seriálu, který běží několik let v řadě. Je docela srozumitelné, že se po čase přeživší proti sobě zbouří, aby se nemuseli dělit o zásoby, kterých je nedostatek. Takže ve finále to určitě vždycky stojí za to. Protože i když se mi novější série nelíbily tak, jako ty starší, v každé nové sérii vždy něco překvapí, nadchne a občas i emočně zasáhne. Co se týká postav, miluji Carol, která mě neustále svým vývojem nepřestává překvapovat, dále mě fascinuje svou odhodlaností a vnitřní sílou (podle mého tak Carol našla způsob vypořádání se se smrtí její dcery, která ve 2. sérii vyšla ze stodoly jako walker, kdy více zdrcující scénu jsem do té doby neměla možnost vidět). Pak mám dále ráda neohroženou Michonne se svou věčně krvavou katanou. Ricka, který je pro své lidi schopen i nemožného a především nebojácného Daryla s drsnou, upřímnou slupkou, s laskavou duší a vždy přesnou kuší. - "Walker inside. Got my shoe. Didn't get me." ()

becki_tu

Možná je to moje chyba, že jsem čekal akční seriál na způsob Resident Evila, Doomsday nebo 28 dní poté. První a poslední díl výrazně vyčnívají z celé série a dohromady by daly na slušný film, ale zbytek dílů je jen filozoficko-dramatická výplň už tak jednoduchého námětu, bez znatelnější invence, s menšími logickými přešlapy a navíc s několika vyloženě otravnými postavami (Andrea, Carol a Jacqui). Nakonec tedy mírné zklamání, ale i tak jsem připraven dát druhé sérii ještě šanci. 70% ()

Bauer

Z tohoto seriálu jsem poněkud rozpoložen. Je mi jasné, že některým se to libí hodně a pak jsou naopak lidé, kterým se to nelíbi vůbec a neváhají dát třeba pouhé 2*. Na dvě hvězdičky to určitě neni. Ale určitě to není ani na plný počet. Na seriál o zombie se mi zdál jako vynikající nápad. A když jsem viděl, že zde figuruje jméno Frank Darabont, tak jsem myslel, že půjde o špičku mezi seriály. A bohužel! Každý díl je kvalitně jiný. Jeden díl je zábavný a druhý zase nudný. První díl pro mě byl velmi nudnou záležitostí. Pak přišli další díly a já jsem byl částečně "uspokojen". Jedině čtvrtý díl mě pobavil, až jsem se smál nahlas. Rádoby gangstři, co se starají o své staré příbuzné? Ale no tak!!! Herecké obsazení bylo celkem slušné, i když Andrew Lincoln mi zrovná dvakrát nesedl, tak snad mu přijdu na chuť ve druhé řadě. I když mě seriál nevzal tak moc, jak jsem si představoval, tak se těším na druhou řadu, která by mohla být zábavnější. Prozatím 4*. ()

JASON_X

Prozatím dávám čtyři hvězdy, protože první řada mě trochu otrávila tím, že se z ní postupně stávala telenovela se zombies jako s pomalu vedlejším motivem a druhá řada byla navíc na můj vkus příliš statická. Takže až dokoukám i řadu třetí, komentář doladím. PO ČERSTVÉM ZHLÉDNUTÍ TŘETÍ ŘADY (25.5.2013): Je znát, že scénáristů ke třetí řadě bylo více, nebo aspoň dva hlavní typy - první byli správní týpci, kteří vymýšleli například řezací scény scény se zombíky, a druzí senilní poloretardovaná hovada, píšící slabomyslné patetické dialogy, vymýšlející všelijaké telenovelické zápletky a podobně. Taktéž postavy se dělí na dvě skupiny - první skupina vzbuzuje odpor a nutí ke zvracení, její vůdčí postava je Rick, který se celou dobu tváří jako... jako puk, nebo jako žalud... ano, je to Žalud, dále je v ní Žaludův syn v širáku a s pistolkou (jedno z nejnesnesitelnějších dětí, které jsem kdy ve filmu viděl), Žaludova afektovaná žena (zaplať pámbu že brzy zhebla), ještě více afektovaná Andrea (ta bohužel zhebla pozdě; Laurie Holden se mi kdysi hodně líbila v několika dílech X-Files, ale tady se mi příšerně znechutila), blonďatá farmářská dcerka zpívající odpudivé cajdáky a pár dalších více nebo méně přiblblých lidiček. Skupina druhá je ovšem složena z přitažlivých a zajímavých charakterů - za všechny hlavně cool jižanský lovec Daryl, moje asi nejoblíbenější postava celého seriálu, jeho nevypočitatelný brácha Merle, Michonne s katanou a dvěma zombie-subíky na řetězu, odručněnými a odčelistěnými, bizarní figurka jak z nějakého ujetého japonského comicsu (škoda, že jí tvůrci nechali tak trestuhodně vyměknout, "zlidštit" a nevyužili jejího béčkově silného potenciálu), skvělý slizoun Guvernér, roztomile autistický doktůrek Milton, "Klekí-petra" moudrý stařec Hershel a pár dalších. Kdyby se vystříhaly všechny pateické a otravné telenovelicky-dialogové scény, epizod mohla být polovina a bylo by to jednoznačně za pět, takhle sice za čtyři ale s bídou a jen kvůli žánru. Podle idiotsky uslintaného konce soudím, že čtvrtá série bude celá vyprávět o tom, jak naše milá (a teď už hodně velká) šťastná rodina bude mírumilovně, pokojně a bohabojně žít ve vězeňském Táboře Pravdy a Lásky, pěstovat sóju a kukuřici, po večerech si předčítat z Bible a zpívat angažované folkové písně, spřátelí se se zombíky, které vyléčí z chuti na lidské maso svou Pravdou a Láskou a v poslední epizodě budou všichni ruku v ruce i s Guvernérem odcházet za zvuků bestiálně hnusné cajdákové hudby směrem k zapadajícímu Slunci, šťastně a nablble se usmívajíce jako barokní andělíčci... (Tedy popravdě doufám že se šeredně pletu!) ČTVRTÁ ŘADA (28.6.2014): Hned v prvních minutách prvního dílu jsem měl neodolatelnou chuť vypnout, smazat, zapomenout... A tohle nutkání jsem v průběhu několka dalších dílů pocítil ještě asi stokrát. Nechci se opakovat, ale opět: vynikající zombie a gore efekty za pět, naproti tomu neskutečně hloupý a nudný scénář, telenovelicky ultradementní dialogy a většinou ultraotravné a ultrapitomé postavy za čistý odpad! Důsledně doporučuju přeskakovat veškeré dialogy a pouštět si jen scény se zombiemi. Kvůli dobré hudbě a postavám Daryla a Michonne, jediným snesitelným, bych dal mírný nadprůměr, tedy za tři. Ale v šestém dílu se naštěstí na scéně opět objeví Guvernér (šestý díl je podle mě určitě nejlepší díl celé série) a děj dostane úplně jinou energii. A od dílu osmého se v několika dějových rovinách rozehraje celkem koukatelné postapo, místy dobré, místy horší, ale dá se. Bohužel je jeho děj vyvatován množstvím zbytečných a otravných plků, nejspíš kvůli nízkému rozpočtu a scénáristické bezradnosti. Závěrečný díl (s očekávanou, nepřekvapivou pointou) navnadí na další pokračování. Nechávám čtyři, ale trochu nerad... Kdyby aspoň zdechnul ten zatracený kovbojíček, merde... PÁTÁ ŘADA (17.4.2015): Možná nejlepší řada z celé dosud série, hodně epická, scénáristi se fakt pořádně vyřádili (v dobrém ale i špatném smyslu), jinak v podstatě furt to samý - skvělá akce se zombíky, skvělá výprava, skvělé kulisy a k tomu fůra telenovelického sajrajtu, aby holt bylo dost matroše na šestnáct dílů, i když by jich stačilo sotva deset. Každopádně 5.řadě bych dal slabých pět. Hezké momentky: Když Daryl v sedmičce utrhne zombiemu hlavu za oční důlky a použije ji jako zbraň ve rvačce, nebo když Michonne v devítce nemůže katanou useknout zombiemu hlavu, protože ten má u klíční kosti zaražený roxor. () (menej) (viac)

Beastmaster4

Nudná hovadina, která se ani náhodou nepřibližuje seriálovým špičkám. Děsné herecké výkony střídají nesmyslný žvásty o prdu, který mají navodit nějakou hutnou atmosféru. Bohužel je to jen slabej odvar zombie žánru. Stylem bych to přirovnal k dalšímu seriálovýmu braku: LOST. Seriál tak možná pro nenáročný americký publikum, který by při žvejkání hamburgerů čučelo na cokoliv! ()

MonaSax

Kdo by čekal, že si tohle vezme Darabont na paškál, já tedy určitě ne, komiks jsem četla první díl a bylo to více než povedené, když jsem zjistila, že se chystá seriál, proskočila jsem málem strop radostí a s napětím jsem očekávala dne, kdy se spustí zombie nákaza. Tomuhle seriálu není, co vytknout, má naprosto vše, co správný seriál má mít, láska, napětí, těžké rozhodování, težké zbraně, klaďase a záporáky, pěknou tlející atmosféru. Prostě nádherný katastrofický seriál se vším všudy, už se nemůžu dočkat pokračování, doufám, že si ho opět vezme pod křídla Frank Daraborant. Doplňuji, že druhá série je zatím slabší, uvidíme jak se rozjdeme. Odebrala jsem z hodnocení, zatím mně to spíše nudí. Uvidíme jestli se to nějak vygraduje. ()

Sawy

Walking Dead je nejčastěji vyčítáno,že se jedná o nastavovanou kaši,ve které si pro jeden výborný díl vytrpíte tři díly plné vaty a nic pořádného se zde neděje.Což je vlastně přesně to,co mě na tom seriálu nejvíc fascinuje.Jakkoliv se totiž postavy třeba během čtyř dílů absolutně nikam neposunou (a celou druhou sezonu stráví na té zpropadené farmě),mě každý díl,ať je sebezbytečnější,zkrátka a dobře baví.Baví mě postavy,baví mě jejich dialogy,užívám si pomalejší tempo a těším se na každý díl.A to hlavně proto,že se mi líbí odvaha tvůrců,se kterou rezignovali na mainstreamové kosení zombíků a raději vsadili na "romerovskou" sociologickou sondu,která dnes možná na většinu diváků působí zastarale a nudně,ale já se v ní často vyloženě vyžívám.Najdou se tu otravné a špatně zahrané postavy (Sarah Callies zabít!),Daryl by mohl být větší badass a SPOILER je velká škoda,že tvůrci nedokázali nějak vybruslit ze slepé uličky,do které zahnali Shanea,protože právě on se mi postupem času začal jevit jako vůbec nejnosnější postava KONEC SPOILERU.Závěr druhé sezony byl každopádně kulervoucí,přerod hlavního hrdiny působí až překvapivě uvěřitelně a má natěšenost na třetí sérii je velká.Jen doufám,že tvůrci mají soudnost a nebudou seriál neúnosně natahovat.Čtyři sezony by byly,řekl bych,tak akorát.Update: Začátek třetí série je naprosto suverénně tím nejlepším,co seriál zatím předvedl.Všechna akce,komiksová estetika,ikonické scény a charismatický záporák,tedy věci,které chyběly předchozím dvěma sezonám,jsou tady vynahrazeny způsobem naprosto nevídaným.Guvernér působí skvěle a čekám od něj velké věci,Rick vyrostl ve skvostného tahouna,který už se nebojí ušpinit si ruce,protože je mu nyní jasné,že jinak to v tomhle světě nejde a čtvrtý díl byl takovou emocionální nakládačkou,že dává zapomenout na všechny výtky,které lze k seriálu mít.Moc se bojím,že další díly z nastaveného tempa poleví,ale tak či tak putuje Walking Dead to mé seriálové TOPky,protože konečně vyrostli tam,kde jsem je celou dobu chtěl mít. 4. série je nejslabší, protože dějově nejřidší, atmosféru zmaru a beznaděje to ovšem drží jako máloco. Rick se definitivně stává seriálovým charakterem s nejzajímavějším vývojovým obloukem, protože právě jeho události seriálu změnily nejvíc. Naopak Daryl stagnuje a Michonne byla mnohem zajímavější jako tajemný zabiják než jako Carlův legrační kámoš... I 4. série má své špičkové momenty, které připomenou, že se tvůrci nebojí zajít na tu úplnou hranici a nechat postavy projít špínou a utrpením. Problém je, že jich není moc a dějové vaty s pouhým nijakým procházením apokalyptickou krajinou je protentokrát až příliš. Přesto se těším na Terminus a jsem zvědav, kam se seriál v dalších dílech posune. Snad chytne větší spád, ale zároveň si udrží ponurou atmosféru, která držela nad vodou i druhou půlku poslední řady. Co se týče 5. série, ta je kvalitativně asi zatím nejrozkolísanější oběma směry. Její vrcholy se mohou s klidem postavit mezi to úplně nejlepší, co nám seriál kdy přinesl, nejhorší díly zase představují skutečné dno. Po nářezovém začátku přijde potácení se v kostele, městě a nemocnici, prostřední část řady zkrátka absolutně nefunguje a poprvé jsem regulérně uvažoval, že bych s Walking Dead definitivně seknul. Pak ale přijde Aaron. A s Aaronem přijde Alexandria. A s Alexandií se vrátí napětí, plnokrevné postavy, nepředvídatelnost, tedy všechno, co od seriálu chci. Naprostá změna v nahlížení na ústřední postavy je parádní, Rick se opět ukazuje jako jedna z nejpropracovanějších postav v současné televizní tvorbě a po delší době se trochu oklepe i Daryl. Úplné finále mělo být sevřenější, ne tak rozsekané do různých linií, ovšem situace v Alexandrii je vygradovaná hezky a natěšenost na Vlky je velká. Teď je otázka, jak to celé hodnotit. Pod dojmy ze závěru série teď dám asi páté sezóně vyšší hodnocení, než by si zasloužila. Uvidíme, s čím přijde další řada. Šestka je nejslabší. Bohužel. Pořád sice skrývá silné momenty (masakr v Alexandrii, Morganovo prozření, no a samozřejmě závěrečné Neganovo entré), ale ty se tentokrát skutečně dají spočítat na prstech jedné ruky. Jinak je tu jen vata, zvlášť první půlka série by se dala natlačit tak do tří dílů, přičemž se roztahuje na celých osmi! Je pravda, že příchod Ježíše (který je až běda nevyužitý, snad dostane pořádný prostor dál) Živé mrtvé zase trochu nakopne, ale i po něm přijde zase zbytečné zpomalení. A někdy skutečně sračkoidní scénář dostává postavy, které už by měly být zkušené a opatrné, do situací, z nichž vychází jako úplní blbci. Což mrzí snad nejvíc. Se sedmou sérií překvapivě pokračuje kvalitativní sešup dolů, protože místo toho, aby Negan vlil seriálu novou krev do žil, tempo se po jeho příchodu ještě víc rozvolňuje. Jedině první epizodu, která dojíždí cliffhanger z minula, bych označil za skvělou, pak ale přijde zoufale rozkouskované tápání bez starých dobrých vrcholů, které občas zachraňuje Negan a jeho pohůnci, ale jinak to prostě nemá čím překvapit. Vše je jasně nalinkované, přesto ale musíme sledovat jednu výplňovou epizodu za druhou, aby postavy na konci série došly tam, kde jsem myslel, že budou tak v pátém díle. Ale OK, stejně se na to budu koukat i za půl roku, tak doufám, že konečně začne válka, která bude stát za to. 1. série: 80 % 2. série: 85 % 3. série: 90 % 4. série: 75 % 5. série: 75 % 6. série: 65 % 7. série: 55 % () (menej) (viac)

Lucasion

1.série Živí mrtví jsem nejdříve četl jako komiks. Neuvěřitelně mě to bavilo a musím říct, že seriál se nejen drží předlohy, ale i na poli seriálu se jedná o něco vyjímečného. Úvodní hudba nemá chybu a už se noříme do temné post-apokalyptické budoucnosti, kde lidstvo skoro neexistuje. Policejní důstojník Rick Grimes (Andrew Lincoln) přežil vlastní smrt a jediné co ho zajímá je najít svojí ženu a syna. První série mě hodně překvapila svým originálním přístupem jako drama/horor seriál. I když má pouze šest dílů, tak přesto se v každém najde něco originálního. (Tank, pochod mezi mrtvými, útok v lese) 2.série Druhá série začíná pěkně zostra. Má dvakrát více prostoru než jednička a tak je jisté, že se snaží rozvíjet všudypřítomný strach, charaktery a těžké rozhodování v post-apokalyptickém světě. Prostředí farmy je skvěle vybráno a o napětí není opět nouze. Krysa ve skupině se probouzí a začíná spřádat plány. Finále sezóny je pořádně napjaté a opravdu brilantně natočené. 3.série Třetí řada je trošku někde jinde než ty předchozí. Vzhledem k většímu počtu dílu má docela problém s udržením atmosféry. Rick začíná být chladný a bezcitný. Na obzoru se ukazuje nová hrozba v podobě Guvernéra, který je bastard velké třídy. Prostředí věznice je dobré a i do třetice neztrácí seriál napětí a strach. Je to stále více brutálnější a explicitní než kdy předtím. 4.série Na začátku již čtvrté série se ocitáme opět ve věznici. Rick a jeho skupina nyní musí řešit problém chřipky, která mění živé na mrtvé. První půlka série nemá chybu. Atmosféra je vynikající. Následně se dvě epizody, věnují jen Guvernérovi, podotknu, že dvě epizody jsou až zbytečně moc. A atmosféra vrcholí útokem na věznici. Jedná se tak o epické finále první půlky, které sebou nese spoustu emocí. Druhá půlka se pak následně věnuje roztroušeným skupinám a atmosféra je fuč. Díly jsou neuspořádané a děj je odnikud nikam. Vše končí výletem do Terminusu a otevřeným koncem. 5.série …they're screwing with the wrong People Řekněme že výlet do Terminusu zrovna nebyl nejlepší nápad a tak se skupina Ricka musí osvobodit a zatopit svým kanibalistickým věznitelům. Pátá série je velmi adrenalinovou jízdou a je určitě dosud nejrozsáhlejší. Skupina putuje z místa na místo a kromě nechutných kanibalů se budou muset vypořádat i s policejním sborem, který unesl ve čtvrté sérii Beth. Půlka série končí nečekaným střetem v nemocnici. Dalších osm dílů je už více ucelenějších, protože skupina se dostává do dalšího útočiště, do Alexandrie. Pravda je taková, že mám konečně pocit, že těch 16 dílů není příliš. Rick se překvapivě oholí a ostřihá, aby si mohl navlíknout opět policejní bundu. Alexandrie je místo, kde konečně hrdinové najdou klid a mír… nebo ne? Vlci se totiž blíží. …or what? You're going to kick me out? Me?...me?..you mean me? Po zhlédnutí finále musím říct, že pátá řada je skutečně povedená a díkybohu nekončí zas tak otevřeně jak má tento seriál ve zvyku. 6.série Opět se ocitáme v Alexandrii, kde jsme naší oblíbenou postapokalyptickou skupinu opustili. Rick a jeho skupina musí řešit další vážný problém. V lomu je obrovská horda kráčejících mrtvých a je pouze na obyvatelech Alexandrie, aby je pomocí světlic a aut navedli správným směrem pryč od domova. Něco se pokazí, klakson odtáhne hordu přímo k Alexandrii a Vlci zaútočí na osadu. Kromě napínavých scén se šestá řada může pyšnit i velmi emotivní atmosférou. V první půlce se sice věnuje jeden prodloužený díl Morganovi, což mi přijde zhola zbytečné, ale polovina série vrcholí prolomení zdi a následně k dosud největšímu útoku Chodců. I druhá půlka se nese spíše v duchu emocí a napětí. Je skvělé, že celá šestá řada funguje, tak jak má. Epizody končí napínavě, a tvůrci eliminují jednu oblíbenou postavu za druhou. Zatímco v první půlce řady řešil Rick Chodce, tak v druhé polovině řeší Spasitele. Nastal čas, aby se Rick Grimes seznámil s největším záporákem v komiksech. Ve finále se totiž představuje Negan, kterému Guvernér nesahá ani po kotníky. A tak poprvé můžeme vidět v Rickových očích něco, co jsme tam dosud neviděli. Rick má strach… Proto je závěr série pekelně napjatý a zdá se, že umírá jedna ze stěžejních postav pod ostnatou pálkou Lucille . …Your property now belongs to Negan! 7.série Oh! Look at that! Takin' it like a CHAMP! Tam kde šestá série skončila, tak sedmá pokračuje. Les, naši přeživší a ostnatá pálka Lucille. Postavy umírají a to dost brutálně. Negan je absolutně nemilosrdný a ukazuje Rickovi, kdo je nový šéf. Zrůdný moment netrvá dlouho a setkáváme se s Králem Ezekielem a jeho Královstvím. Většina dílů první půlky je dost roztroušena a každej díl se zaobírá něčím jiným. Což mi připomene události před Terminusem. Jeden díl je Daryl v zajetí, Carol v Království a nechybí díl, kdy si Negan přijede vyzvednout svoje zboží. Finále půlky je tam vyhrocené a začíná postupné spojenectví a povstání. Jeffrey Dean Morgan v roli Negana je naprosto parádní. Jako herce ho mám rád a Negan v jeho podání je nejlepším záporákem jaký si celý seriál mohl přát. Druhá půlka série je naštěstí víc ucelenější a nechybí sběr zbraní a hledání spojenců. Opět je finále akční, emoce se derou na povrch a zároveň se uzavírá jedna důležitá kapitola. Chystá se totiž válka. …Rise up 8.série Od osmé řady jsem čekal jednu velkou válku. Přeci jen v komiksu je to jedna z nejlepších akčních pasáží. Tady Rickova skupina udeří na Svatyni a prakticky první půlka se nic jiného neřeší. Jen se čeká až Spasitelé najdou cestu přes stádo Chodců. Následně je smrtelně zraněná jedna z postav, která je zde s námi od první řady. Půlka vrcholí velkým útokem na Alexandrii. Zbytek série se Rick snaží skoncovat se Spasiteli, a finále ač je akční, tak sebou přineslo jedno poselství. Nový svět. Válka se Spasiteli je u konce, a já jsem velmi zvědavý na Šeptače. Celkově mě ale osmá řada docela zklamala, protože husí kůži jako na konci sedné řady jsem tady neměl. 9.série Je to Nový začátek. Negan je pryč a skupina Ricka se snaží vytvořit nový svět, který si s Carlem vysnili. Spojení mezi skupinami je stavění mostu, který sehraje velmi důležitou roli v celém seriálu. Mezi lidmi se začínají ztrácet Spasitelé. What Comes After... Finále půlky série je pro všechny trošičku dříve a to v páté epizodě, kdy nám odchází hlavní postava ze seriálu. A tím hlavní myslím tu první se kterou to všechno začalo. Celá epizoda je v loučecím duchu a její finále snad opláče každý fanoušek. Velmi emotivní "závěr" posune děj o několik let dopředu. I found them... Válka s Šeptači totiž přichází. Ve skutečné půlce řady se představují nové postavy a hlavně nová hrozba na obzoru. Tentokrát to budou mít naši hrdinové velmi těžký. I zde "finále" řady vrcholí trošku dříve a to v předposlední patnácté epizodě. Velmi emotivní závěr, kdy Alfa jasně vytyčí svojí hranici. Tvůrci se nebojí nechat postavy umírat a po vzoru Game Of Thrones je s velkou pompou nečekaně popraví. Emoce se derou na povrch a i když si člověk myslí, že Walking dead nepřekvapí, tak naopak. Devátá řada je naprosto výborná a vše končí tím, co jsem si už dlouho přál. Zimní období tu ještě nebylo. 10.série Na Walking dead bylo vždy skvělé, že mě dokázal bavit i v další sérii. Skupinka přeživší se změnila, obměnila, zúžila, zvětšila... Ale stejně mě to bavilo. I desátá řada má jistě co nabídnout. Válka s Alfou pokračuje, dozvídáme se původ Alfy a Bety. Z Negana se opět stává jedna z hlavních postav a jeho comeback je prostě skvělý. Půlka sezóny nijak nevrcholí, ale až v druhé půlce se dočkáme velkého útoku na Hilltop. Mezitím Michonne najde několik vodítek, že by mohl být Rick přeci jen naživu. Velmi krátce na to se vedení hordy ujme Beta, kterou čeká pomsta a štvaní hrdinů do úzkých. Původní finále série vlastně končí parádně a představuje zcela novou hrozbu na obzoru. Tím však série nekončí, protože se tvůrci rozhodli několik dílů přidat, a tak poslední dvě série seriálu budou nebývale delší. Po delší době se vrací jedna ze skoro původních postav a dalších šest dílu jen rozvijí osudu známých postav. Asi stejně jako druhá půlka čtvrté série. Poslední díl však dává prostor Neganovi a jeho minulosti. Fantastický závěr jen potvrzuje moje první věty téhle série a nezbývá než se těšit na zcela poslední řadu tohoto seriálu. Here's Negan 11.série Poslední série Walking Dead. Než se podíváme kdo jsou stormtroopeři zač, tak se můžeme těšit na ještě jednu poslední hrozbu v podobě Reaperů a Popa, který velmi nevybíravým způsobem verbuje a trestá lidi. První třetina tak funguje poměrně dobře, kdy skupinka přeživší má hrozbu, má bitvu. Ale jak rychle to začne, tak to i skončí. Druhá třetina se totiž odehrává celá za zdmi Společenství. Intriky, zvraty, nové postavy. To vše se rozbíhá, aby se to na konec honem honem slepilo a uzavřelo. Nechybí i finální mega bitva s nakaženými. Poslední díly mi docela ale hrají do vkusu. Emoce se derou na povrch, objevuje se nový druh Chodců, což je škoda, že se tohle neukázalo dříve. No a následuje naděje do budoucna... Cyklus se uzavřel a i když konec není uplně takový jaký jsem chtěl. Tak finální minuty jsou zkrátka nostalgické, dojemné a hlavně skvělým zakončením tohoto apokalyptického světa. We're the ones who live The Walking Dead je zaručeně jeden z nejlepších seriálů, který v současnosti běží. Je to zároveň nejbrutálnější seriál, který jsem kdy sledoval. Andrew je neuvěřitelný sympaťák a já se nemůžu dočkat dalšího dílu, abych sledoval jeho putování plné strachu a všudypřítomné smrti... (98 %) () (menej) (viac)

Dr_Bilo

Walking Dead měl být seriálovou událostí obřích rozměrů, rozhodně tomu vše nasvědčovalo. Komiksová předloha jednoznačně patří do mého osobního TOP žebříčku komiksů a asi se všichni shodneme na tom, že Frank Darabont je velmi kvalitní tvůrce. Navíc pilot byl velmi atmosferický a slibný. Problém však je, že v dalších dílech už se nestalo v podstatě nic a když už se scénáristé odhodlali v posledních 2 dílech děj někam posunout, tak se celkem citelně odklonili od předlohy a obávám se, že se jim tenhle tah moc nevyvedl... Tajný armádní bunkr s pološíleným vědcem? Nuda, to už tady bylo mockrát. Walking Dead určitě není špatný seriál, jen není tak dobrý, jak mohl být. Pokud někdo váháte zda seriál nebo komiks, tak rozhodně raději sáhněte po knize (u nás přeloženo trochu nešťastně jako Živí mrtví). ()

Katullka

Když jsem viděla první díl, tak jsem přemýšlela nad 2 hvězdy. Druhý díl až 5 nad odpadem! a nakonec to vznikla na jednu hvězdu. Natáhnout takhle Úsvit mrtví, je pěkná nechuťárna. A chci poznat to prase, co napsalo scénář. Dost velká pitchovina i na takového diváka, jaký jsem já. ()

TheJokerCZ

Tento seriál se mi dostal pod ruku, když v Americe startovala první série. Z počátku se mi velmi líbil. Každý z nás by v hloubi duše chtěl zombie apokalypsu a vyzkoušet si to, jaké je to v ní žít. (nebo jsem jenom divnej?) Každopádně první série nebyla vůbec špatná. Ale když začala druhá sezóna vydržel jsem to jenom první čtyři díly a pak jsem si dal asi roční pauzu. Z nějakého neznámého důvodu mě to přestalo bavit. A musím říci, že to byla velká chyba! Od osmého dílu druhé řady se to začíná pořádně hecovat a má to tu pravou zombie šťávu. Takže se už těším, až začnu třetí řadu, která by měla být ještě lepší. 1. řada - 7/10, 2. řada - 7/10, 3. řada - 8/10 // Tento seriál má strašnou chybu. A tou je velká nevyváženost jednotlivých epizod a to už od první řady. Nejvíc se to tedy projevuje v té třetí a čtvrté řadě. Na jeden díl, ve kterém to graduje a baví připadá tak pět dalších, které nudí a vlastně se tam nic moc neděje a jenom se to schyluje k tomu jednomu lepšímu dílu. ()

Luboshmir

Hodnotím po dvou epizodách, prozatím 90%. Skvělá atmosféra a sympatickej a drsnej hlavní herec ! Navíc po tom co sem slyšel tak druhá série bude ještě hustší :-) EDIT : hodnotím stále níž a níž .. jde to totálně do kytek, stala se z toho telenovela v zombie světě .. nicméně sleduji dál a čekám, zda se něco zlepší a změní .... Třetí série po deseti dílech zatím super, kvalita šla nahoru opět .) ()

Caelos

Tak je za mnou ten věčně probíraný, do nebes vychvalovaný seriál ne který jsem se celkem těšil. Jak bych to... Jste u pekaře a vidíte tám nádhernou koblihu, má přesné tvary, ten krásný žlutý proužek po o obvodu a cukru je na ní tak akorát, je dokonalá. Sbíhají se vám na ní sliny, tak si jí koupíte, jste nadšení , první kousnutí, těsto se vám rozplývá na jazyku, ta kobliha je tak dobrá! Kousnete podruhé, mňam! Ale při třetím kousnutí si řeknete: "Kde je náplň?!" Tak ji dojíte, ale cítíte se ochuzeni, kobliha bez náplně jednoduše není ono. Stejně tak je to s The Walking Dead, ze začátku to vypadá ohromně dobře a taky je, jenže pak jistíte, že tam nic není a dodíváte to jen proto, že to má jen šest dílů. První díl, ten je opravdu skvělý, byť mě nijak nepřekvapil, jelikož jsem před časem viděl The Walking Dead - Motion Comic a tam to v podstatě vše je. Druhý díl byl ještě taky výborný, ale to co se dělo v tom zbytku, to byla prostě ohromná nuda plná planých a prázdných keců kořeněná sem tam nějakou akcí a zombies. Ani ten poslední díl, který je prý lepší, mě nijak nevzal. U posledního dílu bych se pozastavil, čekal jsem, že se něco vysvětlí, ale vysvětlilo se úplné hovno. Také si myslím, že má seriál příliš postav, které navíc vyšumí do prázdna, stejně jako většina dějových odboček od té hlavní (která je táboření v lese). Nebo příhoda s tankem (SPOILER ALERT!) kolem mě je spousta zombies a já stojím u těžkého kulometu. Co udělám? Navíc když se od začátku chovám jako velký drsňák? Ne, nesejmu s ním pár zombies (které by se pod takovým kanónem proměnili v hromadu mletého masa), ale zalezu dovnitř, kde nemám šanci. To ale taky není konec, vím že není jednoduché řídit tank, ale když už v něm do prdele sedím, tak se aspoň POKUSÍM se s ním rozjet. No to je fuk, zřejmě nejsou náboje ani palivo. The Walking Dead je prostě skvěle vypadající nuda. Nebo jako hovno zabalené v dárkovém balení. Po technické stránce nelze nic vytknout (no dobře, digitální krev), efekty, masky jsou nadprůměrné, kamera se snaží nás dostat do děje (který ovšem marně hledá). Jenže po stránce scénáře, příběhu a jeho "zvratů" je to horší. Navíc, fandové zombies, čím dál seriál pokračuje, tím méně se jich v něm objevuje. Pro mě zklamání, není to špatné, nelituju že jsem to viděl, ale mohlo to být o dost lepší, je to... prázdné. Snad to druhá sezóna vylepší. ()

Lacike

1.seria: Vyprava je na TV pomery bohata. Akcne sceny su takisto netypicky krvave a nadpriemerne natocene. Lenze jednotlive zapletky su strasne natahovane nekonecnymi zbytocnymi dialógmi, ktore nikam nevedu. Keby sa vystrihali, tak by cela seria mohla mat polovicny pocet dielov. 6/10. Z druhej serie si pozriem par dielov iba zo zvedavosti, ci sa nieco po vyhodeni vsetkych scenaristov zmenilo. A ak sa serial vyrazne nezlepsi, tak s nim nebudem stracat cas. ___ Tak po styroch dieloch druhej serie musim povedat, ze urcite zmeny nastali, ale bohuzial k horsiemu. Nielenze postavy znova vedu nekonecne dialogy v nevhodnych momentoch, ale este totalne zdegenerovali a jednaju absolutne nelogicky. Takisto v serialy nevidim nejaky smer, ktorym by sa chceli scenaristi uberat a namiesto toho sa neustale preslapuje na mieste. Mozno za este väcsie spomalenie tempa môze planovaný dvojnásobný pocet dielov v tejto serii, alebo proste noví scenaristi nie su schopní príst s címkolvek originalnym alebo aspoň trochu zaujimavym. Neviem a uprimne mi je to uz jedno. So serialom definitivne koncim. No a tych par dielov z druhej serie, co som videl by som ohodnotil znamkou 3/10. ()

Listeroman

Kvalitní seriál s velkým ale bohužel nevyužitým potenciálem... Velice dobře propracovaný post-apokalyptický svět ve kterém je jen malá šance na přežití pro malou skupinku lidí. První série: 80% - Druhá série 50% ()

Khalesi

Našla som tu niektoré známe prvky, vidím, že nie som sama, ako napríklad prebudenie hlavného hrdiny v nemocnici, podozrivo pripomína Deň trifidov a vedec z laborky aj pár dejových prvkov, zase pripomína Ja legenda atd. Nemôžem preto hodnotiť plným počtom, celkovo však dojem vynikajúci. Klišé neboli na škodu a atmosféra presne odpovedá žánru, mám tým na mysli aj to, že divák pri seriáli zostane, aj keby nechcel, pretože gradácia deja spôsobí, žebudete chcieť vedieť, ako to všetko na koniec dopadne. Jeden z lepších a určite doporučujem. Spoiler- piata séria prvá časť dokonalá scéna hneď na začiatku, zábery ako z bitúnka, akurát v roli dobytka sú ľudia, ak niekto dostatočne nechápe dovody pre ktoré vegetariáni nejedia maso, možno ak to nakceptuje ani po zhliadnutí záberov zo skutočných bitúnkov, mohlo by mu to docvaknúť, keď smrteľný strach, ktorý zvieratá zažívajú, uvidí v očiach ľudí... ()

BrooksW.Here

"We fight for our future, we don't fight for revenge." _____________ Moja šesťmesačná cesta seriálom THE WALKING DEAD sa dočkala svojho konca a spolu s ním vo mne vrie aj obrovské množstvo pocitov... Som nadšený, smutný, ale aj nahnevaný z toho, že to už skončilo, pretože to bola naozaj výnimočná púť. Aj napriek množstvu zakopnutí a opakovania seba samého mi tento seriál neskutočne prirástol k srdcu a s čistým svedomím môžem povedať, že je jedným z najlepších, aké som kedy videl. Po hudobnej stránke je toto naozaj skvost, scenár je v niektorých sériách geniálny a v iných zase trochu slabší, ale to nemení nič na tom, že pre mňa bolo THE WALKING DEAD po celú dobu jeho sledovania mimoriadne návykové a vychutnával som si každú jednu epizódu (teda až na pár výnimiek). Máloktorý seriál venuje postavám tak veľa času ako to urobili tvorcovia TWD – je pre mňa takmer neuveriteľné, že skoro každá postava má svoje silné momenty (niektoré ich majú viac, iné menej) a v priebehu celého seriálu sa niektoré charaktery posunuli extrémne ďaleko... A ešte jedna vec. Väčšina seriálov má iba jeden, niektoré možno dva vrcholy, ale v prípade THE WALKING DEAD ich viem napočítať minimálne päť – začalo to nálezom v stodole, pokračovalo to zničením väznice, potom prišiel na scénu Negan (absolútny climax celého seriálu), neskôr odišiel Rick, Alpha si dovolila pripraviť o hlavy až desať hlavných postáv, nasleduje hromadný pád chodcov z útesu... Takto by sa dalo ešte dlho pokračovať, ale ja radšej rozoberiem jednotlivé série... _____________ Prvá séria: 95 % (8.5. – 10.5.2022) Začiatok Rickovej cesty bol pre mňa brilantný, naozaj som nečakal, že ma tento seriál tak veľmi chytí už od jeho prvej epizódy, ale stalo sa. Väčšina postáv mi bola sympatická už od môjho prvého stretnutia s nimi a pre väčšinu z nich to tak zostalo až do ich konca. Jediné, čo by som vytkol je to, že má táto séria celkom málo častí a tým pádom tu nebolo veľa priestoru pre vývoj postáv, ale aj napriek tomu sa pre mňa táto séria radí k trom najlepším... _____________ Druhá séria: 80 % (11.5. – 19.5.2022) Farmárska séria je o poznanie pomalšia než tá prvá, spôsobené je to práve tým, že postavy sa tu vyvíjajú priam závratným tempom, menej sa venujem príbehu a dokonca tu máme už aj jeden z prvých nečakaných zvratov, ktoré na TWD tak veľmi milujem... _____________ Tretia séria: minimálne 100 % (22.5. – 30.5.2022) Séria č. 3 je zo všetkých jedenástich kapitol tohto seriálu tou úplne najlepšou. Je to hlavne tým, že zo zombie survivalu, ktorým oplývali prvé dve série sa to tu už začína meniť na poriadny psychologický thriller, od ktorého som sa nedokázal odtrhnúť... A možno je to iba tým, že mi táto séria ohromne pripomínala moju srdcovku – Vykúpenie z väznice Shawshank. _____________ Štvrtá séria: 90 % (30.5. – 3.6.2022) "Look at the flowers." Dosť nevyvážená séria, prvá polovica nebola teda bohviečo, ale akonáhle prišiel Guvernér, ktorý väznicu zrovnal so zemou, tak to začalo mať grády. A ten záver, z toho som mal husinu... _____________ Piata séria: 85 % (3.6. – 10.6.2022) Ak bola štvrtá séria ako na kolotoči, tak pre túto to platí dvojnásobne. Rick je v tejto sérii úplne najlepší a naozaj z neho ide strach, ale to veľmi nepomáha tomu, že ako sa dostávame do Alexandrie, dej sa trochu spomalí. No, ale ten záver, to bola bomba... Stále to je päťhviezdičková záležitosť. _____________ Šiesta séria: 95 % (12.6. – 21.6.2022) Extrém... Tvorcovia zo seba v tejto sérii opäť vyťažili to najlepšie, čo sa len dalo, na scénu prichádzajú tí najobávanejší antagonisti celého seriálu – Spasitelia na čele s Neganom. Ten záver poslednej epizódy bezpochyby patrí k tým najdokonalejším cliffhangerom v dejinách kinematografie... _____________ Siedma séria: 75 % (21.6. – 29.6.2022) Toto bol zo strany tvorcov nepodarený vtip... Jediné epizódy, ktorým som udelil 5* boli 1. (neskutočný emotívny masaker), 8. (neskutočný, ale nie príliš emotívny masaker) a 16. (nie celkom neskutočný, ale inak emotívny masaker). Okrem týchto troch častí bolo všetko ostatné iba zbytočná vata, ktorá ma skoro unudila k smrti... A o ôsmej sérii to platí dvojnásobne 🙁. _____________ Ôsma séria: 60 % (29.6. – 7.7.2022) Obrovská nuda, ktorá mohla mať namiesto 12 a pol hodiny iba 3 a nič by sa nestalo... Pre mňa táto séria predstavuje absolútne dno celého TWD, nič horšie a nudnejšie už v tomto seriáli nebolo. Jediné, čo ma potešilo bolo, že sa tu po prvýkrát objavuje CRM, ktoré si však nemusí všimnúť každý a lieta tu iba v drobných náznakoch (a tak isto vlastne aj po zvyšok seriálu)... _____________ Deviata séria: 100 % (25.7. – 5.8.2022) Krásne znovuzrodenie celého THE WALKING DEAD, tvorcovia si konečne uvedomili v čom tkvie pravá sila tohto seriálu – v postavách. Spolu s prvou, treťou, štvrtou, piatou a šiestou sériou je toto vrchol celého seriálu a vlastne aj zombie žánru ako takého... Nič nepoteší pravého fanúšika viac ako dobre odvedená robota. A tou táto séria aj bola. "Good job, AMC!" _____________ Desiata séria: 85 % (6.8. – 23.8.2022) Desiata séria pokračuje presne tam, kde deviata skončila – pri Šeptačoch. Akcia aj príbeh sú premakané, jediné, čo kazí celkový dojem je šesť bonusových epizód, z ktorých bola najlepšia rozhodne tá o Neganovi. "Lucille forever!" _____________ Jedenásta séria: 75 % (4.9. – 21.11.2022) Ak toto tvorcovia nazývajú uzatvoreným koncom, tak asi niečo nebude v poriadku. Akcie je tu minimum (česť výnimkám) a scenár je veľmi deravý a už iba kopíruje predošlé série, ale to sa ešte nejako dá prežiť, ak sa človek na túto sériu správne chytí... A to sa mne našťastie podarilo a tým pádom som si finálnu sériu aj napriek trošku nižšej kvalite náramne užil. A v konečnom dôsledku mi neprekáža ani ten otvorený koniec. "Rick Grimes is back!" _____________ Pokúsim sa to nejako rozumne zhrnúť... Ak by som si mal vybrať jeden seriál, ktorý by som musel až do konca života pozerať, bol by to tento... Ak by som si mal vybrať jeden seriál, ktorý je pre mňa tým najobľúbenejším, bol by to tento (prepáčte Walter a Saul)... Ak by som si mal vybrať jeden seriál, ktorý bude už nadosmrti mojou srdcovou záležitosťou, bolo by to TWD...  Pôvodnú komiksovú sériu som už celú prečítal a s istotou môžem povedať, že je ešte o niečo kvalitnejšia ako jej seriálové spracovanie... A to je už niečo, pretože aj bez toho je tá kvalita kurevsky vysoká 😄... Už k tomu naozaj nemám, čo dodať, dúfam, že ste čítaním tejto recenzie nezabili príliš veľa času... Posledná veta: Vždy som každému hovoril, že THE WALKING DEAD nie je o oživlých mŕtvolách, ani o zabíjaní, ale práve naopak, ono je to o ľuďoch... () (menej) (viac)

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021